• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

:) Köszi, én is a tanárod elvét vallom. Igazából már csináltam is saját led-es lámpát, dimmer is van, meg "működött" is (eltekintve a vibrálástól/zúgástól), csak hirtelen elbizonytalanodtam, hogy helyes-e a táp-dimmer-lámpa sorrend, korábban nem találkoztam azzal a gondolattal, hogy a tápot kellene dimmelni.
Keresek egy szimpatikus igazi üzletet, és remélem lesz jobb tápom :)
 
:) Köszi, én is a tanárod elvét vallom. Igazából már csináltam is saját led-es lámpát, dimmer is van, meg "működött" is (eltekintve a vibrálástól/zúgástól), csak hirtelen elbizonytalanodtam, hogy helyes-e a táp-dimmer-lámpa sorrend, korábban nem találkoztam azzal a gondolattal, hogy a tápot kellene dimmelni.
Keresek egy szimpatikus igazi üzletet, és remélem lesz jobb tápom :)
Ooopsz! Akkor a táp és a LED között van egy dimmer is? Mert akkor simán lehet, hogy az /attól villog, zúg. Sajna nálam is van egy minimális villogás 0-2% fényerő között, éppen a teljes elsötétülés előtti percekben. Ez természetes, az elektronika bizonytalansága / zaja miatt van. A dimmer miatt zúghat is a táp, mert a PWM jel interferál a kapcsoló üzemű táp frekvenciájával. Két utad lehet:
- vagy addig cserélgeted az eszközöket, amíg jó nem lesz a kombináció
- vagy megnézed szkóppal, hogy hol is van a probléma? (de ez a lehetőség valószínűleg kilőve...)
 
- vagy megnézed szkóppal, hogy hol is van a probléma? (de ez a lehetőség valószínűleg kilőve...)

Igen, ez a lehetőség kilőve... azt hiszem, akkor hagyom így a rendszert, lutrira nem akarok tápokat/dimmereket gyűjteni.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Én mértem a 8520-at 1m 12v-on csak 1,6 Amper úgyhogy egy kicsit túl van írva a méterenként 2A. Ahogy @Jopet írta amúgy sem toljuk 100%on.
Most nézem, hogy erre a szalagra a nemzetközi aukciós oldalon, a magyar forgalmazóval szemben nem 24, hanem 19-22 watt/métert írnak, így pedig érhető a kisebb áramfelvétel is.
 
Sziasztok,

Lehet már más is látta, de aki szeretné íly módon megoldani a világítást, az most végre tud egy minőségi burkolatot venni neki:
24" DIY LED Light Upgrade Heatsink Strip Aquarium Lighting Mount CREE Bridgelux

Pofás darab... És jó a bordázata, külön pirospont a búráért.

Üdv
 
Hmm... mégsem tudok csak úgy barátkozni a helyzettel, nem csak zúg, de bizonyos fokozatokon még vibrál is a LED-ek fénye. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy másik táp a megoldás? Milyen minőségi tápot tudnátok ajánlani? Ahol a 8520-as csikot lehet kapni, onnan választottam a teljesítménye alapján a mostani tápot, amik drágábbak, jóval nagyobb teljesítményűek is...
Köss bele egy kondit, és nem fog vibrálni. A méretezésben itt biztos tudnak segíteni, nem bonyolult.
 
Sziasztok!
Szintén 8520-as led szalaggal harcolok :(
Keveseltem a fényt és gondoltam befektetek 2 méter 8520-as 6500 K led-be, 3 led kivételével benn van a 2 méter a lámpatestben.
Volt és kaptam is tápot meg vezérlőt olcsón (ingyen) de nem ok a dolog, mert ha lentebb veszem a fényt akkor zümmög :(
Gyártói oldalon olvastam, hogy ha RGB led vezérlőt használok a fehér színű ledhez, akkor a 3 színre egyformán kell osztani a led mennyiséget.... egyforma és zümmög :(
Gondoltam menjen full kapacitáson, de a hűtősínre rámértem és 54-51 C°kb 1 óra működés után. :(
Kb milyen hőfok szokott lenni ennek a lednek az üzemi állapota?
Pedig a lámpatestbe bele építettem egy PC ventillátort is. Nagyon magas lenne a hőmérséklet, nyáron pedig csak paprikát kell az akvába szórni és kész a hallé, amit pedig nem így készítenék el.
Nézegettem egy led bolt oldalán (Bp. István u.) egy manuális szabályzót (most akciósan 2099 ft), esetleg valami tapasztalat?

Nem tudok képet feltölteni sem :( , jah 9 hozzászólásom van :)
 
Utoljára módosított:
Nézegettem egy led bolt oldalán (Bp. István u.) egy manuális szabályzót (most akciósan 2099 ft), esetleg valami tapasztalat?
8A az nem túl sok. Amúgy érdekes ez a ledklinika, mert több ilyen dimmerüknél írják hogy kapható hozzá jelerősítő, viszont a keresőjük meg nem talál ilyet a weboldalon :confused:
Én is használok 8520-as szalagot, TC420-ról vezérelve, nem vibrál, nem zümmög semmi. Ha nem akarsz "sokat" rákölteni egy normális vezérlőre, nézz vissza az előző oldal tetejére, ott ajánlottam egyet, amit utána megbízható kolléga meg is erősített, hogy frankó.
 
Köss bele egy kondit, és nem fog vibrálni. A méretezésben itt biztos tudnak segíteni, nem bonyolult.

Köszönöm. Elkezdtem böngészni a hobbielektroinka.hu-t is, mert egy másik topikban is felmerült a kondenzátor lehetősége, de azért sokra nem jutottam :) 4000-5000 mikroF-es kondit javasoltak párhuzamosan bekötve, de úgy tűnik - mint minden másból -, ebből is ezerféle van... A forrasztás nem gond, de ha valaki adna egy kis segítséget a méretezésben, típusválasztásban - akár privátban is, ha ez már nagyon eltávolodik a topik témájától -, annak nagyon hálás lennék :)
 
Sziasztok!
Szintén 8520-as led szalaggal harcolok :(
Keveseltem a fényt és gondoltam befektetek 2 méter 8520-as 6500 K led-be, 3 led kivételével benn van a 2 méter a lámpatestben.
Volt és kaptam is tápot meg vezérlőt olcsón (ingyen) de nem ok a dolog, mert ha lentebb veszem a fényt akkor zümmög :(
Gyártói oldalon olvastam, hogy ha RGB led vezérlőt használok a fehér színű ledhez, akkor a 3 színre egyformán kell osztani a led mennyiséget.... egyforma és zümmög :(
Gondoltam menjen full kapacitáson, de a hűtősínre rámértem és 54-51 C°kb 1 óra működés után. :(
Kb milyen hőfok szokott lenni ennek a lednek az üzemi állapota?
Pedig a lámpatestbe bele építettem egy PC ventillátort is. Nagyon magas lenne a hőmérséklet, nyáron pedig csak paprikát kell az akvába szórni és kész a hallé, amit pedig nem így készítenék el.
Nézegettem egy led bolt oldalán (Bp. István u.) egy manuális szabályzót (most akciósan 2099 ft), esetleg valami tapasztalat?

Nem tudok képet feltölteni sem :( , jah 9 hozzászólásom van :)


Mi zümmög? A led vezérlő? Milyen led vezérlő? Hány volton megy a táp? Ne hajtsd 12volton csak 11,5-ön. Véded a ledet is és nem melgszik annyira. Egyébként még akkor is 40 fok körül lesz a hőfok.
 
Köszönöm. Elkezdtem böngészni a hobbielektroinka.hu-t is, mert egy másik topikban is felmerült a kondenzátor lehetősége, de azért sokra nem jutottam :) 4000-5000 mikroF-es kondit javasoltak párhuzamosan bekötve, de úgy tűnik - mint minden másból -, ebből is ezerféle van... A forrasztás nem gond, de ha valaki adna egy kis segítséget a méretezésben, típusválasztásban - akár privátban is, ha ez már nagyon eltávolodik a topik témájától -, annak nagyon hálás lennék :)
Az a baj, hogy sok-sok levél után sem tudjuk, hogy:
- végül is milyen tápod van?
- ha van vezérlőd bekötve, az milyen típus?
- a táp és a LED közé most van bekötve szabályzó vagy nincs?
A kapcsolóüzemű tápegység puffer kondenzátorát megnövelni (pláne 4-5000uF-ra) teljesen értelmetlen. Nem megoldás. Más a helyzet, ha hagyományos 50Hz-es tápod van. Akkor lehet(ne) értelme. Ez vizsgálat tárgya lehet, de szinte kizártnak tartom, hogy egy 1000uF kondi esetében is látható a villogás.
 
Az a baj, hogy sok-sok levél után sem tudjuk, hogy:
- végül is milyen tápod van?
- ha van vezérlőd bekötve, az milyen típus?
- a táp és a vezérlő közé most van bekötve szabályzó vagy nincs?
A kapcsolóüzemű tápegység puffer kondenzátorát megnövelni (pláne 4-5000uF-ra) teljesen értelmetlen. Nem megoldás. Más a helyzet, ha hagyományos 50Hz-es tápod van. Akkor lehet(ne) értelme. Ez vizsgálat tárgya lehet, de szinte kizártnak tartom, hogy egy 1000uF kondi esetében is látható a villogás.

A táp Optonica AC6102 12V/3A, 36W-os, vezérlő nincs, csak dimmer, arról mellékelek egy képet. Az egész 1m 8520 LED szalagra van rákötve.
 

Attachments

  • SL-Mini-RGB-RF.jpg
    SL-Mini-RGB-RF.jpg
    30.8 KB · Megtekintések: 5
A táp Optonica AC6102 12V/3A, 36W-os, vezérlő nincs, csak dimmer, arról mellékelek egy képet. Az egész 1m 8520 LED szalagra van rákötve.
Ez így egy teljesen jó összeállítás (lenne). Itt arról van szó, amit már korábban is írtam: A tápegység változó terhelést kap. Ennek a változó terhelésnek a kompenzálása egy hangfrekvenciás sávba eső sebességgel történik, ami "össze-vissza rázza" a tápegységben lévő transzformátorban a vezetéket. Miközben a vezeték mozog, súrlódik, hallható, zavaró hangot ad.
Továbbra is azt mondom:
- vidd vissza, ha garanciális (vissza kell, hogy vegyék, mert egy kapcs. tápnak, a változó terhelést, ki kell tudnia szolgálni!)
- próbáld meg a tekercset kiönteni műgyantával (ezt a tanácsot bátortalanul adom, mert ezt vákuumban, speciális anyaggal, és technológiával kellene csinálni).
- ha se a garancia nem játszik, se az impregnálással nem akarsz szenvedni, vegyél egy másikat, amit ott helyben ki is tudsz próbálni a saját szabályzóddal, LED csíkoddal.
Bocs, hogy csak ennyit tudok tanácsolni, de meggyőződésem, hogy a felsoroltakon kívül más út nincs.
 
8A az nem túl sok. Amúgy érdekes ez a ledklinika, mert több ilyen dimmerüknél írják hogy kapható hozzá jelerősítő, viszont a keresőjük meg nem talál ilyet a weboldalon :confused:
Én megtaláltam :) A LED vezérlő és dimmer alatt van úgy hogy " jelerősítő RGB szalaghoz", (cikkszám LCO-0246 ) de nem hinném, hogy gond lenne ha 3 fehér szalagot hajt meg vele az ember. Én is vettem kettőt, csak nem innen :D

De ha már a tápokról van szó. PC tápban még nem gondolkodott senki ? Emlékeim szerint a 24 tűs csatiban 2 vezetéket össze kell kötni, és akkor az ATX-es is egyből indult mint az AT-s. Van egy 350Wattosom, azt tervezem, hogy az vinné az új lámpámat . Régi gépekből szinte úgy dobják az ember után.;)
 
Utoljára módosított:
Én megtaláltam :) A LED vezérlő és dimmer alatt van úgy hogy " jelerősítő RGB szalaghoz", (cikkszám LCO-0246 ) de nem hinném, hogy gond lenne ha 3 fehér szalagot hajt meg vele az ember. Én is vettem kettőt, csak nem innen :D
:) Csak Ctrl+C Ctrl+V -vel kerestem, pedig tudom, hogy egybe írjuk a jelerősítőt. ..sszák meg, hogy a leírásban nem tudták ők is egybeírni, hanem csak a terméknévnél :D
 
Mi zümmög? A led vezérlő? Milyen led vezérlő? Hány volton megy a táp? Ne hajtsd 12volton csak 11,5-ön. Véded a ledet is és nem melgszik annyira. Egyébként még akkor is 40 fok körül lesz a hőfok.

A táp fix áromot ad :( nem állítható. Így néz ki a táp:
[/IMG]
 
Mi zümmög? A led vezérlő? Milyen led vezérlő? Hány volton megy a táp? Ne hajtsd 12volton csak 11,5-ön. Véded a ledet is és nem melgszik annyira. Egyébként még akkor is 40 fok körül lesz a hőfok.

A tápon nem lehet állítani
A led vezérlő zümmög ha lentebb veszem a fényerőt.
Mellesleg a teljes fényerőn 12,22 V a kimenő áram, itt semmi hangja, de biztos szénné ég a led. A boltban felhívták rá a figyelmem, hogy 12 V fölé nem szabad véletlen sem menni.
A legalja (legkisseb fényerő) 6,66 V, itt semmi hang, de fény sincs sok :(
Ami elviselhető az a 7,36 V :(
 
8A az nem túl sok. Amúgy érdekes ez a ledklinika, mert több ilyen dimmerüknél írják hogy kapható hozzá jelerősítő, viszont a keresőjük meg nem talál ilyet a weboldalon :confused:
Én is használok 8520-as szalagot, TC420-ról vezérelve, nem vibrál, nem zümmög semmi. Ha nem akarsz "sokat" rákölteni egy normális vezérlőre, nézz vissza az előző oldal tetejére, ott ajánlottam egyet, amit utána megbízható kolléga meg is erősített, hogy frankó.

Elvileg max 2x2A kellene, mert 2 métert vettem aminek métere 2A. Ezt osztottam 3 felé, 2 kb 60 cm és a maradék 40+20 cm forrasztva.
A vezérlőre rákukkantok :)
Sztem táp is cserés lesz, mert több mint 12 V a kimenő áram és nem szerencsé ha túl van hajtva :(
 
Back
Oldal tetejére