• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cikkek, hírek, érdekességek

Sziasztok,

Érdekes volt a mai látogatásom a drága (értsd szó szerint), jó (értsd átvitt értelemben) Magyar Posta Zrt-nél...
Nem nagyon szoktam postán küldözgetni dolgokat, de most pont fel akartam adni egy növényt egy fórumtársnak. A hideg idő miatt gondoltam jobban becsomagolom a mohát mint egyébként tenné az ember. Úgyhogy egy mini kínai buborékos borítékba tettem, ezen kívülre két oldalra 1-1centi szivacsos borítást raktam és ez ment egy szabvány kicsi borítékba. Az egész volt vagy 3deka, boldog voltam hogy sikerült mindent szépen egy borítékba betenni még csak nem is kellett nagyon megnyomorgatni a borítékot, úgyhogy irány a posta, hátha még holnapra odaér elsőbbségivel.
Na a postán jött a meglepi, ugyanis január 1-től új csodaszabály van...

https://www.posta.hu/nkl

Egy kartonból kivágott mércével kitalálták hogy vagy 4mm-rel vastagabb a csomagom mint kéne (megjegyzem szivacsos, tehát kizárt hogy nem fért volna át a lyukon, de hát kis hazánkban a szabály az szabály (persze csak ha földi halandókról van szó, másokra más - vagy egyáltalán semmilyen - szabályok vonatkoznak).
Úgyhogy a drága jó ügyintéző (persze nem ő tehet a dolog ezen részéről - másról igen, de arra kitérek később) bejelentette hogy ezt max csomagként adhatom fel, legolcsóbban 1490HUF-ért. Itt már elgurult a gyógyszerem és megköszöntem a 'szolgáltatásukat' és eljöttem.
Mivel nővérem elég sok csomagot kap és ad fel, felhívtam hogy 'mi a rák van'... Megnyugtatott hogy ez a gyönyörű új szabály tényleg van, viszont van egy kiskapu amit annyira nem hangoztatnak.
Aki még nem unta meg az esti mesémet annak jöjjön a poén: Amennyiben méreten felüli borítékot adnál fel és nem akarják kikézbesíteni levélként csak piszok drágán, megteheted hogy nem a konkrét címre adod fel a borítékot csak a település postahivatalába (csak meg kell nézni hány posta van és ráírni a borítékra hogy melyik település hányas postahivatalához vigyék). Ebben az esetben nem kell csomagként feladni.
Hátránya hogy akinek küldöd be kell menni a postára és megérdeklődni hogy kapott-e ilyen csomagot.
Na és itt jön a képbe a segítőkész ügyintéző aki ezt a lehetőséget még csak meg sem említi (persze üzletpolitika a postánál hogy kiadják nekik hogy ne hangoztassák ezt a lehetőséget).
Tanulság ha rákényszerülsz a postára:
- mindenképp mérd le a csomagod hogy benne van-e a mérethatárban (ha igen akkor is vigyél mérőszalagot magaddal, hogy ezt be is tudd bizonyítani a postán)
- ha nagyobb lesz a boríték és meg tudod beszélni azzal akinek küldöd a cuccot, add fel a postahivatalnak a borítékot és menjen el a fogadó fél érte.

Gondoltam megosztom ezt veletek elvégre elég sokan segítjük ki a fórumtársakat postán küldött növényekkel/egyéb apróságokkal.

Ui: kisebb fazonírozás után (csak zacsi és szivacs maradt a borítékban, valamint még ragasztószalaggal összébb nyomva - mert elsőre még ebbe is belekötött a posta) 210Ft-ért elvitték a 2 dekás levelem, 1490Ft-os csomagár helyett.
Ezt annyival egészíteném ki ,hogy tavaly a kisebb csomagot is elvitték levélként azt hiszem 2 kg- ig......no ez is megszűnt jan.1 óta;):)
 
Ezt annyival egészíteném ki ,hogy tavaly a kisebb csomagot is elvitték levélként azt hiszem 2 kg- ig......no ez is megszűnt jan.1 óta;):)
Nem szándékozok nagyon csomagot sem küldeni velük. Inkább megnézem a futárokat, vagy a csomagautomatás megoldást ha úgy alakul ;)

A 2kg elméletileg még van:
5f0i4fjqne2h6ip4g98u.jpg
https://www.posta.hu/level/level-belfoldre/level

De a postahivatalba címezve feladhatod a két kilós cuccot is max nem viszik ki címre, mint a csomagot ;)
 
még mindig jobb mint a 2.5centi széles, 5dekás boríték 1500ért ;)
2 kilós dologért még lehet ki is fizetnék egy ezrest. Nekem nem azzal van a bajom hogy valamiért fizetni kell, hanem az olyan mocsok húzásokért mint amit elsőre írtam...
Az megint más dolog hogy a táblázatban az említett oldalon is üres az 1 és 1.5 kiló ami megint nem túl fair.

De igazából csak azért írtam le a sztorimat, mert fel akartam hívni a figyelmet a postán maradó levélre, ami messze olcsóbb mint csomagként feladni a nagyobb méret miatt. Mert ezt nem ajánlják a postán.
Az említett oldalon van annak is a mérethatára, ha valakit érdekel.
 
még mindig jobb mint a 2.5centi széles, 5dekás boríték 1500ért ;)
2 kilós dologért még lehet ki is fizetnék egy ezrest. Nekem nem azzal van a bajom hogy valamiért fizetni kell, hanem az olyan mocsok húzásokért mint amit elsőre írtam...
Az megint más dolog hogy a táblázatban az említett oldalon is üres az 1 és 1.5 kiló ami megint nem túl fair.

De igazából csak azért írtam le a sztorimat, mert fel akartam hívni a figyelmet a postán maradó levélre, ami messze olcsóbb mint csomagként feladni a nagyobb méret miatt. Mert ezt nem ajánlják a postán.
Az említett oldalon van annak is a mérethatára, ha valakit érdekel.
2 kiló moháért én is kifizetnék egy ezrest ;)
 
még mindig jobb mint a 2.5centi széles, 5dekás boríték 1500ért ;)
2 kilós dologért még lehet ki is fizetnék egy ezrest. Nekem nem azzal van a bajom hogy valamiért fizetni kell, hanem az olyan mocsok húzásokért mint amit elsőre írtam...
Az megint más dolog hogy a táblázatban az említett oldalon is üres az 1 és 1.5 kiló ami megint nem túl fair.

De igazából csak azért írtam le a sztorimat, mert fel akartam hívni a figyelmet a postán maradó levélre, ami messze olcsóbb mint csomagként feladni a nagyobb méret miatt. Mert ezt nem ajánlják a postán.
Az említett oldalon van annak is a mérethatára, ha valakit érdekel.
Világos :) Csak gondoltam ha már szóba került, legyen itt a postai mérethatárok és díjak linkje.
 
Csak erdekessegkent emlitem, hogy a Hannover Heimtiermesse-n (Februar 3-5), lesz egy Aquascaping esemeny, 10 Aquascaper nemetorszagbol fog reszt venni a versenyen, es mindegyiköjük valaszt maga melle egy "tanulot" es fognak berendezni. Termeszetesen ott elöben lehet követni az esemenyeket es a versenyt, a tanulokat a Facebook-on valasztjak ki a scaperek, ha jol tudom. Mindenesetre izgalmasnak hangzik.
Sajnos en nem valoszinü, hogy el tudok jutni, de hatha. Ha eljutnek, akkor be fogok szamolni nektek rola.
 
Láttam már ilyet az egyik filmstúdió kerti tavában. Olyan mintha direkt szeretnének ott leskelődni. Egymást agyon nyomva tolonganak benne. Nagyon jó pofa.
A halak imádnak nézelődni, és kíváncsiak is a külvilágra, csak egy tóból nem igazán tudják megtenni. De attól még szeretnék.
A másik dolog, amiért ott tolonganak a alacsony nyomás, ami abban a vákumozott részben uralkodik. Ezt viszont nem minden hal kedveli, van amelyik megijed tőle.
 
(index)
Kínában égig érő erdővel küzdik le a légszennyezést

Függőleges erdőt építenek Nankingban, hogy egészségesebb legyen a levegő. A város kimondottan szennyezett, de a két magas felhőkarcolóra ültetett 1100 fa és 2500 bokor naponta 60 kilogramm oxigént állít majd elő. A rövidebb, csupán 107 méteres toronyházban egy Hyatt hotel lesz, míg a magasabb, 199 méteresben irodák, egy múzeum és egy építészeti iskola kap helyet.

https://www.cnet.com/news/pollution-fighting-vertical-forest-coming-to-china/
 
Back
Oldal tetejére