• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dani 112l-ese

Sziasztok!
Lávakő beszerzése folyamatban!
Addig csinálok egy blackout-ot... A front üvegnél szép zöldes kék alga van, s valamilyen gázt is termel. Ahogy olvastam lehet növényeken, talajon stb, s barna színűre is változhat.
Így a lávaköves kezdetet remélem, hogy alga mentesen kezdhetem el!
 
Sziasztok!
Nos, szeretném megköszönii tibicuknak a lávakövet! :)
1 tálcát megtudtam vele tölteni. :)
Tényleg nagyon szépen köszönöm!!!
 
Sziasztok!
Szépen visszahúzódott a barna algám.. :)
Rengeteg rák szaladgál szanaszét és persze az idősebb RC mamák ismét petések... :O

A riccia nem nől túl gyorsan, még sötétzöld színű, csak nehágy szép zöld hajtása van..
Mikor indul meg rendesen?
 
Jó reggelt :)
Gondoltam rakok fel egy képet a mostani állapotról. Lávakő már bent muzsikál a szűrőben ( 5 napja ), 1-2 hét és tornázhatom fel a világítási időt.. ( Remélem:] )
Szőlőtőke, egyéb kövek, növények érkeznek még.. :)

Egész: ( az üveget nem takarítottam :p )
PICT0149jo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Garniék:
PICT0152jo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Pápá :]
 
Szia Dani!
Tudom, hogy az emberek többségének -ahogy nekem is- a pénztárca szab határokat, de célokat kitűzhetünk magunk elé. Én a következő lépésben egy jobb, minőségi talajra gyúrnék a helyedben. Ha több növényt akarsz és szép, egészségeseket, akkor egy jó minőségű táptalajt és fedőtalajt tervezz, a növények meghálálják, meglátod!
Már látod, hogy először a technikai feltételeket kell összerakni, s akkor megkíméled magad több gondtól, algásodástól, halpusztulástól, idegeskedéstől. Ennek egyik alapfeltétele egy jó szűrés, jó szűrőanyagokkal. A lávakő is nagy előrelépés a gyári szűrőanyagokhoz képest, azonban ne ez legyen a végcél! Lehet már kapni elérhető áron sokkal jobb szűrőanyagokat, pl. Matrix trop, aminek az ára sem horror, de "szolgáltatása" messze túlmutat a lávakövön. Most örülj ennek ami van, de a cél a következő lépések megtétele legyen!
Hidd el, ezekkel a dolgokkal probléma mentesebb lesz az akvárium és az idegeskedés helyett csak a szépségét fogod csodálni.
Ja, s ettől a "fertőzéstől" nem lehet megszabadulni, így majd ha elérkezett az idő, akkor már magad gondolkodsz egy megfelelő táp, világítás beszerzésén, de hát ettől is szép ez az egész...
 
Szia! :)
Igen igen, szeretnék majd manadot-t illetve jbl táptalajt. Aztán a szűrőbe siporax-ot vagy valami hasonlót.. :)
Majd növények és a világítás.
Csak a pénz pénz pénz.. :) Annak sem mindig egyszerűbb aki dolgozik, hát még egy tanulónak.. :)

Köszi a hsz-t. :)
 
Kedves Naplóm! :)

Jelentem, hogy ma előrelépett az akvárium... :)
Azaz, annak a szűrése.
Az ex1200-be egyik fórumtársunk segítségével 1,5 liter Substrat Pro került.
Amint lesz egy kis időm az akvát szétkapom és a növények alá bekerül a táptalaj koncentrátum is.
Ezúton is köszönöm szépen belababa!

:)
 
Sziasztok!
Sajnos, a 112 litert vissza kell vennem... Pénzügyi dolgok miatt. :(
A szűrést meghagynám, ami egy ex1200, szivaccsal, lávakővel, 1,5l substrat pro-val.
Mekkora az az akvárium méret amit még tudok működtetni ezzel a szűrővel??? (értem ez alatt azt, hogy ne kavarja össze a dolgokat az áramlás...)

Köszi!
 
Sziasztok!
Sajnos, a 112 litert vissza kell vennem... Pénzügyi dolgok miatt. :(
A szűrést meghagynám, ami egy ex1200, szivaccsal, lávakővel, 1,5l substrat pro-val.
Mekkora az az akvárium méret amit még tudok működtetni ezzel a szűrővel??? (értem ez alatt azt, hogy ne kavarja össze a dolgokat az áramlás...)

Köszi!

akár egy 60ast is csak le kell fojtani.
 
Mekkora az az akvárium méret amit még tudok működtetni ezzel a szűrővel???
A GA-ban egy 64 literes alatt üzemel egy.
Kicsit lehet fojtani a kimeneti ágat, de nagyon nem érdemes, mert akkor sűrűn kell cserélni a rotort+tengelyt. Na meg a fogyasztása is több mint egy kis szűrőnek, ha ez számít.
Szerintem 50 liter alá ne tervezz vele.
 
Működhet.
Nekem van egy 10 literes nanom, csak rc-k meg néha galaxy, guppi ivadékok vannak benne. Abba egy belső szűrő van, egy szivaccsal és bírja. Szóval az akasztós biotöltettel szerintem bőven jó lesz.
 
Back
Oldal tetejére