• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

De akkor ez teljesen más recept, ugye? Ez már másképpen működik, mint a zselés, ha jól sejtem. Ahogy észreveszem az írásokból, a zselés az tovább tart, de talán gyengébb a termelődés. A sima élesztős meg nagyobb krafttal megy, de talán hamarabb ki is merül. Vagy nem jól sejtem?
Két hetente megy bele 2dl cukor. Lehet, hogy a zselés többet bír, de kb 5 perc az egész, nem kell a zselével vacakolni, hűtőzni, stb. A legelején van egy ugrás a nyomásban, amikor friss az élesztő, de utána nem tapasztaltam jelentős nyomás ugrást, amikor már csak a cukor, meg a víz megy bele.

Ha neked a 4dl cukor megy egy hónapig, akkor kb ugyanott vagyunk, csak én közben spórolok a zselén, a gázon, és - ami a legfontosabb - az időmön.

Szerintem egy próbát megér, hátha bejön. Nekem bevált.
 
Két hetente megy bele 2dl cukor. Lehet, hogy a zselés többet bír, de kb 5 perc az egész, nem kell a zselével vacakolni, hűtőzni, stb. A legelején van egy ugrás a nyomásban, amikor friss az élesztő, de utána nem tapasztaltam jelentős nyomás ugrást, amikor már csak a cukor, meg a víz megy bele.

Ha neked a 4dl cukor megy egy hónapig, akkor kb ugyanott vagyunk, csak én közben spórolok a zselén, a gázon, és - ami a legfontosabb - az időmön.

Szerintem egy próbát megér, hátha bejön. Nekem bevált.
Na várj ez elkezdett érdekelni. Tehát valamikor megcsináltál egy löttyöt és azóta csak cukrot kell pótolnod? Víz van benne, az élesztő meg szaporodik? Egy pontos leírást üss már össze, kipróbálnám én is ezt a módszert. Kétségtelen, hogy egyszerűbb lenne!!!
 
Na várj ez elkezdett érdekelni. Tehát valamikor megcsináltál egy löttyöt és azóta csak cukrot kell pótolnod? Víz van benne, az élesztő meg szaporodik? Egy pontos leírást üss már össze, kipróbálnám én is ezt a módszert. Kétségtelen, hogy egyszerűbb lenne!!!
Gyakorlatilag ennyi, leírtad a lényeget. Az élesztő nem olyan, mint mondjuk a citromsav, hogy egyszer csak fogja magát és elfogy, mert nem kémiai vegyület (Őőőőőőőőőőőőőőőőőő..... :D), hanem kis élőlények, amik szaporodnak, ha van kaja. Néha nem árt frissíteni egy kicsit rajtuk, legutóbb is kaptak egy csipetnyi utánpótlást, de ennyi a lényege. Annyi, hogy amikor leöntöd a felesleget, előtte ne rázd fel a cuccot, csak amikor már megkapta a friss cukros vizet.
 
Na, ezt kipróbálom! Igazából a zselés sem rossz, de szerintem nagyon kevés ez a 10 buborék percenként, pedig nem kocsonyát csináltam, hanem hígabb zselét. Lehet kevés a cukor koncntrációja :watching:.
Köszi, kipróbálom!
 
Pont most nézem a naplód :) lenne egy kérdésem : igy picit itt az élesztős topicban olvastam hogy van valami uj recept amihez csak cukor kell és megy "magától" azt le tudnád írni nekem ? vagy hogy merre találom ?
Kell hozzá élesztő, de annyi, hogy én nem cserélem le az egész löttyöt minden alkalommal, hanem leöntök belőle x mennyiséget, amit cukros vízzel pótolok. A cukor mennyiség attól függ, hogy neked mi válik be, mekkora nyomás kell, milyen hoszú élettartam, stb...
 
Kell hozzá élesztő, de annyi, hogy én nem cserélem le az egész löttyöt minden alkalommal, hanem leöntök belőle x mennyiséget, amit cukros vízzel pótolok. A cukor mennyiség attól függ, hogy neked mi válik be, mekkora nyomás kell, milyen hoszú élettartam, stb...
Akkor lényegében ez a sima élesztős csak az élesztő marad és uj cukros viz jön helyére igaz ?
 
50 lityis akvárium, elég sok növénnyel és új CO2-vel. Jelenleg szoktatom a halakat hozzá és 3bubi/másodperccel megy a CO2, de naponta néhányszor kiengedem, hogy "fellélegezzenek a halak". Viszonylag jól viselik, mondhatni megszokták, viszont az étvágyuk nem akar visszatérni. Kb fele annyit esznek, mint CO2 előtt. Lehet összefüggés?
Ilyen mérőeszközeim nincsenek, csak egy Sera víztesztem, aszerint kemény a víz, minden más normális. Első nap nagyon leálltak a halak, csak libegtek egyhelyben. A szoktatásnak köszönhetően (gondolom) ez helyrejött, szépen bejárják az egész akit, szemezgetnek az alján is, kergetőznek, de étvágy meglepően kicsi az előzőekhez képest.
 
Pénteken összeraktam én is egy "szettet" és eddig jobban szuperál, mint gondoltam:)a receptem: fél liter vizet 9 gramm zselatin port és 20dkg cukor.Egy negyed kocka élesztőt belemorzsoltam 1 liter vízbe, pici cukor és "volálá":) Ha ilyen egyenletesen nyomná egy hétig, akkor nagy lenne az öröm-boldogság:) dc-m sajna nincs, úgyhogy a szememre és a halak viselkedésére tudok csak hagyatkozni, de eddig minden ok:)Mindenki jól bírja :) Kíváncsian várom, hogy meddig fog működni beavatkozás nélkül... Már csak az éjszakai "elzárást" kellene valahogy megoldani...
 
50 lityis akvárium, elég sok növénnyel és új CO2-vel. Jelenleg szoktatom a halakat hozzá és 3bubi/másodperccel megy a CO2, de naponta néhányszor kiengedem, hogy "fellélegezzenek a halak". Viszonylag jól viselik, mondhatni megszokták, viszont az étvágyuk nem akar visszatérni. Kb fele annyit esznek, mint CO2 előtt. Lehet összefüggés?
Ilyen mérőeszközeim nincsenek, csak egy Sera víztesztem, aszerint kemény a víz, minden más normális. Első nap nagyon leálltak a halak, csak libegtek egyhelyben. A szoktatásnak köszönhetően (gondolom) ez helyrejött, szépen bejárják az egész akit, szemezgetnek az alján is, kergetőznek, de étvágy meglepően kicsi az előzőekhez képest.
3bubi/sec-el szoktatsz? Mi acél? 2-nél többet sose nyomtam.szintén 50literbe
 
Ezt a citromsavast hogy kell csinálni? És ez mennyivel tart tovább mint a borélesztős vagy a hagyományos? Köszi!
 
Valaki leírna nekem egy tuti receptet? Mert mindenki más menyiséget ír... Literes palackom van, ehhez kellene egy olyan "recept", ami sima élesztős, tartja a 2mp/ buborékot minél tovább, egy hét jó lenne. Az is fontos lenne, hogy milyen élesztő. Próbáltam kockaélesztőt, az nem habzik, viszont kevesebbet produkál, előtte instanttal próbálkoztam, az meg pár napig bírta. Annyi lenne a kérdésem, hogy osszátok meg, hogy mi az ami bevált: mennyi víz, mennyi cukor, mennyi élesztő (milyen fajta!) és ez mennyit produkál milyen, hosszan bírja. Nagy segítség lenne! Előre is köszönöm!
 
Ez nekem is fontos lenne csak én még hozzá teszem hogy az eljárás pontos folyamatát is kérném mert a elsőnek mikor csináltam sikerült de azóta sose :(
 
Megkérdezhetném hogy ti mivel oldjátok be a gázt?Porlasztókő?Mert a difihez ez kevés elvileg.Vagy esetleg valami difi ami ennyi nyomásnál is működik?
 
Back
Oldal tetejére