• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy kis természet a szekrényben

beraktam egy in-line difit a jobb CO2 beoldásért

Ha meglesz a difi tesztüzeme, kíváncsi lennék a véleményedre.
Erősen gondolkodom én is a beszerzésén, eggyel kevesebb kütyü az akvában alapon.
Amúgy milyen márkájú a difi?
 
Persze, de nem is miattuk raktam be a difit, hanem csak egyszerűen ki akartam próbálni, mivel eddig csak kerámiával próbálkoztam. Az, hogy a cabomba miért nem fejlődött rejtély számomra, főleg hogy mellette a myrophyllum-ot hetente kell vágnom. A cryptonak talán az az oka, hogy a cabomba mellett volt közvetlen és talán leárnyékolta és nem kapott elég fényt.
Majd most kiderül, a többi növény egyenlőre rendben van, nőnek szépen.
Jol van ertem. Ettol fuggetlenul mashol is szaglasznek. A cryptonak nagyon keves feny is elegendo. En taplalatlan gyokerzetre gondolnek. Ha olvad a level ott hiany van.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Ha meglesz a difi tesztüzeme, kíváncsi lennék a véleményedre.
Erősen gondolkodom én is a beszerzésén, eggyel kevesebb kütyü az akvában alapon.
Amúgy milyen márkájú a difi?

Made in china:D Viszont egész jól porlaszt, a hátsó szűrő nyomó ágába raktam és szinte alig látszik ahogy tolja be a kis bubikat. Majd kiderül milyen lesz, bár eddig sem volt gond a beoldással, mindig szép lime színű volt a DC.

Jol van ertem. Ettol fuggetlenul mashol is szaglasznek. A cryptonak nagyon keves feny is elegendo. En taplalatlan gyokerzetre gondolnek. Ha olvad a level ott hiany van.

Szabó Henrik 70/883-4940

Köszi a segítséget, erre még nem gondoltam. Te milyen tápot ajánlanál? A napokban kell úgyis mennem helena-ért, mert nem bírok a csiguszokkal és akkor vennék gyökértápot is.
 
Made in china:D Viszont egész jól porlaszt, a hátsó szűrő nyomó ágába raktam és szinte alig látszik ahogy tolja be a kis bubikat. Majd kiderül milyen lesz, bár eddig sem volt gond a beoldással, mindig szép lime színű volt a DC.



Köszi a segítséget, erre még nem gondoltam. Te milyen tápot ajánlanál? A napokban kell úgyis mennem helena-ért, mert nem bírok a csiguszokkal és akkor vennék gyökértápot is.
Hat a jbl nekem jol zenelt. Viszont az aquaplant nagyon olcso csak surubben kell potolni. Ez utobbi szerintem kifizetodobb.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Hat a jbl nekem jol zenelt. Viszont az aquaplant nagyon olcso csak surubben kell potolni. Ez utobbi szerintem kifizetodobb.

Szabó Henrik 70/883-4940

Sikerült végre lerendelnem a helenakat, így rendeltem gyökér tápot is, sajna az általad említett aquaplant-ot nem tudtam vásárolni, így JBL 7 balls lett belőle. Egész jókat írnak róla, kíváncsian várom a hatást, ha minden igaz holnap már be is kerül.
K51DxIYHy0jwdY4Me_HXTr2ALSwydYTOyClyOuai2qxE8puZ5hD6029ENrOLNXC93BDQhTkS5qyIL0nnmB3oORAs=s470-no.jpg
 
Sikerült végre lerendelnem a helenakat, így rendeltem gyökér tápot is, sajna az általad említett aquaplant-ot nem tudtam vásárolni, így JBL 7 balls lett belőle. Egész jókat írnak róla, kíváncsian várom a hatást, ha minden igaz holnap már be is kerül.
View attachment 21585
Zsir. Jol valasztottal. Jobban jossz ki ha az illesztesnel(kituremkedes) elvagod kette mindet. 2x annyi helyre elegendo. A gyoker oda talal. Nyomd le mellyen ne latszodjon ki.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Zsir. Jol valasztottal. Jobban jossz ki ha az illesztesnel(kituremkedes) elvagod kette mindet. 2x annyi helyre elegendo. A gyoker oda talal. Nyomd le mellyen ne latszodjon ki.

Szabó Henrik 70/883-4940

Na sikerült megvennem mindent. A tápgolyókon nem volt olyan csík mint a képen de úgy döntöttem most nem spórolok és mind a 7 golyót lenyomkodtam, 2-t a haldokló crypto mellé, 1-1-et pedig a többi gyökeres növényhez. Kíváncsi leszek a hatásra, de az eladó is azt mondta, hogy ez egy nagyon jó termék.
A helena-k meg állatok. Negyed órája voltak bent de már rámentek a csigákra. Kb 3 óra alatt már 3 csigát nyomtak be. Nagyon tetszik ez a lelkes hozzáállás:D
Remélem nem fogy el a lendületük. Illetve kettő összetapadt, pedig direkt külön helyekre raktam be őket az akiba, így szerintem már az utánpótlás is meg van oldva.:ROFLMAO:

Pár kép az új jövevényekről:

lfLLCwjoC1T_TimwdMqBYFVxJ65WySRM-OHXuJFeQ3LCYhKQ0paDoQhPWUU8KrYPdv1HbZbjv7K5vFLvVY=w1280-h720-no.jpg
bOgRoi4Ts43jx5whsO1_JaQL7ynBS85XO0pemPee8WWFbz0qGHjz6gEL6RpWd2LnqRx33UFERB2IFVM81I=w1280-h720-no.jpg
FpDcODXPKW5nwQBrw1vfdbCae-OQyvkoToqrCe9vdDTG7ghX6xqrWrYJSc9h6qqdT346M0LW1lRiHDQxJQ=w1280-h720-no.jpg
YbPm_yRmSi63AXA2QMbUCZIZPun5lEyPSkNuUZ_lywPPkAyugfQYoOBVLaKWsBsGa_rXT4q8U9KSr4UbOw=w1280-h720-no.jpg
2s8gnN229b6DBt5Nv-YfSEs5MdKe5lSPORfuYeHRmLO0X_XJYao4PmHnYGvIy_nHNEIQZ4zIIHTfXkES8k=w1280-h720-no.jpg
 
Na sikerült megvennem mindent. A tápgolyókon nem volt olyan csík mint a képen de úgy döntöttem most nem spórolok és mind a 7 golyót lenyomkodtam, 2-t a haldokló crypto mellé, 1-1-et pedig a többi gyökeres növényhez. Kíváncsi leszek a hatásra, de az eladó is azt mondta, hogy ez egy nagyon jó termék.

Nem lehet, hogy a crypto emers-submers átálláson megy át? Víz alatti levele fodrosabb mint a víz feletti (fajtától függően).

Crypto még hajlamos az elmálásra is, ha sokat kavarsz a vizeddel :)
 
Na sikerült megvennem mindent. A tápgolyókon nem volt olyan csík mint a képen de úgy döntöttem most nem spórolok és mind a 7 golyót lenyomkodtam, 2-t a haldokló crypto mellé, 1-1-et pedig a többi gyökeres növényhez. Kíváncsi leszek a hatásra, de az eladó is azt mondta, hogy ez egy nagyon jó termék.
A helena-k meg állatok. Negyed órája voltak bent de már rámentek a csigákra. Kb 3 óra alatt már 3 csigát nyomtak be. Nagyon tetszik ez a lelkes hozzáállás:D
Remélem nem fogy el a lendületük. Illetve kettő összetapadt, pedig direkt külön helyekre raktam be őket az akiba, így szerintem már az utánpótlás is meg van oldva.[emoji23]

Pár kép az új jövevényekről:

View attachment 21657
View attachment 21658
View attachment 21659
View attachment 21660
View attachment 21661
Jo fejek nagyon es intenzivek a helenak. Nalam bealltak ejszakara nappal elastak magukat.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Jo fejek nagyon es intenzivek a helenak. Nalam bealltak ejszakara nappal elastak magukat.

Szabó Henrik 70/883-4940

Úgy néz ki jóllaktak, mert már csak a két összetapadt helena-t látom a többi eltűnt. De remélem éjjel folytatják a portyát.:D Elég biztatónak tűnik, mert a 6-ból három helena 4 csigát nyomott le 4 óra óta. Remélem heti 4-5 csiguszt benyomnak fejenként és akkor hamar rendet tesznek:)

Nem lehet, hogy a crypto emers-submers átálláson megy át? Víz alatti levele fodrosabb mint a víz feletti (fajtától függően).

Crypto még hajlamos az elmálásra is, ha sokat kavarsz a vizeddel :)

Erre most nem tudok érdemben válaszolni, mert valóban málik a levele az egyiknek, de a többi jól van. A boltban azt mondta az eladó, hogy a crypto fajtáknak mindenképp kell gyökértáp, mert ha nincs az elhaláshoz vezethet. Remélem a tápgolyókkal még vissza tudom hozni, de ez majd csak pár hét múlva derül ki.
 
Erre most nem tudok érdemben válaszolni, mert valóban málik a levele az egyiknek, de a többi jól van. A boltban azt mondta az eladó, hogy a crypto fajtáknak mindenképp kell gyökértáp, mert ha nincs az elhaláshoz vezethet. Remélem a tápgolyókkal még vissza tudom hozni, de ez majd csak pár hét múlva derül ki.

Okay. Bár a kereskedésnek némileg ellentmond, hogy Crypto-t lehet Estimative Index szerint adagolt High Tech akváriumban is kivállóan tartani, aminek tipikusan nincs is talaja.
Táptalaj szvsz jó ötlet. Nem volt arany áron az a pár golyó?
 
Utoljára módosított:
Okay. Bár a kereskedésnek némileg ellent mond, hogy Crypto-t lehet Estimative Index szerint adagolt High Tech akváriumban is kivállóan tartani, aminek tipikusan nincs is talaja.
Táptalaj szvsz jó ötlet. Nem volt arany áron az a pár golyó?

1150 volt a csomag, ebben volt 7db kb 16-os bojli méretű golyó:) Szerintem ez kibírható, bár nem tudom ki mennyiért szokta az ilyen tápokat venni. A leírás azt mondja évente kell frissíteni, de azt tanácsolták inkább a növényeket figyeljem és ha látom, hogy romlik az állapotuk akkor nyomjak újabb adagot.
Nagyon kíváncsi leszek a hatásra, mert rengetek pozitív tapasztalatot olvastam erről a termékről.
Az viszont meglep, hogy talaj nélküli akiban is megélnek ezek a növények, hiszen elég dús gyökérzettel rendelkeznek és nem tudom elképzelni, hogy nézhet ki. Érdekel a téma, ennek utána fogok olvasni.:D
Egyébként előbb elfelejtettem írni, hogy a vízzel érzésem szerint túl nagy gond nem lehet, 5-7 naponta 20-25 litert cserélek, vízcserétől vízcseréig elég stabilak az értékek GH/KH/PH, nitrát tesztet mondjuk elég rég csináltam, de mivel a napokban vettem észre, hogy vannak pici sakurák a sziklán úgy gondolom nagy baj nem lehet, különben nem szaporodnának.
 
Ígértem képeket, bár közel sem stúdió minőség de próbálkozom a legjobbat kihozni egy telefonból:D Az állványomat meg még mindig nem hozták meg:sorry:
Remélem így is tetszeni fog;)

Egy teljes
BZulkLkXT8ZhclZ6sWRPOdNr5flJ1mP_U9GkRS-dn1EcUyCIpwGu7N6ZkgER99xLjLu0vwOzv09ZXBHfls=w1280-h720-no.jpg

Moha és a többiek bubiznak
8jz6D8n2yVclfz1py9KLfXKBvX2u2hwfT26Ayq5s8GrpQXsSLBm9MdDGbVS9-EqM6mH_2lwwiVEARL3aPU=w1280-h720-no.jpg
2_7V-WeHbDQeBbxIVsb9dGDRcar-5e20Tt8Rm9WsHj6LmsKzbPhvmIkaLNtRON3NvVKSANsv1tu7iZC9GY=w1280-h720-no.jpg
P_mZ-dL8Dgde8UmYaPeYfFgAyzXVptQnm1ANHq_D6BmwU3NtE7aIqY5CC-NTAqM6bcWHubYqQo3gSY_1kg=w1280-h720-no.jpg

Új garnéla, legalább is ilyen picit nem vettem:D
Jw3LH7JTsliwrp1H3RipSFUlcYHNuZd_iB3ODsVsZE3xlA7wYZJbBjfF_kxrIFcjSLq3qtP4Pj9jHbpvbk=w1280-h720-no.jpg
Sm7U-VXU1h2LyinZCxFjUnRsPdaYofXOmBLKbWCYHiF_mPawLXQPWJwC5jCyFKKf_NT661HYPICTwzqwB4=w1280-h720-no.jpg

Ő is kotor
9dIuuLYKg3hgTIz9oxklHQLVKaEpPIHRqhm8wTRoOzXG1G1c7gPklmymZK5EDj8k9NdP-ubJmcb9KK9Yp0=w1280-h720-no.jpg

Rajta meg mintha még lennének kicsik
2CrnD6yDGnf8gIsr01bLjqE8QeKUsR23zUfkSTTrTz1RBNwJHnFiY1k54DOdhzBgGm_oXd7n76I_73xwDI=w1280-h720-no.jpg

Ezek meg még mindig nyomják:p:
vazLsL3QQxt3JfPHVSGydo0_qTvA30wEmiXBRABs2CTJGZVXRnaJPfzWZqzatzftPuqVwtCRreFM_tCZ94=w1280-h720-no.jpg
 
Szép lett! A mohád nem gyűjti a piszkot? Nálam sikerül minden apró bizbasznak beleakadnia. Vagy fésülgetni kell naponta mint valami barbi babát... :D
 
Szép lett! A mohád nem gyűjti a piszkot? Nálam sikerül minden apró bizbasznak beleakadnia. Vagy fésülgetni kell naponta mint valami barbi babát... :D

Gyűjti bizony, amikor látom hogy beleakadt valami akkor kiveszem, egyébként meg vízcserénél mint a porszívóval végigmegyek rajta a leszívó csővel. Amit kicsit benéztem, hogy elkezdtem metszeni. Hát nem volt jó ötlet, mert minden tele lett vele. Aztán szépen kézzel leszedtem a felesleget, kb annyi jött le belőle mint amennyi bent maradt.
És végre megjött a gumis szűrővédőm is darabja potom 300ft, délután be is rakom az akiba.:D
Szerintem ugyan úgy néz ki mint amit itthon lehet kapni 2400-ért.
LHBS3T7NXfqgb69NIzijVW1o1wi9FLjDN6jv2lIWE6DnVldc_668h8ysZvxZTSP-lFGH-czzwcwK3K6rgt0=w405-h720-no.jpg
 
Gyűjti bizony, amikor látom hogy beleakadt valami akkor kiveszem, egyébként meg vízcserénél mint a porszívóval végigmegyek rajta a leszívó csővel. Amit kicsit benéztem, hogy elkezdtem metszeni. Hát nem volt jó ötlet, mert minden tele lett vele. Aztán szépen kézzel leszedtem a felesleget, kb annyi jött le belőle mint amennyi bent maradt.
És végre megjött a gumis szűrővédőm is darabja potom 300ft, délután be is rakom az akiba.:D
Szerintem ugyan úgy néz ki mint amit itthon lehet kapni 2400-ért.
View attachment 21699
Ebbe kell egy gumi is? Uh.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Alibaba hozta? ;)

Lehet hogy Alibaba egy repülő szőnyeggel előbb ide ért volna mint szerencsétlen Magyar Posta.:D Nagy gáz lehet mert kb 5 nap alatt az országban volt a cucc, de csak 2 hétre rá kaptam meg. Ja és amit előtte rendeltem mobilos fotó állványt az még mindig nem jött meg, csak ahhoz sajna nincs track number.

Ebbe kell egy gumi is? Uh.

Szabó Henrik 70/883-4940

Ez így volt kompletten ahogy a képen látszik, benne volt a gumi is, ami tökéletes a 12-es kifolyó csőre;)
Így néz ki az akiban. Remélem már nem kell félnem, hogy több sakura beköltözik a szűrőkbe:)
sJq3DnHxuIhIE7OkHf3QPj-TlLrTfzuELI37EeHToid63QXtgTdA0-rLu0__8lRgN2ALnvDERSOMYxg5lI0=w405-h720-no.jpg
 
Back
Oldal tetejére