• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első próbálkozások a kezdetektől (2)

Nyilván azokat nem, de a csigákat szoktam hogy ne kerüljön mész az akiba:D:p

Viccet félretéve az élőlényeket nem savazom mielőtt valaki komolyan venné.

Éjjel ránéztem, akkorra már semmi baja nem volt, mintha nem is lett volna.... érdekes éjszakám volt azért, viszont ma délután a szomszéd kislány(9) akváriumába sikerült elajándékoznom a plattykat és a mollykat (hálaisten, régóta szerettem volna megválni tőlük, de nem a wc útján), most béke honol végre, és a garnélák nagyon durván szanaszét mászkálnak.... megérte. Üresebb az akvárium így... a neon állományt viszont feltuningoltam (+10).Sajnos kezdők kezdőjeként követtem el hibákat, amikből mára tanultam és megpróbálok egy normális tankot összerakni, ahol kivétel nélkül mindenki jól érzi magát és nem fél a másiktól..
540832_569376186427386_1124370864_n.jpg
 
Kedves napló...

Ma minden összejött :) Arra jöttem haza hogy mindenki tátog mint a GERONIMO, nézem szűrőt(levegőzőt) áll........ namondom, gyors beraktam porlasztókővel a külső légpumpámat, 5-10 perc alatt mindenki normálisan vette a levegőt.... mázlim volt-tehát futás az akvarisztikai boltba és az első normális szűrőt megvettem, amire futotta(!)... ez egy aquael fan 1 plus 300L/h a gyári könyve 60-100 litert ír, ami nyilvánvalóan az én 40 literemre lett tervezve nagyjából :)


Utána befeketedett késő délutánra a másik guppi hasa is,... az újak a szülőszobában, na most mi legyen, futás vissza, olcsó kép a képben hálós megoldást megvettem... most úgy néz ki hogy akváriumban a "hálós szatyor" benne a kis guppikkal és abban a szülőszoba benne a terhes anyával.... mindezek mellett a látvány a legszebb... dehát ez van :ROFLMAO:

000_0001.JPG
 
Kedves napló...

Ma minden összejött :) Arra jöttem haza hogy mindenki tátog mint a GERONIMO, nézem szűrőt(levegőzőt) áll........ namondom, gyors beraktam porlasztókővel a külső légpumpámat, 5-10 perc alatt mindenki normálisan vette a levegőt.... mázlim volt-tehát futás az akvarisztikai boltba és az első normális szűrőt megvettem, amire futotta(!)... ez egy aquael fan 1 plus 300L/h a gyári könyve 60-100 litert ír, ami nyilvánvalóan az én 40 literemre lett tervezve nagyjából :)

Utána befeketedett késő délutánra a másik guppi hasa is,... az újak a szülőszobában, na most mi legyen, futás vissza, olcsó kép a képben hálós megoldást megvettem... most úgy néz ki hogy akváriumban a "hálós szatyor" benne a kis guppikkal és abban a szülőszoba benne a terhes anyával.... mindezek mellett a látvány a legszebb... dehát ez van :ROFLMAO:
Ne aggódj az ivadékok miatt :) Én semmi óvintézkedést nem eszközöltem születésükkor és nem lett semmi bajuk. Igazi túlélők!
 
sokadik nap. Szépen virul minden növényem, a guppi elérték a 1,3-4 cm-t 10en vannak, kiengedtem őket egy hét után, élnek vígan, többi hal nem szekálja őket, külön ivadék tápot kapnak még naponta 3-4*. Összességében minden rendben van :)
000_0005.JPG
 
Semminerdemleges valtozas nem volt a napokban azert nem irtam! Kerdesem lenne
Vettem egy esoztetot a belsore, ez kivaltja a szuro levegoztetojet? Nem esik a viz, hanem 2 cmre ledugtam a viz ala teljes 60fm hosszban es felfele van allitva igy olyan 25 kis pupot fodroz a viz felszinen... Eleg ez levego helyett?
 
Ha mozgatja,rezegteti a felszínt akkor oxigénhez juttatja a vizet!
Sokan csak éjszakára állítják így az esőztetőt hogy kicsapják a co2-t és helyére oxigént vigyenek a vízbe!


Akkor nekem ez elég a bugyborékoztató helyett? mert ez siricsöndes az viszont robog
 
Üdv, remélem még valaki nézegeti a fórumot és tud segíteni. Most találtam.... Talán maláj tornyos csiga? ez mennyire veszélyes??? eltávolítsam vagy nyugodtan bent hagyhatom, nem fog nagyon szaporodni?
553118_582659201765751_2057259707_n.jpg
Valamint megszült a másik guppi is, kedden viszik el az ivadékokat és a szülőket, előző szaporulatból pedig 10 picit(4hetes) megtartok, vizem okés, garnélák virulnak, növényeket kb 3naponta vágom és dugom le
 
Ez első ránézésre mai tudásom szerint maláj tornyos biza. Nem veszélyes, halakat nem eszi :) Viszont szaporodni, azt fog rendesen :whistle:

Sok vizet nem zavar, inkább a talajban turkászik, ezzel még jót is tesz.
Remek indikátor jószágok, ha nagy gáz van a vizeddel,
szépen elindulnak felfelé, s szép sormintát csinálnak picivel a vízszint alatt :X3:
 
Ez első ránézésre mai tudásom szerint maláj tornyos biza. Nem veszélyes, halakat nem eszi :) Viszont szaporodni, azt fog rendesen :whistle:

Sok vizet nem zavar, inkább a talajban turkászik, ezzel még jót is tesz.
Remek indikátor jószágok, ha nagy gáz van a vizeddel,
szépen elindulnak felfelé, s szép sormintát csinálnak picivel a vízszint alatt :X3:

Önnemzésre képtelen ha jól tudom, és csak ezzel az egyel találkoztam (valószínű növénnyel hurcoltam be) És ha szaporodik mit tudok vele kezdeni, mennyire rontja meg az összképet?
 
Back
Oldal tetejére