• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Sziasztok,

Van egy öklömnyi karácsony mohám, amit újratelepítéshez szeretnék felhasználni, sajnos azonban malájtornyossal fertőzött...
Mivel tudnám csigamentesíteni?
Sós fürdős áztatás esetleg?
Vagy rakjam egy vödör vízbe és küldjek rá nagy dózis CO2-t?
ezek jutottak eszembe
 
Sziasztok,

Van egy öklömnyi karácsony mohám, amit újratelepítéshez szeretnék felhasználni, sajnos azonban malájtornyossal fertőzött...
Mivel tudnám csigamentesíteni?
Sós fürdős áztatás esetleg?
Vagy rakjam egy vödör vízbe és küldjek rá nagy dózis CO2-t?
ezek jutottak eszembe
vagy a nagy dózis co2, vagy ásványvízbe áztasd be. Azt így hírtelen nem tudom mennyi időre, de ha rákeresel fórumon megtalálod.
 
Sziasztok,

Van egy öklömnyi karácsony mohám, amit újratelepítéshez szeretnék felhasználni, sajnos azonban malájtornyossal fertőzött...
Mivel tudnám csigamentesíteni?
Sós fürdős áztatás esetleg?
Vagy rakjam egy vödör vízbe és küldjek rá nagy dózis CO2-t?
ezek jutottak eszembe
Szénsavas ásványvízbe tedd. A halálos CO2 dózis sokszorosát kapják, 1 óra elég.
 
A csigákat sikerül mindig áttelepíteni az új akváriumba.Viszont nincs olyan sok.
Láttam telepítés után egy héttel pár darab csigát.Másfél hónapos az aki,mostanra már özönleni kellene nekik.
Nem irtottam,nincs elvileg semmi,ami írtja őket,csak mechanikusan távolítottam el 3-4db-ot,amit láttam,de azok ivarérett nagyobb példányok voltak.
Tehát elvileg petének kellett volna lennie,és láttam is.Feltettem magamban a kérdést,hogy miért nincs
ezer csiga az akiban?Ráadásul az előző akiban is így történt.Mi volt azonos a két akiban?
Mindenki tudja,aki szembesül a problémával,hogy mennyire gondot okoz az irtásuk,ha garnélák is vannak.
Vannak,voltak páncélos harcsák.Szerintetek lehetséges,hogy a kisebb csigákat megeszik,és a petéket is pusztítják?
Valamennyi az előzőben is volt,de nem látható mennyiségben,mivel a mostaniban is jelen voltak,vannak valamilyen szinten.
Gyakorlatilag nem látom őket.
Viszont a garnélákkal(kiseremetűekkel) pedig mindig gondom volt mind a kettőben.Rövid hosszabb idő után gyomokban találni csak.
Ismét a páncélos,vagy más lehet az oka?(offolás miatt erre csak röviden)
 
Elérkezett az idő, hogy kipenderítsem a csigákat a munkahelyi akváriumból, mert már "pezseg" tőlük az aljzat.
Van csigaevő csiga, de nem végzi el a dolgát (vagy bőség zavara van :D).
Saláta nem érdekelte a csigákat. Rá sem néztek. A garnéláknak most szedtem egy kis lehullott, megbarnult eperlevelet, ami a fa alatt volt. Na, a garnélák rá se bagóznak, de a csigák nagyon rácuppantak.
Szépen összegyűlnek rajta, így össze tudom végre őket szedni.
Azért írtam le, hátha valakinek hasznos lesz.
 
Nálam a postakürt csigák az elsőszámú közellenségek egyik-másik akvában.
A bevált módszer: vágok egy szelet uborkát, meghámozom, rágumizom egy kis üveg darabra és beteszem a talajra.
Pár óra alatt komoly létszám szokott összegyűlni, van, hogy az uborka nem is látszik a tülekedő csigáktól. Ekkor megemelem óvatosan, belecsúsztatom egy kis hálóba, így addig sem veszítek el egyet sem, amíg kiemelem az akvából.
 
A csigákat sikerül mindig áttelepíteni az új akváriumba.Viszont nincs olyan sok.
Láttam telepítés után egy héttel pár darab csigát.Másfél hónapos az aki,mostanra már özönleni kellene nekik.
Nem irtottam,nincs elvileg semmi,ami írtja őket,csak mechanikusan távolítottam el 3-4db-ot,amit láttam,de azok ivarérett nagyobb példányok voltak.
Tehát elvileg petének kellett volna lennie,és láttam is.Feltettem magamban a kérdést,hogy miért nincs
ezer csiga az akiban?Ráadásul az előző akiban is így történt.Mi volt azonos a két akiban?
Mindenki tudja,aki szembesül a problémával,hogy mennyire gondot okoz az irtásuk,ha garnélák is vannak.
Vannak,voltak páncélos harcsák.Szerintetek lehetséges,hogy a kisebb csigákat megeszik,és a petéket is pusztítják?
Valamennyi az előzőben is volt,de nem látható mennyiségben,mivel a mostaniban is jelen voltak,vannak valamilyen szinten.
Gyakorlatilag nem látom őket.
Viszont a garnélákkal(kiseremetűekkel) pedig mindig gondom volt mind a kettőben.Rövid hosszabb idő után gyomokban találni csak.
Ismét a páncélos,vagy más lehet az oka?(offolás miatt erre csak röviden)
Hátha még aktuális: mivel a páncélosok alapvetően az aljzatban turkálva (talán a pygmaeus kivétel) keresik a táplálékot, ráadásul mindenevők, így a kisebb férgeket, rákokat, csigákat összeszedik, amíg ki nem nő a szájukból, ezért mindkét kérdésedre szerintem igen a válasz.
A csiga peték elég erősen tapadnak mindenhova, szerintem a lárvákat, pici, 1 mm körüli csigákat csipegetik inkább össze, amik az aljzatra tévednek.
 
Érdeklődnék @malor kollegától, hogy a botia striata hogy jön ki a garnélákkal? Korábban írtad, hogy velük lépsz fel a csiga ellen. Én is gondoltam rá, csak féltem a garnélákat...
 
Én lassan beszerzek 5-6 helenát, a taiwanos akvában durván elszaporodtak a kis hólyagcsigák, tele van velük a fissi. :(
 
Én lassan beszerzek 5-6 helenát, a taiwanos akvában durván elszaporodtak a kis hólyagcsigák, tele van velük a fissi. :(
Azt egyáltalán nem ajánlom. Saját szememmel láttam, h a fele akkora helena elkezdte enni az egyetlen néhai baby red boltomat. Nem is elte túl szegény...:cry:
De a helena sem...:mad::rolleyes:
 
Hm, ez nekem új infó. :(
Pedig nem új keletű a dolog. Van róla videó is a youtube-on. De emellett azt gondolom, hogy ahhoz, hogy garnélát egyen, a csigáknak el kell fogyni és gond kell legyen a garnélával. Vagy van valami trükkje:sneaky::D De ez nálam még bele is fér, az rc-sakura szaporulat elbírja.
 
Pedig nem új keletű a dolog. Van róla videó is a youtube-on. De emellett azt gondolom, hogy ahhoz, hogy garnélát egyen, a csigáknak el kell fogyni és gond kell legyen a garnélával. Vagy van valami trükkje:sneaky::D De ez nálam még bele is fér, az rc-sakura szaporulat elbírja.
Ellenben a botia-tól tartok, hogy nincs nála sorrend, azaz hogy nem venné előre a sorban a csigákat és csak ezután kattanna rá a garnélákra.
 
Nekem volt kannibál Helenám is. Egymaga 5 másik Helenát nyírt ki, köztük a saját anyját / apját is :S Horrorba illő.
 
Érdeklődnék @malor kollegától, hogy a botia striata hogy jön ki a garnélákkal? Korábban írtad, hogy velük lépsz fel a csiga ellen. Én is gondoltam rá, csak féltem a garnélákat...

Már nincs meg. Átrendezéskor kiugrott az ideiglenes tárolóból...A garnikkal nem foglalkozott egyáltalán. A csigák amúgy kiírthatlanok :D
 
Érdeklődnék @malor kollegától, hogy a botia striata hogy jön ki a garnélákkal? Korábban írtad, hogy velük lépsz fel a csiga ellen. Én is gondoltam rá, csak féltem a garnélákat...
Nekem anno volt botia, a garnikat nem bántotta, de a csigákat is inkább csak eszegette, az inváziót 2db helena oldotta meg végül (54L).
 
Back
Oldal tetejére