• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első saját akvárium: 100L

Leírom a legutóbbi nagy szűrőtakarítós sztorit is, mert én jót mosolyogtam rajta. :)
A nagy szűrőtakarítást gondolom máshol sem tartják pirosbetűs ünnepnek. Nem csak a kupleráj miatt, hanem mert az algás koszos lé hihetetlen mocskot tud okozni és valami természetfeletti kapcsolatot képes a szaniterekkel kialakítani. Ilyenkor persze megkapja az ember teljesen jogosan, hogy most súroltam ki a kádat, nem lehetett volna 2 nappal ezellőtt.... stb, stb :D
Nahh, feleségem délután elment barátnőzni vagy ügyintézni vagy tudom is én már mit csinálni, én meg gondoltam, na most akkor nekiesünk a szűrőnek, nyoma sem lesz semminek mire hazaér, rend-tisztaság, öröm-boldogság mindnekinek.
Ahha... Csak hogy nem úgy haladtam ahogy elterveztem, úgyhogy délután 5 óra fele rácsörögtem fondorlatosan, hogy mégis mennyi időm van puccba vágni a fürdőt (meg a nappalit és a lakás többi részét ahol még szétfolyattam mindent :) )
Szerintem csodálatos, mikor az ember hosszú évek óta együtt van a párjával (mi 15 éve) és már ismeri a másikat kívülről, belülről. :) Kb a következő beszélgetés folyt a telefonban:

Én: Szia Szívem, csak azért hívlak, hogy hogy haladsz, tudod-e már mikor érsz haza?
Feleségem: Nem tudom még, majd este felé....
Én: Az este felé az elég tág, nagyjából sem látod?
Feleségem: Tényleg nem tudom még.
Én: Na de körülbelül sem? 6-7-8?
Feleségem: Nem tudom, de miért olyan fontos ez most??
Én: Miért, miért, mert felhívtam egy csajt és nem szeretném ha idő előtt ránk nyitnál! Szóval kb mikor?
...
...
...
...
...
(csönd)
...
...
...
...
Feleségem: Mit bombáztál már megint szét a lakásban???

Ennyi :D

IMG_20230711_103225.jpg
 
Utoljára módosított:
Szeretnék ötletelésben segítséget kérni. Szerintetek milyen középtéri növényt kéne a rotalák előtti megüresedett helyre tenni? Reineckii mini volt ott, mindenképpen valami mást szeretnék, ami méretben oda passzol, nem uralja le a környezetét. Sem maga mögött a sztemeket, sem előtte a követ.

IMG_20230810_191647.jpg

IMG_20230810_191626.jpg
 
Szeretnék ötletelésben segítséget kérni. Szerintetek milyen középtéri növényt kéne a rotalák előtti megüresedett helyre tenni? Reineckii mini volt ott, mindenképpen valami mást szeretnék, ami méretben oda passzol, nem uralja le a környezetét. Sem maga mögött a sztemeket, sem előtte a követ.

View attachment 177276

View attachment 177277
Szerintem az a gond hogy már unod! Át kell építeni valami fás homokos valamire és akkor van megint lendület. ;)
 
Szerintem az a gond hogy már unod! Át kell építeni valami fás homokos valamire és akkor van megint lendület. ;)
Kétségtelenül néznék már valami újat, de még élvezem, hogy a múlt évi kínlódás után az idei év simán telik. A homokos fás akvárium a konyhába készül majd egy 60p-be :) Ide még nem találtam ki mi legyen.
Lehet valami szigetes lesz, de még nem tudom. Ez az építésetek nagyon tetszett, szeretem a füves szképeket, nahh :)

Növényes sziget 1.jpg
 
Back
Oldal tetejére