• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Közben írtam én is, és nem láttam a választ, csak most.
Szóval én bizony azt látom, hogy kell az eredeti Eheim cucc is. Az aquariumcomputer oldalt be is linkeltem (de itt is itt van: link). Kérdés persze, hogy mikori dátumú szűrő milyen firmware-rel jön/jött ki. Ez Interface nélkül viszont ugye nem tudható?! Csak gondolom, hogy a most kijövőké frissebb, mint egy pl. négyévesé.
Üdv, g

Nem biztos, hogy a mit most veszel, frissebb FW-vel rendelkezik. Erre Németországban elég sok "panasz" volt.
Az ottani normálisabb értékesítőknél bevett módszer volt egy ideig, hogy a széria szám alapján leellenőrizték az Eheim-nél, melyik FW van rajta, mert a gyártó bizony tudja.
Ez remélem Mo-n is működik. :)

A hivatalos GHL fórum szerint, ha az FW stimmel, az eredeti Ehem adatkábel nem kell. Ettől függetlenül szerintem nem árt, ha van, hisz egy egy frissítés hozhat új funkciókat, de ugyanakkor kompatibilitási problémákat is bármelyik ezsköz oldalán, s akkor problémás, ha hetekig várnod kell, mire lesz ilyen kábeled.
 
Az, még nagyon messze van... Akár már most megkérdezném:
Kedves @sszever Kolléga, mi visz rá, hogy beszerezz (kapj, stb.) egy ilyet? Van előzetes képed, hogy mi remélhető a cucctól.
Hazai oldalakon és fórumokon (azon a nagyon sokszámún... :depressed:) csak halvány tapogatózást észleltem, konkrét élményt, tapasztalatot sejtető leírást sehol, de még az importőr oldalán is leginkább brosúra-ízű szöveg van, meg egy kézi rajz, ami a működésre nem vet fényt. Nem hazai fórumokról pedig pedig aggályos dolgok jöttek le nekem:
1. Az Eheim Interface supportja az Eheim oldalon megszűnt. Azaz ezzel már firmware-t frissíteni nem tudsz a legfrissebre.
2. 2010-től van egy GHL ProfiLux Eheim Interface, de azt látom, hogy annak használatához kell az eredeti Eheim Interface (Controller) is!, ráadásul a fw-nek is legalább (modelltől függően) 5.01, 6.01-nek kell lennie, amihez pedig elengedhetetlen megintcsak az eredeti Eheim Controller megléte. :confused: link
Ez így már esztelenül sokba kerül: egyszer az eredeti Eheim Interface (cca 20-21k forintban), és még hozzá a GHL Profilux Eheim Interface (69.90 €) + szállítás, mondjuk 29,90 €. Jópofa!:devil:
Azaz, a kérdés: Te melyiket, vagy mindkettőt bírod majd?
Üdv, Géza

Én egy másik oldalról kezdtem neki.
Van egy 240 literes növényes akvárium, ATI 4x54W lámpával, amelyhez érzésem szerint e jelenlegi összesen 1.650 l/h kevés. Ezt most két szűrő adja. A nagyobbik szűrő, 1.050 l/h-s teljesítménnyel az új, 120 literes akvárium alá kerül, oda tökéletesen meg fog felelni.
A nagy akvárium alá pedig olyan szűrőt kerestem, amely 1.700-1.800 l/h-s szűrési teljesítménnyel bír. Fűtés nem volt szempont, mivel van Hydor külső fűtő, s nézve a kínálatot, azért túl sok lehetőség nem volt.
Nagyjából ott tartottam a végén, hogy a 2080, vagy a 2078-as felelne meg a célnak. De ha már kiadok egy szűrőért ennyi pénzt, akkor nem bánom, ha többet is tud, okos, vezérelhető, így maradt a 2078-as, s ha már van ProfiLux, akkor rá is kötöm.

Ami nagy előnye a GHL vezérlésnek, hogy gond esetén szól, riaszt, de akár le is állíthat dogokat, hogy a károkat minimalizálja, s ez azért nem rossz szerintem.

A GHL-Eheim Interfeca-el kapcsolatosan szerintem egyeztess @viktorlantos -al, mivel én GA-ból veszem, sejtheted, hogy nem azért, mert többet akarok fizetni kiszállítással, mint a gyártótól rendelve. :) (y)
 
Sziasztok! Kis infó kellene. Sikerült szert tennem egy Eheim 1275-s szűrőre. Ahogy nézem teljesen ugyan az mint a 2075. Tömítéseket rendelnek hozzá, de kellene egy kis megerősítés. Előre is köszi! Krisz
 
Viszont a Eheim Professionel 3e széria létjogosultsága szerintem tagadhatatlan, akkor is ha csak az alapfunkciókat használjuk. Gondoljunk bele abba, hogy pl. egy 120 literes akva alá tesszük a 2078-at / 2178-at.
Alapesetben a bruttó 1850 l/p-ra nincs is szükségünk, így elektronikusan leszabályozzuk 1200 l/p-ra (az egyszerűség kedvéért fogadjuk el, hogy ez 65%-os teljesítmény, bár tudjuk, hogy szűrőanyaggal megpakolva a 100% soha nem lesz 1850 l/h). S ahogy koszolódik a szűrőanyag, stb., a szűrő szépen után szabályoz majd amikor csak 100%-on tudja az 1200 l/h t, akkor már tényleg ideje tisztítani a szűrőt.
Nem okos szűrő esetében lehet, hogy már csak akkor veszed észre, amikor 800 l/h-t sem hoz és virágzik az alga.

Természetesen nem kérdés, hogy van létjogosultsága. Nem hiába nekem is ez van és nem egy 2080. :) Számos előnye van az elektronikus szabályozásnak és teljesem megértem, hogy ezt választod. Ha lenne Profiluxom akkor én is megint ezt választanám, mint a 2080-at, hiába jó szűrő, de azért ha van rá lehetőség használjuk ki a vezérelhetőség adta lehetőségeket.


Gondolom ezt a funkciót azért használod, nem?
Persze, nagyon szeretem még így is, hogy nem használom ki minden funkcióját. Az, hogy automatán után állítja magát és nem csökken kvázi a flow egy nagyon nagy előny. A másik ami szerintem sokkal jobb, az ahogy te is írtad a rotor fordulatszámát szabályozza és nem mi nyúlunk bele egy akadállyal mechanikusan. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor zártam el az adapteren levő karral a szűrőt.
Az automata légtelenítő funkcióról nem is beszélve, már ezért megérte. :)
 
Sziasztok! Kis infó kellene. Sikerült szert tennem egy Eheim 1275-s szűrőre. Ahogy nézem teljesen ugyan az mint a 2075. Tömítéseket rendelnek hozzá, de kellene egy kis megerősítés. Előre is köszi! Krisz

Én is úgy látom , hogy ugyan az.
 
Sziasztok! Kis infó kellene. Sikerült szert tennem egy Eheim 1275-s szűrőre. Ahogy nézem teljesen ugyan az mint a 2075. Tömítéseket rendelnek hozzá, de kellene egy kis megerősítés. Előre is köszi! Krisz
Igen, ugyanaz a termék, a 1275 a csereként adott (replacement) szűrőfej típusszáma, azaz nem a teljes szűrőt jelöli. Jó a 2075 és 2073-as szűrőkhöz.
Btw. azért az árért nem volt rossz vétel, még akkor sem, ha tömítéseket kell cserélned, és az eladó megjegyzéséből ítélve az adapter is halott, azt pedig GA-ban tudod a legjobb áron beszerezni. Sikerült kiszedned a fejből. És egy jótanács: ne feledd el minden alkalommal szilikonzsírozni / spray-zni alul felül az adaptert, mert bár már jobb anyagból készülnek a kis fogaskerekek, mint korábban, mégis hajlamosak arra, hogy egy idő után (hamar!) nehezen járnak!
 
Igen, ugyanaz a termék, a 1275 a csereként adott (replacement) szűrőfej típusszáma, azaz nem a teljes szűrőt jelöli. Jó a 2075 és 2073-as szűrőkhöz.
Btw. azért az árért nem volt rossz vétel, még akkor sem, ha tömítéseket kell cserélned, és az eladó megjegyzéséből ítélve az adapter is halott, azt pedig GA-ban tudod a legjobb áron beszerezni. Sikerült kiszedned a fejből. És egy jótanács: ne feledd el minden alkalommal szilikonzsírozni / spray-zni alul felül az adaptert, mert bár már jobb anyagból készülnek a kis fogaskerekek, mint korábban, mégis hajlamosak arra, hogy egy idő után (hamar!) nehezen járnak!

Köszi az infót! Igazából a tömítések rendben vannak az eladó szerint, de jónak látom kicserélni. A csatlakozó adaptert is megrendeltem hozzá. Minden szűrőmet szoktam szilkon zsírozni, így Ő sem marad ki, de köszi a jelezést hogy az adaptert is kenjem be.

Ezekszerint Te is figyelted...meg is lepődtem, hogy nem lett licitháború a végére.
 
Ezek szerint Te is figyelted...meg is lepődtem, hogy nem lett licitháború a végére.
Én csak akkor vettem észre, amikor már lefutott... Nézzük a jó oldalát: ha hamarabb észlelem, még a végén licitáltam volna :greedy:, így legalább Neked lett egy bargain. Bár, szűrőkkel most el vagyok látva, engem igazán az e széria érdekelne még, és hozzá azok vezérlése.
Még egy: ha az adapter beszorult, akkor ez is a zűrös széria lehet (2010. aug. előtti), ebben az esetben érdemes szétszedni a fejet, 4 db T10 torx csavar, ld. itt inadsz Kolléga megjegyzését: link. Jótállás úgysincs rajta, a beragadt adapter miatt úgyis esélyes, hogy csak a fej szétszedésével tudod kibányászni, és ha már elkezdted, akkor már megnézed a légtelenítő gumiharangját is, milyen állapotban van. Itt egy remek képes beszámoló: link. Ha visszaolvasod eme topik elejét, sok hasznos infora lelsz.
https://akvakertesz.hu/threads/eheim-professionel-3-2075-adapter-para-reloaded.4639/#post-195937
 
Én csak akkor vettem észre, amikor már lefutott... Nézzük a jó oldalát: ha hamarabb észlelem, még a végén licitáltam volna :greedy:, így legalább Neked lett egy bargain. Bár, szűrőkkel most el vagyok látva, engem igazán az e széria érdekelne még, és hozzá azok vezérlése.
Még egy: ha az adapter beszorult, akkor ez is a zűrös széria lehet (2010. aug. előtti), ebben az esetben érdemes szétszedni a fejet, 4 db T10 torx csavar, ld. itt inadsz Kolléga megjegyzését: link. Jótállás úgysincs rajta, a beragadt adapter miatt úgyis esélyes, hogy csak a fej szétszedésével tudod kibányászni, és ha már elkezdted, akkor már megnézed a légtelenítő gumiharangját is, milyen állapotban van. Itt egy remek képes beszámoló: link. Ha visszaolvasod eme topik elejét, sok hasznos infora lelsz.

Uh jó hogy írod ezeket...akkor mindenképpen átnézem és bekenek mindent...:D
Köszi!(y)
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Ehem 2075-s szűrőm a bolondját járatja velem.
Összerakás után a víz nem folyik bele rendesen, ha meg is telik nem nyomja a vizet.
Új csőcsatlakozó adapter van benne. A kimenő ágon van egy házi készítésű külső CO2 reaktor. Amikor bedugom csak pumpálja a vizet és egy helyben topog.
Rotort néztem rendben van, nem forog át.
Viszont amikor a csőcsatlakozó adaptert kiveszem a kipattanás közben olyan mintha levegőt szívna és vákum keletkezne a szűrőn belül és emiatt nem tolja át a vizet.

Mi lehet a probléma?
A segítséget előre is köszi.
Krisz
 
Sziasztok.
Keresek Eheim 2026/28-hoz tömítéseket, legfőképp azokat amik a légtelenítő fejben vannak, sajnos el kezdett szivárogni, szétszedtem, de menthetetlen a gumigyűrű ami benne van, el van öregedve :( gépkönyvben nincs benne, valakinek ötlet, hogy hol lehet ilyen gumi gyűrűket venni, nem lényeg hogy nem gyári...
Továbbá ha valakinek kallódik otthon egy prof.1. Csap 2226-hoz arra igényt tarttanék, vagy eladó lesz alkatrészenként :'(
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Ehem 2075-s szűrőm a bolondját járatja velem.
Összerakás után a víz nem folyik bele rendesen, ha meg is telik nem nyomja a vizet.
Új csőcsatlakozó adapter van benne. A kimenő ágon van egy házi készítésű külső CO2 reaktor. Amikor bedugom csak pumpálja a vizet és egy helyben topog.
Rotort néztem rendben van, nem forog át.
Viszont amikor a csőcsatlakozó adaptert kiveszem a kipattanás közben olyan mintha levegőt szívna és vákum keletkezne a szűrőn belül és emiatt nem tolja át a vizet.

Mi lehet a probléma?
A segítséget előre is köszi.
Krisz

Szia Krisz!

Nem tudom megoldódott-e a probléma, de nálam is hasonló volt. A reaktor miatt nem töltődött fel a szűrő. Úgy tudtam megoldani, hogy egy légtelenítőt iktattam a rendszerbe és feltöltéskor ott kiengedem a fölösleges levegőt. Így gond nélkül elindul a szűrő!
 
Szia! Már elindítottam azóta, de nem volt kis kaland...:-( De köszi az ötletet, mert február-március környékén indul egy új 160l-és project...:) Akkor úgyis kell majd...:)
 
Re: Eheim Professional

Mint olvashattuk inadsz Dani naplójában, több embernek kezd rosszalkodni a szűrője.
A dolog érdekessége, hogy hasonlóak a tünetek.
Jó lenne, ha itt az Eheim topikban összeírná mindenki, hogy mikori a szűrője és mi a hiba pontos leírása ill., hogy tudta/tudja orvosolni.
kicsit zörög kb 2 éves (
 
Szia Krisz!

Nem tudom megoldódott-e a probléma, de nálam is hasonló volt. A reaktor miatt nem töltődött fel a szűrő. Úgy tudtam megoldani, hogy egy légtelenítőt iktattam a rendszerbe és feltöltéskor ott kiengedem a fölösleges levegőt. Így gond nélkül elindul a szűrő!
igen az jo megoldás:))
 
Eheim 2073-asom van és a helyzet az hogy a szívóág (gyári zöld, gondolom a szívó a hosszú egyenes zöld műanyag)kilóg az aksiból, főleg ha ráteszem a végét.A kérdésem annyi, hogy ezt egész egyszerűen vágjam méretre hogy jó legyen?
 
Eheim 2073-asom van és a helyzet az hogy a szívóág (gyári zöld, gondolom a szívó a hosszú egyenes zöld műanyag)kilóg az aksiból, főleg ha ráteszem a végét.A kérdésem annyi, hogy ezt egész egyszerűen vágjam méretre hogy jó legyen?
Igen, méretre kell vágni.
 
Back
Oldal tetejére