• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Én is megrendeltem a sajátomat 28-adikán, kíváncsi leszek mikor kapom kézhez. Csomagkövetés elég fura eredményeket mutat, percre tudja, hogy e hónap 4-én hol lesz a csomag. Elég fura, hiszen ma még csak elseje van. Sok mindent rendeltem már kintről, de ilyen azért még nem volt. Amúgy a "legnagyobbat" vettem , mármint ami 600 literig jó, igaz 243-as akim van, így Mode 1-ben fog menni.
Csak meg néztem én is :) Érdekes, hogy nincs árkülönbség a méretek között. Ősszel lehet, hogy rendelek én is egyet a 225l-esbe.
 
Csak meg néztem én is :) Érdekes, hogy nincs árkülönbség a méretek között. Ősszel lehet, hogy rendelek én is egyet a 225l-esbe.
Maga a szerkezet mindenben egyforma, ezt mutatja az is, hogy csak egy fajta "pótfejet", porlasztót lehet kapni hozzá. Magában a programban van különbség. Gondolom a nagyobb gyakrabban és többet megy.
 
Én is megrendeltem a sajátomat 28-adikán, kíváncsi leszek mikor kapom kézhez. Csomagkövetés elég fura eredményeket mutat, percre tudja, hogy e hónap 4-én hol lesz a csomag. Elég fura, hiszen ma még csak elseje van. Sok mindent rendeltem már kintről, de ilyen azért még nem volt. Amúgy a "legnagyobbat" vettem , mármint ami 600 literig jó, igaz 243-as akim van, így Mode 1-ben fog menni.
Nekem kb 3 hét múlva jött meg.
Azt viszont nem tudom, mennyi különbség van az egyes üzemmódok között, most pl nekem a 96 literesemben eddig 1-es módban ment, de tegnap felkapcsoltam 2-esbe, kíváncsi vagyok a hatásra (ha lesz).
 
Bár nem szorosan a témához kapcsolódik, de vámot és áfát minden esetben ráterhelik, azaz fennakad a vámon? Én eddig csak 5eFt alatti cuccokat rendeltem, azok simán megjöttek.
 
Bár nem szorosan a témához kapcsolódik, de vámot és áfát minden esetben ráterhelik, azaz fennakad a vámon? Én eddig csak 5eFt alatti cuccokat rendeltem, azok simán megjöttek.
Nem terheltek arra rá semmit. Simán átjött, egy forinttal nem került többe...
 
Én is megrendeltem a sajátomat 28-adikán, kíváncsi leszek mikor kapom kézhez. Csomagkövetés elég fura eredményeket mutat, percre tudja, hogy e hónap 4-én hol lesz a csomag. Elég fura, hiszen ma még csak elseje van. Sok mindent rendeltem már kintről, de ilyen azért még nem volt.
Nekem pár napja érkezett meg. Nagyon meglepődtem, mert 10 nap alatt itt volt, eddig azért minden több időbe telt. A csomag nyomonkövetése nálam nem működött, ezért írtam is az eladónak, hogy nem írta-e el véletlenül a tracking-számot. Rögtön visszaírt, hogy biztos csak nem került még be a posta rendszerébe. Másnap már működött a nyomonkövetés, azt írta úton van a csomag, de semmi részletezés, mint eddig. Rá egy napra megérkezett.

Bár nem szorosan a témához kapcsolódik, de vámot és áfát minden esetben ráterhelik, azaz fennakad a vámon? Én eddig csak 5eFt alatti cuccokat rendeltem, azok simán megjöttek.
Mi rendeltünk távolkeletről 3d nyomtatót is, ami azért jóval többe került, de ott sem kellett vámot fizetnünk, mert nevetséges árat tüntettek fel a csomagon. A többi hasonló árra belőtt terméknél soha nem kellett a vámmal tökölni. Egyszer volt olyan, hogy a nyomonkövetés szerint egy egész napig a vámnál volt a csomag, de plusz költséget ez sem jelentett.
 
Nem terheltek arra rá semmit. Simán átjött, egy forinttal nem került többe...
Nekem pár napja érkezett meg. Nagyon meglepődtem, mert 10 nap alatt itt volt, eddig azért minden több időbe telt. A csomag nyomonkövetése nálam nem működött, ezért írtam is az eladónak, hogy nem írta-e el véletlenül a tracking-számot. Rögtön visszaírt, hogy biztos csak nem került még be a posta rendszerébe. Másnap már működött a nyomonkövetés, azt írta úton van a csomag, de semmi részletezés, mint eddig. Rá egy napra megérkezett.


Mi rendeltünk távolkeletről 3d nyomtatót is, ami azért jóval többe került, de ott sem kellett vámot fizetnünk, mert nevetséges árat tüntettek fel a csomagon. A többi hasonló árra belőtt terméknél soha nem kellett a vámmal tökölni. Egyszer volt olyan, hogy a nyomonkövetés szerint egy egész napig a vámnál volt a csomag, de plusz költséget ez sem jelentett.
Köszi srácok. Egyre vonzóbb a dolog, őszre meg lesznek tapasztalatok is :)
 
de vámot és áfát minden esetben ráterhelik, azaz fennakad a vámon?

Nekem sem vámolták meg a dokimat (+27% ÁFA kötelezettség +1.500,- Vámkezelési díj van 45 Euró felett), de volt már ilyen értékben más rendelésem, aminél hiába tüntetett fel az eladó alacsonyabb összeget, bekérték a valós adatokat és csengetnem kellett. Azért ezzel számolni kell, legfeljebb örülhetünk, ha a szúrópróba elkerül...
 
Én is régóta rendelgetek Kínából, de értéktől függetlenül mindig csak kisebb méretű dogokat, ami nagyobb nehezebb, annál inkább keresek EU-s eladót, ha nálunk nem kapható. Bár annak idején hobbíkinges T-rex 500 klónom is megjött vámolás nélkül, pedig vagy 5 napot csücsült a vámon, szóval teljesen véletlenszerű a dolog.
Igazából a képen látható időpontok amik furák, mert még csak elseje van (a számot én radíroztam ki ;)) a Vám miatt annyira nem idegeskedek, csak még soha nem csináltam, nem tudom mi a menete. telefonálnak, vagy jön levél, itthonról el tudom-e intézni? Mert semmi kedvem Pestre felmenni ezért. Telefonon nem biztos, hogy elérnek, mert a rejtett számok, (meg az UPC pesti központjáé :D) le van tiltva.
22792377_90b8a9fb15ca4c52d281a8bd808d2d94_l.jpg
 
Én is régóta rendelgetek Kínából, de értéktől függetlenül mindig csak kisebb méretű dogokat, ami nagyobb nehezebb, annál inkább keresek EU-s eladót, ha nálunk nem kapható. Bár annak idején hobbíkinges T-rex 500 klónom is megjött vámolás nélkül, pedig vagy 5 napot csücsült a vámon, szóval teljesen véletlenszerű a dolog.
Igazából a képen látható időpontok amik furák, mert még csak elseje van (a számot én radíroztam ki ;)) a Vám miatt annyira nem idegeskedek, csak még soha nem csináltam, nem tudom mi a menete. telefonálnak, vagy jön levél, itthonról el tudom-e intézni? Mert semmi kedvem Pestre felmenni ezért. Telefonon nem biztos, hogy elérnek, mert a rejtett számok, (meg az UPC pesti központjáé :D) le van tiltva.
22792377_90b8a9fb15ca4c52d281a8bd808d2d94_l.jpg
Szerintem simán elviszik a postára, és kapod az értesítőt, hogy fáradj oda :)
 
Kapsz egy értesítőt a NAVtól, hogy mennyit fizess be és utána továbbítják a postával a cuccot Neked.
Ez hogy jön, postán? Mert gondolom valami számlaszám kell amire utalni kell, vagy azért kell valami számlát is visszaküldeni, nehogy már csak hasraütésre számlázzanak nekem.
 
Ez hogy jön, postán? Mert gondolom valami számlaszám kell amire utalni kell, vagy azért kell valami számlát is visszaküldeni, nehogy már csak hasraütésre számlázzanak nekem.
Ismerős postán kap NAV levelet, amiben a befizetendő összeg is benne van, de szerintem ezt csak akkor tudják meghatározni, ha rá van írva a csomagra, maguktól nem hiszem.
 
:) Milyen kis naívak vagytok.

A dolog menete a következő:
1. Kapsz egy értesítést (postától), hogy küldd át a vámkezeléshez szükséges papírokat. Mivel ez postafurdultával megy, ez oda-vissza minimum 1 hét. Ezt meg tudod spórolni, ha ezt nem várod meg, hanem nyomon követed a csomagot és amint látod, hogy vámkezelésre került, automatikusan küldöd nekik e-mailben a Postaimport@posta.hu címre.
2. A szükséges "papírok": képernyőkép a rendelésről, ahol látszik az áru értéke; átutalási bizonylat (képernyőkép); kitöltött vámkezelési meghatalmazás (amiben meg kell határozni az áru nevét is)
3. vámkezelik, majd a megállapított díjat a kézbesítőnek kell fizetni

Azok a küldemények, amelyeknél nem szűnik meg a feladó ország elhagyásakor a követhetőség, nyomon követhetők a posta nyomkövetési oldalán is (magyarul)...
 
Utoljára módosított:
Akkor most, hogy mindenki képbe került a gyártással, a rendelés részleteivel, sőt még a NAV vámfolyamataival is, megosztanék egy újabb tapasztalatot :)

A kísérleti aksiban azóta sem volt bent a CD és továbbra is algamentesen működünk. Nem rég mértem először PH-t és kiderült, hogy az érték csak 5,5. HA ez így volt a kezdetekkor, az a szűrésnek nem tett jót, és simán okozhatta az algásodást. Persze aztán lassan elkezdhetett beállni a rendszer miközben a CD már bent volt, mert most a nitrit szint tökéletes. Valamilyen hatása biztos, hogy van hosszú távon a CD-nek mert az alga nem jött vissza.
 
Sziasztok, én már január óta használom a CD-t az akváriumban, és egyértelműen kijelenthető hogy működik, szépen porlaszt és algám sincs csak nagyon minimális. Amire azért oda kell figyelni, hogy ez sem fogja kiváltani a heti vízcseréket és az akvárium karbantartását (algásodást okozhat akár egy telítődött perlonvatta is). Szóval csodát ettől sem kell várni, de amire ki lett találva arra tökéletes és nem utolsó sorban jobb mint a DIY megoldások, és olcsóbb mint az eredeti.
 
Bár függőleges helyzetben használtam, kis "nemodafigyelés" eredményeként vízköves (vagy milyen) lett a doki egyik oldala (pedig RO vizet használok). A másik oldala teljesen steril. A fehér lerakódás miatt a porlasztás is sokkal kevésbé hatékony. A hígított clorox áztatás nem hozta meg a hatást, töményebb koncentrációban sem. Mit tegyek szerintetek?
 
Igen :), Ricciát kötöztem rá.

Függőleges helyzetben volt, a tiszta fele volt felém így nem tűnt fel (mivel előtte hetekig nem volt ilyen gond, nem figyeltem). A heti karbantartás során meg valamiért visszaraktam áztatás helyett, aztán úgy maradt.
 
Igen :), Ricciát kötöztem rá.

Függőleges helyzetben volt, a tiszta fele volt felém így nem tűnt fel (mivel előtte hetekig nem volt ilyen gond, nem figyeltem). A heti karbantartás során meg valamiért visszaraktam áztatás helyett, aztán úgy maradt.
próbáld meg a vízkövet leszedni kávéfőző vízkőmentesítővel (citromsav oldat)
 
Back
Oldal tetejére