• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Kösz :rolleyes:. Ez alapján 6 halnál többet ne akarjak :cry: ? Kb. nettó 40 l víz van az aksiban....

Dóri

Szerintem az ajánlás, csak ajánlás. Vedd figyelembe, de nem ugrálnak ki ijedten a halak az akiból, ha véletlen többen lennének. ;)
 
nekem 8-10 darab van/volt benne. Semmi bajuk nem volt. Érdemes kicsit többet venni, mert ha kevesen vannak akkor nagyon félősek. Mondjuk még így se túl bátrak :) Vettem mellé késsávosokat, azok már jóval bátrabbak mint a galaxyk és jó hatással is voltak rájuk :)
 
Köszönöm a válaszokat. Ha már szóba jött a kiugrálás... Nem tudom eldönteni, hogy szükséges-e az akváriumra tető.
Ezek a halacskák kiugrálhatnak? Sima csapvízben tartanám őket, néhány otoval és amano garnélával.

Dóri
 
Nálam egy se ugrott ki egy év alatt, de az biztos hogy ha valami nem tetszik nekik akkor menekülnek. :)
 
Szia!
Ez egy régebbi oldal, amikor még annyira nem ismerték a galakykat és azt hitték, nehéz szaporítani őket. Már vannak nagyon egyszerű módszerek is. Van egy külön oldaluk is, a celestialpearldanio.com, ott egy csomó módszerről olvashatsz, amik az általad leírtaknál sokkal egyszerűbbek. Van, aki sima vödörbe tesz mohát és abba is beleikráznak. Én így csináltam: fogtam egy 10literes akváriumot, tettem az aljába műfű lábtörlőt, mert azon látni az ikrákat, a mohában meg nem, de mohát is tehetsz bele, abba is beleikráznak, csak nem látod az ikrákat és nem tudom, h akkor hogy veszed észre, hogy ki kell venni a nagyokat. Az akváriumot az ablakhoz közel tettem, de nem érte közvetlen fény (a reggeli napfény kell ahhoz, hogy ikrázzanak). Tettem bele 10nk-s vizet (nekem ilyen folyik a csapból), egy sima levegőpumpát is tettem bele szivacs nélkül, 2 nap múlva leikráztak. A halakat érdemes fehérjedús kajával táplálni naponta 2x 1 héten keresztül előtte, mert így készíted fel őket a szaporodásra. Az etetést én úgy oldottam meg, hogy aquatic nature color s tápot többrétegű átlátszó fóliába tettem, sodrófával apróra törtem, visszatettem a dobozba a tápot és azzal etettem, ami a fólián maradt, mert az por nagyságú, simán megeszik a 1 napos ivadékok is és nagyon gyorsan nőnek tőle. Fogsz egy vattás végű fültisztítót, leszeded a fóliáról azt a mennyiségetvele, ami kell, így nem is eteted túl őket. Vigyázz a vizük minőségére, érdemes 2naponta 80%-ot lecserélni. Ja és xantakridint tegyél az ikrák vizébe, h ne penészedjenek be. Kb ennyi, remélem, nem hagytam ki semmit. Sok sikert!



Már én is akartamkérdezni, hogy a cyclop-eeze-től szebb lett a színük?

Annamari


Most ennek köszönhetően egészen kedvet kaptam kipróbálni :) Már láttam egy szép telt nőstényt úgyhogy hétfőn össze is állítok egy kis medencét és megpróbálom :) Remélem sikerül :)
 
sok sikert.....a kifogáshoz :D
Én kisebb sokkot kaptam míg kifogtam anno az egyedeket (szerintem ők is).

Ismerős helyzet :D Volt már pár ilyen esett amikor kiborulsz mert elbújnak és tudják ,hogy nem szabad előjönniük :D Egybk neked sikerült?
 
Csellel :) két hálóm van, egy kicsi és egy nagyobb, ez a kettő majdnem végigéri széltében az akváriumot. kihajtottam őket a növények közül az egyik viszonylag üresebb sarokba és szó szerint bekerítettem őket a hálókkal:D egyszerűnek hangzik, de még így is nagy részük (mivel azért pontosan nem passzol a háló a talajhoz és egymáshoz és felül is van üres tér bőven) meglógott.
A másik idegtépő, hogy a fiúk amugy simán belesétáltak sokszor "bambán" a hálóba, de a megfelelő nőstényt kivenni....na az nem egyszerű:D
 
Van ennél még idegtépőbb is. Nálam a közösben szoktak leikrázni a mohába, így minden reggel villanykapcsolás után ezerrel figyelem a vízfelszínt, mert egyszer csak előbukkannak a mikron nagyságú picik, akiket igyekszem minél előbb átmerni a garnélás nanoba, ahonnan kb. 4 hét után mehetnek vissza a nagyok közé.
Nálam ez a módszer is elég jól bevált, jelenleg kb.30 óvodás került vissza a közösbe a szülőkhöz.
 
Köszönöm ! Hát kíváncsi vagyok ,de egybk arra voltam kíváncsi ,hogy sikerült e a tenyésztés? :D Tényleg olyan egyszerű? :D
 
Jaaa:D elvileg egyszerű, én 2szer probáltam és semmi. Valoszinűleg én ronthattam el valamit, mert az akváriumban viszont szaporodtak:)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről
 
Jaaa:D elvileg egyszerű, én 2szer probáltam és semmi. Valoszinűleg én ronthattam el valamit, mert az akváriumban viszont szaporodtak:)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről


Óóóó értem :/ ez most számomra nem túl biztató :D
 
Nagyon könnyen szaporodnak, nálam a beköltözést követően leikráztak és pár nap múlva a kis ivadékok már rá voltak tapadva az akvárium falára.
A héten kicsit megbolygattam a fissidensemet és abban is elég sok sárga ikrát találtam.
 
Nagyon könnyen szaporodnak, nálam a beköltözést követően leikráztak és pár nap múlva a kis ivadékok már rá voltak tapadva az akvárium falára.
A héten kicsit megbolygattam a fissidensemet és abban is elég sok sárga ikrát találtam.
Érdekes én még soha nem fedeztem fel :/ Bár van egy hal ami éppen megeszi az ikrákat lehet hogy azért nem láttam :/
 
Nagyon mozgatja ez a hal a fantáziámat, a tulajoktól kérdem, hogy melyik szín dominál a halban? A feketés-sárgás teste, vagy a pirosas uszonyai? Illetve, hogy mekkora egy kifejlett példány?
 
Most ennek köszönhetően egészen kedvet kaptam kipróbálni :) Már láttam egy szép telt nőstényt úgyhogy hétfőn össze is állítok egy kis medencét és megpróbálom :) Remélem sikerül :)
Szia Dominiks!
Hogy áll a projekt?
Érdemes 2 naponta kivenni a nagyokat a tenyészmedencéből estefelé valamikor és összegyűjteni az ikrákat (ha vannak).
 
Szia Dominiks!
Hogy áll a projekt?
Érdemes 2 naponta kivenni a nagyokat a tenyészmedencéből estefelé valamikor és összegyűjteni az ikrákat (ha vannak).

Még magyar honban vagyok ,de holnap megyek haza és másnap azaz hétfőn kezdek bele úgyhogy csak a jövő héten tudok felvilágosítást adni :) Egybk ,hogy lehet a legegyszerűbben megkülönböztetni a nemüket?
 
z
Nagyon mozgatja ez a hal a fantáziámat, a tulajoktól kérdem, hogy melyik szín dominál a halban? A feketés-sárgás teste, vagy a pirosas uszonyai? Illetve, hogy mekkora egy kifejlett példány?
Szia!
Kékes a testük, nem feketés. Ha megkapják a megfelelő táplálékot és sötét ajzat van alattuk, akkor ilyenek:
http://i108.photobucket.com/albums/n32/glenn_045/glenn1/dDSCN9967.jpg
Nem tudnám megmondani, hogy a piros, vagy a kék a domináns szín benne, szerintem mindkettő erős egy jóltartott halban.

Kb 2.5cm, max 3cm a kifejlett példány
 
Még magyar honban vagyok ,de holnap megyek haza és másnap azaz hétfőn kezdek bele úgyhogy csak a jövő héten tudok felvilágosítást adni :) Egybk ,hogy lehet a legegyszerűbben megkülönböztetni a nemüket?
Több különbség is van. Itt van két kép, ami pont ezt mutatja be:
http://i31.photobucket.com/albums/c359/lukeinwaikato/MaleCPD.jpg
http://i31.photobucket.com/albums/c359/lukeinwaikato/FemaleCPD.jpg

De ha nagyon erős a színük, akkor csak a nőstények hasa alján lévő pontok alapján tudod biztosan megkülönböztetni őket.
 
Back
Oldal tetejére