• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egyből nano-ba csöppentem...

Ha nem akarsz nagyon elburjánzó dolgot, akkor fissidens vagy riccardia lesz a barátod. A többi moha nagyon gyorsan nő, ezek egy kicsit lassabbak, és nem nőnek olyan óriásira. Mind a kettő nagyon illik a fákra,kövekre, és ragaszthatóak.

Szerk.: a fissidensnél igazi fissidensre gondoltam, nem óriás mutáns (fagyasztott, bomló) anakondákra. :) :D
 
A felső része teljesen zöld volt, a doboz alján lévő része volt csak barna. Most az akiban fordítva alakul: fentről barnul lefelé (vagy kívülről befelé), úgyhogy biztosan valami gáz van.
Nézegetem a neten a mohákat, de kevés olyat látok, ami alacsony növésű, tényleg fatörzsre való, természetes hatású. Ebben kellene segítség.

Hát a Willow egyébként szép nagyra megnőtt volna, nem annyira alacsony növésű. Nálam annak idején nagyon nagy bokorrá dúsult. Persze minden csak nyírás kérdése. De ha alacsony növésű, lassan növő és jól kordában tartható mohát akarsz akkor a következőket ajánlom: Fissidens Fontanus, Riccardia Chamedryfolia, esetleg karácsony moha.
 
Köszönöm a tippeket! A Riccardia szimpatikus. Ragasztani is lehet? A kötözéssel az a bajom, hogy mivel nem fedem az egész fatörzset, eláll a kötözőzsinór a fatörzstől, és pl. a normál horgászzsinór látszott a világítás miatt. Esetleg fluoro carbon horgászzsinór???
 
Köszönöm a tippeket! A Riccardia szimpatikus. Ragasztani is lehet? A kötözéssel az a bajom, hogy mivel nem fedem az egész fatörzset, eláll a kötözőzsinór a fatörzstől, és pl. a normál horgászzsinór látszott a világítás miatt. Esetleg fluoro carbon horgászzsinór???
Én kötözéshez műanyag alapú cérnát szoktam használni, lehet kapni mindenféle színben, akár barnában is. Észre sem venni ha rajta van a fán. Legalábbis nálam a Red Moor-on csak addig látszott amíg világosabb színű volt a fa, de ahogy megszívta magát eltűnt a szem elől a cérna is. Egyébként talán még vékonyabb is mint a hagyományos damilok.

Igen a Riccardia pedig valószínűleg 2-3 hét alatt meg is tapadna a fán.
 
Visszatérve a mostani, ismeretlen nevű mohámra, lehet, hogy megfázott, mert a fűtést még csak ma rakom be, és 22-23 fok körüli a vízhőmérséklet.
 
Visszatérve a mostani, ismeretlen nevű mohámra, lehet, hogy megfázott, mert a fűtést még csak ma rakom be, és 22-23 fok körüli a vízhőmérséklet.
Azt bírnia kellene. Nálam is annyi volt tavaly télen és így nézett ki ugyanez a moha: KATT IDE.
Sőt én azóta sem szereztem vízmelegítőt. A megfázottat úgy értettem, hogy szállítás közben esetleg. De még nem voltak akkora hidegek idén.
Viszont a háttérben fönt az esőztetőn volt egy darabka Jávai mohám... na annak ugyanez lett a sorsa mint a tiédnek. Pedig a világ legigénytelenebb mohája.
 
A Riccardiát ragaszthatod, és érdemes is. Viszont, ahogy a GA oldalán írják,megtapad. Én csak pár ponton tapasztottam fel, és a többi már megragadt magától, ahogy nőtt. (Szerintem nincs mit gondolkozni a ragasztáson, ha egy mohát lehet, és a kötözés akármilyen okból nem megy. Azért fontos, hogy kis pöttyöket rakj, mert ahol éri a ragasztó, ott kifehéredik, és a ragasztó is pár hétig látszik, amíg be nem növi.)

Szerintem indulj 1 dobozzal. És ne lepődj meg, ha nincs sok a dobozban, ez nem olyan fajta, hogy szétfeszíti a dobozt. Ha szépen szétbontod, és rétegekre szétszeded, akkor egész jó területet tudsz beragasztani vele, és akkor lesz természetes hatású, ha magától növi be a helyet. Igaz, arra számítanod kell, hogy lassan nő. Persze,ha te Vagy Richie Rich, akkor 10 dobozzal is egymásra halmozhatsz, hogy azonnal riccardia párnáid legyenek, de nem biztos, hogy ezzel szebb összképed lesz hosszú távon. :)
 
Sziasztok!

A javaslatotokra Riccardia került az elbarnult moha helyére. Tényleg nagyon kevésnek tűnt, amikor megláttam a dobozban. De a meglepetés a felbontás, ismerkedés után jön, mert tényleg apró, lapkaszerű darabkákból áll ez a szép kis moha. A régi és a most felhasznált pillanatragasztó is virít egyenlőre, de bízom benne, hogy szépen benövi majd a Riccardia.
Íme az eredmény:
DSC06294-2.jpg


DSC06300-2.jpg


Sajnos az ecsetalgával folyamatosan küzdök, így carbo-t kell fecskendeznem, bár közvetlen a Riccardiára nem nyomom, de bízom benne, hogy nem ártok neki, és benövi a fatörzset, mert megjelenésében, színvilágában teljesen jól néz ki az akiban!
 
Sziasztok!

Sajnos rég nem jelentkeztem a naplóban, de az aki karbantartása szerencsére töretlen, és ez a riccardia fejlődésében is megmutatkozik :) Formáját és szépségét leginkább korallhoz tudnám hasonlítani, lenyűgözően mutat az akiban, nagyon jó tipp volt a GA-s fiúktól a boltban!
Ellenben az Elatine érdekesmód, mintha elöregedett volna, egyszer csak úgy döntött az egész, hogy nem fejlődik tovább, gyökerei elvékonyodtak, és levelei hullani kezdtek. Nem barnult, algásodott, egyszerűen csak hullottak a levelek.
Emiatt a gyep helyére ki kellett találnom valamit, és a maradék riccia megmentette az aki becsületét!
 
Sajna a fekete ecset (BBA) folyamatasan támad, egyszerűen nem tudok szabadulni tőle hónapok óta :(
Már mindennel próbálkozom: kifolyócső áthelyezése, vízáramlat növelése, csökkentése, egyenletes CO2, irtás Carboval, de valahogy mindig újra és újra támad...

Ötlete valakinek???
 
Hát..én a képeken nem látok ecsetet. Viszont ha támad nagy ellenfél tud lenni. Szerintem amíg nem sűrűsödik be a gyeped porszívózd gyakrabban az aljzat tetejét, valószínűleg a felkavarodó mulm okozhatja, ha talaj közelben van az ecset, ha feljebb vagy mindenhol akkor CO2 adagolással van valami gond.
 
Back
Oldal tetejére