• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Bosque Olvidado 15 litros

A kíváncsiság kedvéért milyen világítást tervezel majd hozzá?
Eddig meg voltam elégedve a kompakt lámpával,attól eltekintve hogy 4 nap után kiégett a gyári égő benne :wtf:,most egy 740 lumenes Philips 6500 k 14 wattos kompakt fénycső világít benne teljesen elfogadható módon.
Terveim közt egy ugyan ilyen lámpa szerepel max egy 20 wattos kivitelben.


Hello,jó nagyon az akid.
a tápozás mértékéről mondanál pár szót,az én akim is hasonló méretű.
köszi
Köszi!
A tápozás napi szinten megy,szerintem túltápozom de semmi negatív hatást nem észlelek inkább pozitív a visszajelzés a növények felöl.
Tehát:
- 1-1 nyomás mic-mac ez kb 1-1 ml felel meg.
- 0,5,0,6 ml carbo
 
Sziasztok!
Változás történt az akváriumban,nem meglepő gondolom :D
A kő helyére bekerült egy fa a nagy akváriumból,illetve szert tettem 2 db Kobra Endler Guppira,ajánlom @Molroth (Laci) figyelmedbe,GYÖNYÖRŰSÉGESEK.
Sóval most nem képekkel jövök hanem egy kis 2 perces mozgó képanyaggal,a minőség telefonos de elvileg 720 p-ben rögzít,aki tudja nézze HD-ban:

 
szert tettem 2 db Kobra Endler Guppira
Igen, már kinéztem magamnak a kobra endlert. Nagyon tetszik, csak még nem néztem szét, hogy hol szerezhetnék be párat. Nagyon szépek, gratula! :) A garnikat ugye nem csesztetik?
Látom, a bébirépa nagyon megy a vörös hadseregnél. :D
 
Igen, már kinéztem magamnak a kobra endlert. Nagyon tetszik, csak még nem néztem szét, hogy hol szerezhetnék be párat. Nagyon szépek, gratula! A garnikat ugye nem csesztetik?
Látom, a bébirépa nagyon megy a vörös hadseregnél.
Rá se bagóznak a garnélákra,pedig elég kis helyen vannak összezárva,az a baj hogy videón sem jön vissza a színezetük rendesen.
Mikor leülök a gép elé hogy majd egy két oldalt megnézek azon veszem észre magam hogy a gép megy Én meg ezeket a jószágokat figyelem.
Eszméletlen hogy mennyi apró minta rajzolódik ki rajtuk,és mióta kapják a vörös fagyasztott kaját azóta még szebbek.
A bébirépa olyannyira kedvenc lett hogy ha borsó vagy kukorica kerül be ahhoz csak nagy duzzogva nyúlnak hozzá,erre meg ráröpülnek egyből.:D
 
Sziasztok!
2014.02.02. vasárnap
Változás nincs.Az akváriumot lassan szétnyomják a növények meg a garnélák.
A kéthetenkénti szűrőtakarítás megtörtént,a víz nagyon tiszta,semmi scum mint a nagyban.
Kettő képet felrakok,de ezek még nyírás előtti képek:

a1_2014_2_3_oqj8zg5iuq.jpg


a1_2014_2_3_uivjc4ln63.jpg
 
Nagy kedvenc ez a kis akvárium, én most kezdek újra élni ennek a gyerekkori hobbimnak és azt hiszem a 2. projektem egy hasonló méretű lesz mint a tied. Grat hozzá!
 
Nagy kedvenc ez a kis akvárium, én most kezdek újra élni ennek a gyerekkori hobbimnak és azt hiszem a 2. projektem egy hasonló méretű lesz mint a tied. Grat hozzá!
Köszi!
Ha még nincsen meg konkrétan az akvárium akkor annyit javasolnék hogy ha teheted 18 cm-nél mélyebbet válasz majd mert iszonyt kín és szenvedés ezt a mélységet térhatásúvá tenni.:D
 
Most van egy amit egy ikeás könyvespolcba építek be, ez az első, ha azzal megvagyok utána jönne egy ilyen kicsi...mondjuk már egy 100 liter körülinek is találtam helyet otthon(nem lesz ennek jó vége :D), de köszönöm a jótanácsot, megfogadom :)
 
Sziasztok!
Biztos ismeritek azt az érzést mikor már szétnyomja az akváriumot a növényzet.Na most Én itt tartok.
Legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna,hogy a kis 15 literben ilyen dzsungelt tudok majd növeszteni algamentesen.
Sajnos naponta azon jár az agyam hogy nagyobb akvárium kellene mert így a lehetőségek is kitágulnának számomra.
Viszont a nagyobb akvárium plusz megvilágítást is jelentene amire most nincsen költségvetés ( a nagy akvárium üveg ki-és be folyója miatt)
Ami megnyugtató hogy az Eheim Liberty 2041-es szűrő ennél kétszer nagyobb akváriumot is vígan megszűrne,így szűrőproblémám az nem lesz.
A garnélákat is ki kéne már szelektálnom mert iszonyatosan elszaporodtak.
Valószínű most hétvégén több időt szánok a kis akváriumra és elfogadható rendbe rakom,gyomlálok alakítgatok aztán meglátjuk mi lesz belőle.;)
 
Én valamiért nem látom egyik képet sem ebben a topicban.
Az gáz,pedig kíváncsi lettem volna a véleményedre,ha már benéztél :D
Nálam szokott segíteni hogy lelépek a fórumról aztán vissza,próbáld ki vagy lépj vissza egy oldalt és ott egy videó is van.;)
 
Sziasztok!
A hétvégén történt változás.Vízcsere,növénygazolás,nyírás és egy viszonylag új scape megalkotása.
A jobb oldalhoz nem nyúltam,viszont a bal oldalt szellősebbé tettem.Hozzájutottam egy nagyon dekoratív kis faanyaghoz.
Kifőzés és áztatás után már várta a vasárnapi behelyezést.Lombkorona gyanánt egy kis karácsonymohát,és hydrot vegyítettem.
Nagyobb tér van így a korántsem nagynak mondható akváriumban.A fa alá az árnyékolás miatt nem is terveztem semmit.
Mint már korábban írtam ez egy kísérleti garnélás és mindenes akvárium de nagyon sokat lehet tanulni belőle.
Például azt hogy erős tápozás ellenére sincsen semmilyen alga az akváriumban és a vízfelszínt is elkerüli a scum.
Íme néhány kép,minőséget nem kell nézni telefonos,az összes :

a1_2014_2_10_dny3ri2u9k.jpg


a1_2014_2_10_3hwqfd9nix.jpg


a1_2014_2_10_7ohvp0kk5r.jpg


a1_2014_2_10_6jc5yv3l09.jpg
 
Azt nem mondom, hogy jobban tetszik, de így is nagyon jó. Bevallom csináltam egy 15 literest :whistle:... kísérleti akvárium kezelt fáknak köveknek vágott növényeknek guppi növendékeknek. Most még nincs berendezve túl szépen de hamarosan átrendezem és jó lesz :). Teljes mértékben a te akvád inspirált.:)
 
Szerintem is jó lett! Gratulálok! Főleg a fa alatti kavicsos-homokos rész tetszik!
Mondjuk nekem nagyon szabályosan különül el a két rész, a határvonalat elmosnám valahogy, ritkásabb 1-2 db növénnyel, amit a homokba dugnék, vagy tennék oda kavicsot, mely megmagyarázná, hogy azok miatt nem tudott arra terjedni tovább a természet. Csak egy észrevétel volt.
 
amit a homokba dugnék, vagy tennék oda kavicsot, mely megmagyarázná, hogy azok miatt nem tudott arra terjedni tovább a természet. Csak egy észrevétel volt.
Köszi!
Tervben van csak ahhoz majd ki kell gyomlálnom pár parvula tövet a nagyobb akváriumból,de Én is így képzeltem el az átmenetet.
 
Back
Oldal tetejére