• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Déjà vu....

Szia Hajni!

A vizeteken szinte járni lehetne olyan kemény!
Mivel lágyítasz?

Mi a terved a savanyításra (kristálytiszta vizet szeretnél látni, vagy megfelel az enyhén sárgás is)?

A.ttila

Most a kicsiben esővízzel-hólével, van a fagyasztóban pár szatyor hógolyó.... ;) később a "nagyobban" majd deszt.víz, RO víz, + a szokásos esővíz.
Savanyításra kipróbálom a lignitet, már úszik a teszt darab. Egyébként tőzegre gondoltam. Tölgylevelet is szedtem. Esetleg tőzegkivonat.
 
ha sikerül rájönnöd, hogyan a legkönnyebb és legkevésbé macerás/drága savasítani, majd számolj be róla, légy kedves [valami olyan megoldás kéne, ami nem szinezi a vizet:)].

itt 27nk és 8-8.2 a csapvíz, ezzel kellene valamit kezdeni... ozmóval is csak 7.6 körülre tudom levinni.
 
ha sikerül rájönnöd, hogyan a legkönnyebb és legkevésbé macerás/drága savasítani, majd számolj be róla, légy kedves [valami olyan megoldás kéne, ami nem szinezi a vizet:)].

itt 27nk és 8-8.2 a csapvíz, ezzel kellene valamit kezdeni... ozmóval is csak 7.6 körülre tudom levinni.

Sajna azok a módszerek, amikre én gondoltam, színezik a vizet több-kevésbé...ettől független, ha összejön valami, jelzem.
Végülis a 7.6 már sok halnak bejön.
 
csak nekem nem :D
brigittae-k meg galaxyk vannak benne főleg, és szeretném már ikrázni látni őket.
 
Sziasztok!

Találtam ma egy csipeszt fiók selejtezéskor... pont ilyen kellett nekem...:D
Ami még meglepőbb, megtaláltam az egyik régi Hévíz fűtőmet a padláson és egy vasvázas kis akváriumot...csak néztem, biztos én szereztem anno, bár egyáltalán nem emlékszem rá...:wideyed:
 
Sziasztok!

Jól jönne egy kis segítség növényválasztás ügyben. A jobb hátsó sarokba Ceratopteris thalictroides-t terveztem, de miután még vagy tízszer átnéztem a lehetőségeket, elcsábultam....:)
Mehetne oda : Myriophyllum matogrossense, Heteranthera zosterifolia, Hydrocotyle leucocophala, Cardamine lyrata és persze az eredetileg elképzelt Ceratopteris.
Egyik növényt sem tartottam még....az akvárium low-tech lesz, valami finom megjelenésű de sűrű, világosabb zöld növényt szeretnék, ami jó kontrasztot ad az előtte lévő fával. Melyiket ajánlanátok a felsorolt növények közül????
 
Szia Attila!

Hát ez szomorú....esetleg Hottonia palustris?? Bár a Rotala és a Hm is gyönyörű.
Pedig alacsony és közepes igényűeket válogattam....
 
Szia Hajni!

Próbáld ki a Hottoniát, arról nincs tapasztalatom!

Ceratopteris thalictroides
Ez a növény ha beindul a fél medencédet kitöltené!

Hydrocotyle leucocophala, Cardamine lyrata
Ezek közül az első nem alkot elég tömött hatású hátteret, a második nálam több próbálkozás után sem maradt meg (de ez nem jelenti azt hogy Nálad sem fog, csak low-tech körülmények között nem találtam meg az igényeit).

Myriophyllum matogrossense
A finom levelei miatt a manten mellé nem ajánlom, mert könnyen megállhat rajta a mulm, azt meg a hínárfélék nem szeretik.


Heteranthera zosterifolia
A 3x45-ben is elég nagynak néz ki, nem az a finom hatású.

Persze ha van lehetőséged többet is kipróbálni akkor kiderül melyik hogy válik be, melyik mennyire tetszik.

Ha van még két-három heted akkor Rotalát, Hm-et és Heteratherát tudok adni.

A.ttila
 
Szia Attila!

A Hottonia nagyon tetszik, még gondolkodom rajta. Sajnos van még 2-3 hetem, a fák miatt, egyenlőre eszükben sincs lesüllyedni. Pedig a növények egy részén kívül már minden megvan az indításhoz.
Nagyon köszönöm a felajánlást, meglátjuk hogy állok 2-3 hét múlva. Több növény már nem fér a kis akváriumba, így csak akkor élek a lehetőséggel, ha tudok is indítani vele.
Az RC-k hatalmasat nőttek, a Najas durván szaporodik (már ajándékoztam el belőle), viszont nagy bánatomra a Blyxa elmállott szép lassan, szerintem megfázhatott az úton. A Bolbitis szépen hajt!
 
Back
Oldal tetejére