• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cikkek, hírek, érdekességek

Kis kiegészítés a sztorihoz.
2011-ben ugyanezt a térséget sújtotta minden idők egyik legerősebb földrengése és az utána következő szökőár, akkor több mint 18 ezren haltak meg. Akkor atomkatasztrófa is történt, a fukusimai atomerőmű fűtőelemei leolvadtak, a környezeti károk felszámolása öt év elteltével is zajlik.

A japán meteorológiai intézet tájékoztatása szerint a mostani földrengés a 2011-es 8,9-es erejű földmozgás utórengése volt.

A mostani rengés következtében a fukusimai atomerőművet nem érte közvetlen károsodás, ugyanakkor egy időre leállt a harmadik reaktor hűtőrendszere. Az üzemeltető tájékoztatása szerint ez kismértékű hőmérsékletemelkedést okozott, ami a biztonsági határon belül maradt, később pedig sikerült újraindítani a rendszert. A 2011-es katasztrófa óta a fukusimai erőmű nem termel áramot, de az ott tárolt fűtőanyag hűtése továbbra is szükséges.

Döbbenet.Hihetetlen milyen infókat olvas az ember néha.Talán van hozzáértő köztünk ,lenne hozzá egy kérdésem ide kapcsolódva.Hogy a jó életbe nem lehet lekapcsolni egyszerűen az erőművet????Ha kiveszik azokat a rudakat a vízbű,egyből reakció lenne?????Éa ezt a folyamatot nem is lehet megszakítani????
Mindig is érdekelt ez a téma:)
 
Döbbenet.Hihetetlen milyen infókat olvas az ember néha.Talán van hozzáértő köztünk ,lenne hozzá egy kérdésem ide kapcsolódva.Hogy a jó életbe nem lehet lekapcsolni egyszerűen az erőművet????Ha kiveszik azokat a rudakat a vízbű,egyből reakció lenne?????Éa ezt a folyamatot nem is lehet megszakítani????
Mindig is érdekelt ez a téma:)

Csak most láttam ezt a kérdést, de én sem vagyok szakértő. :) Az erőműben csak a láncreakciót tudják leállítani, ami extrém magas hőtermeléssel jár, ez termeli a gőzt a turbinákra. A fűtőelemekben viszont a láncreakció során sok instabil atommag képződik, amelyek a láncreakció leállítása után is bomlanak. Ez a bomlás is elegendő hőt termel ahhoz, hogy a fűtőelemeket megolvassza, különösen a leállítás után. Évekig kell még utána is hűteni. Ezt hívják maradványhőnek. A radioaktív bomlás a tudomány mai állása szerint nem állítható le, legfeljebb a sugárzás ellen lehet védekezni. Hogy mi meddig sugároz, az függ a felezési időtől. Ez akár a néhány perctől a több tízezer, vagy akár százezer(millió) évekig terjedhet, abszolút nem emberléptékű a dolog. Ezért generál nagy vitát az atomenergia, mert rövidtávú, olcsó haszonért elmérgezi a környezetet és az utánunk következő generációkra ró minden terhet, lényegében szövetség az ördöggel. A biztonságos fűtőelem tárolás problémáját eddig még nem sikerült megoldani, egy atomerőmű pedig a leállítása után is hasonlóan komoly infrastruktúrát és működtető személyzetet kíván, mint működőképes korában.
Fukushima helyzete teljesen reménytelen a tenger közelsége miatt. A hűtésre használt tengervizet(ami radioaktívvá válik) nagy tartályokban tárolják, ezt nem lehet a végtelenségig csinálni. A tájékoztatás is elég homályos, valószínűleg hemzseg a füllentésektől, hiszen a Csendes-óceánban és az USA nyugati partja mentén rendszeresen mérnek megnövekedett sugárzási értékeket. Magyarul ömlik a mocsok az óceánba.
 
Csak most láttam ezt a kérdést, de én sem vagyok szakértő. :) Az erőműben csak a láncreakciót tudják leállítani, ami extrém magas hőtermeléssel jár, ez termeli a gőzt a turbinákra. A fűtőelemekben viszont a láncreakció során sok instabil atommag képződik, amelyek a láncreakció leállítása után is bomlanak. Ez a bomlás is elegendő hőt termel ahhoz, hogy a fűtőelemeket megolvassza, különösen a leállítás után. Évekig kell még utána is hűteni. Ezt hívják maradványhőnek. A radioaktív bomlás a tudomány mai állása szerint nem állítható le, legfeljebb a sugárzás ellen lehet védekezni. Hogy mi meddig sugároz, az függ a felezési időtől. Ez akár a néhány perctől a több tízezer, vagy akár százezer(millió) évekig terjedhet, abszolút nem emberléptékű a dolog. Ezért generál nagy vitát az atomenergia, mert rövidtávú, olcsó haszonért elmérgezi a környezetet és az utánunk következő generációkra ró minden terhet, lényegében szövetség az ördöggel. A biztonságos fűtőelem tárolás problémáját eddig még nem sikerült megoldani, egy atomerőmű pedig a leállítása után is hasonlóan komoly infrastruktúrát és működtető személyzetet kíván, mint működőképes korában.
Fukushima helyzete teljesen reménytelen a tenger közelsége miatt. A hűtésre használt tengervizet(ami radioaktívvá válik) nagy tartályokban tárolják, ezt nem lehet a végtelenségig csinálni. A tájékoztatás is elég homályos, valószínűleg hemzseg a füllentésektől, hiszen a Csendes-óceánban és az USA nyugati partja mentén rendszeresen mérnek megnövekedett sugárzási értékeket. Magyarul ömlik a mocsok az óceánba.
Köszi az infókat.Azért brutál.

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Csak most láttam ezt a kérdést, de én sem vagyok szakértő. :) Az erőműben csak a láncreakciót tudják leállítani, ami extrém magas hőtermeléssel jár, ez termeli a gőzt a turbinákra. A fűtőelemekben viszont a láncreakció során sok instabil atommag képződik, amelyek a láncreakció leállítása után is bomlanak. Ez a bomlás is elegendő hőt termel ahhoz, hogy a fűtőelemeket megolvassza, különösen a leállítás után. Évekig kell még utána is hűteni. Ezt hívják maradványhőnek. A radioaktív bomlás a tudomány mai állása szerint nem állítható le, legfeljebb a sugárzás ellen lehet védekezni. Hogy mi meddig sugároz, az függ a felezési időtől. Ez akár a néhány perctől a több tízezer, vagy akár százezer(millió) évekig terjedhet, abszolút nem emberléptékű a dolog. Ezért generál nagy vitát az atomenergia, mert rövidtávú, olcsó haszonért elmérgezi a környezetet és az utánunk következő generációkra ró minden terhet, lényegében szövetség az ördöggel. A biztonságos fűtőelem tárolás problémáját eddig még nem sikerült megoldani, egy atomerőmű pedig a leállítása után is hasonlóan komoly infrastruktúrát és működtető személyzetet kíván, mint működőképes korában.
Fukushima helyzete teljesen reménytelen a tenger közelsége miatt. A hűtésre használt tengervizet(ami radioaktívvá válik) nagy tartályokban tárolják, ezt nem lehet a végtelenségig csinálni. A tájékoztatás is elég homályos, valószínűleg hemzseg a füllentésektől, hiszen a Csendes-óceánban és az USA nyugati partja mentén rendszeresen mérnek megnövekedett sugárzási értékeket. Magyarul ömlik a mocsok az óceánba.
Én ettől akadok ki. o_O Nem mondom, hogy tervezzék meg azt a sz@rt minden ellen, hisz ez képtelenség. Nincs valami normális elemzés/terv előre, ha ez meg ez történik, akkor mi lehet a következménye?
Vagy van ilyen, csak akkor meg jön a gazdasági érdek? "a drága lesz jó ez így is"
 
Kis kiegészítés a sztorihoz.
2011-ben ugyanezt a térséget sújtotta minden idők egyik legerősebb földrengése és az utána következő szökőár, akkor több mint 18 ezren haltak meg. Akkor atomkatasztrófa is történt, a fukusimai atomerőmű fűtőelemei leolvadtak, a környezeti károk felszámolása öt év elteltével is zajlik.

A japán meteorológiai intézet tájékoztatása szerint a mostani földrengés a 2011-es 8,9-es erejű földmozgás utórengése volt.

A mostani rengés következtében a fukusimai atomerőművet nem érte közvetlen károsodás, ugyanakkor egy időre leállt a harmadik reaktor hűtőrendszere. Az üzemeltető tájékoztatása szerint ez kismértékű hőmérsékletemelkedést okozott, ami a biztonsági határon belül maradt, később pedig sikerült újraindítani a rendszert. A 2011-es katasztrófa óta a fukusimai erőmű nem termel áramot, de az ott tárolt fűtőanyag hűtése továbbra is szükséges.

Döbbenet.Hihetetlen milyen infókat olvas az ember néha.Talán van hozzáértő köztünk ,lenne hozzá egy kérdésem ide kapcsolódva.Hogy a jó életbe nem lehet lekapcsolni egyszerűen az erőművet????Ha kiveszik azokat a rudakat a vízbű,egyből reakció lenne?????Éa ezt a folyamatot nem is lehet megszakítani????
Mindig is érdekelt ez a téma:)

Sajnos ez nem egyszerű. Az igazi megoldás az lenne ha sikerülne kiváltani az atomerőműveket. Erre úgye létezik egy elméleti alternativa, a fuzios erőmű. A franciáknál már épül az ITER egy ideje. (Illetve a világon számos helyen kísérleteznek vele) Ennél zöldebb nagy energiát nehéz elöállitani ugy hogy ne befolyásoljuk a környezetünket. (Pl a szélenergia nagymennyiségű hasznositásától óva intenek mert a légköriáramlatokat befolyásolhatja) Hogy ebböl mikor lesz gyakorlatilag is hasznositható megoldás az a jövő zenéje...
http://mno.hu/tudomany/rekordot-dontott-a-fuzios-reaktor-1368296
 
Ravaszdi megfagyott
A róka alatt a németországi Fridingennél szakadt be az, akkor még túl vékony jég január 9-én.
4 nappal később találtak rá, addigra már teljesen befagyott a folyó.
Szegényt végül úgy fűrészelték ki a jégből...
32721.w-479.h0.q100.jpg
 
Sajnos ez nem egyszerű. Az igazi megoldás az lenne ha sikerülne kiváltani az atomerőműveket. Erre úgye létezik egy elméleti alternativa, a fuzios erőmű. A franciáknál már épül az ITER egy ideje. (Illetve a világon számos helyen kísérleteznek vele) Ennél zöldebb nagy energiát nehéz elöállitani ugy hogy ne befolyásoljuk a környezetünket. (Pl a szélenergia nagymennyiségű hasznositásától óva intenek mert a légköriáramlatokat befolyásolhatja) Hogy ebböl mikor lesz gyakorlatilag is hasznositható megoldás az a jövő zenéje...
http://mno.hu/tudomany/rekordot-dontott-a-fuzios-reaktor-1368296
Itt egy link ha valaki kivancsi a sztoryra lepesrol lepesre.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Fukusimai_atomerőmű-baleset

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok,

Érdekes volt a mai látogatásom a drága (értsd szó szerint), jó (értsd átvitt értelemben) Magyar Posta Zrt-nél...
Nem nagyon szoktam postán küldözgetni dolgokat, de most pont fel akartam adni egy növényt egy fórumtársnak. A hideg idő miatt gondoltam jobban becsomagolom a mohát mint egyébként tenné az ember. Úgyhogy egy mini kínai buborékos borítékba tettem, ezen kívülre két oldalra 1-1centi szivacsos borítást raktam és ez ment egy szabvány kicsi borítékba. Az egész volt vagy 3deka, boldog voltam hogy sikerült mindent szépen egy borítékba betenni még csak nem is kellett nagyon megnyomorgatni a borítékot, úgyhogy irány a posta, hátha még holnapra odaér elsőbbségivel.
Na a postán jött a meglepi, ugyanis január 1-től új csodaszabály van...

https://www.posta.hu/nkl

Egy kartonból kivágott mércével kitalálták hogy vagy 4mm-rel vastagabb a csomagom mint kéne (megjegyzem szivacsos, tehát kizárt hogy nem fért volna át a lyukon, de hát kis hazánkban a szabály az szabály (persze csak ha földi halandókról van szó, másokra más - vagy egyáltalán semmilyen - szabályok vonatkoznak).
Úgyhogy a drága jó ügyintéző (persze nem ő tehet a dolog ezen részéről - másról igen, de arra kitérek később) bejelentette hogy ezt max csomagként adhatom fel, legolcsóbban 1490HUF-ért. Itt már elgurult a gyógyszerem és megköszöntem a 'szolgáltatásukat' és eljöttem.
Mivel nővérem elég sok csomagot kap és ad fel, felhívtam hogy 'mi a rák van'... Megnyugtatott hogy ez a gyönyörű új szabály tényleg van, viszont van egy kiskapu amit annyira nem hangoztatnak.
Aki még nem unta meg az esti mesémet annak jöjjön a poén: Amennyiben méreten felüli borítékot adnál fel és nem akarják kikézbesíteni levélként csak piszok drágán, megteheted hogy nem a konkrét címre adod fel a borítékot csak a település postahivatalába (csak meg kell nézni hány posta van és ráírni a borítékra hogy melyik település hányas postahivatalához vigyék). Ebben az esetben nem kell csomagként feladni.
Hátránya hogy akinek küldöd be kell menni a postára és megérdeklődni hogy kapott-e ilyen csomagot.
Na és itt jön a képbe a segítőkész ügyintéző aki ezt a lehetőséget még csak meg sem említi (persze üzletpolitika a postánál hogy kiadják nekik hogy ne hangoztassák ezt a lehetőséget).
Tanulság ha rákényszerülsz a postára:
- mindenképp mérd le a csomagod hogy benne van-e a mérethatárban (ha igen akkor is vigyél mérőszalagot magaddal, hogy ezt be is tudd bizonyítani a postán)
- ha nagyobb lesz a boríték és meg tudod beszélni azzal akinek küldöd a cuccot, add fel a postahivatalnak a borítékot és menjen el a fogadó fél érte.

Gondoltam megosztom ezt veletek elvégre elég sokan segítjük ki a fórumtársakat postán küldött növényekkel/egyéb apróságokkal.

Ui: kisebb fazonírozás után (csak zacsi és szivacs maradt a borítékban, valamint még ragasztószalaggal összébb nyomva - mert elsőre még ebbe is belekötött a posta) 210Ft-ért elvitték a 2 dekás levelem, 1490Ft-os csomagár helyett.
 
Back
Oldal tetejére