• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egyből nano-ba csöppentem...

De ez egy akasztós szűrő, nem? Igy 90%-a kint lesz az akibol.nem olyan vészes hidd el. Nekem egy br 15 literen van egy 200as.
 
Csak az oldalára tettem próbaképpen, hátul szemből sem mutat ezen a kicsi aksin szebben.
Beültetés, vízleengedés közbeni kép, azért ilyen csúfos az üveg, de a lényeg látszik:
niagara_1.jpg



Választok egy külső nem akasztósat, azt legalább el tudom a szekrényben rejteni.
Elég nagy űr tátong a piacon elérhető áru olyan szűrőkből, aminek a csövei, ki- és befolyói alkalmazkodnának ahhoz a dologhoz, h. az akváriumok esztétikai szempontból elég hangsúlyosak... Úgyhogy én is nézek majd üveg ki- és befolyócsöveket ha veszek külső szűrőt.
 
A végén csak oda jutottunk, h. hátulról nagyot ;)
Igen, először gondolkodtam, hogy azt írom, hogy minél nagyobb, anál jobb.... De az túl alpári lett volna.
És tessék... mégis leírtam. :p
Off vége, :) bocs!

Szerintem simán ráakaszthatod a hátsó falra. Úgyis csak a szívócsonk fog látszani, meg a szűrő teteje.
 
Sziasztok!

Egy kis helyzetjelentés...
20130302.jpg


boraras.jpg


boraras2.jpg


boraras3.jpg


Sok variálás után (szűrő, növények) ez az "összetétel" alakult ki:
Hydrocotyle Tripartita Japan
Marsilea Hirsuta
Vallisneria americana ''mini twister''
Elatine Hydropiper TC
Tropica Substrate növény táptalaj
Ada amazonia

6 db Sakura garnéla
7 db Boraras Brigittae

Eheim 2032 szűrő, jelenleg a gyári töltetekkel, amihez Purigent szeretnék még betenni.
Jager 25W fűtés
Haqos Stellars 13W pilács.

Green Aqua Micro + macro, Easy carbo adagolása naponta (tápok reggel, carbo délután)

A világítás 16-22h között megy.

Az élőlények nagyon jól érzik magukat, szépen esznek, a garnélák egészségesen vedlenek. Amin nagyon meglepődtem, h. a Borarasok a vízfenékre is leúsznak csipegetni, és ha a garniknak rakok be eleséget, még ahhoz is leúszkálnak szemrevételezni. Pedig nem éheznek a kicsikék, a színük is kezd látványosan alakulni :)

A víz tetején jelent meg fehér fátyolréteg, zsepivel leszedtem, egyenlőre nem jelent meg újabb.
Sajna a 2 doboz Elatine-ből csak kb. 6-7 tő maradt meg, de a Marsilea szépen beindult. A kedvencünk a Hydrocotile lett, gyönyörű, és látványosan fejlődik. Nagyon jó rejtekhely a garniknak.

Amit még fejleszteni szeretnék, az a zöld ki- és befolyócsövek cseréje üvegre, ha sikerül normális áron szerezni.
 
Elég régen jelentkeztem már a naplóval, így gondoltam beszúrok egy képet, mivel pénteken volt egy újabb (és bízom benne, hogy jó darabig változatlan) refresh.
Az aki fell lett vértezve egy kis palackos CO2 rendszerrel, kapott a 13W-os lámpa mellé egy ledsort, szóval már minden megvan ahhoz, h. hosszú távon növényezhessek benne.
newstyle.JPG

A fekete tappancsokat ki fogom cserélni átlátszóra, illetve hátul a fekete kábel eltüntetését már megoldottam. A garnélák több hónap után végre elkezdtek szaporodni, így muszáj volt ideiglenesen feldobnom a szívócsőre egy szivacsot, mert takarításkor pár kis garnéla a szűrőben ficánkolt :)
Pénteken ültettem a GA-s alternanthera reineckii mini-t, eszméletlenül jól néz ki, nagyon szép a színe, feldobja a hátteret! A tervem az, h. a kövekig, és a jobb oldalon is kiterjesztem a zöld pázsitot, mivel szerencsére az elatine is szépen megindult (nem is a CO2, inkább a több fény hatására). A marsilea minden körülmény között hihetetlenül fejlődött eddig is!

Minimális mértékben küzdök a zöld algával, ami inkább zavar, h. emellett a növényeken, főleg a háttérben a hydrocotyle sp japan levelein mindig megjelenik valami feketeség, gondolom alga. Ezt még nem sikerült megfejtenem... De nagyon fura, h. zöld és barna alga is van egyszerre!

Szép napot mindenkinek!
 
Kafa! Jó hogy - velem ellentétben - nem zsúfolod és bonyolítod túl! (y)
Elöl mi kúszik? Marsilea? :watching:
 
Kafa! Jó hogy - velem ellentétben - nem zsúfolod és bonyolítod túl! (y)
Elöl mi kúszik? Marsilea? :watching:

nah, azért annyira nem egyszerű... Marsilea elöl, mögötte elatine, hátul a többiek. csak még nem nőtte be, mert barna alga miatt újrarendeztem. de már az is nagy eredmény, h. az elatine szépen kúszik hátrafelé napról napra.
Majd ha full zöld gyep lesz, ámul mindenki :)
 
Sziasztok!

Nagyon régen jelentkeztem már a naplómban.
Az aki fejlődés szempontjából szépen alakul, de sajnos az algák sem kerülnek el. Hetek óta küzdök a zöld poralgával, és most azzal a módszerrel próbálkozom, h. 3 hétig hagyom, utána takarítom le. Úgy olvastam több helyen, hogy ez segíthet.
A másik alga jobban kifog rajtam :( Elvileg staghorn, de tüneteiben mégis azt tapasztalom, hogy nem a leírások szerinti felszínhez közeli részeken jelenik meg, hanem inkább lent, több növénynek pl. csak az alsó levelein van, a felsőkön abszolút nincsen. Illetve csak nagyon rövid, max. 1mm-es szálak.
Mivel az elatine már szép kis mezőt alkot (a képen nem látszó bal oldalon főleg), veszélybe került, mert azt is támadja ez a kis fekete pamacsos alga, és hullanak tőle a levelek :(
A szűrés brutál, arra nem gyanakszom (eheim 2032, Seachem Purigen, stb.), talán az áramlással lehet valami. A Co2 szint is normálisnak tűnik a drop checker alapján. Tegnap lecseréltem az üveg kivolyót is a gyári eheimre, amire tettem egy kis csődarabot terelőnek. Bízom benne, h. segít. Emellett a napokban próbálkozom odalőni az algának higított Easycarbo-val.

Íme egy telcsis fotó a falánk csapatról (és az algákról...):
foto.jpg

Egy ideje nem kaptak az Ebita Breed algakajából, így most úgy estek neki, mintha éheznének...

Szép estét mindenkinek!
 
Abból az okból jelentkezem újra, hogy tegnap volt alkalmam betévedni a GA boltba. Mivel szeretnék több növényt az akiba, viszont a kis köveim mellett nem mutatnak jól, a GA-s fiúkkal (akiknek ezúton is köszi a sok segítséget, és türelmet!) kiválasztottunk a kövek helyett egy szép red moor gyökeret, amit majd körbeültetnék.

redmoor.JPG

Azért annyira nem méretes a darab, mint amekkorának a képen tűnik, de azért szép darab...
Hoztam új növényeket, köztük Riccia-t is, amit majd az ágakra szeretnék kötözni.

Nem tudom, kilógjon-e valamennyit az akiból a fa, egy nano-nál ez mennyire mutat?
Elkezdtem egy két hetes beáztatást, addig is megy az ötletelés! Várom a szavazatokat!
 
Azért annyira nem méretes a darab, mint amekkorának a képen tűnik, de azért szép darab...
Wow, nagyon komoly fát sikerült választani, nálam naggggyon bejövős! :) Én simán beleraknám, és kifuttatnék vmi növényt rá, vagy esetleg vmi szobanövényt rá, és az bevezeti a tekintetet az aksira, semmiképp se vágnám le!!!
 
Jó lesz ez, ahogy stevo mondta, hagyd kilógni az akváriumból, növényesítsd be! Nálam a Tripartita Japan is szépen nőtt az aksin kívül, felfuttatva a fára.
 
Back
Oldal tetejére