• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crystal tank

Ezt olvastam már (y), de azért köszi!
A folt nálad sárga volt? Azért érdekel, mert én is CRS-eket bűvölök, de még semmilyen folt nincs. Gondolom ahány féle garnéla, annyi féle folt!:p
 
crs mix csapatom van. Vannak részek ahol pigment hiányosak , de csak hasi résznél , így csak nagyon halványan láttam a nyaki résznél a foltot. Pénzt nem merek rá tenni ,hogy sárga volt , de viszont kivehetően az a folt volt amire már nagyon vártam:)

rc-nél van sárga szürke és fehér folt is.
amanonál szürke fekete :)
 
Eltelt 1 hónap azóta ,hogy észrevettem a petés anyukát. Nem tudom mióta lehetett már petés :( Fény mellet nem igazán látni a petéket , viszont sötétben tökéletesen kivehetők. A lényeg amire nagyon kiváncsi lennék az az ,hogy mikorra várhatóak az újoncok? A víz hőm. 20-24 fok közt változik. Ph-t nem tudok mondani , de valószínűleg elég alacsony köszönhetően az aktív aljzatnak illetve a cappata levélnek. Tipp ?:)

Másik részről elég jól megy a low tech akvarizálás még ilyen kis méretben is :) Van fonal algám illetve néhány kicsi helyen barnul az üveg , de mást nem tapasztalok. Növények terén volt változás , de nem számottevő. Kikerült belőle a tenelus mivel kezdett elmállani , illetve búcsút intettem a microzorumok nagy részének. Helyette 1 kis adag emers stau kerult bele. A riccia koronám már öklömnyi nagyságú. Ma lesz egy kis takarítás és kerül fel kép is!:)
 
Na akkor a reggeli kérdésemre meg is kaptam a választ!!! :)
Miután kitakarítottam az akvát és vizet cseréltem , adtam a garniknak enni. Egy hete kapnak már +Shirakura Chi Ebi-t. Ennek az oka , h nem tudom mikor kelnek ki a peték és biztos ami biztos adtam nekik ezt is. Elkezdtem fotózni mikor a stau levelén egy nagyon apró kis crs-t láttam:) Többet nem találtam gondolom elbújtak vagy nem keltek még ki:)

img0424bs.jpg
 
Minden rendben van velük. Miattuk kicsit hagytam magasabbra a vízhőmérsékletet (22). 2naponta kapnak tápot illetve ásványi port de az csak 3naponta. Színezetük már most is tökéletesen kivehető. Elhullást még nem tapasztaltam. 8-10 darabot mindig látok. Van 2-3 olyan köztük amelyik már a születéséhez képest meg 3x méretét.
Az anyukába még mindig vannak peték. Nem tudom ők miért nem akarnak kikelni:(

Sajna a környezetük most elég gyatra. Fonal alga mindenhol illetve diatom az üvegen. Nem nagyon foglalkozhatok vele , félek ,hogy nagyon stresszelnének. A legrosszabb , hogy a riccia felszakadt és újra kellet "ültetnem" , így nem sok búvóhelyük van.
 
Back
Oldal tetejére