• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Déjà vu....

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tereprendezés ügyben....nagyjából sikerült eldönteni, hogy a rengeteg "fám" közül melyik darabok kerülnek az akváriumba. Vérző szívvel selejteztem... Szerintetek jól lesz így az elrendezés? A harmadik és negyedik képen a nagyobb fa mellé bekerült még plusz egy szőlőgyökér, de talán ez már sok...?!
Ennyi fa mellé milyen hátteret javasoltok? Maradjon ez a kék (nem igazán tetszik), vagy a sok sötét szín miatt jobb lenne az opálos? Esetleg fekete?
18001295_112051ca84bad9d8b642da31e2301235_m.jpg


18001297_6b397e1349f4da1b8998e9b277868a81_m.jpg


18001321_7d15cfea58d796b4c760f191b826fbd0_m.jpg


18001319_565e8ac22c604d64a0a82860ff214379_m.jpg
 
A szőlőgyökeres valóban már sok.
Az első verzió jó, nekem onnan csak az egyenesen kinyúló bot szúrja a szemem. De az alja jó tehát én csak visszább vágnám.
Ez a mályvagyökér pedig elég izgalmas alakú
 
:) Köszi a megerősítést! A botot még visszavágom!
Gyönyörű a mályva, de nem olyan kicsi, nem illik a mostani elképzelésembe. Viszont egészen beleszerettem, jó lesz még később. Egyébként is egy napig kérgeztem, végig engedte a mályvafélékre jellemző nyálkás cuccot. Csúszott, mint a takony. Egyenlőre polcdísz lesz.
Szeretem ezeket a fákat, szinte minden darabhoz emlékek kötődnek. Az akácot a régi kertünkből hoztam el, a mogyorón ültek az első saját kelésű gyöngyösök, a körte a határból jött, a bazalt meg tizenévig a tyúkudvarban volt. Szinte minden "házi"...
 
Már nincsenek, mióta Pestre járok melózni, az állatállomány megfeleződött. Kis helyen tűnnek csak hangosnak, nekünk több, mit egy hektár a területünk, a házba csak akkor hallatszott be a rikácsolás, ha bajt jeleztek, ami jól is jött. Hja, a régi szép idők...:(
 
Egy hektáron már lehet gazdálkodni. Tudnék mit kezdeni egy ekkora területtel..
Nekünk is volt régebben mindenféle háziállatunk, de az se most volt.
 
A nagy része Natura 2000-res rét, amihez nem nyúlhatunk, de nem is vinne rá a lélek. Sajnos a jószágtartás durván pénzkérdés, ha nincs az embernek lehetősége megtermelni a takarmányt.
A rét a vén (23 éves) lovunk legelője, jó évben a szénáját is kitermeli. A tavalyi év nem ilyen volt...:cry:
 
A gazdálkodás nem egy egyszerű történet az biztos. És sajnos nem is nagyon támogatott.
Az már szép életkor.. több mint én..
 
sziasztok
lehet hogy nem tartozik ide de segítség kellene valakitől eheim2213 szűrő légtelenítése nem megy új akváriumot indítanék most sos köszönöm
 
Van támogatás, de a feltételek azoknak kedveznek, akik a meglévő komoly gazdaságon akarnak fejleszteni....
:) 3 éves kora óta együtt dolgoztunk. Mikor vágóhídra küldte volna a tulaj, megvettük. Nálunk "elnyugdíjaskodhat" haláláig....de ez már nagyon off, az akvárium témában....:p
 
sziasztok
lehet hogy nem tartozik ide de segítség kellene valakitől eheim2213 szűrő légtelenítése nem megy új akváriumot indítanék most sos köszönöm
Szerintem keresd meg a szűrőd topikját vagy általánosságban a szűrők üzembe helyezését.
De egyébként szívócső akváriumba nyomócső szájba. Nagyot szív, a többi a gravitáció dolga.Aztán szűrő bedug és rázogat akkor kinyomja a maradék levegőt is.
 
Sziasztok!

Dióhéjban:
Elég lassan haladok, de már megvan a táptalaj, (JBL aquabasis +) a kvarchomok és áznak a fáim. A világítás barkácsolás alatt, a lámpatestre kell még 2-3 lemezt felfogatni.
Mértem Ph-t (7.5) és keménységet (24 Nk), nem túl szívderítő. A lágyítás viszonylag könnyen megoldható, a savanyítással több lesz a probléma.
 
Szia Hajni!

A vizeteken szinte járni lehetne olyan kemény!
Mivel lágyítasz?

Mi a terved a savanyításra (kristálytiszta vizet szeretnél látni, vagy megfelel az enyhén sárgás is)?

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére