• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

egysrac első tanuló akváriuma

Sziasztok!
Először is jócskán megkésve B.Ú.É.K. minden kedves fórumtársamnak!
Elég rég írtam már a naplómba, lesz mit pótolni:)
Sajnos az elmúlt időszakban elég keveset voltam itthon, vagy ha itthon is voltam nem kapott elegendő figyelmet az akvárium úgyhogy sajnos meg is látszik az állapotán, ugyanis elég csúnya fekete ecsetalga kolónia tanyázik az akváriumban!
Változás annyi történt az akváriumban hogy a megjavított diffúzorom üzem közbe úgydöntött hogy elpukkan, így az cserélve lett egy másikra,valamint bekerült egy adag Staurogyne repens TC az anubiasok elé,meg egy kicsi a bal oldalra.
Karácsony előtt volt egy szűrőtakarítás valamint egy igen masszív nyírás főleg a háttérnövények és moha tekintetében! Valamit ekkor ronthattal el ugyanis azóta a jön az ecset folyamatosan. A parvula egy részére is rátelepedett már és azok a tövek amik elhalnak idővel felúsznak felszínre... mintha meg lenne nyírva de mégse elég zavaró. A lágyvizes vizcserék is elmaradtak és csak csapvízzel lett cserélve mert a beszerzési forrásom megszűnt és mostanra sikerült újat találnom elvileg.
Képek: 2012.nov.20

2012-11-19%252021.17.29.jpg

2012-11-19%252021.17.41.jpg


2012-11-20%252016.35.01.jpg



2012.12.27.
2012-12-27%252017.37.38.jpg


Holnap rakok fel idei képet is:)
 
Sziasztok !
Ahogy ígértem, csináltam képeket.
Figyelem! A nyugalom megzavarására alkalmas képek következnek! :(

2013-01-12%252018.07.29.jpg

2013-01-12%252018.07.34.jpg

2013-01-12%252018.07.39.jpg

2013-01-12%252018.07.47.jpg

2013-01-12%252018.08.02.jpg

2013-01-12%252018.07.14.jpg

Bocs a képekért!
Tud valaki valami pofás halat ami szereti a fekete ecsetet?:cautious:
Tervezek még valami szép vörös növényt is, 2 félét már ki is néztem!
Meg az ecsetevő halon kívül még nagyon gondolkodok egy pillangó tarkasügér páron és egy pár galaxy razbórán!
Várom a kődobálást:)
 
Tud valaki valami pofás halat ami szereti a fekete ecsetet?:cautious:
Tervezek még valami szép vörös növényt is, 2 félét már ki is néztem!
Meg az ecsetevő halon kívül még nagyon gondolkodok egy pillangó tarkasügér páron és egy pár galaxy razbórán!

Sziámi ormányos márna tökéletes (1db).
A Ramirezik elég érzékenyek!
Galaxyból egy csapat Ok!

A.ttila
 
Szia. Nagyon szép az aksid. Galaxy mellé törpesügeret nem ajánlanám mert nálam is féltek a kis kölyök sziámialgázótol is. Amióta csak a Galaxyk vannak meg rizspontyok azóta igen virgoncok lettek.
 
Sziámi ormányos márna tökéletes (1db). A Ramirezik elég érzékenyek! Galaxyból egy csapat Ok!

Köszönöm a gyors választ!
A sziámit kicsit nagynak tartom, meg mivel nincs lefedve az akvárium így szerintem nem lennének hosszú életűek..
A galaxyk már biztos jönnek, a ramirezivel kapcsolatban kicsit elbizonytalanodtam.
Az amano garnéla alkalmas lenne a fentebb említett feladat betöltésére? (fekete ecset alga pusztítása)

Szia. Nagyon szép az aksid. Galaxy mellé törpesügeret nem ajánlanám mert nálam is féltek a kis kölyök sziámialgázótol is. Amióta csak a Galaxyk vannak meg rizspontyok azóta igen virgoncok lettek

Köszönöm a segítséget:) Keresek valami más halat akkor ami az akvárium dísze lehetne a galaxyk mellett.

Egyébként egyre jobban foglalkoztat a dolog hogy a bal oldali sziklákat kiveszem az aksiból. Az a bajom vele hogy sok helyet elvesz az aksiból. inkább ültetnék növényt a helyére.
 
Fekete, ecset algára az algázógéb is megfelel.
Na zsíír tetszik ez a hal. El is kezdek majd kutakodni amint túl leszek a vizsgáimon:) Köszönöm
Remélem jól fogja érezni magát nálam...amíg meg meg nem érkezik próbálok rájönni hogy mitől ecsetesedek. De ha így haladok második hobbinak a festészetet fogom választani ennyi ecsettel....:meh:
 
Sziasztok!
-Sikerült Ro vízhez jutnom ismét. Szerintem a drasztikusan kemény víztől jött elő ez az ocsmány alga. Ma cseréltem 15 liternyi + 15 liternyicsapvizet.( nem volt több vízszállításra alkalmas eszközöm aminek a tetejét le lehet zárni, de majd legközelebb kétszer fordulok:) ).Az akvárium vizének paraméterei a következők voltak vízcsere előtt: PH 7.5 KH 19.5 GH 15. A csapvíz PH 7.5 KH 16.5 GH 12. Remélem így már felpörögnek az események és magukhoz térnek a növények, az algák meg hosszú és mély álomba szenderülnek....:jimlad:

-Ha legközelebbi berendezéshez mohát próbálok használni bármilyen célra is légyszi lőjetek fejbe 3x. Ugyanis ez a drága zöldség behull a parvula közé meg minden közé és olyan nagyon drasztikusan terjed mint a pestis. Már nem moha van a parvula között, hanem parvula a moha között. Pedig hosszú órákat töltök azzal, hogy csipesszel kiszedegessem. Mostmár mohát is csak akváriumon kívül vagyok hajlandó vágni, de mostmár inkább csak kivágni:joyful: .

-Mostmár véglegesen eldöntöttem hogy kikerülnek a kövek és a fák az akváriumból és a megüresedett helyre két kis vöröset szeretnék beültetni... Ha nagyobb aksim lenne jól mutatna a köves fás dolog de így túl sok hely esik ki. különösen azt a kőkupacot nem értem. Na de innen szép nyerni.

- Ma megnyírtam az növényeket, de valahogy nem úgy alakulnak a dolgok ahogy elképzeltem. A stau nyírását egyértelműen gyakorolni kell még, a parvula utáni takarításra is jól jönne valami nagyszerű megoldás mert most is kb 4 órát elszöszöltem vele. Most egész konkrétan már csúnyának érzem az akváriumot, pedig meg is van nyírva. Kopasz is algás is szóval fúújo_O
De az tartja bennem a lelket hogy innen szép nyerni. Egyértelműen látszik az akvárium állapotán hogy vizsgaidőszak volt és keveset voltam itthon, nem ugy volt foglalkozva a dolgokkal!

Bocs a sok rizsáért kicsit túlcsordult a lelkem...
Íme kép az aktuális állapotról!
2013-01-19%252018.13.48.jpg


Kellemes hétvégét mindenkinek:)
 
Mohát a parvula közül easy carboval ki lehet irtani sikerrel. Azért érzed csúnyának, mert meg van nyírva nagyon minden. 2-3 hét és sokkal jobb lesz.
 
Szia!

Ha kiveszed a köveket meg a fákat, pont az egyedisége fog elveszni!
Inkáb finomítani kéne valahogy rajta (ne szedd ki mindet)!
A növények közül az Anubiast cselném A. nana petitre!
De ez csak az egyéni véleményem!

Nekem így tetszik!

A.ttila
 
Szia!

Ha kiveszed a köveket meg a fákat, pont az egyedisége fog elveszni!
Inkáb finomítani kéne valahogy rajta (ne szedd ki mindet)!
A növények közül az Anubiast cselném A. nana petitre!
De ez csak az egyéni véleményem!

Nekem így tetszik!

A.ttila

Köszönöm, örülök hogy tetszik:)
Igazából a jelenlegi berendezésben az zavar hogy sok hely kiesik a jobb oldali fa miatt is valamint a bal oldali kőhalom miatt is. Még 2-3 féle növényt szeretnék belepaszírozni , a rotalát kicsit megritkítani mert szerintem túl sűrűn ültettem a bacopát is kicsit helyre kellene pofozni mert elég kusza módon növöget. De ezt ragozhatnám órák hosszat.
 
Sziasztok!

Készítettem egy pár képet az akvárium aktuális állapotáról!
A pénteki mérések szerint a ph még mindig 7.5 a kh 9 a gh pedig 8. Eddig összesen 2 x 15 liter RO víz ment bele. A ph-t hogy lehetne lejjebb vinni olyan 7 körülire? Gondolom valahol ottkörül lenne ideális. A kh és a gh pedig szerintem olyan 4-5 körüli értéken lenne ideális
Pénteken bekerült 1 pár pillangó tarkasügér, nagyon jól érzik magukat főleg amióta nem szédelegnek a magas CO2-tól :whistle:.
Az akvárium képe lassan megint tetszetőssé alakul , legalábbis újra elkezdtem észrevenni azokat a formákat amit meg lehetne fogni vagy ki lehetne emelni, szóval már annyira nem vagyok tanácstalan.
Íme néhány kép:
2013.01.28
2013-01-28%252018.44.35.jpg


2013-01-28%252018.45.09.jpg
2013-01-28%252018.45.40.jpg


Bocs az algákért dolgozom rajta...
És végül egy kép a nyugisarokról:)
2013-01-28%252018.56.07.jpg
 
Nekem is tetszik, de azért én nagyon el tudnék benne képzelni valahogy, valamilyen formában egy kis vöröset, most nagyon zöld, és talán túlzottan homogén. (Egyébként lehet elég lenne egy hangsúlyos crypto vagy valami nem igazi vörös csak másabb árnyalat)
De egyébként én tényleg nagyon örülnék hogyha ilyen kertem lenne, szóval azért ez kissé szőrszálhasogató a részemről.
:)
 
Nekem is tetszik, de azért én nagyon el tudnék benne képzelni valahogy, valamilyen formában egy kis vöröset, most nagyon zöld, és talán túlzottan homogén. (Egyébként lehet elég lenne egy hangsúlyos crypto vagy valami nem igazi vörös csak másabb árnyalat)
De egyébként én tényleg nagyon örülnék hogyha ilyen kertem lenne, szóval azért ez kissé szőrszálhasogató a részemről.
:)

ÓÓÓÓÓha tudnád hogy hány kudarcba fulladt próbálkozásom volt hogy megrendeljem az én hőn áhított vörösömet:D Pestről sajnos nem igen postáznak, vagy ha igen úgy már túl drága lenne, de GA ból is próbáltam már:banghead: . Vagy nekik nem volt növényük vagy nekem nem volt pénzem( mert már előtte 2 nappal bevásároltam:rolleyes: ).Szóval régóta megy a keringő ide oda, korábban már említettem hogy ezt a növénykét szeretném nagyon: Alternanthera reineckii 'Mini'. Szerintem elég jól mutatna a sok zöldség között. De kinéztem egy ludvigia fajt is pontos nevet sajnos most nem tudok mondani.Szóval igen teljesen igazad van engem is zavar, és keresem a megoldást:) Remélem minél hamarabb sikerül beszereznem őket:)
 
Hehe értem. Habár nme tudom hol laksz, de mi lenne ha innen a fórumról kérnélnyesedéket. Az alternanthera nekem is az egyik kedvencem,egyre több embernek van, biztosan van aki ad/küld neked egy kis adagot (mondjuk nem feltétlen most hóesés kellős közepén.) A mini teljesen jól mutatna szerény véleményem szerint, azért drukkolok hogy hamar megleld a "forrásodat"
sry ha off voltam
 
Back
Oldal tetejére