• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első próbálkozások a kezdetektől (2)

Folyamatosan halnak meg a garnijaim, nem értem!!!!!!!! a vizem olyan mint volt és mindent megadok nekik ami csak kell és mégis, 4db van már csak, mit tegyek??? :(((((((((((((((((((((((((
 
Szia Gergő!



Tudsz valamit a mostani víz paramétereidről?
Ha nincs lehetőségük elbújni vedlés után, míg gyengébb a páncéljuk akkor elég egy kisebb harapás a halak felől és végük!

A.ttila


A víz paramétereit nem tudom megmondani de nem változtattam semmit, heti 5liter csere és heti 2 porszívózás :/ helyük az rengeteg van elbujni, hátul 6-8cm vastag buja növényzet van és közte jávai moha is van és tömegesen csinálják ( vedlett páncélt nem látok)
 
Szia Gergő!

Rézre nagyon érzékenyek!
Gyógyszerezni nem kellett mostanság a halakat (sok gyógyszer tartalmaz rezet)?

A.ttila
 
Szia Gergő!

Rézre nagyon érzékenyek!
Gyógyszerezni nem kellett mostanság a halakat (sok gyógyszer tartalmaz rezet)?

A.ttila


Nem :( és előző időszakban meghalt 7-8 ganéla és lecsökkent nagyon a számuk, akkor megálltam 1 hétig a dologgal és megvártam "mi sül ki belőle" és néztem PH stb értékeimet amik jók voltak, elkönyveltem egy véletlen esetnek, hogy valamit elrontottam vagy nem tudom.... ezek után vettem 1 hete 5 rákot hogy a megcsappant létszám miatt ne stresszeljen a maradék és most 3 db maradt össz vissz.....
 
Szia Gergő!

Így már értem!
Betelepítés után mennyi idővel kezdődött a tömeges pusztulás?
Biztos hogy nem csipkedik őket a halak?
Milyen vízzel cserélsz, használsz vízelőkészítőt, pihenteted, stb...?
A hőfok nagyon fontos, 2 C foknál nagyobb ingadozást nehezen viselnek.
Nincsenek a vízhálózatotokban réz csövek?

A.ttila
 
Szia Gergő!

Így már értem!
Betelepítés után mennyi idővel kezdődött a tömeges pusztulás?
Biztos hogy nem csipkedik őket a halak?
Milyen vízzel cserélsz, használsz vízelőkészítőt, pihenteted, stb...?
A hőfok nagyon fontos, 2 C foknál nagyobb ingadozást nehezen viselnek.
Nincsenek a vízhálózatotokban réz csövek?

A.ttila

Akvarisztikai ioncserélt vízzel cserélem a vizet és ebbe is rakom a JBL bitopolját , automata melegítőm van fix 25°C-al :( tényleg nem tudom mire gondoljak, betelepítés után 1héttel kb

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni
 
Szia Gergő!

Tisztán csak az ioncserélt megy vízcserekor?
Lehet hogy már túl lágy a víz!
Nincs elég ásványi só a páncél építéshez.

Próbálkozom, de még nem érzem biztosra mi lehet a probléma!
Mondjuk 1 hét nem nagy idő!

A.ttila
 
Ma megjelentek kis fehér pöttyök a vízmelegítőn és egyéb üvegfelületeken, nem mozog és kemény, csipesszel óvatosan tudtam csak lekaparni, mi lehet ez? 10-15pötty
 
Szia Gergő!

Hogy állnak a fehér pettyek?
Nem tudsz képet készíteni róluk (meg az akváriumról is csinálhatnál)?

A.ttila
 
Rég írtam, hálaisten, de most....... darakór előjött, fertőzött halat hoztam haza valószínűleg, akárhogy hangzik, kétségbe estem és inkább tőle szabadultam meg nagyon gyorsan, mint az állomány felétől. Ezek után nem volt semmi gond napokig, nem jött elő más halon, de most előjött a neonbetegség... második neonhalat szedtem ki sápadtan, mit tegyek?
 
Back
Oldal tetejére