• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Bosque Olvidado 15 litros

keszalvo

Bölcs Ent
Sziasztok!

Nyitok egy naplót bár az elképzeléseim és a megvalósítás még egy picit odébb lesz,de csak egy picit :)
Egyrészt ötleteket tapasztalatokat várok majd másrészt olyan kritikákat mint a nagy indításakor hogy elkerüljek sok csalódást.
Az adatok:
Akvárium tök sima üveg 34 x 18 x 23
Szűrés egy akasztós szűrő lesz kb 300-400 l/h majd teletöltve bio töltettel
Co2 nem lesz
Világítás elsőnek 11 w 6500 k
Tápozás: micro-macro easy carbo
A kialakítás egyértelmen sziklás,völgyes kép lesz.
Táptalajt nem tervezek és a talajon is gondolkodom hogy mi legyen,mert a megmaradt manadot ide nem akarom berakni.
Csak garnélák lesznek benne.
A növényekkel sem viszem túlzásba,szinte csak mohák lesznek benne,meg csupa kis igényű növény.
Az elképzelésem az ez lenne nagyjábol a vízesés efektek nélkül :rolleyes:
KepHost.com - Képfeltöltés - közösségi funkciókkal
Így első nekifutásra ennyi lenne majd jelentkezem.
 
Valami jó garnis talajt válassz, ami apró szemű, a gyökeres növények tövébe meg mehet tabletta is. amúgy korrekt, csak jó kövek kellenek hozzá. ;)
 
Na ez az a kövek,ezt a témát most behatóbban körül fogom járni mint a nagynál,meg kőkereskedéseket is ;)
 
Ez most egy virtuális akvárium lesz, vagy tényleg lesz megvalósítás is? Csak mert volt szó a múltkor a családi békéről. Nem szerertném, ha gond lenne belőle. Sajnos volt már itt olyan eset, aminek csúnya vége lett a hobbi miatt! :(

Bocs, tudom már nagyfiú vagy, nem akarok beleszólni! :)
 
Ez most egy virtuális akvárium lesz, vagy tényleg lesz megvalósítás is? Csak mert volt szó a múltkor a családi békéről. Nem szerertném, ha gond lenne belőle. Sajnos volt már itt olyan eset, aminek csúnya vége lett a hobbi miatt! Bocs, tudom már nagyfiú vagy, nem akarok beleszólni!
Remélem nem csak virtuális akvárium lesz,elvileg a wabis naplómból alakul majd át.
A családi béke adott,hol veszekszünk hol kibékülünk,a jó házasságon belül szerintem ugyan úgy kell a veszekedés is.
Egyébként azzal az egyszerű dologgal győzöm meg a feleségem,hogy így is ott áll tele növénnyel ebből már csak kis lépés lenne vizet tenni bele meg egy akasztós szűrőt rádobbantani.:D
 
Üdv!
Ha valakinek van akasztós szűrővel zaj tapasztalata az kérem ossza meg velem.
Elsősorban az érdekelne hogy ha a szobában ahol alszunk mennyire lehet hallani ahogy megy a motor vagy ahogy a vizet juttatja vissza.
Illetve amit kinéztem az egy Sun-Sun HBL-301-es akasztós szűrő,tudom kínai de esetleg erről valami vélemény ?
Megtölteném bio anyaggal az tuti,és egy perlon lenne az utolsó réteg amin átfolyik a víz.
 
Sziasztok!
Körvonalazódni látszik az aki felszereltsége,ezt megosztom veletek aztán várom a javaslatokat:
Szűrés: vagy Aquatic Nature akasztós szűrő Flow 200 Méretei: 125 x 110 x 130mm, 200 L/h teljesítmény, szabályozható áramlással
vagy HAQOS Flex-400 akasztós szűrő 264 l/h
Persze mindkét szűrőnél le lesz cserélve a szivacs és bio szűrőanyaggal lesz megtömve.
Talaj: ISTA Shrimp Soil 2 liter fekete,plusz még dekor homok
Táptalaj: nem lesz
Co2: nem lesz
Fűtő : ? fixre gondoltam valami olcsóra,de lehet hogy addigra beindul a fűtés is állandó 25-26 fokkal a lakásban
Világítás: 11 watt 6500 k fehér fény ez olyan 0,73 w/l
Növényesítés: Mohák a lehető legtöbb féle,Pogo,esetleg kisebb bacopa,vagy ludviga.
Dekor: na ez is jó kérdés,először dragon kőre gondoltam de bejárom majd esetlegesen a kereskedéseket valami egyszerű de még is mutatós és nem utolsó sorban olcsó kövekért.
Na így elsőre ennyi,indulás várhatóan október közepe körül.
 
én 400l/h-ás szűréssel tekerném
A Mici kis 17l-esén az van, és nagyon örülök, hogy végül erre beszélt rá a Cecska a 200l-es helyett
 
Sziasztok!
Erről vélemény:
Haqos Flex-480
vízforgatás 480 l/h
Elsősorban ezeknél az akasztós szűrőknél az foglalkoztat hogy mennyire hallatják a hangjukat ?
 
Vagy
EHEIM Liberty 2041
  • · ajánlott akvárium mérete: 130literig
  • · szivattyú teljesítménye: 220-570 liter/óra
  • · energiafogyaztás: 3 watt
  • · tartályméret: 1 liter
  • · szűröfelület mérete: 400cm3
  • · méret: 180x145x135mm
 
Nálam is tető nélkül ment eddig az összes akasztós.
Mondjuk az aquatic nature tető nélkül is olyan volt, mint egy hoffer-traktor...
A többi mellett lehetett aludni simán, bár nekem csak 200l/h-s volt.
 
Eldöntöttem,maradok az Eheim Liberty 2040-es szűrőnél mert ahogy megnéztem a 42-es többet tud de az már akkora lenne mint maga az akvárium :ROFLMAO:
Remélhetőleg ez is teszi majd a dolgát és mint írtam csak garnélás medence lesz.
Tegnap a helyét is elfoglalta már a számítógép asztalon,felette a 11 w világítás.
A talaj már fix : Ista Shrimp Soil 2 liter
Növények is eldőltek:
Vesicularia montagnei
Riccia fluitans
Egyenlőre ezzel a két mohával dolgozom meg lehetséges hogy ami a wabiban van pár ludviga meg bacopa növendék.
Csak köves scapet akarok összehozni kis völgy résszel és hegycsúccsal.
Kövek fajtáját még nem döntöttem el.
Egyenlőre ennyi,véleményeket a fentebb leírt dolgokról szívesen fogadom.;)
 
Eldöntöttem,maradok az Eheim Liberty 2040-es szűrőnél mert ahogy megnéztem a 42-es többet tud de az már akkora lenne mint maga az akvárium :ROFLMAO:
Remélhetőleg ez is teszi majd a dolgát és mint írtam csak garnélás medence lesz.
Tegnap a helyét is elfoglalta már a számítógép asztalon,felette a 11 w világítás.
A talaj már fix : Ista Shrimp Soil 2 liter
Növények is eldőltek:
Vesicularia montagnei
Riccia fluitans
Egyenlőre ezzel a két mohával dolgozom meg lehetséges hogy ami a wabiban van pár ludviga meg bacopa növendék.
Csak köves scapet akarok összehozni kis völgy résszel és hegycsúccsal.
Kövek fajtáját még nem döntöttem el.
Egyenlőre ennyi,véleményeket a fentebb leírt dolgokról szívesen fogadom.;)
Én kipróbáltam az Eheim 2242-esét egy nano-n, akkora és olyan volt mint egy német lövészbunker.:D Persze a hivatását maradéktalanul teljesítette.
 
Back
Oldal tetejére