• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Készítettem egy videót a DIY led lámáról! A ledeket most építem be, majd rakok fel képeket ha kész. @Victor -nak igaza van a TC 420 5 csatornás és egy csatorna max 4A tud. Én nem használok rgb-t mert szemre nem tudod megállapítani milyen spektrumot keversz ki akkor meg minek.
Jó lett a videó! Köszi! Sokat segített!
 
Benne vannak a ledek. Csak egy 5A tápom van így egyszerre nem tudom fel kapcsolni de nem sokára meg jön a 8A táp. A forrasztásokat fekete meleg ragasztóval be védtem. Mielőtt bekapcsoltam ellenőriztem, nincs-e zárlat. Ez fontos mert a 8520 alu lemezen van és meg kell csiszolni nehogy a sorja zárlatot okozzon.DSCF0165.JPG DSCF0166.JPG
 
Azért szerintem annyira nem melegszenek. Kézzel simán megfogható.
Nekem 2835 van 120 LED/m, 2400 lumen/m.
Elvileg 6000K, ez inkább már natural white, mint cool, inkább fehér mint kékes.
 
Nemrég hozzám is megérkeztek messzi keletről a 8520-as szalagok. 5x0,5m cool white és 3x0,5m natural white. Hagytam ki helyet 2x fél méter piros-kék szalagnak is, de azt még nem rendeltem meg. Ugyaninnen van 3db 8A-es potméterrel állítható dimmer, mert 100%-on elég durva értékek jönnek ki 60 literre... Bár szándékosan méreteztem túl, és olyan 50%-on tervezem üzemeltetni Co2-vel, de talán még úgy is túlzás kicsit. Mondjuk lehet még lejjebb tekerni...
Egyébként burkolatváltó alu profilokból van a váz, és függesztve lesz.
Tudtok valami megfizethető ragasztót, ami jól vezetné a hőt a "merev" szalagról?
 
Tudtok valami megfizethető ragasztót, ami jól vezetné a hőt a "merev" szalagról?
Nálunk az ilyenfajta ragasztók drágák sajnos, érdemes ezt is kintről rendelni. Én ezt a fehér-sárga tubusost szoktam rendelni az aukciós oldalon, csak ha megjön akkor hűtőben tárold, mert felbontás nélkül is megköt egy idő után. Kis tubus , így érdemes többet venni , így keress rá: (Heatsink Plaster Adhesive)
 

Attachments

  • ragaszto.jpg
    ragaszto.jpg
    53.4 KB · Megtekintések: 2
Úgy gondoltam, a hideg fehéret 2 kábelen kötöm le, így ha később vennék egy vezérlőt, azzal is működne.
A természetes fehérrel és a piros-kékkel is számolva még mindig csak 4 kört használok el, szóval marad egy kimenet a későbbi ötletek megvalósításához...

Nálunk az ilyenfajta ragasztók drágák sajnos, érdemes ezt is kintről rendelni. Én ezt a fehér-sárga tubusost szoktam rendelni az aukciós oldalon, csak ha megjön akkor hűtőben tárold, mert felbontás nélkül is megköt egy idő után. Kis tubus , így érdemes többet venni , így keress rá: (Heatsink Plaster Adhesive)

Köszi! Kerestem már ott is korábban, de biztos átsiklottam fölötte. Az itthoniakhoz képest "vicces" ára van... ma meg is rendelem! :)
Nagyjából hány tubus/méterrel számoljak szerinted? Mindenképp többet veszek, csak a 30 napos szállítás miatt nem akarnám, hogy kevés legyen...
 
Utoljára módosított:
Jó kérdés mert eddig csak power LED-eket ragasztottam vele, de elég kicsi, 5 grammosak azthiszem, mint egy pillanatragasztó. Méterre 2-t biztos számolhatsz.
 
Sziasztok!
A 8520-as LED szalag esetében az alu hordozó lemez miért nem zárja össze a két réz vezetőt?

Mert van közte egy szigetelő réteg?;)

Ugyan úgy 2 szigetelő réteg között van a két vezetőszál, mint egy sima szalagnál. Ott sem a 3M ragasztó szigetel.
Azért lehet zárlatos, mert ahogy elvágod, összenyomod a réz szálat az alu lemezzel.
 
Ugyan úgy 2 szigetelő réteg között van a két vezetőszál, mint egy sima szalagnál. Ott sem a 3M ragasztó szigetel.
Azért lehet zárlatos, mert ahogy elvágod, összenyomod a réz szálat az alu lemezzel.

Köszi :)
És ha vezetéket forrasztok rá, és az ón lelóg a forrasztási felületről, akkor az már tud zárlatot okozni? Látom, hogy van valami anyag ráragasztva a az alu lemez ledek felőli felületére (gondolom az is szigetelő anyag lehet), de azt esetleg átégetheti az olvadt ón? (Bár gondolom, ki van ez találva, csak szeretem érteni is a dolgokat.)
 
Köszi :)
És ha vezetéket forrasztok rá, és az ón lelóg a forrasztási felületről, akkor az már tud zárlatot okozni? Látom, hogy van valami anyag ráragasztva a az alu lemez ledek felőli felületére (gondolom az is szigetelő anyag lehet), de azt esetleg átégetheti az olvadt ón? (Bár gondolom, ki van ez találva, csak szeretem érteni is a dolgokat.)

Ha az ón lelóg az aluig, és ez mindkét póluson megtörtênik, akkor természetesen zárlat lesz. Ha megfelelö mennyiségü ónt használsz, és nem égeted szét a forrasztóval a szalagot, nem hiszem. Lazán ki kell bírnia az ón olvadáspontját...
 
Ha az ón lelóg az aluig, és ez mindkét póluson megtörtênik, akkor természetesen zárlat lesz. Ha megfelelö mennyiségü ónt használsz, és nem égeted szét a forrasztóval a szalagot, nem hiszem. Lazán ki kell bírnia az ón olvadáspontját...

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, minden tiszta már :)
 
Nekem eloxált alu profil van. Érdekes módon a felülete nem vezető. Rámértem multiméterrel, és a felülete szigetel. De azért ahol a forrasztás felfekszik rajta, ragasztottam rá egy csík szigetelőszalagot...
 
Nekem eloxált alu profil van. Érdekes módon a felülete nem vezető. Rámértem multiméterrel, és a felülete szigetel. De azért ahol a forrasztás felfekszik rajta, ragasztottam rá egy csík szigetelőszalagot...
Azért nem annyira meglepő, hogy az Al oxid szigetel, hiszen az iparban kifejezetten szigetelőként használják. Pl. a vastagréteg áramköröknél a substrat-ot Al oxid réteggel szigetelik el a vezető pályáktól.
Viszont az tényleg meglepő, hogy a forrasztásod az alu profilon fekszik. Azt mondanám, hogy ez lehetetlen, mert a flexibilis NYÁK szigetelőanyaga minden képpen a rézszalag és az alu profil között van... vagy nálad ez hogy van?
A szig. szalag nem ér semmit, mert:
- forrasztáskor le/elolvad
- ha akkor nem, akkor a meleg hatására később enged el
A használata kerülendő.
Ha a forrasztásban kevésbé vagy jártas, javasolnám inkább a csatlakozó használatát
 
Azért nem annyira meglepő, hogy az Al oxid szigetel, hiszen az iparban kifejezetten szigetelőként használják. Pl. a vastagréteg áramköröknél a substrat-ot Al oxid réteggel szigetelik el a vezető pályáktól.
Viszont az tényleg meglepő, hogy a forrasztásod az alu profilon fekszik. Azt mondanám, hogy ez lehetetlen, mert a flexibilis NYÁK szigetelőanyaga minden képpen a rézszalag és az alu profil között van... vagy nálad ez hogy van?
A szig. szalag nem ér semmit, mert:
- forrasztáskor le/elolvad
- ha akkor nem, akkor a meleg hatására később enged el
A használata kerülendő.
Ha a forrasztásban kevésbé vagy jártas, javasolnám inkább a csatlakozó használatát
Elég kicsi a felület. Lehetetlen úgy megforrasztani, hogy a vezeték ne lógjon le róla kicsit. Max 2*1,5 mm hely van... Nem a forrasztás, inkább a vezeték lóghat le róla.
 
Engem az gondolkodtatott el, hogy a réz és alu feületet egy lehelet vékonynak tűnő szigetelő anyag választja el, tized mm-nek sem tűnő vastagsággal. Az én pédányomon a gyári forrasztás (nem tudom, gyári vagy inkább bolti) úgy tűnik, lelóg a réz felületről, ezért kérdeztem, hogy miért nem lesz zárlatos, hiszen csak tized mm-t kell áthidalnia az ónnak. Ráadásul a szabad forrasztási felületen nem is látszik, hogy a réz körül lenne valami szigetelés, ebből fakadt a kezdeti bizonytalanságom.
 
Elég kicsi a felület. Lehetetlen úgy megforrasztani, hogy a vezeték ne lógjon le róla kicsit. Max 2*1,5 mm hely van... Nem a forrasztás, inkább a vezeték lóghat le róla.
Nem tudom, ezt te érzed, de szerintem ez bőven elég hely a forrasztáshoz, sőt, majdnemhogy sok is... ;)
Leveled alapján, továbbra is javasolnám a csatlakozó használatát, amivel egy "klikk-el" megoldható a szalag csatlakozása forrasztás helyett.
Mivel úgy látom, itt a fórumon nem támogatott a linkkel való segítségnyújtás, ezért egy-két lehetséges kereső karaktersor:
"DC csatlakozó - LED szalag átalakító 3528-as LED szalaghoz" vagy
"Forrasztásmentes gyorscsatlakozók , 3528-as LED szalaghoz"
 
Back
Oldal tetejére