• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Ez a hal nem bántja a garnikat?

Egyelőre semmi. De ez még kevés idő hozzá, hogy bátran ki lehessen jelenteni. Elég félénk, nem nagyon szereti, ha embert lát az akvárium körül. Messziről figyelem, ahogy keres-kutat. Amanok ott vannak körülötte legtöbbször, de teljesen nyugodtak. Csoki sakurák sem lettek izgatottak tőle. Szóval egyelőre nem érez senki semmilyen veszélyt. Aztán majd kiderül. Ebből a fajta botiából nem nagyon tudom kinézni, hogy neki esne egyébként a garniknak. Nem is olyan nagy, nem is nő olyan nagyra leírás szerint. De rajta tartom a szemem :)
 
Ezt ha visszaolvasol én a barna tányér csigákra javasoltam.

Ezek szerintem apró hólyagcsigák lehetnek. 1-2 mm méretűek ha kifejlődnek. Az apróbbak meg homokszem méretűek. Bárki kaphat ilyet, aki nem zselés növényt rendel.
 
Ezek szerintem apró hólyagcsigák lehetnek. 1-2 mm méretűek ha kifejlődnek. Az apróbbak meg homokszem méretűek. Bárki kaphat ilyet, aki nem zselés növényt rendel.
Több mint valószínű. Nálam is növénnyel jöttek, én a helenákra szavaztam, majd meglátjuk, hogyan boldogulnak.
Van még egy bosszantó kis jószág, amit @Evereka -nál láttam: pici tányércsigák, amiket én valószínűleg a vízibolhával hurcoltam be, náluk is csak félsiker az uborka, de nálam volt olyan, hogy egyszercsak elkezdtek maguktól kihalni.
 
Több mint valószínű. Nálam is növénnyel jöttek, én a helenákra szavaztam, majd meglátjuk, hogyan boldogulnak.
Van még egy bosszantó kis jószág, amit @Evereka -nál láttam: pici tányércsigák, amiket én valószínűleg a vízibolhával hurcoltam be, náluk is csak félsiker az uborka, de nálam volt olyan, hogy egyszercsak elkezdtek maguktól kihalni.

Olvastam én is, hogy ezek a hólyagcsigák vagy gúnynevükön "tropica csiga" - mert a cserepes jTropica növények mind hordozzák a petéket sajnos - majd kipusztulnak a CO2-től. Na most ezek a méretükhöz képest mindent kibírnak. Egy neritina csiga menekülőre fogja, ha nem érzi jól magát a vízben. A kis süncsigának elkezd málani a háza (mintha bomlana szét), de ezekenek a miniatűr állatkáknak semmi bajuk nincs.
 
Valaki javasolta, hogy ha nem steril növényt tesz be az ember, akkor pár percre meg kell fürdetni 1/20-as hypós vízben, utána értelem szerűen öblítés.
Állítólag azt a 4-5 percet a növények simán kibírják, de a csigák/petéik, esetleges algák, minden nemkívánatos jószág megadja magát.
Még nem próbáltam, de a legújabb indítandó akvámban kénytelen leszek kipróbálni.
Ha gondolod, majd beszámolok az eredményről, de az telepítés után minimum egy hét, hogy kiderüljön, előjönnek a zsiványok, vagy tényleg megadták magukat.
 
Valaki javasolta, hogy ha nem steril növényt tesz be az ember, akkor pár percre meg kell fürdetni 1/20-as hypós vízben, utána értelem szerűen öblítés.
Állítólag azt a 4-5 percet a növények simán kibírják, de a csigák/petéik, esetleges algák, minden nemkívánatos jószág megadja magát.
Még nem próbáltam, de a legújabb indítandó akvámban kénytelen leszek kipróbálni.
Ha gondolod, majd beszámolok az eredményről, de az telepítés után minimum egy hét, hogy kiderüljön, előjönnek a zsiványok, vagy tényleg megadták magukat.

4-5 perc az sok. Inkabb 30-90 mp javasolnek, es azt sem minden novenynel.
Nagyon valtozo melyik noveny mennyire birja. Echinodorus, anubias, cryptocoryne, fajoknal lattam eleg jo eredmenyt elerni.( alga & csiga ellen )Finomszalu, eloteri novenyek ,
ill. mohak eseteben nem eroltetnem.
 
Nálam semmi bajuk nincs a co2-től! Sőt, mintha jobban nőnének tőle! Most bedobtam egy szelet uborkát, majd meglátjuk...
 
Sziasztok.
Két akvárium között vagyok egy "amíg nem rakom össze az újat, addig itt elvegetálnak a növények" akváriumban és rettentő mód szaporodásnak indultak a csigáim.
A növények között gondolom van táplálék és szaporodnak, mint az egerek.
Rajtuk kívül 2 otocinclus és ~30 növendék red cherry van összesen ebben az átmeneti akvában.
Az új, hamarosan berendezésre kerülő akváriumba nem szeretném, ha csiga tudna átszökni.

Valahol olvastam, hogy a malachidzöld mérgező a csigákra, de nem tudom mi a helyzet az otokkal és a RC-kel.

Megfordult az is a fejemben, hogy a két halat valamint annyi Rc-t kiszedek amennyit tudok ideiglenesen egy vödörbe, aztán telenyomom az akváriumot CO2-vel, valami brutál szinten.

Valakinek vélemény? Mallachidzöld, Co2, EasyCarbo?
..a szedegetés semmilyen formája nem használ, sok a kicsi.
 
Én is valami ajándéknövénnyel kaptam csigát, nem tudom milyen fajta, de a legnagyobb 2 centi, ám szaporodnak gyorsan.
Mondták, amit tudok roppantsak össze, amikor rohadni kezd a garnélák megszállják.
Ez igaz?
Más bevált trükk?
10 sakurám van még, olyan módszer kéne, ami bennük nem tesz kárt.
 
Sziasztok.
Két akvárium között vagyok egy "amíg nem rakom össze az újat, addig itt elvegetálnak a növények" akváriumban és rettentő mód szaporodásnak indultak a csigáim.
A növények között gondolom van táplálék és szaporodnak, mint az egerek.
Rajtuk kívül 2 otocinclus és ~30 növendék red cherry van összesen ebben az átmeneti akvában.
Az új, hamarosan berendezésre kerülő akváriumba nem szeretném, ha csiga tudna átszökni.

Valahol olvastam, hogy a malachidzöld mérgező a csigákra, de nem tudom mi a helyzet az otokkal és a RC-kel.

Megfordult az is a fejemben, hogy a két halat valamint annyi Rc-t kiszedek amennyit tudok ideiglenesen egy vödörbe, aztán telenyomom az akváriumot CO2-vel, valami brutál szinten.

Valakinek vélemény? Mallachidzöld, Co2, EasyCarbo?
..a szedegetés semmilyen formája nem használ, sok a kicsi.
Update:
Malachit zöld kipróbálva, hatása kereken nulla a csigákra.
Amikor írtam még aznap délután kivettem 5-6 csigát, kisebbet-nagyobbat egy műanyag pohárba kb 1dl vízzel, cseppentettem bele:
- 1csepp zöldet: 2napig semmi,
- a 2. nap végén még 2 két csepp, szintén semmi,
- másnap még három csepp, de azóta is vígan élnek.
Ahogy látom, az egyetlen dolog amibe fenyegeti őket az a halálra unás 1dl zöld vízben. [emoji1]
 
Sziasztok!
Apró pici nem tornyos csigáimat, hogyan tudnám nem túl igényes növényeimből kiirtani! A növényeim mobil módon, kivehetőek a medencéből!
Köszi!
 
Sziasztok!
Apró pici nem tornyos csigáimat, hogyan tudnám nem túl igényes növényeimből kiirtani! A növényeim mobil módon, kivehetőek a medencéből!
Köszi!
A helena csigák alapos munkát tudnak végezni. Idő kell ugyan hozzá, de mindent kinyírnak! :)
Érdemes 15-20 literenként 1 db-ot beszerezni.
 
Attol felek, hogy ezekkel a nagyon apro es pici csiguszokhoz hozza sem fer, nagyon picik ! De jo lenne ha apritana oket, a tanacsot megkoszonom es kiprobalom! Udv
 
Üdv!
Valószínű növénnyel kaptam ajándékba Pajzscsigát (Acroloxidae). Először csak 1-2-t láttam, szétnyomtam. Tegnap majd elsírtam magam, mikor észrevettem, hogy az üveg tele van pici dögökkel... Hamarosan újra indul az akvárium, de őket mellőzni szeretném. Tudom, hogy elvileg nem okoz kárt, de ronda. Új talaj lesz, az akváriumot kifertőtlenítem, már csak a növények a kérdésesek. Valakinek volna ötlete, mivel lehetne tőlük megszabadulni?
 
Sajnos 2 hete nálam is megjelent a törpe tányércsiga. Mivel eddig még soha nem volt csigám, tanácstalanul állok a probléma előtt. A Helena-nak szerintem túl kicsi, nem tudna vele mit kezdeni. A botia jó lehetne ellene, de mivel vannak garnéláim is, azt nem merem beletenni. Még abban sem reménykedhetek, hogy majd a co2 idővel megtizedeli őket, mert a leírása szerint: jól bírja a CO2-vel trágyázott savas vizet...:(
Még Levinen kolléga leírása alapján is próbálkoztam csapdát készíteni,, de egy elárvult garnéla kivételével nem sikerült semmit sem fognom...
A külső szűrő takarításakor vagy 50 db-ot sikerült kiebrudalnom, de mivel hetente azt sem tudom takarítani, így egyenlőre marad a kézzel való gyűjtögetés... :banghead:
 
Back
Oldal tetejére