• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egyből nano-ba csöppentem...

Egy kis helyzetjelentés:
A red moor két hete ázik. Fel már nem akar úszni, de a víz még egy kicsit nyálkás tőle, ezért még várok vele pár napot. A Riccia már bekerült az akiba mindenesetre, egy mm-t nő naponta :)

Remélem a jövő héten már az új scape fotóival jelentkezem!
 
Október eleje óta nem jelentkeztem, aminek az volt elsősorban az oka, hogy az akvárium (az előtérben elterülő elatine-t leszámítva) teljes átalakításon esett át, és vártam, hogy "beérjen".
A korábban tervezett és itt is bemutatott red moor a méretei miatt sajnos nem fért be az akiba, ezért a hátsó nagy részét levágtam, és ágakat rögzítettem hozzá, így jött össze az új scape. A fatörzsre géles pillanatragasztóval először riccia-t ragasztottam, de mivel ez állandóan lemászott és elúszott, így fissidens fontanus (Anubiastól) került felrgasztásra. A horgászzsinórt is próbáltam a riccia rögzítésére, de mivel nem egyenletes a fa felülete, és az egészet nem akartam elfedni, látszott a horgászzsinór a víz alatt :(
Íme a jelenlegi ökoszisztéma, amiben halak (Boraras brigik), garnélák (sakurák 1mm-től felfelé minden méretben...), és néhány számomra még ismeretlen kb. 1mm-es csiga szuperül érzi magát, minket pedig gyönyörködtet a látvány.

DSC06255-2.jpg


DSC06205-2.jpg


DSC06177-2.jpg


DSC06188-2.jpg


DSC06219-2.jpg

És egy ráadás, mert a kisfiunkat is elérte a "moha láz", és komponált kerti cuccokból :)
DSC06209-2.jpg
 
Szia,

szép a gyeped! :) Tetszenek benne a kis fűpamacsok, meg az előre jövő ágacskák is. :) Viszont a fán az a barnuló növény az Willow? Ha igen, akkor az nem fest túl jól (lehet, hogy csak a képen nagyon barna).
 
A Willow mohának tényleg inkább méreg zöld színűnek kellene lennie. A gyep meg a kis dunsztos üvegek viszont nagyon frankók! (y)
 
Szia,

szép a gyeped! :) Tetszenek benne a kis fűpamacsok, meg az előre jövő ágacskák is. :) Viszont a fán az a barnuló növény az Willow? Ha igen, akkor az nem fest túl jól (lehet, hogy csak a képen nagyon barna).
Szia!

Köszi, szép kis növény az elatine, nehéz az indítása, de ha egyszer beindul, ez lesz belőle :) Egyébként ez kb. hat kicsi tőből lett ilyen gyep!
A red moor-on Anubias-os fissidens fontanus van (legalábbis a GA-s doboza szerint), és jól kiszúrtátok, elkezdett barnulni, az okára még nem jöttem rá. Kb. 3 hete került az akiba.
 
Szia!

Köszi, szép kis növény az elatine, nehéz az indítása, de ha egyszer beindul, ez lesz belőle :) Egyébként ez kb. hat kicsi tőből lett ilyen gyep!
A red moor-on Anubias-os fissidens fontanus van (legalábbis a GA-s doboza szerint), és jól kiszúrtátok, elkezdett barnulni, az okára még nem jöttem rá. Kb. 3 hete került az akiba.
az nem fissidens, hanem fontinalis willow, ez biztos.
Nem carbózod sokat az akváriumot?
Csak mert egyedül a moha van rosszul, a többiek remek egészségnek örvendenek.
 
az nem fissidens, hanem fontinalis willow, ez biztos.
Nem carbózod sokat az akváriumot?
Csak mert egyedül a moha van rosszul, a többiek remek egészségnek örvendenek.
az a nagy helyzet, hogy a fontinalis willow-ra ugyanúgy nem hasonlít, mint a fissidensre, a képek alapján, mivel ennek a mohának vékony szálak vannak a törzsén, nem pedig levelek, mint a willow-nak, így szerintem nem az, hanem valami más. próbálok lőni egy fotót a dobozban még megmaradt darabokról, mindjárt feltöltöm.

Napi 1ml carbo megy a Co2 mellett, mert folyamatosan van staghorn minimális mennyiségben az akiban, és az elatine-t muszáj kezelnem.
A fán lévő algára nem szoktam nyomni, csak az elatine-ra közelről. Így is betehet neki?
 
Így néz ki a fán lévő moha (ezek eléggé megviselt példányok, mert ez a maradék ami nem került az akiba). A töve eredetileg is ilyen barna volt, már amikor a boltból elhoztam, akkor is. A dobozra fissidens fontanus van írva, de lehet, h. csak másik dobozban kaptam.

fissifele.jpg
 
Így néz ki a fán lévő moha (ezek eléggé megviselt példányok, mert ez a maradék ami nem került az akiba). A töve eredetileg is ilyen barna volt, már amikor a boltból elhoztam, akkor is. A dobozra fissidens fontanus van írva, de lehet, h. csak másik dobozban kaptam.

fissifele.jpg
jó, nem tudom mi ez, de ha esetleg megmozdulna, akkor öntsd le gázollajjal és gyújtsd fel!
 
Utoljára módosított:
Én már láttam ezt az izét. A THE Thing c. filmben. (18-as karika.) Itt épp megpróbálták újra éleszteni...khm. (Állítólag víz alá merítve nem ilyen agresszív. :D)
 
Utoljára módosított:
Ha jól értem ennek a mohának annyi :(
Tippek helyette? Mindenképpen olyan kell, ami ragasztható a régi helyére, mert ha a mostanit leszedem, látszani fog a pillanatragasztó helye. A fa egyenetlensége miatt, és mivel nem a teljes felületet fedem le, a horgászzsinór nem játszik, csak a ragasztás.
 
Mivel minden megvan az akváriumodban ami akár egy igényesebb mohának is kell, szerintem nyugodtan válogathatsz közöttük. Itt valami más játszhatott közre, nem megfelelő tárolás / szállítás lehet sokáig volt szárazon esetleg megfázott. Ennek akkor is zöldnek kellett volna lennie mikor kivetted a dobozból.
 
Mivel minden megvan az akváriumodban ami akár egy igényesebb mohának is kell, szerintem nyugodtan válogathatsz közöttük. Itt valami más játszhatott közre, nem megfelelő tárolás / szállítás lehet sokáig volt szárazon esetleg megfázott. Ennek akkor is zöldnek kellett volna lennie mikor kivetted a dobozból.
A felső része teljesen zöld volt, a doboz alján lévő része volt csak barna. Most az akiban fordítva alakul: fentről barnul lefelé (vagy kívülről befelé), úgyhogy biztosan valami gáz van.
Nézegetem a neten a mohákat, de kevés olyat látok, ami alacsony növésű, tényleg fatörzsre való, természetes hatású. Ebben kellene segítség.
 
Back
Oldal tetejére