• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

egysrac első tanuló akváriuma

Hehe értem. Habár nme tudom hol laksz, de mi lenne ha innen a fórumról kérnélnyesedéket. Az alternanthera nekem is az egyik kedvencem,egyre több embernek van, biztosan van aki ad/küld neked egy kis adagot (mondjuk nem feltétlen most hóesés kellős közepén.) A mini teljesen jól mutatna szerény véleményem szerint, azért drukkolok hogy hamar megleld a "forrásodat"
sry ha off voltam

Innen is próbálkoztam csak a posta nem volt a lehetséges opciók között:(
Nem volt off örülök h írtál:)
 
Végső elkeseredésemben vettem 2db repülő rókát, hátha majd megregulázzák az algakolóniát. Enni nem kapnak, csak ami a kertben nő majd:D
 
Nagyon pofás!(y)
Az a relax szék meg jó helyen van!
Gratulálok a pillangókhoz!

Krisztián
 
Sziasztok!
A hétvégén kicsit megnyírtam a stemeket, mert már eléggé megnőttek, meg kicsit átporszívóztam az aljzatot, eltávolítottam az ecsetes levelek nagy részét, kivéve a parvula és az anubias leveleiről. Mivel ennyire szétrobbantottam a dolgokat, így gondoltam megnézem hogy nézne ki ha kivenném a jobb oldali köveket meg az egyik faágat. meg egy jó adag mulmot meg port kiporszívóztam. de hogy mennyi rák tanáyzott a szikla panelban az valami félelmetes:D Volt is meglepődés mikor eltűnt fejük felől a tető:D
A rókák jól érzik magukat, enni nem kapnak, így rá vannak kényszerülve az algára. Látszik a ténykedésük, bár én azt hittem nagyobb hatásfokkal takarítanak.
2013-02-03%252013.21.03.jpg

2013-02-03%252013.22.57.jpg


Bocs, a siralmas képminőségért csak a szemléltetés végett készítettem gyorsba.
 
SZia Egysrác!

Ne add fel, én is ecsettel küzdök, meg a rohadt mohával. :)
folyamatosan hullik a parvula közé.

Nem tudom, hogy kaptál-e tanácsot a levágott parvula felszínről történő leszedésére. Nekem van egy módszerem, amivel kb 3 perc alatt minden felszínen úszó levél és egyéb szemét könnyen eltávolítható. Én a parvula, a glosso, a hyrdo és a többi levél leszedését is így csinálom.
Szóval szűrő leállít, hogy szépen felússzananak a felszínre. utána egy kisebb műanyag poharat merítek a vízbe, de úgy, hogy a belsejébe ne menjen víz. Ezután szépen ovatosan az egyik oldalát egy kicsit belemerítem. Így olyan szívó hatást lehet elérhi, hogy konkrétan a pohárba szippan a felszínen úszó minden szirszar. Én régen a felszíni hártyásodást is hasonló módszerrel szoktam leszedni. Általában kétszer csinálom, közte bekapcsolom a szűrőt, hogy az áramlás a lent megragadt (növényekben, fában) levélmaradékot is felkapja, majd újraleállítva megismétlem a műveletet. Majd az elpoharazott vizet utántöltöm. Nálam vasárnaponként ez az egyik utolsó művelet a nagytakarításkor.
 
Nincs tapasztalaton ilyesmiben, de miért nem hálóval szeded ki a fent úszó, levágott növényi részeket?
 
Nincs tapasztalaton ilyesmiben, de miért nem hálóval szeded ki a fent úszó, levágott növényi részeket?

Ha ezt tőlem kérdezed, akkor az a válaszom, hogy és a hálóból utána hogy szedem ki? Macerás, számomra ez a tuti megoldás, gyors és alapos, és utána nincs bénázás a hálóval
 
SZia Egysrác!

Ne add fel, én is ecsettel küzdök, meg a rohadt mohával. :)
folyamatosan hullik a parvula közé.

Nem tudom, hogy kaptál-e tanácsot a levágott parvula felszínről történő leszedésére. Nekem van egy módszerem, amivel kb 3 perc alatt minden felszínen úszó levél és egyéb szemét könnyen eltávolítható. Én a parvula, a glosso, a hyrdo és a többi levél leszedését is így csinálom.
Szóval szűrő leállít, hogy szépen felússzananak a felszínre. utána egy kisebb műanyag poharat merítek a vízbe, de úgy, hogy a belsejébe ne menjen víz. Ezután szépen ovatosan az egyik oldalát egy kicsit belemerítem. Így olyan szívó hatást lehet elérhi, hogy konkrétan a pohárba szippan a felszínen úszó minden szirszar. Én régen a felszíni hártyásodást is hasonló módszerrel szoktam leszedni. Általában kétszer csinálom, közte bekapcsolom a szűrőt, hogy az áramlás a lent megragadt (növényekben, fában) levélmaradékot is felkapja, majd újraleállítva megismétlem a műveletet. Majd az elpoharazott vizet utántöltöm. Nálam vasárnaponként ez az egyik utolsó művelet a nagytakarításkor.

Köszi cheetah!
Az ecsettel való hadviselésem nem ért még véget. Most vettem fel két bérgyilkost a fizikai hadviselés kiegészítésére, valamint carbozok mint az állat, valamint amit lehet levágok!
Nem kaptam még érdemi módszert a parvula eltakarítására de ez az ötlet tetszik, a következő nyírásnál ki is fogom próbálni, köszönöm szépen !
Egyébként a parvulával valami nagyon nem stimmel mert a 2vel ezelőtti nyírás óta gyakorlatilag megállt. Kicsit elsárgult a vége és nem csinál semmi. Körülbelül negyed annyi szál indult növésnek mint eredetileg. Nem értem mi lehet a baj:(
 
Ha ezt tőlem kérdezed, akkor az a válaszom, hogy és a hálóból utána hogy szedem ki? Macerás, számomra ez a tuti megoldás, gyors és alapos, és utána nincs bénázás a hálóval

Nameg a parvulának olyan apró levelei vannak ami simán képes átszaladni a háló résein, meg nem lehet mindenhol hálózni sajnos. én az üveg szélére kiülő parvula szálakat még fogkefével szoktam összegyűjteni, de ez csak bizonyos esetekben hatékony:(
 
Ha ezt tőlem kérdezed, akkor az a válaszom, hogy és a hálóból utána hogy szedem ki? Macerás, számomra ez a tuti megoldás, gyors és alapos, és utána nincs bénázás a hálóval
Fürdő, zuhany, vödör. Kifordítani a hálót, megveretni a zuhannyal a vödörbe és kész is.
 
Valami ilyesmi módon szeretném elhelyzni a leendő alternanthera reineckiimet!

2013-02-03%252013.jpg


Szerintetek jó helyen lenne itt? (Bocs a gyatra szerkesztésért szerény photoshopos tudásomból ennyire telik:)
Vagy ha nem itt akkor hol?
 
Az elhelyezés nem rossz, viszont ha tényleg ilyen lesz, akkor eléggé megborítja szerintem a színkompozíciót. Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz, de ne csodálkozz, ha egyéb beavatkozás is fog kelleni. Esetleg egy kis macrandra a jobb sarokba visszabillentheti az egyensúlyt.

A parvulám nekem is halódik, a szálait is megtámadta az ecset, a glossom szépen növekszik bizonyos helyeken, néhány helyen meg nem. Viszont tele van ecsettel az is. a parvulámat már tövig nyírtam, de visszajött a szemét alga. Mindegy egy pár hónapig már kibírom, utána meg megpróbálok egy másik layoutot.

Az üveg szélére kiülő leveleket vissza szoktam tolni a vízbe és hasonló módom halászom le.
 
Ma kinéztem az althernathera sessilis nevezetű növényt, de neten nem igazán találtam semmi leírást! Valaki tudna segíteni abban hogy érdemes e próbálkozni vele vagy miféle körülményeket igényel? előre is köszönöm!
 
Jelentem ma délután észrevettem hogy leikráztak a sügereim! Képet sajnos nem tudok készíteni, mert a legnagyobb sűrűbe tették! A mama és a papa bőszen őrzik a gyerekeket, és minden idegent elzavarnak!!!:)
 
Valami ilyesmi módon szeretném elhelyzni a leendő alternanthera reineckiimet!

2013-02-03%252013.jpg


Szerintetek jó helyen lenne itt? (Bocs a gyatra szerkesztésért szerény photoshopos tudásomból ennyire telik:)
Vagy ha nem itt akkor hol?

Csumi! Kajak azt hittem már benne van a növény az akiban (hirtelen nézve a képet) Nekem mondjuk kifejezetten tetszik, meg ugy az egész. Külön dícséret a füvecskének :)
 
Köszönöm szépen :)
Igazából még mindig nem tudom hol lenne a legjobb és milyen formában, milyen növény. Valami vöröset mindenképpen szeretnék bele tenni. Gondolkodok még a lehetőségeken!
Egyenlőre az a legnagyobb gondom h az ecsetalga tűnjön el...
 
Jelentem a helyzet az hogy az akvárium működését ideiglenesen fel kell függesztenem. Egyébként szépen eltűnt az ecsetalga, már nyomát se látni. Parvula is rendbe jött, kezd valahogy kinézni az egész de sajnos nincs más választásom...
 
Back
Oldal tetejére