• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

Köszi az infót :) Mivel ragasztottad be a rést, hogy ne szivárogjon?
Én úgy csináltam, hogy nem hallgattam arra, hogy kisebb lyuk kell a kupakra, mint a cső átmérője, én kb ugyan akkora fúróval, vagy talán egy 0.5mm-el kisebbel fúrtam ki a kupakot, mert így tökéletesen belement a cső, nem lötyögött, vagy nem horpadt össze úgy hogy orrán száján eresszen, már ez is elég volt hogy bizonyos fokig szigeteljen, de egy kis F.BS teljesen jól betömített mindent, a trükk inkább a beoldáson van, ugyanis elég nagy nyomás kell ahhoz hogy a vízszint alá kerüljön a gáz, azaz minél mélyebbre viszed le víz alá annál nagyobb nyomás kell majd hogy leérje, és ha csökken az élesztő ereje, lehet le sem jut a reaktorba, porlasztóba.
Nekem így hogy belső reaktorom van vízszint alá megy a gáz 10cm-re és nincs baj, tökéletesen megy minden, előtte viszont egy másik tervet próbáltam ami levitte a gázt nagyon mélyre és mikor beindítottam a rendszertórák múlva is csak állt a gáz a csőben, nem jutott le olyan mélyre, ami kb 20cm volt. Úgy képzeld el hogy nem felül ment be a cső és csatlakozott a porlasztóra, hanem lent, azaz nagy utat tett meg víz alatt amihez több nyomás kellene, de ehhez ez kevés, nekem legalábbis ez a jelenlegi 4 hetes tapasztalatom.
Amúgy majd csinálok fotót a sajátomról én egy otthon talált Sera keringtetőt használok és régi műanyagházas szivacsszűrők házából csináltam meg a reaktort :) nem egy sorozatgyártásos minőség külalakra, de jelenleg jól és stabilan üzemel.
 
Én úgy csináltam, hogy nem hallgattam arra, hogy kisebb lyuk kell a kupakra, mint a cső átmérője, én kb ugyan akkora fúróval, vagy talán egy 0.5mm-el kisebbel fúrtam ki a kupakot, mert így tökéletesen belement a cső, nem lötyögött, vagy nem horpadt össze úgy hogy orrán száján eresszen, már ez is elég volt hogy bizonyos fokig szigeteljen, de egy kis F.BS teljesen jól betömített mindent, a trükk inkább a beoldáson van, ugyanis elég nagy nyomás kell ahhoz hogy a vízszint alá kerüljön a gáz, azaz minél mélyebbre viszed le víz alá annál nagyobb nyomás kell majd hogy leérje, és ha csökken az élesztő ereje, lehet le sem jut a reaktorba, porlasztóba.
Nekem így hogy belső reaktorom van vízszint alá megy a gáz 10cm-re és nincs baj, tökéletesen megy minden, előtte viszont egy másik tervet próbáltam ami levitte a gázt nagyon mélyre és mikor beindítottam a rendszertórák múlva is csak állt a gáz a csőben, nem jutott le olyan mélyre, ami kb 20cm volt. Úgy képzeld el hogy nem felül ment be a cső és csatlakozott a porlasztóra, hanem lent, azaz nagy utat tett meg víz alatt amihez több nyomás kellene, de ehhez ez kevés, nekem legalábbis ez a jelenlegi 4 hetes tapasztalatom.
Amúgy majd csinálok fotót a sajátomról én egy otthon talált Sera keringtetőt használok és régi műanyagházas szivacsszűrők házából csináltam meg a reaktort :) nem egy sorozatgyártásos minőség külalakra, de jelenleg jól és stabilan üzemel.

Ha lefényképezed azt megköszönném:) És neked a 200 literhez mekkora a világításod, ?
 
Ha lefényképezed azt megköszönném:) És neked a 200 literhez mekkora a világításod, ?
2x36W T8 nem célom az EI és nem is szeretném soha, csak megtalálni az arany középutat a lowlight szektorban :)
Ha az Amano féle akváriumok a cél, akkor felejtős ez az élesztős dolog :) szerintem legalábbis, bár ez sok összetevős... nálam a talajhoz mért magassága az akváriumnak 45cm, szóval az a 72W bőven levilágít az alsó szintekre is, nem fényigényes növényeim vannak, szóval ez így eddig jónak tűnik.
 
Csak jobban kíváncsivá tettél ! A beoldással kapcsolatba láttam egy ötletet, aminél éjszaka ki van iktatva a beoldás !
Ötletes DIY megoldás, a palackos CO 2 - hoz !
 
Csak jobban kíváncsivá tettél ! A beoldással kapcsolatba láttam egy ötletet, aminél éjszaka ki van iktatva a beoldás !
Ötletes DIY megoldás, a palackos CO 2 - hoz !

Palackoshoz ott a mágnesszelep meg egy időkapcsoló és kész is az éjjelre kikapcsolt adagolás... én ezt a reaktort használom a zselatinoshoz is, ugyanis (sajnos) nem tud annyi CO2-t gyártani amennyit kéne, de töb mint a semmi.
 
Palackoshoz ott a mágnesszelep meg egy időkapcsoló és kész is az éjjelre kikapcsolt adagolás... én ezt a reaktort használom a zselatinoshoz is, ugyanis (sajnos) nem tud annyi CO2-t gyártani amennyit kéne, de töb mint a semmi.
Ötletes DIY megoldás, a palackos CO 2 - hoz !
A műanyag palackos CO2 - re gondoltam ! Nálam is pöfög magasnyomású rendszer, tudom miről van szó !
Hogy nem kapcsolod ki az élesztős CO2- t 200 l akiból , nem lehet nagy baj, mert a nagy víz mennyiséghez képest úgy is keveset termel !
De egy kisebb akiba, amibe nappal megfelelő mennyiséget termel az élesztős, nem kell éjszaka a CO2 !
Ehhez gondoltam az éjszaka nem beoldott zselés CO2 gáz leválasztását automatikusan a rendszerről !
 
Sziasztok!
Erre a boros élesztős dologra én is kíváncsi vagyok! :)
Én difiként, cigaretta filtert használok... Ha frankón sikerül a csőbe tuszkolni szép, apró bubikat csinál... 1 zacsiban van vagy 100 db, kemény 200 ft körül van. Hetente, 2 hetente kicserélem és tádáá. :)
 
Ötletes DIY megoldás, a palackos CO 2 - hoz !
A műanyag palackos CO2 - re gondoltam ! Nálam is pöfög magasnyomású rendszer, tudom miről van szó !
Hogy nem kapcsolod ki az élesztős CO2- t 200 l akiból , nem lehet nagy baj, mert a nagy víz mennyiséghez képest úgy is keveset termel !
De egy kisebb akiba, amibe nappal megfelelő mennyiséget termel az élesztős, nem kell éjszaka a CO2 !
Ehhez gondoltam az éjszaka nem beoldott zselés CO2 gáz leválasztását automatikusan a rendszerről !

Na ezt kifejthetnéd bővebben, mármint jöhet kép link meg minden :)

Sziasztok!
Erre a boros élesztős dologra én is kíváncsi vagyok! :)
Én difiként, cigaretta filtert használok... Ha frankón sikerül a csőbe tuszkolni szép, apró bubikat csinál... 1 zacsiban van vagy 100 db, kemény 200 ft körül van. Hetente, 2 hetente kicserélem és tádáá. :)

Leleményes ötlet:) és elég költséghatékony megoldás, esetleg videó vagy .gif van róla?
 
Szia!
Húú valahol youtube-on találtam róla videót, de nézek képet hátha van a gépen.
Áh, szóval itt egy kép, de az üvegem nincs megtakarítva. :p S a fényképezőgép sem egy Nikon D90..
Kép
Találtam videót is.
Videó
 
Kétség kívül nem szép látvány , de gondolatébresztő !
De az alapötlet jó. Több szem többet lát alapon továbbgondolható !
 
Kétség kívül nem szép látvány , de gondolatébresztő !
De az alapötlet jó. Több szem többet lát alapon továbbgondolható !

Van benne valami, talán az alacsony fogyasztás az ami mellette szól, de nano akváriumos belsőszűrő sem fogyaszt többet 4W-nál.
Aki pedig külső szűrőhöz akar ilyet, annak ezt merem ajánlani :
Annyi, hogy a csőbe tehet pár biolabdát hogy tuti legyen a dolog ;) meg a vízáramlást sem lassítja le annyira.

Mikorra várható a borélesztős teszt ?

Hétvégén ha lesz időm akkor elszaladok a kertészáruházba és veszek, sajnos 300km választ el az akváriumoktól :) csak hétvégén látom őket :( de nyélbe ütöm a dolgot minél hamarabb, bár szerintem nagy csalódás nem lesz, a tulajdonságai alapján, meg amiket olvastam róla/linkeltem.
 
Ha lefényképezed azt megköszönném:) És neked a 200 literhez mekkora a világításod, ?
Na Ilyen az enyém, nem egy szépség, de tökéletesen működik :)
WP_20130407_001%5B1%5D.jpg
WP_20130407_002%5B1%5D.jpg

Majd a csövezést átalakítom ha lesz kicsit több időm, de egyenlőre jó ez így :)
 
Update.
Borélesztő beszerezve, potom 150HUF és 1000L cefréhez elég :D szóval egy darabig nekünk is elég lesz. én fél kávéskanálnyit tettem az itt már elfogadott receptúra szerinti vízmennyiséghez. Az élesztőt előbb langyos vízzel (35-40 fok) feloldottam, majd hozzákevertem a többi vízhez és hagytam picit pihenni, hűlni és csak ez után öntöttem a zselatinos masszára. A gyártó szerint ügyelnünk kell hogy az oldat és a jelen esetünkben zselé közt nem lehet több a hőmérséklet különbség 10 foknál.
images

Egyenlőre nem vettem észre különbséget, el kezdett pöfögni ő is, sajnos nem csináltam új zselatinos alapot, ezért a jelenlegi, kb félig elfogyasztottat használtam föl, úgy hogy előtte kiöntöttem a darabos részt egy szűrőbe és átöblítettem hideg víz alatt, hogy az élesztő eltűnjön róla, majd a flakont is kiöblítettem finoman és visszakanalaztam a darabos zselatint, hisz még abból is tud energiát meríteni az új élesztős lé.
Kíváncsi leszek itt lesz e olyan bubiszám visszaesés majd napokkal később, mint a sima élesztősnél, vagy valamivel stabilabb lesz a dolog, a jobb alkoholtűrés miatt, ami jelen esetben 14%, de beindulni beindult és működik, pénteken meglátom mennyire vesz vissza a kezdeti lelkesedésből :)
 
Nálam a jól bevált módszer:
Kupakot felmelegített csavarhúzóval kilyukasztom , kisebb a lyuk mint a cső. A lyukba egy merev műanyg csövet teszek és fbs-sel ragasztom. ebbe a csőbe beleragasztok pillanatragasztóval egy műanyag tűszelepet , erre húzom rá a zöld csövet az megy a bubi számlálóba onnan meg a difibe .
Receptem (2l-es flakonban) :H.Rozi étkezési zselatin +450ml cukor+7dl víz felforralom ha meghült üvegbe öntöm és be a hütőbe ha megdermedt rá 4dl víz+1 élesztő , ez 1 hónapig nálam szépen egyenletesen nyomja.
Ezt a verziót én is kipróbálom! Köszönöm!
 
40l-es aksihoz csináltam én is egy zselés rendszert. 2l-es colás palack. 7decinyi zselatin és fél liter élesztős lötyy egy fél sütő élesztővel. A sima vizes üveg egy fél literes colás palack. A beoldást pedig egy porlasztókővel probálom. Ami a probléma, hogy 1bubi/sec de a porlasztóból nem jönnek folyamatosan a bubik. Néha beindul kicsit de akkor is csak egy két póluson jön aztán abbamarad. Valakinek valami ötlet hogy lehetne folyamatosabbá tenni?
 
40l-es aksihoz csináltam én is egy zselés rendszert. 2l-es colás palack. 7decinyi zselatin és fél liter élesztős lötyy egy fél sütő élesztővel. A sima vizes üveg egy fél literes colás palack. A beoldást pedig egy porlasztókővel probálom. Ami a probléma, hogy 1bubi/sec de a porlasztóból nem jönnek folyamatosan a bubik. Néha beindul kicsit de akkor is csak egy két póluson jön aztán abbamarad. Valakinek valami ötlet hogy lehetne folyamatosabbá tenni?
Szia!
Nekem a kerámia diffúzoron keresztül is átnyomja a CO2-t. Nálad valahol ereszt a rendszer, így nem alakul ki megfelelő nyomás. Igazából az is baj, hogy nem nyomja át a rendszereden a gázt, de a porlasztókő szerintem amúgy sem porlasztaná olyan apróra a co2-t, hogy be tudjon oldódni a vízbe.
Le kell szigetelned a rendszert rendesen, nem árt hozzá igazi CO2 cső sem, mert a levegőcső átereszt, majd ha ezzel minden oké, akkor egy rendes kerámia diffúzor. Így lenne jó és használható.
 
Back
Oldal tetejére