• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Sokat gondolkodtam egy TS beszerzésén. De aztán mindig arra jutottam, hogy az ára az pont egy nagynyomású CO2 árának a fele, így mindig elvetettem, hogy előbb CO2, aztán majd TS.
A dokinak az ára viszont jóval alacsonyabb, erre már hajlandó lennék beruházni akár most is. A kérdésem inkább az, hogy CO2 rendszer nélkül (folyékony carbo lesz csak egyelőre) érdemes-e egy ilyent hadrendbe állítani, segíteni fog az algák ellen, vagy előbb majd valamikor legyen nagynyomású CO2, aztán a chihiros doki ( vagy a TS, most inkább az elvre, sorrendre vagyok kíváncsi )?
 
Sokat gondolkodtam egy TS beszerzésén. De aztán mindig arra jutottam, hogy az ára az pont egy nagynyomású CO2 árának a fele, így mindig elvetettem, hogy előbb CO2, aztán majd TS.
A dokinak az ára viszont jóval alacsonyabb, erre már hajlandó lennék beruházni akár most is. A kérdésem inkább az, hogy CO2 rendszer nélkül (folyékony carbo lesz csak egyelőre) érdemes-e egy ilyent hadrendbe állítani, segíteni fog az algák ellen, vagy előbb majd valamikor legyen nagynyomású CO2, aztán a chihiros doki ( vagy a TS, most inkább az elvre, sorrendre vagyok kíváncsi )?

Előbb próbáld megadni a növényeidnek amire szüksége van. Fény, táp, CO2. Aztán jöhetnek azok a dolgok amitől ezt a környezetet könnyebb üzemeltetni.
A Twinstar eleve erre a szemléletre épült. Pl lehet csak azért algásodsz, mert szenvednek a növényeid. Ezt egyetlen sterilizáló sem fogja megoldani helyetted.
Érezzék jól magukat a növények és utána lehet variálni a további dolgokon. Automatizálás, sterilizálás stb.
 
Előbb próbáld megadni a növényeidnek amire szüksége van. Fény, táp, CO2. Aztán jöhetnek azok a dolgok amitől ezt a környezetet könnyebb üzemeltetni.
A Twinstar eleve erre a szemléletre épült. Pl lehet csak azért algásodsz, mert szenvednek a növényeid. Ezt egyetlen sterilizáló sem fogja megoldani helyetted.
Érezzék jól magukat a növények és utána lehet variálni a további dolgokon. Automatizálás, sterilizálás stb.
Akkor az eredeti gondolatom volt a helyes. Pillanatra azért meginogtam a kedvező ár miatt :)
Köszi a megerősítést, és a visszaterelést.
Majd visszatérek CO2 után, addig gyűlnek a tapasztalatok, meg már TS3 lesz, meg Doki2 :D
 
Akkor az eredeti gondolatom volt a helyes. Pillanatra azért meginogtam a kedvező ár miatt :)
Köszi a megerősítést, és a visszaterelést.
Majd visszatérek CO2 után, addig gyűlnek a tapasztalatok, meg már TS3 lesz, meg Doki2 :D

nem tudom mekkora akváriumról beszélünk, de ha távoli/elérhetetlen egy nagy palackos CO2, akkor egy doki áráért simán veszel egy citromsavas rendszert
Citromsavas CO2 "receptek" | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
nem tudom mekkora akváriumról beszélünk, de ha távoli/elérhetetlen egy nagy palackos CO2, akkor egy doki áráért simán veszel egy citromsavas rendszert
Citromsavas CO2 "receptek" | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Az aki 60x30x36.
Nem annyira távoli, nem is annyira elérhetetlen, csak most indítom az akváriumot és most kellett mindent nulláról beszerezni.
Most egy kicsit pihentetnem kell a családi költségvetést, meg itthon le kell töltenem feleségemnek hogy a CO2 palack nem veszélyes kisgyerek mellett sem, es nincs is igazi háztartás CO2 beoldás nélkül :D
Citromsavasba kicsit beleásom magam, de igaziból azt lenne jó eldöntenem, hogy mikor reális a nagy rendszer, mert lehet 3-4 hónap miatt nem érdemes belevágni.

Jól szétoffoltam a topikot, bocsi!
 
Az aki 60x30x36.
Nem annyira távoli, nem is annyira elérhetetlen, csak most indítom az akváriumot és most kellett mindent nulláról beszerezni.
Most egy kicsit pihentetnem kell a családi költségvetést, meg itthon le kell töltenem feleségemnek hogy a CO2 palack nem veszélyes kisgyerek mellett sem, es nincs is igazi háztartás CO2 beoldás nélkül :D
Citromsavasba kicsit beleásom magam, de igaziból azt lenne jó eldöntenem, hogy mikor reális a nagy rendszer, mert lehet 3-4 hónap miatt nem érdemes belevágni.

Jól szétoffoltam a topikot, bocsi!
Szerintem is a CO2-ben gondolkodj első körben :) A sorrenden pedig ne agyalj, a doki nem kötelező elem, egyáltalán nem biztos hogy szükséged lesz rá! Ha növényezni szeretnél, akkor viszont CO2-re mindenképp.
 
A Doctor mellé kaptam egy ilyet:
Nagyon ragadós mindkét felülete, gondolom valami rögzítésére való.
Valakinek van ötlete, hogy mi lehet, és mire jó?
IMG_0722_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_0723_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Pl és mobiltelefon tartónak használtam a kocsiban.
De szerintem erre is van kitalálva. Vmit rögzíteni vhová.
 
A Doctor mellé kaptam egy ilyet:
Nagyon ragadós mindkét felülete, gondolom valami rögzítésére való.
Valakinek van ötlete, hogy mi lehet, és mire jó?
IMG_0722_www.kepfeltoltes.hu_.jpg IMG_0723_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kocsiba való, nanopad néven fut :) minden rátapad, nem csúszik (telefon, pénz, apró). Amúgy TS rögzítésre is jó ;)
 
Fél évi szenvedés és küzdelem után a mai nap én is betettem 1 minit . Nagyon kíváncsi vagyok az elkövetkezendő hetekre.
Reggel meghozta a postás 9körül.Egyből bele is dobtam.Az ajánlás szerint 2-es fokozaton kellene járatni de én 3- as ra raktam. 2-3 napig így járatom és utána vissza veszem 2-es re.13 percenként kapcsol be 1 percre.
Már most látni a hatását. A víz szemmel láthatóan tisztább! A hajszál algákat meg tépi le a helyéről ahogy rárakódnak a buborékok.
Végül pár kép a jelenlegi algákról.

CDXfLDal7I-U-GiW99FzOv31Um50UeMGf8N2AXCo9xM=w394-h221-p-no

QWMECJpowQ7FShVG1Qu8x7WKaKRJMlGqiTbLas1_3XE=w324-h182-p-no

U0viwj08nJd5Gv8RiynauWBrrx5Oalnz3_sA7oXMlvY=w102-h182-p-no

mzJxdSnvNimHzyK49jm9EIfVjE_g0vpryvhsecgV-2c=w325-h182-p-no

MU9f1SSqGmjeCMWwSpsEhf-h5J1DRR119Jtcim5lP6c=w394-h221-p-no

itt vannak nagyobb képek is: Új év új akvárium
 
Jó hogy írtál ide, a naplód valahogy eddig sajnos elkerülte a figyelmemet.
Ez és a TS topik olvasása illetve saját majd' 3 napos tapasztalatom alapján adok tippeket, ha elfogadod:
Függőleges helyzetben használd a CD-t (hoppá: új mozaikszó, bár nem túl egyedi :)), még ha nehéz is megbirkózni a látványával. Bár te még talán a hátsó üvegre is elég alacsonyan el tudnád helyezni, hogy csak élből lásd.
Fogalmam(unk) sincs, milyen algoritmussal dolgozik a CD, de nálam sem kiszámítható. Van hogy 20 percenként kapcsol, van hogy 8. Új indításnál resetelni kell. Ebből arra következtetek, hogy van benne vmi tudatosság. Én ezért nem váltanék programot. Mi baj lehet, nem? :) Vagy tudsz valamit, amit én nem?

Eddig én annyit érzékeltem, amit @Andris87 korábban leírt, hogy "elpirosította" az algát és mintha kezdene eltűnni. Bár nekem ilyen staghorn-ecset csak egyetlen kis ponton van, ott látom a jelenséget. A meglévő fonálon egyelőre nincs változás, erre nem is igazán számítok. A zöld alga ismét felbukkant tegnapról mára, erről írtam a naplómban, hogy nem tudom az okát, rendszeresen csinálja. Nem hinném, hogy a mostani a dokinak lenne köszönhető, de úgy néz ki, nem tett ellene...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére