• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Sziasztok. Kicsit ki vagyok akadva. Megjött az 5630 as led szalag. 75watt/5m et ígértek, de ehelyett 1,5ampert mérek 12v alatt. Ilyenkor mivan? Valóban 5630 as, megmértem. Gondolom akkor ez nagyon gyenge...(szemmértékre nehéz megmondani, nem láttam még komoly növényes akváriumnak a világítását, de ez tuti gyenge)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Utoljára módosított:
75watt/5m et ígértek, de ehelyett 1,5ampert mérek 12v alatt. l
Szerintem nem volt a legjobb választás az 5630-as . LED-ek esetén nem teljesítményfelvételt nézzük, hanem a fényáramot, lument, és rákeresve erre "csak" 1800 lument/métert írnak, míg például 7020, 8520-asok, amikről inkább olvasni a fórumon (én is ilyeneket vettem) meg 2500-3240lument. Persze többet is fogyasztanak, de csodát még nem lehet várni a LED-től sem. Az még messze van, hogy fillérekből bevilágítunk egy növényes akváriumot.
 
Szerintem nem volt a legjobb választás az 5630-as . LED-ek esetén nem teljesítményfelvételt nézzük, hanem a fényáramot, lument, és rákeresve erre "csak" 1800 lument/métert írnak, míg például 7020, 8520-asok, amikről inkább olvasni a fórumon (én is ilyeneket vettem) meg 2500-3240lument. Persze többet is fogyasztanak, de csodát még nem lehet várni a LED-től sem. Az még messze van, hogy fillérekből bevilágítunk egy növényes akváriumot.

Tudom hogy a 8520-asnak jobb a fogyasztása mert több lumen/watt, de ez olcsóbb volt, és amikor vettem akkor nem találtam 8520-ast az aukciós oldalon. De most nézem hogy van, egész jó áron. Viszont ennek is elégnek kéne lennie, a chihiros is 5630-as led et használ, és több növényes fölé kitalált lámpában is ez a tipus van. Szerintetek ha 12v helyett 24volt-on használnám úgy mennyit bírna? Mert úgy tudná azt a wattot amit írtak. Tudom hogy nem a watt-ot kell nézni, de lumen mérőm nincs és gondolom ha nem tudja azt a wattot amit megadtak, akkor azt a lument se.... :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Pár másodpercig talán világítana :D. Vagy ez most vicc akart lenni? :eek:
Komolyan gomdoltam :D Először egy 3cm es darabbal próbálom meg mennyit meddig bír. Így úgyse fogom fel tenni mert annyira világít csak mint a mostani világításom, máshova meg nem kell.... :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Ezt találtam, úgyhogy működnie kell!: "Many cheap alternative companies offer a 12V LED strip light in a 14.4W version. This is not enough voltage: a 12V LED power supply is not sufficient to give you full 100% brightness across a 5m length. All such high-brightness LED tapes should use a 24V LED driver."
És ezt a ledet amit vettem 24voltos ként is árulják, úgyhogy csak bírni fogja :) Viszont a rádió frekvenciás dimmer amit adtak hozzá nem működik.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
És ezt a ledet amit vettem 24voltos ként is árulják, úgyhogy csak bírni fogja
Kíváncsi leszek a tesztre, mert az, hogy ezt a szalagot 24 voltosként is árulják az attól még lehet más, egyszerűen nagyobb ellenállással szerelték ugyanazokat a LED-eket . Az angol szöveget meg én úgy értelmezem, hogy ha az egész 5 méteres szalagot egy oldalról akarod megtáplálni akkor gyengén világíthat, ez most vagy ellenállás, vagy a sok 3 darabos , párhuzamosan a szalagra kötött LED csoportok miatt van. Ezt majd valaki szakibb megmondja. Viszont beszéltünk arról, hogy egy méteres szalagot is ajánlott két oldalról megtáplálni ez miatt.
Jut eszembe, telefonra is vannak már fénymérős alkalmazások
Itt tesztelt a fickó pár szalagot , és eléggé látszik mennyivel gyengébb az 5630 mint egy 7020, szóval én tartok tőle, hogy ez a szalag ennyit tud.

 
Sziasztok!
Olvasgatom a topikot a led világításról....
Tudtok valakiről akinek sikerült már normális led lámpát építenie?????
Vagy esetleg ezzel foglalkozik?
 
Ezt találtam, úgyhogy működnie kell!: "Many cheap alternative companies offer a 12V LED strip light in a 14.4W version. This is not enough voltage: a 12V LED power supply is not sufficient to give you full 100% brightness across a 5m length. All such high-brightness LED tapes should use a 24V LED driver."
És ezt a ledet amit vettem 24voltos ként is árulják, úgyhogy csak bírni fogja :) Viszont a rádió frekvenciás dimmer amit adtak hozzá nem működik.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Bocs, de most kérdezel vagy tájékoztatsz?
Victor leírta, hogy mi történik, ha 24V-al táplálod meg a LED szalagodat. A LED szalagoknál megadott 4 jegyű szám nem a LED szalag típusa, hanem a LED szalagra forrasztott chip típusa. Ennek a LED chipnek vannak paraméterei, amire a típusszám ad tájékoztatást. A fontosabbak:
- fényáram adott üzemi áram estében, ami LED -en átfolyik [lumen]
- üzemi áram, ahol a LED-et működtetni kell, hogy az adott paramétereket nyújtsa [mA]
- színspektrum. Ebből látszik, hogy milyen színekből állították elő a "fehér" színt. Attól függően, hogy melyik szín van túlsúlyban, adódik egy átlag, amit valamilyen szín hőmérséklettel jellemeznek: hideg, nappali, meleg [Kelvin]
- stb.
- és mégegy, amiről senki nem beszél, de ez lenne a legfontosabb, a lényeg, mert csak ez mérhető otthon: a megvilágítás értéke, ami végül is a növényeket éri, ettől nőnek a növények [lux]
A Led-ekről tudni kell, hogy nagyon sok gyártó, gyártja ugyan azonos típusszám alatt a LED-jeit. Valamint tudni kell, hogy egyazon gyártó sem tud két egyforma LED-et gyártani. A gyártási szórás, egy gyártón belül is hatalmas. Most gondolj bele, akkor különböző gyártó esetében mekkora lehet a szórás???
Ha tényleg komolyan veszed a témát, egy kicsit érdemes tanulmányozni egy-egy LED adatlapot, amiről kiderülnek a tulajdonságai, és utána nem akarsz 12V-os LED szalagot 24V-al kibikkantani!
Más: Csodák ritkán vannak: ami olcsóbb az általában valamilyen paraméterben elmarad a drágábbtól. Pl. régebbi konstrukció, rosszabb hatásfokkal
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Olvasgatom a topikot a led világításról....
Tudtok valakiről akinek sikerült már normális led lámpát építenie?????
Vagy esetleg ezzel foglalkozik?
Tudok több ilyet is mondani, ha előbb definiálod a "normális LED lámpa" fogalmát, és ez a definíció megegyezik mások értelmezésével.
Kereskedelmi vagy DIY lámpára gondolsz?
 
Tudok több ilyet is mondani, ha előbb definiálod a "normális LED lámpa" fogalmát, és ez a definíció megegyezik mások értelmezésével.
Kereskedelmi vagy DIY lámpára gondolsz?
Nos a normális világítás nálam azt jelenti,hogy tökéletesen működik,megfelelő a fényereje,szabályozható,hosszú élettartamú ,nem zizeg-rezeg,nem forrósodik.
És nem utolsó sorban páramentesen be van építve a megfelelő hő elvezető képességű esztétikus alu vagy plexi foglalatba.
Ha van aki tud ilyet,akkor nagyon szívesen fizetném ki az árát!!!!!
 
Jelenleg egy 3cm es darab 19volt on világít 20 perce, úgy hogy nem hővezetős ragasztóval lett az alumíniumra ragasztva így az ellenállás 71 fok és és nem melegszik tovább, úgy néz ki bírja. De mivel ilyen meleg, 24 voltra nem húzom fel.4070a8f51fef877862e2d76d7bc3ae1c.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Nos a normális világítás nálam azt jelenti,hogy tökéletesen működik,megfelelő a fényereje,szabályozható,hosszú élettartamú ,nem zizeg-rezeg,nem forrósodik.
És nem utolsó sorban páramentesen be van építve a megfelelő hő elvezető képességű esztétikus alu vagy plexi foglalatba.
Ha van aki tud ilyet,akkor nagyon szívesen fizetném ki az árát!!!!!
Értem, tiszta.
Ilyen "paramétereket" teljesítő lámpát, sajnos tényleg nem ismerek. Szinte érthetetlen, hogy miért nem gyártanak? Pedig biztosan lenne rá igény.
Viszont beláthatod, hogy a "kívánság listád" nem mondható definiciónak. Értem, hogy próbálod megfogalmazni, a részedre optimális lámpa ismérvét, de a konstruktőrök csak konkrét paraméterek alapján tudnak tervezni. Ilyet meg nem látok benne...
Nem akarok minden szón végigmenni, csak egyet kiragadnék: "hosszú élettartamú". Mihez képest? 5.000 óra? 20.000 óra? 50.000 óra? A 2.000-hez képest bármelyik sok, a 100.000-hez képest, amit a "LED korszak" kezdetén ígértek, mind kevés.
Viszont a páramentes lámpa igényeddel tökéletesen egyetértek. Ott csak annyi lenne a teendő, hogy kültéri, szilikonba öntött LED szalagot kellene használni.
 
Jelenleg egy 3cm es darab 19volt on világít 20 perce, úgy hogy nem hővezetős ragasztóval lett az alumíniumra ragasztva így az ellenállás 71 fok és és nem melegszik tovább, úgy néz ki bírja. De mivel ilyen meleg, 24 voltra nem húzom fel.View attachment 32077

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Kíváncsian várjuk a fejleményeket. A kísérlet eredménye mindenkinek hasznára válhat, aki LED világítást készít/használ.
 
Utoljára módosított:
Csak kérdés, hogy így túlhajtva mennyi ideig bírja? Elég macerás egy ilyen LED lámpát összerakni, és nem olyan gyors kicserélni egy szalagot mint egy fénycsövet, szóval az ember szeretné évekre letudni a világítás karbantartását. Az én Cree LED-eim most kezdenek 3 év elteltével, egymás után meghalni pedig 90%-on mennek aktív hűtés mellett.
 
Utoljára módosított:
Most kapcsoltam le, az ellenállás 76 fokot tartja. Ha hővezető ragasztóval van rögzítve akkor még kevesebb lenne, így alig vette át a hőt az alumínium. Szóval ennyire fel lehet húzni ha valakinek erre lenne szüksége, de nemtudom mennyivel rövidíti meg az élettartamát :) Mondjuk 19 voltra nem lesz szükségem ha 5méter kerül az 54 literes fölé. Amúgy hogy lehet szerintetek letesztelni hogy pontosan mér-e a telefon lux mérője?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Csak kérdés, hogy így túlhajtva mennyi ideig bírja? Elég macerás egy ilyen LED lámpát összerakni, és nem olyan gyors kicserélni egy szalagot mint egy fénycsövet, szóval az ember szeretné évekre letudni a világítás karbantartását. Az én Cree LED-eim most kezdenek 3 év elteltével, egymás után meghalni pedig 90%-on mennek aktív hűtés mellett.
Hoppá... pedig az a csúcsminőség a LED piacon (állítólag). Ha jól számolom, akkor a 10.000 órát sem érte el az élettartamuk.
 
Back
Oldal tetejére