• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Zsákutca 112L-ben

Miújság van errefelé? :) Hogy halad a teknő?
Köszi a kérdést. Éppen azon gondolkodom, hogy a következő vízcserénél hogyan nyírjam meg a növényeket. A jobb oldali HM 2 hete kapott egy 4 cm-es frizurát, most már megint 10-15 cm-nél jár. Szerencsére minden rendben. A jávai mohán kell hetente fonalalga eltávolítást végezni. Más növényeken nem telepszik meg. A sessiliflora az első vágás után megbarnult, de a tetején és persze az oldalán hozza az új hajtásokat. Azóta nem mertem megint megvágni. 06.06.-án lesz 2 hónapos.


9RnGk8RCB5E3yo9jdAsI6G-25nNN-VXNDd1IksqlYd2RUAxV0wWs2ujwRG2ALAzWTy3vrb_x2cgk6wvyA=w3840-h1835-no.jpg

O8H9YgtZ4M-XE9-x0tZOGU6SdSfJGygttaZ6wrsr3dPev6ra3F-tFaxFPT1C5qPtZhBOMbn5niSfsYI7Q=w2622-h1967-no.jpg
 
Nagyon jól néznek ki a növények Low Tech-hez képest! Szerintem a talaj sokat segített, dennerle 6in1 azon kevés boltban kapható talaj közé tartozik amiben van szerves anyag. ( => CO2) Kedvet adtál, hogy egyszer kipróbáljam. :)
 
Utoljára módosított:
Köszönöm mindkettőtöknek! Remélem sikerül hosszú távon is ugyanezt produkálnom :)
Miért ne sikerülne??? A kezdet nehéz csak utána ha tetszik és meg akarod tartani a szképet simán be lehet altatni és vegetatívba nyomni. Nekem is van egy ilyen akváriumom, és nagyon jól működik :)
 
Nagyon jól néznek ki a növények Low Tech-hez képest!
Bocs, de miért ahhoz képest? Ha high tech lenne, miben lenne más?
Kacérkodom a gondolattal, hogy el kellene menni a high tech irányba, de mit várhatok attól (eltekintve az eszméletlen költségektől...) ? :sick:
 
Bocs, de miért ahhoz képest? Ha high tech lenne, miben lenne más?
Kacérkodom a gondolattal, hogy el kellene menni a high tech irányba, de mit várhatok attól (eltekintve az eszméletlen költségektől...) ? :sick:

Azért valószínűleg nem kell nagyon keresgélni szomorúan kinéző low-tech növényes akváriumok után, amiben esetleg pár ecsetalgás Anubias világít magának gyertyával.
Kapásból tudnék mondani két helyet, ahol ráadásul belépőt is kérnek, hogy meg lehessen nézni a katasztrofális állapotban levő halas-növényes low-tech akváriumokat.

Ezek tipikusan sima kavicságyas low tech akváriumok, amik ráadásul túl vannak szűrve, visszavett fénnyel. A naplóban levő nem ilyen :). Talaj (is) sokat segít.
 
Utoljára módosított:
Bocs, de miért ahhoz képest? Ha high tech lenne, miben lenne más?
Kacérkodom a gondolattal, hogy el kellene menni a high tech irányba, de mit várhatok attól (eltekintve az eszméletlen költségektől...) ? :sick:
Csak rosszul fogalmazott. Low vonalon is tökéletes szépek lesznek a növények, legfőképpen ha odavaló növényeket tesznek bele, és megkapják ami jár nekik. Ott is megvannak bizonyos igények, és kötelező körök. Ha ezt a naplót elolvasod az elejétől meglátod, hogy minden jól elő lett készítve, és jó minőségű anyagok lettek felhasználva. Ha nincsenek felesleges körök, pl megoldom másképp, másból, ( na ez lesz az eszméletlen költség) akkor tökéletesen működik minden, ez már többszörösen is bebizonyosodott. Amúgy a high nem annyira sok maximum a gáz szett az elején.
 
Csak rosszul fogalmazott. Low vonalon is tökéletes szépek lesznek a növények, legfőképpen ha odavaló növényeket tesznek bele, és megkapják ami jár nekik. Ott is megvannak bizonyos igények, és kötelező körök. Ha ezt a naplót elolvasod az elejétől meglátod, hogy minden jól elő lett készítve, és jó minőségű anyagok lettek felhasználva. Ha nincsenek felesleges körök, pl megoldom másképp, másból, ( na ez lesz az eszméletlen költség) akkor tökéletesen működik minden, ez már többszörösen is bebizonyosodott. Amúgy a high nem annyira sok maximum a gáz szett az elején.
OK, köszi, így már érthető.
Végigolvastam. Nekem is nagyon tetszik az egész hozzáállás, és persze az eredmény.
Azt hiszem, nem játszom tovább a magasnyomású CO2 gondolatával, ha nélküle is el lehet érni egy ilyen szintet. Persze nekem a "fele ilyen" is elég lenne... (y)
 
OK, köszi, így már érthető.
Végigolvastam. Nekem is nagyon tetszik az egész hozzáállás, és persze az eredmény.
Azt hiszem, nem játszom tovább a magasnyomású CO2 gondolatával, ha nélküle is el lehet érni egy ilyen szintet. Persze nekem a "fele ilyen" is elég lenne... (y)
Még egy utolsó off válasz. Beni , Barnapl, Szella naplóit keresd meg. Ők nagy lowteches-ek. Látsz csodát nem is kicsit. Fele ilyen? Nem szabad beérni fele ilyennel ha lehet ugyan ilyen is. Legtöbbször nem a növények silány állapota vagy nehéz fen tarthatósága miatt szűnnek meg ezek az akváriumok, hanem a nem tetsző elrendezés és szegényes stílus miatt megy el sok ember kedve tőle. De az egy másik dolog. Az egészséges életben tartás mellett vagy után fejleszteni kell az építési tudást is. Fontos, hogy amit csinál az ember az jól is nézzen ki mert ha ez nem történik meg azért megy el az ember kedve tőle.
 
Még egy utolsó off válasz. Beni , Barnapl, Szella naplóit keresd meg. Ők nagy lowteches-ek. Látsz csodát nem is kicsit. Fele ilyen? Nem szabad beérni fele ilyennel ha lehet ugyan ilyen is. Legtöbbször nem a növények silány állapota vagy nehéz fen tarthatósága miatt szűnnek meg ezek az akváriumok, hanem a nem tetsző elrendezés és szegényes stílus miatt megy el sok ember kedve tőle. De az egy másik dolog. Az egészséges életben tartás mellett vagy után fejleszteni kell az építési tudást is. Fontos, hogy amit csinál az ember az jól is nézzen ki mert ha ez nem történik meg azért megy el az ember kedve tőle.
Mindjárt elpirulok :oops:. Köszike.
 
Back
Oldal tetejére