• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Bosque Olvidado 15 litros

Köszi srácok a válaszokat!

environment
Igen @Bandesz ezt tervezem majd a nagy akváriumba ha átalakítom,de most költséghatékonyabb megoldást keresek.


Az AN Shrimp Soil pedig tutira,
Igen Laci hasonló van most is bent az Ista féle.
Szerintem az lesz hogy az új elképzeléshez egy 40 x 25 x 25-ös akvárium lesz ez 25 liter
A 15 literből kiszedem a még használható talajt amit átmosok aztán ebből meg dekorhomokból építkezünk mint ahogy azt @ozzy mester is tette a zátony akváriumnál,az nagyon tettszett,csak Én kicsiben csinálok majd hasonlót,na nem ugyan azt :D
 
Sziasztok!
Fejben már meg is terveztem az akváriumot a garnéláknak,nagyjából így fog kinézni :
Akvárium : 40 x 30 x 22 (sz,m,mag.) ez 26 liter körül van.Sima üveg lesz 5 mm átlátszó ragasztással.
Szűrés : Eheim liberty 2041 (jól bevált,teli bio töltettel)
Világítás: 14 watt 760 lumen 6500 k kompakt izzó (tudom kevés lesz de reménykedem) ez kb. 0,53 watt/liter,ha még is kevés lesz beszerzek még egy lámpát az együtt 28 watt lenne 1,07 watt/liter.
Talaj : táptalaj ahova kell,Ista Shrimp használt talaj amennyi a 15 literből még használható,illetve dekorhomok
Dekoráció : kövek,fák
Ezek a száraz adatok.
És most kérdezek:
- a kiszedett általános talajt át kell mosni és úgy felhasználható újra ?
Az elképzelésem egy sima háromszög elrendezés kövekkel körbepakolt kis sziget a jobb oldalon ahonnan a fák
kinyúlnak a homokos részre.ez a kis sziget tartalmazná a táptalajt és az általános talajt.Illetve minden növény ide lenne beültetve körben pedig
lenne a turkáló a garnéláknak.
Halat nem tervezek bele max az egy oto kapna maga mellé egy társat.
Nagyon megtetszett a garnélák világa ezért szeretném majd ezt a kis 15 literest egy picivel nagyobbra cserélni,ami még pont elfér az íróasztalon.
Természetesen a mostani állapotában még lövök egy két normális fotót a 15 literről hogy majd a későbbiekben ide-oda be tudjam küldeni nevezésre.;)
 
Nagyon durván rajzoltam de modellezve ez az elképzelés:
a1_2014_3_4_9sjnmno7nf.jpg
 
Parszor atmosod a talajd es hasznalhatod ujra. Tetszetos elkepzeles. Remelem talalsz hozza ilyen pici fakat :)
Milyen garnelak lesznek benne?
 
Koszi Balint ! A fak nagy resze mar meg van es jo is hogy irtad mar aztatom is be oket,mert pentekre kesz is az akvarium. Inkabb koveket kell szereznem meg es inkabb tobb kisbb kell,mert most inkabb bazi nagy van. Lehet ezt bontom szet.
Garnelakra valaszolva,egyenlore yellov free lesz benne,de ezt sem volt egyszeru beszerezni,aztan majd ha aprilisban feljutok a Ga ba akkor lehet hogy mas is bekerul majd melle.
 
Sziasztok!
Tegnap megpróbáltam legózni abból ami volt otthon de rájöttem új kisebb köveket kell szereznem mert
ezekkel a kövekkel megölöm a teret.A fákon is gondolkodom erősen mennyi kerüljön bele,lehet hogy csak mutatóban lesz belerakva egy kettő.
Érdekes lesz majd építkeznem 18 cm mélység helyett 30 cm mélységben.
A lámpa ami ugye most 14 watt,kiegészül majd egy 48 ledes csíptetős lámpával amin lesz külön kapcsolható éjszakai fény is,
remélhetőleg indítás után két héten belül már fel is tudom rakni.:)
Most abban a helyzetben vagyok hogy fogalmam sincs mit fogok összerakni:wacky::facepalm:.Még az is elképzelhető hogy megpróbálkozom ismét a köves akváriummal,de ahhoz valami nagyon ütős köveket kellene találnom.
Egyenlőre ennyi,holnap megyek az akváriumért,aztán,ha minden jól megy szombaton nőnap alkalmából be is rendezem :D
 
Back
Oldal tetejére