• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Sziasztok

A fej csőadapterének golyós csapágyát mennyire lenne gáz WD-40-el befújni? Elvileg csak olyan részt kennék vele amit nem ér víz közvetlenül
 
Sziasztok, Legutolsó szűrő tisztításnál a 2075 ösöm nem akarta felszívni a vizet.Hiába nyomkodtam a pumpát...:/ Csak úgy sikerűlt működésre bírnom, hogy manuálisan töltöttem fel. Ennek mi lehet az oka?
 
Sziasztok, van-e valakinek prof.4+ e350 szűrővel(2274), ill.annak meghibásodásával (kezelő panel?!) kapcsolatban tapasztalata?
Egy funkcióban működik csak a szűrő, gyakorlatilag a '+e' szolgálatatást nem tudom használni.
Különben a rendszer maga működik, teszi a dolgát, csak ez egy kicsit zavaró.
köszönöm
üdv.
 
Sziasztok, Valaki meg tudja mondani, hogy a prof2-es szériában néhány modellnél fellelhető illeszték (7342378) mire való, mire jó, mi van ha nincs benne?
Köszönöm
 
Sziasztok, Valaki meg tudja mondani, hogy a prof2-es szériában néhány modellnél fellelhető illeszték (7342378) mire való, mire jó, mi van ha nincs benne?
Köszönöm
Az importőr Fisch Kft. fórumán tedd fel a kérdést szerintem, ott biztosan tudják a választ.
 
Ha a fej es a tartaly kozotti elemrol beszelsz annak illiszkednie kell a fejhez kulonben falsot sziv es nem lesz teljesitmeny. Ut kozben vagyok most nem tudom megnezni a cikkszamot
 
Nem valami tisztító segédeszköz? Mert "Cleaning plug" néven találtam meg
Ha a fej es a tartaly kozotti elemrol beszelsz annak illiszkednie kell a fejhez kulonben falsot sziv es nem lesz teljesitmeny. Ut kozben vagyok most nem tudom megnezni a cikkszamot
Ha jót találtam akkor ilyen kis háromszög,
Eheim 2222 2224 Cleaning Plug (7342378) néven hivatkoznak rá ha ez segít neked ;)
20150916102934_Eheim-2222-2224-Cleaning-Plug-7342378.jpg
 
Így így, erről van szó, csak ugye meglepett amikor találtam benne ilyet, a nagyokban ugye már nincs. Kerestem külföldi oldalakon is, ott sem találtam. Mondjuk túl sokan amúgy sem hiszem, hogy gondolkodnak rajta , hogy mi lehet ez, vagy inkább mi van akkor, ha nincs benne.
 
Sziasztok!!

A topik elején elég sok negatívumot olvastam a 3-as szériáról.
Írtátok hogy a 09xxx szerial számú tipusoknál voltak leginkább gondok.
Na most az enyimé 12xxx számú (2073). Nyugtassatok meg hogy én nem fogok ilyen apróságokat átélni....
Ehhez a szerial számhoz érve már remélem orvosolták a hibákat.
 
Sziasztok!!

A topik elején elég sok negatívumot olvastam a 3-as szériáról.
Írtátok hogy a 09xxx szerial számú tipusoknál voltak leginkább gondok.
Na most az enyimé 12xxx számú (2073). Nyugtassatok meg hogy én nem fogok ilyen apróságokat átélni....
Ehhez a szerial számhoz érve már remélem orvosolták a hibákat.

A kemény víz problémáját és a kezeletlen tömítéseket egyetlen szűrő sem fogja megoldani.
Az esetek nagy százalékában ez az ami gondot okoz hosszútávon.

Ha ezt leszámítom max az adapter amivel gond lehet. Azt meg könnyen lehet cserélni.
 
Sziasztok!!

A topik elején elég sok negatívumot olvastam a 3-as szériáról.
Írtátok hogy a 09xxx szerial számú tipusoknál voltak leginkább gondok.
Na most az enyimé 12xxx számú (2073). Nyugtassatok meg hogy én nem fogok ilyen apróságokat átélni....
Ehhez a szerial számhoz érve már remélem orvosolták a hibákat.
Sajnos összerakáskor is érhetnek meglepetések, nekem két pánt fülei törtek le egymás után a vödörről, pedig szilikonozva voltak a csuklók. 22 ezer egy ilyen a 2080-ashoz :mad::mad:
 

Attachments

  • DSC_0154[1].JPG
    DSC_0154[1].JPG
    115.7 KB · Megtekintések: 5
Jézus isten...!
Ne már!!

Azért ezt elküldeném az Eheim felé a képet hogy így kell megoldani hogy működjön a szűrő. Persze máshogy nem lehet ha nem akar az ember kifizetni kemény tízezreket.
Szerencse hogy olyan a szűrő teteje hogy nem csúszik le róla a spanifer. :)
 
Szerencse hogy olyan a szűrő teteje hogy nem csúszik le róla a spanifer. :)
Elmélkedtem már egy megoldáson, amivel meg lehetne csinálni. Az elgondolás az, hogy valami rozsdamentes lemezből, csinálnék egy U alakú rátétet ami rá lenne ragasztva a szűrőház oldalára, és ezen lennének a békazár tengelyei. Csak egyenlőre idő, és kedv hiányában tolódik a dolog :unsure:
 
Sziasztok, van egy 2078 as keteves gepem, ami utolso ket hetben elegge problemazik. A led szaladgal fel le, a motor meg maximumon 30masodperc, majd minimumon 30masodperc es igy folytatja. Atpucoltam a szuroanyagokat, csoveket, levettem minde futo/ CO2 cuccoc a csorol, de ez sem segitett. Az USB interface-n megmondja mi a baja? a Felyet meg nem szedtem szet, eleve felek tole, hisz mar 2eves, es szerencsere eddig meg nem szivargott.
 
Sziasztok
Tuti nem én vagyok az első akinek behalt az adaptere :(
Hogy tudom kiszedni ??? Hiába zárom el teljesen ,nem lehet benyomni a gombot a szűrőn,hogy kidobja az adaptert ! 2073-asról van szó !!! Help...
 
Köszönöm :) ma voltam nálatok,de mehetek újra a jövőhéten egy adapterért :) Addig megy így a szűrő !

Érdemes ápolgatni az adaptereket. De egy idő után így is elkerülhetetlen a probléma.
Ha már nehezebben mozog cserélni kell nem érdemes megvárni a bajt. Vagy be kell szerezni előre egy pót adaptert, ha eljön az idő.

Sajna ennek a sorozatnak ez a gyengéje. 2071-73-75, 2271-73-75
 
Back
Oldal tetejére