• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy kis természet a szekrényben

Ha meglesz a difi tesztüzeme, kíváncsi lennék a véleményedre.
Erősen gondolkodom én is a beszerzésén, eggyel kevesebb kütyü az akvában alapon.
Amúgy milyen márkájú a difi?

Bent van már egy pár napja az in-line a rendszerben és figyeltem a DC változását, elég stabilnak tűnik a CO szint. Jelenleg az adagolás úgy néz ki, hogy a vezérlőt felprogramoztam, hogy világítás felkapcsolása előtt fél órával induljon el az adagolás, lekapcsolás előtt egy órával kikapcsol és minden második órában egy negyed órát adagol. Így azt figyeltem meg, hogy bármikor mérem a PH-t, az érték 6.6-6.7 körül van stabilan.

Más. Sajnos az egyik otom reggelre megadta magát:(, bár ránézésre semmi baja nem volt. Eddig ha el is pusztult a populációból egy-egy egyed annak volt valamilyen sérülése, fehér folt a hátán, de ennek semmi, szóval nem értem. Próbáltam utána olvasni itt a fórumon és úgy látszik nem csak én jártam így ezekkel a kis állatkákkal. Ahogy többen is írják nagy az elhullási százalék, de biztos ami biztos csináltam egy víztesztet, hogy nem-e valamelyik paraméterrel van gond.
GH:7
KH:6
PH:6.6

Szerintem ezek az értékek rendben vannak, illetve van még itthon Prodac nitrát tesztem, még arra is rámérek. Látszólag nincs baj a többi hal illetve a sakurák rendben vannak, bár az egyik garnéla is feladta a minap, de a kicsik folyamatosan mozognak aktívak és láttam egy nőstényt tele petével a hasán.
Remélem nem lesz több elhullás, de azért szívesen veszem ha valakinek van ötlete mivel lehet esetleg elkerülni az otok elhalálozását. Már csak 4 db van a 8-ból:(
 
Bent van már egy pár napja az in-line a rendszerben és figyeltem a DC változását, elég stabilnak tűnik a CO szint. Jelenleg az adagolás úgy néz ki, hogy a vezérlőt felprogramoztam, hogy világítás felkapcsolása előtt fél órával induljon el az adagolás, lekapcsolás előtt egy órával kikapcsol és minden második órában egy negyed órát adagol. Így azt figyeltem meg, hogy bármikor mérem a PH-t, az érték 6.6-6.7 körül van stabilan.

Más. Sajnos az egyik otom reggelre megadta magát:(, bár ránézésre semmi baja nem volt. Eddig ha el is pusztult a populációból egy-egy egyed annak volt valamilyen sérülése, fehér folt a hátán, de ennek semmi, szóval nem értem. Próbáltam utána olvasni itt a fórumon és úgy látszik nem csak én jártam így ezekkel a kis állatkákkal. Ahogy többen is írják nagy az elhullási százalék, de biztos ami biztos csináltam egy víztesztet, hogy nem-e valamelyik paraméterrel van gond.
GH:7
KH:6
PH:6.6

Szerintem ezek az értékek rendben vannak, illetve van még itthon Prodac nitrát tesztem, még arra is rámérek. Látszólag nincs baj a többi hal illetve a sakurák rendben vannak, bár az egyik garnéla is feladta a minap, de a kicsik folyamatosan mozognak aktívak és láttam egy nőstényt tele petével a hasán.
Remélem nem lesz több elhullás, de azért szívesen veszem ha valakinek van ötlete mivel lehet esetleg elkerülni az otok elhalálozását. Már csak 4 db van a 8-ból:(
Hat igazabol ha oto pusztulas van nem ilyen meresekre van szukseg. Ezekbol talan a ph szamit. Ilyenkor fontosabb egy ammonia, foszfat, vas. Ezekben lehetnek szamara kritikus ertekek.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Ajanlom mindenki szamara az ammonia tartos tesztet. Tapi korongos es folyamatosan mutatja mint a homero. Es a ga-ban van is.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Hat igazabol ha oto pusztulas van nem ilyen meresekre van szukseg. Ezekbol talan a ph szamit. Ilyenkor fontosabb egy ammonia, foszfat, vas. Ezekben lehetnek szamara kritikus ertekek.

Szabó Henrik 70/883-4940

Mondasz valamit, be kell szerezzek egy ilyen tartós tesztet:)
A nitrát teszt is megvolt de nem az igazi ez a szín összehasonlítós teszt, mert egyértelműen nem lehet meghatározni, hogy az még citrom vagy már kicsit narancs színbe megy át. a lényeg a teszt szerint 0 és 5 mg/l közötti az érték.
Kellene egy komplett laboratórium ehhez az akváriumhoz:LOL:
 
Mondasz valamit, be kell szerezzek egy ilyen tartós tesztet:)
A nitrát teszt is megvolt de nem az igazi ez a szín összehasonlítós teszt, mert egyértelműen nem lehet meghatározni, hogy az még citrom vagy már kicsit narancs színbe megy át. a lényeg a teszt szerint 0 és 5 mg/l közötti az érték.
Kellene egy komplett laboratórium ehhez az akváriumhoz[emoji38]
Nem annyira veszedelmes.ha nem tudod megkulomboztetni van olyan teszt is ami felre erthetetlen. Nem szinekkel jelzi hanem a csikok szamaval.de szerintem erre a celra a jbl-nek nagyon jo a 6-1 tesztje.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Bent van már egy pár napja az in-line a rendszerben
Sajnálom az oto-dat hogy elpusztult :(, remélem hogy a fennmaradó 4 harcossal már semmi nem történik. (y)
A difi mennyire fogja vissza a szűrődet? (ha egyáltalán)
 
Nem annyira veszedelmes.ha nem tudod megkulomboztetni van olyan teszt is ami felre erthetetlen. Nem szinekkel jelzi hanem a csikok szamaval.de szerintem erre a celra a jbl-nek nagyon jo a 6-1 tesztje.

Szabó Henrik 70/883-4940

Beindult a karácsonyi bevásárlás:D Már meg is rendeltem a JBL 6in1 tesztet, a Seachem Ammonia Alert-et, egy Seachem PH Alert-et (jó lesz a DC mellé hogy több helyen is mérjem a PH-t), plusz egy 250ml-es purigent két zacsival a cseréhez, hogy ne kelljen a regenerálódást kivárni, ha tisztítom a szűrőt.
Na ezzel a körrel viszont idénre vége a költekezésnek.:)
Köszi a tippeket, majd beszámolok, hogy hogyan szuperálnak a tesztek, illetve csinálok majd képeket, hogyan mutatnak az akváriumba.

Sajnálom az oto-dat hogy elpusztult :(, remélem hogy a fennmaradó 4 harcossal már semmi nem történik. (y)
A difi mennyire fogja vissza a szűrődet? (ha egyáltalán)

Nem fogja vissza egyáltalán, mert a kerámia henger közepén simán átmegy a víz mintha egy csövön folyna. Az akváriumba már nagyon apró buborékokba megy be a gáz, enyhe felhő formájába. Igaz tele az akvárium apró buborékokkal, de ez egyáltalán nem zavaró számomra. Ha megjön végre az állványom fogok róla csinálni videót és felrakom;)
 
Sziasztok,

Régen nem írtam már, de sajnos mint szerintem mindenkinek Nekem is az év vége besűrűsödött. No meg az akvárium is:D

Azért ahogy volt időm csináltam képeket, csak hogy követni tudjam a növények fejlődését.

1,5 héttel ezelőtt nyírás előtti állapot:
niiK8klIRePGNSsUHcI4OWJISOTjeIvctS7DZ3nIO1eaKfXhhhST0_KbXDflYaeVLC192EwBDNQ3thgcu-=w1158-h652-no.jpg

Aztán az elmúlt másfél hétben csak a tápozásra, vízcserére és az etetésre volt időm. Holnap a munka miatt egy hétre Olaszba kell mennem így a tápozás és etetés a Feleségemre vár, remélem jól fogja venni az akadályt:ROFLMAO:
Ma cseréltem vizet kiszedtem a lehullot leveleket de a nyírásra már sajnos nem volt időm szóval karácsonyra kíváncsi leszek mi vár majd:)
A jelenlegi állapotról néhány kép:

BfhldLSgx3ALtOvIFh74-GagIIwDyO-hYpEtEPn6d9o0pAH-i0UCpQPj1PWffH_oZjIGDX3qFSNC6zwaYJ=w1158-h652-no.jpg
Na ez egy jó vétel volt:
5BSsRCQ6KM2Xml68JUcbXNSMRv202c4fVrSSoTguV-9ljQDjGBUGwJ8e1ll_BybOWFBZUeuYbX-InXZwf6=w1158-h652-no.jpg
Imádom ezt a mohát:
uIzHC8_SSPLNUWdSt54Plk46eMlnvxsKEjICjI8p54Sa5Xa719S-nVuxImVfD_x6znpuaHtrSQI-BNcjXQ=w1158-h652-no.jpg
Egy kis játék, na hol van a garnéla???:D
feM-6z36De606xsPlytP-oc8tJPm5ol7tRzZi6F6yDYYGGF5CzJzd_YIN9c5hj28we4CpJuK2vs9rdkDd-=w1158-h652-no.jpg
És még egy teljes
JBfFgOzAGOiygCODgQXs3-_ff3DAinHOY34ZUraXdGJzfzcckwm3dCiPtPza6nmEVYUCUsUTlnIYyv6bDk=w1158-h652-no.jpg

Ha minden jól megy talán januárba sikerül venni egy tükrös gépet, amivel kicsit jobb képeket tudok készíteni, de addig sajna marad a jól bevált G4.
Remélem azért így is tetszenek a képek Nektek.
Ha esetleg nem jutnék gépközelbe jövő hét péntekig ezennel Kívánok Minden Kedves Akvakertésznek Kellemes Ünnepeket és sok diós/mákos bejglit :D:ROFLMAO:;)
 
Sziasztok,

Régen nem írtam már a naplómba, bánom is hogy így elhanyagoltam, de mivel apai örömök elé nézek így kicsit felfordult az életünk és meg kellett húzni az év elejét, hogy felkészüljünk a baba érkezésére.

Ami az akváriumot érintette, hogy a leendő gyerekszobában volt így az átalakítások miatt sajnos bontanom kellett azt is:(
Mivel nem akartam akva nélkül maradni, mert szerintem egy lakás nem lakás akvárium nélkül:) ezért rögtön azon járt az agyam (tudom nagy szavak), hogy hol lehetne elhelyezni a szekrényt. A helyet sikerült is kiválasztani (kicsi a lakás szóval nem volt nehéz :D) azonban ha már így is úgy is bontani kellett megpróbáltam az előző összeállítást átformálni, amit úgy éreztem az előző scape-nél nem annyira jól csináltam, azt itt javítani akartam.

Itt egy utolsó kép a szétszedés előtti állapotról:

AEHbwctnfHusFcOlN3v_ggRiufnuOODs-2vgWWJxdYCyFuYCj4Pqqp-f1XoLVxsAxOgQX169vDrxSyF8Q1=w1152-h648-no.jpg

Ami változott az akvárium egészét illetően, hogy kikerült belőle a myriophyllum mert egyszerűen kezelhetetlennek éreztem, ha nem volt időm minden héten visszavágni gyakorlatilag belepte az egész úszóteret. Sajnálom mert gyönyörű növény de a kevesebb néha több elvét követve inkább kivettem. A Jávai mohát újra kötöztem, a lilaeopsis-t és a sagittaria-t pedig megpróbáltam elválasztani egymástól, hogy ne tudjon össze nőni mint az előző elrendezésben, mert úgy vettem észre nem tesz jót egyik növénynek sem.
A talaj is változott, mivel teljesen újraépítettem az egészet, úgy döntöttem, hogy a JBL Aquabasis mellé ADA Aqua Soil Amazonia kerül. Eddig ugye csak kizárólag Manado talajt használtam, mert meg voltam vele elégedve, viszont ez most teljesen megváltozott, amíg ezt a talajt lehet kapni csak ezzel fogok akváriumot építeni. Amellett, hogy gyönyörű, könnyen lehet bele ültetni, ami a Manado esetében kicsit bonyolultabb. Nincs annyi szálló szemcse és a mérések tekintetében is jobb nem keményíti a vizet, míg a Manado határozottan emelte a GH-t.

Technika terén sok változás nincs, ugyan az a vezérelt LED világítás adja a fényt, Tetra EX600 és EX700 forgatja a vizet, nagynyomású CO2 rendszer in-line diffivel, ami változott, hogy a műanyag ki- és befolyókat üvegre cseréltem, az mégis szebben mutat. Ami még várat magára de remélem hamar megjön az egy Chihiros Doctor Plant Nano sterilizáló. Sok jót olvastam róla itt a fórumon is illetve a külföldi fórumokon, majd meglátjuk mennyire valós a hatása.

Az élővilág gyakorlatilag simán átvészelte az áttelepítést, hála égnek nem volt tömeges pusztulás, és legalább most láttam összesen mennyi garnéla van a vízben:D Meg is lepődtem a mennyiségen, mert nem gondoltam volna, hogy ilyen sokan vannak, legalább 40-50 darab úszkált benne:wideyed:

Összegezve, nem indítottam új naplót, mert ez ugyan az az akvárium, csak kissé át lett variálva, de igyekszem ahogy időm engedi továbbra is fotózni legalább hetente-kéthetente, hogy a fejlődés látható legyen.

És akkor néhány kép az új scape-ről illetve a már berendezett, elindított rendszerről.

Szép napot mindenkinek,
T

pwvfcKlrTFJ16y_oQaoXYDCxP1yGFwbS_m8Q-u5OC1Y0F8PuA26pCSC8WzN-TEYEbG_TwDrDKlPjWOCFRv=w1152-h648-no.jpg
n6E4HjqKXv6YBgS-8iraSQF7YzOiSK16Xd94eNLNV0FPxZPcXTCs8D4bx_pTVIWPQ7sCs1FqX7XAqmq0Ow=w1152-h648-no.jpg
HJSH-3EV8GJMJRkiWzFBVB_FMY7OyO9GKxBF9sk9thg8SYkhzs7LGZ05AemmcWNO7pwwX0usajolCWPeX7=w1152-h648-no.jpg
_W9HLY1KV2sV39CzOVbaieA9Q2ICylXDKOVkwoQhEANfJ-W36d6ovce7z63hqlzdjklO__vu4DwOJfqKlf=w1152-h648-no.jpg
Vjw8ONKT219azDQcG_03bFEFJmh6qe8v-yBAbSqUYKt75OKnCtTorbmqMASjXmWsVBNz9McMTAaXSUSWBq=w1152-h648-no.jpg
 
Back
Oldal tetejére