• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Az normális jelenség, hogy ha a 2075 fejrészét megrázom ill. forgatgatom valami zörög benne?
Határozottan nem tűnik annak. Nekem az egyik időkapcsolóm ilyen, de 2 éve tökéletesen működik, így tudni sem akarom mi zörög benne! :LOL:
 
Tökéletesen normális, van benne egy fehér mütyür ami elzárja a viz útját amikor nem megy a szűrő, emiatt működik a feltöltő része is.
 
Az normális jelenség, hogy ha a 2075 fejrészét megrázom ill. forgatgatom valami zörög benne?

Eheim%20Complete%20Floater%20Set%20%207428728.jpg

Erről az alkatrészről van szó :) Ha leveszed a fejről a cső adaptert, akkor a nyomó ág belsejében találod meg ezeket. Általában ezek szoktak ott zörögni. (7428728 az alkatrész száma)
 
Sziasztok!

Bár nem prof széria, hanem Eheim Classic, de hátha tudtok segíteni.
A 13l-es nano alatt egy 2211 működik, de a folyamatos fojtás miatt, most már kezd zörögni, nem lehet sokat állítani rajta büntetlenül. Mit érdemes cserélni benne, hogy újra jó legyen? Rotor vagy ilyesmi? Esetleg teljes szűrő ;) ? A későbbiekben, hogy ne kelljen nagyon fojtani, milyen befolyó ajánlatos lenne rá? Most a gyári van rajta, esőztető nélkül.

Köszi előre is a segítséget
Móni
 
Sziasztok.
Egy kis segítség kellene Pro3 csap ügyben.
Mivel már nem garos a szűrő így házilag kellene a törött csap adaptert eltávolítani.
Kérdezném van-e rá valami módszer?
Köszi a válaszokat.
 
Nem tudom milyen állapotban tört el, de nem lesz egyszerű.
Először is le kell venned a szűrő fejét anélkül, hogy mindent elásztatnál. :) T10-es torx csavarral a fej 4 sarkán levő csavart leszeded, ezután szétjön a fej és elvileg látnod kéne az adapter helyét. Mivel az adapter kuka nem kell rá vigyázni.

Ezt most találtam.
Eheim Pro 3 met gebroken ontkoppelsysteem repareren
 
Nem tudom milyen állapotban tört el, de nem lesz egyszerű.
Először is le kell venned a szűrő fejét anélkül, hogy mindent elásztatnál. :) T10-es torx csavarral a fej 4 sarkán levő csavart leszeded, ezután szétjön a fej és elvileg látnod kéne az adapter helyét. Mivel az adapter kuka nem kell rá vigyázni.

Ezt most találtam.
Eheim Pro 3 met gebroken ontkoppelsysteem repareren
Ha jól értelek a fej szétszedhető? Az jó mert akkor nem kell durvábban hozzá nyulni.
Ahogy megjön az új csap illetve az új spray... megcsináljuk.
 
Sziasztok!
Van valaki, akinek van (látott már, használta) Eheim Interface-e, vagy ismer olyat, akinek van? (Vagy ismer olyat, aki látott már olyat, akinek van/volt?) Megosztaná a tapasztalatait? Kétségtelenül költséges, de jó mulatságnak tűnik PC-ről állítgatni a masinát.
Üdv! Géza
 
Kérdezd majd meg @sszever kollégát pár hét múlva. :)

Elvileg a GHL ProfiLux Eheim vezérlő mellé nem kell a gyári Eheim. Viszont pl. csak a gyári Eheim-el lehetséges adott esetben a firmware upgrade, így gondolkozom rajta, hogy azért mégiscsak szükség lenne egyre, biztos ami biztos alapon.

Az eredeti kérdésre visszatérve viszont nem rossz cucc, nagyon precízen állítható vele pl. A hullámzás, no meg minden, ami a szűrőn magán is, csak sokkal kényelmesebben!
 
nagyon precízen állítható vele pl. A hullámzás, no meg minden, ami a szűrőn magán is, csak sokkal kényelmesebben!

Csak kérdés, hogy vajon van-e rá szükségünk. Nálam például teljesen manuál módban megy a 2178e, nincs semmi extra beállítás rajta.
 
Kérdezd majd meg @sszever kollégát pár hét múlva. :)
Az, még nagyon messze van... Akár már most megkérdezném:
Kedves @sszever Kolléga, mi visz rá, hogy beszerezz (kapj, stb.) egy ilyet? Van előzetes képed, hogy mi remélhető a cucctól.
Hazai oldalakon és fórumokon (azon a nagyon sokszámún... :depressed:) csak halvány tapogatózást észleltem, konkrét élményt, tapasztalatot sejtető leírást sehol, de még az importőr oldalán is leginkább brosúra-ízű szöveg van, meg egy kézi rajz, ami a működésre nem vet fényt. Nem hazai fórumokról pedig pedig aggályos dolgok jöttek le nekem:
1. Az Eheim Interface supportja az Eheim oldalon megszűnt. Azaz ezzel már firmware-t frissíteni nem tudsz a legfrissebre.
2. 2010-től van egy GHL ProfiLux Eheim Interface, de azt látom, hogy annak használatához kell az eredeti Eheim Interface (Controller) is!, ráadásul a fw-nek is legalább (modelltől függően) 5.01, 6.01-nek kell lennie, amihez pedig elengedhetetlen megintcsak az eredeti Eheim Controller megléte. :confused: link
Ez így már esztelenül sokba kerül: egyszer az eredeti Eheim Interface (cca 20-21k forintban), és még hozzá a GHL Profilux Eheim Interface (69.90 €) + szállítás, mondjuk 29,90 €. Jópofa!:devil:
Azaz, a kérdés: Te melyiket, vagy mindkettőt bírod majd?
Üdv, Géza
 
Elvileg a GHL ProfiLux Eheim vezérlő mellé nem kell a gyári Eheim. Viszont pl. csak a gyári Eheim-el lehetséges adott esetben a firmware upgrade, így gondolkozom rajta, hogy azért mégiscsak szükség lenne egyre, biztos ami biztos alapon.

Az eredeti kérdésre visszatérve viszont nem rossz cucc, nagyon precízen állítható vele pl. A hullámzás, no meg minden, ami a szűrőn magán is, csak sokkal kényelmesebben!

Közben írtam én is, és nem láttam a választ, csak most.
Szóval én bizony azt látom, hogy kell az eredeti Eheim cucc is. Az aquariumcomputer oldalt be is linkeltem (de itt is itt van: link). Kérdés persze, hogy mikori dátumú szűrő milyen firmware-rel jön/jött ki. Ez Interface nélkül viszont ugye nem tudható?! Csak gondolom, hogy a most kijövőké frissebb, mint egy pl. négyévesé.
Üdv, g
 
Csak kérdés, hogy vajon van-e rá szükségünk. Nálam például teljesen manuál módban megy a 2178e, nincs semmi extra beállítás rajta.

Ha végig gondoljuk, hogy én "kezdőként" el voltam nélküle az elmúlt 14 évben, a profik pedig több évtizede bírják hozni a legjobb teljesítményt, mindenféle csiri-csáré technikai segédeszkzök nélkü, a válasz egyértelműen az, hogy nincs rá szükség.
De ez elmondható a modern akvarisztika vívmányainak 80%-ára.

Ez kb. olyan mint a forma 1. Az öregek azt mondják, a mostani már nem is igazi autóverseny. Nem kell kézi váltóval bajlódni, mindenre ott az elektronikus segítség, stb. De egy ilyen világban élünk.

Ha viszont azt az oildalt nézzük, hogy egy természetes közeget szeretnénk létrehozni, abba beletartozik esetleg az is, hogy figyelembe vegyük az áramlás változását, mindezt esetleg valós időben szimulálva. Bár ennek létjogosultsága inkább a tengeri akváriumoknál van, dagály / apály, illetve ennek változása a holdfázisokat is figyelembe véve.
Nem hiszem, hogy édesvízben szimulálni akarnánk az áradásokat, stb. :)

Viszont a Eheim Professionel 3e széria létjogosultsága szerintem tagadhatatlan, akkor is ha csak az alapfunkciókat használjuk. Gondoljunk bele abba, hogy pl. egy 120 literes akva alá tesszük a 2078-at / 2178-at.
Alapesetben a bruttó 1850 l/p-ra nincs is szükségünk, így elektronikusan leszabályozzuk 1200 l/p-ra (az egyszerűség kedvéért fogadjuk el, hogy ez 65%-os teljesítmény, bár tudjuk, hogy szűrőanyaggal megpakolva a 100% soha nem lesz 1850 l/h). S ahogy koszolódik a szűrőanyag, stb., a szűrő szépen után szabályoz majd amikor csak 100%-on tudja az 1200 l/h-t, akkor már tényleg ideje tisztítani a szűrőt.
Nem okos szűrő esetében lehet, hogy már csak akkor veszed észre, amikor 800 l/h-t sem hoz és virágzik az alga.

Gondolom ezt a funkciót azért használod, nem?
 
Csak kérdés, hogy vajon van-e rá szükségünk. Nálam például teljesen manuál módban megy a 2178e, nincs semmi extra beállítás rajta.
Na ja, szükség talán nincs rá, de én egy 2078-cal olykor bizony megfodrozom a víz felszínét, meglengetem a növényeket és megúsztatom a halakat. A vízről nem tudom, hogy vélekedik, de a növények és halak fittebbek. :) Nem állítottam be a 12/12 órás programot, csak amíg kipróbáltam, de olykor bizony felveszem maximumra, van, hogy minimumon megy. (Mondjuk nyugodtan játszhatok ezzel, hiszen egy 2075 ad egy konstans áramlást.)
 
Back
Oldal tetejére