• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egyből nano-ba csöppentem...

McNick

Kertész szaki
Kezdőként egy 25x25x30 szett, így elég nagy a kihívás!

Üdv mindenkinek!

Teljes kezdőként egy nano akvárium gondozása lett a feladatom. Egy hónappal ezelőtt kezdődött, akkor még azt sem tudtam, mi az a nano akvárium, sőt azon is törnöm kellett a fejemet, hol láttam akváriumot utoljára.
Szerencsére itt vagytok Ti, és az internet, no meg otthon a szett, benne jelenleg két panda, és egy almacsiga, így nagyon megtetszett a dolog. Bár a legtöbben elrettentenek, hogy nano-val kezdeni a legnehezebb, de mivel így alakult, próbálom kihozni a legtöbbet belőle.

A következőkben majd leírnám, hogy miből áll most a szett, és fotókat is töltök fel a jelenlegi állapotról, illetve leírom az elképzeléseimet. Remélem találok itt partnert abban, hogyan tudom ezt megvalósítani.

Szép napot mindenkinek!
 
Köszönöm a bíztatást!
Íme a jelenlegi, átalakítás előtti állapot:
DSC03380.JPG
DSC03376.JPG
DSC03379-2.JPG


A fotókon látható akváriumot a következő cuccos egészíti ki:
- Jager 25W fűtő
- Pacific P-F301 szűrő (300l/h a gyári érték)
- Gyári 6 ledes világítás

Az egy hónap alatt az alábbi dolgokat figyeltem meg:
- ezt a szűrőt balra a hátsó sarokba tudom felhelyezni abból az okból kifolyólag, hogy az aki fölé belógó világítás konzol egy egyszerű bútorlapból készült, így a szétpattanó buborékoktól ha vizes, elkezd dagadni. Így hátulról előre irányítva az áramlást nem érik a bubik.
- a szűrő minimum fokozatra állítva is elég nagy sodrást csinál, az aki elején fél centivel is megemelné a vízszintet, ezt lecsökkentendő tettem elé egy tappancsot, ami lefolytja az áramlást
- bár tudom, h. a fűtésnek jobb áramlás kellene, de ha máshová teszem, rendesen elrontja a látványt.
- a szűrő elég hangos, a hátsó szobákban is hallani, hogy dolgozik, bár ez abszolút nem zavar

Kezdőként nem akarom nagy fába vágni a fejszémet, így rövid távon (azaz most) az lenne az elképzelésem, hogy a bal hátsó részbe helyeznék 1-2 követ, amire kötöznék növényt, méghozzá Riccia lenne a GA-tól. Az első részbe pedig behelyeznék az üres területre gömbmohát.
Aztán ha így működtetni tudom az akit, akkor jönnének bele az alábbi élőlények a GA-ból:
- 5-6 db Sakura garnéla
- 6 db zöld törperazbóra
- 6 db zöldsávos törperazbóra.

A meglévő "műkincsekből", amik a képeken láthatók (műnövények, műszikla) még nem tudom mit tartsak bent, de egyenlőre valamit hagynék közülük (pl. ami a fűtést takarja), amíg nem jövök bele a növényezésbe.

Hosszú távon persze több növény és egy nagyobb akvárium, ezen szép halak megtartásával.
A gépészet (pl. szűrő) cseréje is szóba jöhet, de nagy összegeket nem költenék rá, csak ha már eleve halálra ítéltnek mondjátok a dolgot.
Meglévő köveimből az alábbi kompozíciókat ötleteltem, a hátsó nagyobb kövön lenne a Riccia az elképzelésem szerint. Mindenkinek köszi előre is aki benéz ide, és megtisztel a hozzászólásával!

DSC03398.JPG
DSC03399.JPG
 
Szia!

Jó lenne tudni valamit a világításról pontosan, hogy milyen led-ek is vannak benne. Valamint a műnövényeket és a jelenlegi aljzatodat én elfelejteném ahogy beérik nálad az elhatározás, hogy tényleg belevágsz. Bár igaz, olyan növényeket választottál amik nem igénylik az ültetést, ebben az esetben maradhat ez a talaj a hátsó fűtőtest eltakarására meg vegyél valami nagyobb, szintén kőre kötözhető növényt.
A hal választás az jó lehet, bár kicsit soknak tartom 18 literre szerintem válassz inkább az egyik fajtából 7db-ot.
 
Szia!
A növényeket szándékosan választottam úgy, h. egyenlőre ne kelljen aljzatot cserélni. A világításról sajnos nincs infóm, nincs sehová ráírva, h. milyen teljesítményű.
Elsősorban most a berendezés (kövek, szűrő, fűtés helye és típusa) az, amit össze kellene hozni, h. kialakuljon valami nem mű, és fenntartható dizájn.
 
Ehhez a kompozícióhoz mit szóltok? A papír mérete=nano aki mérete. A jobb oldali kő lent lenne beültetve Riccia-val, vagy még a hosszúkás is. Vélemények?

DSC03404.JPG


DSC03406.JPG
 
Csinálj több variációt is! Úgy könnyebb választani mint egyet elemezni! ;) Ja és a talajon szerintem se spórolj! Nem egy ló ára, főleg ha mondjuk manadót veszel!
 
Csinálj több variációt is! Úgy könnyebb választani mint egyet elemezni! ;) Ja és a talajon szerintem se spórolj! Nem egy ló ára, főleg ha mondjuk manadót veszel!
Mintha megéreztem volna, készültem is egy új variációval, ez nekem nagyon tetszik, már szinte nevet is lehetne adni neki :) Ez esetben melyik kőre ültessek Riccia-t, pl. a hosszúkásra??? Vízben a kövek gyönyörű feketék, csak megszáradtak, mire elkészültem a fotókkal...

ez.jpg


ez2.jpg
 
Mintha megéreztem volna, készültem is egy új variációval

Nem vagyok egy nagy iwagumi művész, de azt látom, hogy mindenki jobbra dől. Ennél nekem jobban tetszett az előző terved. Ricciat én egyikre se raknék, inkább szerezz be pár kisebb laposabb követ és azokra rakd. Persze ezek már inkább az én elképzeléseim, az akvárium meg a tiéd:p
Esetleg olvass utána az iwagumi stílusnak: Növényes Akváriumok alapismeretei - Green Aqua növénysuli Green Aqua
 
Nekem a második próbálkozásod tetszett a legjobban. Ott volt egy szikla ami egészen felnyúlt. Kell egy fő kő ami kitűnik a többi közül. Vedd azt figyelembe, hogy lesz talajod is. Amiben könnyebben megállnak a kövek! Így kicsit érdekesebben is el tudod helyezni azokat mint így egy asztal lapra lefektetve. Plusz szerezz be pár kavicsot mit a nagyobb kövek közé tudsz rakni (akár folyóparton is találsz hasonlóakat!)
Keresgéltem pár képet ahol csak pár követ (sajnos ilyen kavics jellegűt nem nagyon találtam) használtak:

nFzlQl.jpg


p1030122h.jpg


adaaaaix5.jpg


iwagumi-ruben-caro-ying-yang.jpg


iwagumi.jpg
 
Köszi a tippeket, sajnos nanoban, és adott kőkészlettel kicsit nehezebben boldogulok. Az egyik nagyobb követ nanosítottam egy kalapáccsal, mindjárt rakok fel róla képet. Az aljzat témában azért vagyok tanácstalan, mert nagyon megbolygatni nem akarom az akksit, viszont később meg talán segítene, ha tovább akarom fejleszteni.
 
ez6.jpg


ez7.jpg


Most per pillanat talán ez az utolsó tetszik legjobban, ebben még a háromszögeket is fel vélem fedezni... Az a baj, h. jól lefotózni kb. olyan nehéz, mint megkomponálni :(
 
Ez az utolsó viszont úgy nézne ki jól, ha körbeültetném zöld talajnövényzettel. Co2 és komoly világítást nem kívánó növényzet van erre a célra? Mert a Riccia-t is azért gondoltam az akiba, mert kőre, esetleg vmi hálóba ültetve is megmarad állítólag. Sajna sokakat nem indítanak meg a kérdéseim, de azért nem adom fel :)
 
Alakul. De érdemes páratlan számú követ használni. Szerintem csapd még szét kisebb darabokra valamelyiket így a sok kicsi kő is meg van. Növényeket a green aquanál tudsz nézni. Elég sok infó van róluk plusz soknak saját topikja is van.
 
Ez már égész jó ;) A gömbmoha nekem nem tetszik. A ricciának meg sok fény kell. Ki kell próbálni, lehet megmaradna nálad. Próbáld meg. De a talajra még mindig rábeszélnélek :p
 
Ok, köszi, körbenézek talaj ügyben, mert sztem ha az utolsó kompozíciót körbeültetném egy kis zölddel, az az 1 hónapos tudásommal már kezdésnek jó lenne. Aztán ha télen-nyáron fenn tudom tartani, akkor jöhet a fejlesztés!
 
Riccianak nem kell sok fény. Igénytelen, nő mint a gomba:) ha egyszer bekerül nem szabadulsz tőle, ugyhogy jól gondold meg:D
 
Back
Oldal tetejére