• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Engem az gondolkodtatott el, hogy a réz és alu feületet egy lehelet vékonynak tűnő szigetelő anyag választja el, tized mm-nek sem tűnő vastagsággal. Az én pédányomon a gyári forrasztás (nem tudom, gyári vagy inkább bolti) úgy tűnik, lelóg a réz felületről, ezért kérdeztem, hogy miért nem lesz zárlatos, hiszen csak tized mm-t kell áthidalnia az ónnak. Ráadásul a szabad forrasztási felületen nem is látszik, hogy a réz körül lenne valami szigetelés, ebből fakadt a kezdeti bizonytalanságom.
Az elektronikában, a tized mm nagyon sok. Rengeteg. Ráadásul a szigetelőn kívül ott van még a kétoldalas ragasztó is, amivel felragasztod. Az magában is legalább 2-3 tized mm.
 
Nos az elso DIY LED vilagitasom elegge bevalt, de ugye kicsit kokany es 50cm es akksira van tervezve. Fentebb akarok lepni egy ADA 60P re, es hozza akarok epiten iegy igenyes LEDes lampat. Jelenleg 6000K-s 5050 es csikot hasznalok 12V rol, nincs dimmelve. Az uj lampaban is maradnek ennel mert a szine bejon, szamitasaim szerint 6m szalag kellene tehat kb 10 csik. Amiben nem vagyok biztos az a piros es kek LED szuksegessege, jelenleg a voros stem novenyeim nem igazan vorosek, ez lehet a vas hianytol is de talan a feny is szamit. Tehat ha teszek be meg 2-2 darab csikot kekbol es vorosbol az eleg lehet? Szamitasaim szerint kell neki 12 cm szeles alu profil, a labak kivitelezeset plexibol akarom megoldani, es felcsavarozni ra az aluprofilt. Ha jol szamolom osszesen 80W os tap kene neki, plusz dimmer, mert most szeretnek dimmelhetot csinalni. A kerdes meg az hogy epitett mar valaki olyat hogy a kek es a piros kulon dimmelheto?

Fontos lenne az igenyesseg szepseg, es a dimmelhetoseg. Valaki esetleg nem tud egy meretet adni a ADA Aquasky 60cm rol? Fontos lenne a ket kulso lab merete, bemarasa (Mondjuk nem igazan ertem hogy az aquasky 30W os lampaja hogyan tud eleg lenni egy 60literes akksihoz).

Meg oigazabol nem dontottem el hogy egy aquasky szeru lampat epitsek vagy egy felakaszthatot.
 
Nos az elso DIY LED vilagitasom elegge bevalt, de ugye kicsit kokany es 50cm es akksira van tervezve. Fentebb akarok lepni egy ADA 60P re, es hozza akarok epiten iegy igenyes LEDes lampat. Jelenleg 6000K-s 5050 es csikot hasznalok 12V rol, nincs dimmelve. Az uj lampaban is maradnek ennel mert a szine bejon, szamitasaim szerint 6m szalag kellene tehat kb 10 csik. Amiben nem vagyok biztos az a piros es kek LED szuksegessege, jelenleg a voros stem novenyeim nem igazan vorosek, ez lehet a vas hianytol is de talan a feny is szamit. Tehat ha teszek be meg 2-2 darab csikot kekbol es vorosbol az eleg lehet? Szamitasaim szerint kell neki 12 cm szeles alu profil, a labak kivitelezeset plexibol akarom megoldani, es felcsavarozni ra az aluprofilt. Ha jol szamolom osszesen 80W os tap kene neki, plusz dimmer, mert most szeretnek dimmelhetot csinalni. A kerdes meg az hogy epitett mar valaki olyat hogy a kek es a piros kulon dimmelheto?

Fontos lenne az igenyesseg szepseg, es a dimmelhetoseg. Valaki esetleg nem tud egy meretet adni a ADA Aquasky 60cm rol? Fontos lenne a ket kulso lab merete, bemarasa (Mondjuk nem igazan ertem hogy az aquasky 30W os lampaja hogyan tud eleg lenni egy 60literes akksihoz).

Meg oigazabol nem dontottem el hogy egy aquasky szeru lampat epitsek vagy egy felakaszthatot.
Az 5050 nem valami nagy lumen/W lumen/m értékkel bír.
Szerintem kb a fele egy nagy fenyáramú szalagnak.
Nekem is 6000K van 2835, 2400 lumen/m 120 LED/m.
Te is úgy látod, hogy a 6000K fehérebb (kevésbé kékes) mint a 6500K? Már ha van összehasonlítási alap... [emoji5]
 
Az 5050 mar eleg nagy lumen azert, 14.4W/m es kb 1000 lm/m ha 60 LEDes, s 2835 2760 lm/m es 24W/m ha 120 LEDes. Persze hogy jonn a lm/m ertek, hiszen ezek modernebb LEDel. Igazabol azert lett 5050 mert ehhez tudtam akkor meg hozzajutni, de lehet en is inkabb 2835 al csinalom majd. Nekem ez a mostani lampam fenye eleg szep feher es nem kekes.

Debrecenbn tudsz valami boltot ahol lehet venni 2835 os LED csikot es TC420 as vezerlot esetleg?
 
Sziasztok . Most írom össze a rendelést az aliról, raktam a kosárba 10m 2835 szalagot , egy 20A tc420-at . Nem tudom hogy ehhez kell külön táp ? Meg a szalaghoz is kell e táp ? Illetve van a tc-nek egy V+- , ide kell kötni a tápból érkező delejt?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az 5050 mar eleg nagy lumen azert, 14.4W/m es kb 1000 lm/m ha 60 LEDes, s 2835 2760 lm/m es 24W/m ha 120 LEDes. Persze hogy jonn a lm/m ertek, hiszen ezek modernebb LEDel. Igazabol azert lett 5050 mert ehhez tudtam akkor meg hozzajutni, de lehet en is inkabb 2835 al csinalom majd. Nekem ez a mostani lampam fenye eleg szep feher es nem kekes.

Debrecenbn tudsz valami boltot ahol lehet venni 2835 os LED csikot es TC420 as vezerlot esetleg?
Én netről rendeltem.
Ott van még a 8530 (azt hiszem) ami 3000 fölötti lumen/m értékkel bír.
 
Szia!
Így van, ahogy írod. Kell egy tápegység, ami 12 vagy 24 Voltos. A teljesítménye legyen a felhasznált LED szalag teljesítménye +25%.

Akkor tényleg kettő kell. A tc-nek elég egy sima 12v adapter is ?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Akkor tényleg kettő kell. A tc-nek elég egy sima 12v adapter is ?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Neeem. Kell egy tápegység 230VAC/12VDC, ami mondjuk 200W-os, ha 10m hosszú, 14,4W/m-es LED szalagod van. A tápegység kimenetét. kötöd a TC bemenetére. A TC kimeneteire kötöd a LED szalago(ka)t.
 
Ok , de ahogy a tc csomagot néztem , nincs hozzá táp , vagy csak nem mutatják külön


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Megnéztem a csomag tartalmat, vezérlő , usermanual és usb kábel van benne


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ok , de ahogy a tc csomagot néztem , nincs hozzá táp , vagy csak nem mutatják külön

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nincs hozzá a táp! Az Imput-ra kötött, a LED szalagokhoz használt táp ellátja a TC420-at is árammal.

Viszont engem egy dolog aggaszt kicsit. Van nagyobb teljesítményű, kapcsolóüzemű tápom , igaz az 350Wattos, 36 voltos, de azon már direkt ventilátoros hűtés van (nem ehhez vettem !!). Vajon hol lehet a határ 12 voltosoknál, ahol még nincs ventilátor benne? Mert tervben van nálam is némi átalakítás, van egy rakat szalagom, meg TC420+erősítők , viszont én nem szeretném hogy non-stop pörögne egy ventilátor nekem.
 

Attachments

  • IMG_20170501_170138[1].jpg
    IMG_20170501_170138[1].jpg
    171.1 KB · Megtekintések: 2
Találtam 240w tápot 23 dodóért . Az elég lehet a szalaghoz?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nincs hozzá a táp! Az Imput-ra kötött, a LED szalagokhoz használt táp ellátja a TC420-at is árammal.

Viszont engem egy dolog aggaszt kicsit. Van nagyobb teljesítményű, kapcsolóüzemű tápom , igaz az 350Wattos, 36 voltos, de azon már direkt ventilátoros hűtés van (nem ehhez vettem !!). Vajon hol lehet a határ 12 voltosoknál, ahol még nincs ventilátor benne? Mert tervben van nálam is némi átalakítás, van egy rakat szalagom, meg TC420+erősítők , viszont én nem szeretném hogy non-stop pörögne egy ventilátor nekem.
A 250W-os még ventilátor nélkül üzemel.
Csak egy megjegyzés, ami nem feltétlen a témába vág, de talán igen: nekem egy 29W-os LED világítás 10 nap alatt 1mm vastag algaréteget csinált mindenen (talajon, növényeken, az üvegen vékonyabb volt). Az akvárium 300 literes...
 
Találtam 240w tápot 23 dodóért . Az elég lehet a szalaghoz?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Az jó lehet, ha a pénz nem számít. Egyébként 7.500,- - 9.000,- között vannak a 240-250W-os tápok.
Linket nem küldök, mert nem szabad, de a guglit te is ismered... ;)
A teljesítménnyel kapcsolatban írtam egy megjegyzést az előző hozzászólásomban.
 
Találtam 240w tápot 23 dodóért . Az elég lehet a szalaghoz?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Mekkora akváriumot akartok világítani? Egy 820 literes akváriumhoz csináltam akkora világítást, hogy 240w kelljen. Számoljatok elsősorban mennyi fény kell, (hány Lumen) Utána nézzétek meg melyik led szalag az ami a leg hatékonyabban tudja az a fényt előállítani. Itt egy táblázat, segít kiszámolni mit érdemes venni. https://en.wikipedia.org/wiki/SMD_LED_Module
 
Szalag tipustol fuggoen az elso meternel akar mar 15%os lumen esest is lehet merni a feszultsegeses miatt (nalad magasabb is lehet a forrasztas es plusz kabel miatt). Ezt tudnad kicsit enyhiteni azzal, ha nem sorba, hanem parhuzamosan vagy a kozepsobol kiindulva sorba kotod be oket. Vagy ilyen pici hosszon nincs ertelme szamolni?
Ekkora méretben szinte nulla a veszteség, vagyis inkább nem érzékelhető. Amúgy párhuzamosan volt kötve nem sorba. 3 méternél már lehet kevés de ott megtápláljuk mind a két végét. De a szíve lelke az erős tápegység, és nincs gond vele. én 8x egyméteres ledszalagokat vezérlek 200 wattról. Abból 5 db 24 watt/ méter.
 
Mekkora akváriumot akartok világítani? Egy 820 literes akváriumhoz csináltam akkora világítást, hogy 240w kelljen. Számoljatok elsősorban mennyi fény kell, (hány Lumen) Utána nézzétek meg melyik led szalag az ami a leg hatékonyabban tudja az a fényt előállítani. Itt egy táblázat, segít kiszámolni mit érdemes venni. https://en.wikipedia.org/wiki/SMD_LED_Module

250eshez lenne . [emoji23]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
40 lumennel számoltam literenként , sz nálam 10000. A táblázat szerint a 2835 szalagból kell kb 6m . Ha rakok 8-10m akkor marad elég tartalék csökkentett fényerő mellett. Kb 70% üzemeltetve.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az jó lehet, ha a pénz nem számít. Egyébként 7.500,- - 9.000,- között vannak a 240-250W-os tápok.
Linket nem küldök, mert nem szabad, de a guglit te is ismered... ;)
A teljesítménnyel kapcsolatban írtam egy megjegyzést az előző hozzászólásomban.

Számoltam és szerintem 5-10m szalag+tc420+180w táp 12,5k szerintem nem olyan sok


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére