• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

8520 nincs benne :( de mondom , Ár érték, igényelt teljesítmény adatok alapján tudsz számolni tutit.
2835c tűnik jónak a tbl szerint


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Az eddigi tapasztalatok nem ezt mutatják. Már csak az a kérdés mitől c.
Ez a 8520

Tulajdonság
Tápfeszültség 12V DC
Áramfelvétel 2 amper
Névleges teljesítmény 24 watt
Fénykibocsátás színe Hideg fehér (CW)
Fényáram 3240 lumen
Vetítési szög 120°
Üzemi hőmérséklet -30 - +40 C°
Élettartam 30 000 üzemóra
Tanúsítványok CE | RoHs
LED típus SMD 8520
Led darabszám 72 db / méter
Színhőmérséklet 6500 kelvin
 
Találtam 8520-as ledet , 1m , 4sor széles , 90 dodo [emoji44]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Továbbra is matek :) amelyik neked megfelel anyagilag, stb, stb , stb , azt vedd. És persze vedd figyelembe a kortárs művészek ajánlását :)

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Ezért is érdeklődök és értetlenkedek. [emoji12]
Egyszer akarom megcsinálni , de akkor rendesen .


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egy kínai oldalon .


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Alin 10db fél méteres 11 euro. De ha már Kína akkor van más lehetőség cob led menet fény hideg fehér. Ezt én csináltam de többen is nyomjuk a low tech csoportban ilyennel.
2x Super Bright COB Car White LED Lights 12V For DRL Fog Driving Lamp WaterproofDSC_0002[1].JPG DSC_0004[1].JPG
 
Ott néztem én is. Találtam 18 dodoért 5m hidegfehéret
Ezt amit csináltál nem is kell akkor hűteni? Egyébként jól néz ki


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ott néztem én is. Találtam 18 dodoért 5m hidegfehéret
Ezt amit csináltál nem is kell akkor hűteni? Egyébként jól néz ki


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével



Alumínium profilon van, az elég neki. A nagy teljesítményű ledek nagyon melegszenek.
 
Igen , olvastam . De ehhez kell a hővezető ragasztó , vagy elég a sajátja?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az eddigi tapasztalatok nem ezt mutatják. Már csak az a kérdés mitől c.
Ez a 8520

Tulajdonság
Tápfeszültség 12V DC
Áramfelvétel 2 amper
Névleges teljesítmény 24 watt
Fénykibocsátás színe Hideg fehér (CW)
Fényáram 3240 lumen
Vetítési szög 120°
Üzemi hőmérséklet -30 - +40 C°
Élettartam 30 000 üzemóra
Tanúsítványok CE | RoHs
LED típus SMD 8520
Led darabszám 72 db / méter
Színhőmérséklet 6500 kelvin
Itt most ugye a 3200 lumen-t az 1 méternyi ledszalag tudja?
Nekem van egy 182 literes akvám amihez kb 11 000 lumen kellene. Azaz 4 méter elég volna ebből a típusú ledből? És ha szetetnék még pluszba pirosat vagy kéket arra melyik ledeket javasolnád?
 
Igen , olvastam . De ehhez kell a hővezető ragasztó , vagy elég a sajátja?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Kell hővezetőpaszta. A hővezető ragasztó nagyon drága. Én vettem hővezető pasztát és azzal tettem fel, valamint zselés pillanat ragasztóval. Három pötty pillanatragasztó közte meg kenve pasztával.
 
Itt most ugye a 3200 lumen-t az 1 méternyi ledszalag tudja?
Nekem van egy 182 literes akvám amihez kb 11 000 lumen kellene. Azaz 4 méter elég volna ebből a típusú ledből? És ha szetetnék még pluszba pirosat vagy kéket arra melyik ledeket javasolnád?


Igen az egy méter adja a 3200Lument. Igaz csak a szemünkre hagyatkozunk de úgy gondoltuk kék az van benne rendesen ezért csak pirosat teszünk bele vagy full specrum ledet. A pirosnak 5630-ast használunk.
 
Alin 10db fél méteres 11 euro. De ha már Kína akkor van más lehetőség cob led menet fény hideg fehér. Ezt én csináltam de többen is nyomjuk a low tech csoportban ilyennel.
2x Super Bright COB Car White LED Lights 12V For DRL Fog Driving Lamp WaterproofView attachment 30089 View attachment 30090
Nagyon profi a lámpa, nagyon tetszik! Milyen alu profilba tetted a ledeket? Volt a lámpaépítés folyamata dokumentálva valahol itt a fórumon? Azt szívesen átolvasnám.
 
Nagyon profi a lámpa, nagyon tetszik! Milyen alu profilba tetted a ledeket? Volt a lámpaépítés folyamata dokumentálva valahol itt a fórumon? Azt szívesen átolvasnám.


Nincs dokumentálva de a következőt fogom dokumentálni és felteszem ide. Az aluprofil neve :
Alumínium Reklámtábla profil 65mm SR 104 58


majd teszek fől fotót róla közelebbit.
 
Arra is kell figyelni, hogy a TC420 kimenetenként csak 4A-t tud, vagyis ha RGB LED-eket is akarsz, akkor arra kapásból elmegy 3 kimenet, marad kettő amire fehéret köthetsz. Itt annyit tudsz csinálni, hogy venned kell még RGB erősítőt amivel megsokszorozhatod a kimenetekre köthető LED szalagok számát. Mert így a 8520-ból, max 2-2 métert tudsz rákötni

Közben eszembe jutott még valami. Valószínűleg sokat vettük Kínából ezt a kis fehér-sárga tubusos hővezető ragasztót, ami bosszantó módon, egy idő után még felbontatlanul is bekeköt a tubusba. Én már többször jártam így. Legutóbb , kb fél éve viszont betettem a hütőbe, és bevált. Még mindig puha a tubus, vagyis nem kötött meg.
 
Utoljára módosított:
Készítettem egy videót a DIY led lámáról! A ledeket most építem be, majd rakok fel képeket ha kész. @Victor -nak igaza van a TC 420 5 csatornás és egy csatorna max 4A tud. Én nem használok rgb-t mert szemre nem tudod megállapítani milyen spektrumot keversz ki akkor meg minek.
 
Szuper a lámpa (y). A két plexidarabot mivel ragasztod egymáshoz, ami nem hagy nyomot? Vagy hagy? :) Pillanatragasztó?


Teljesen víz tisztán ragadt, patex gél. Nem pillanatragasztó és össze is nyomtam egy jó órára pillanatszorítóval. Most vettem egy másik fajta ragasztót de még nem próbáltam ki.
 
Back
Oldal tetejére