• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Jó hogy írtál ide, a naplód valahogy eddig sajnos elkerülte a figyelmemet.
Ez és a TS topik olvasása illetve saját majd' 3 napos tapasztalatom alapján adok tippeket, ha elfogadod:
Függőleges helyzetben használd a CD-t (hoppá: új mozaikszó, bár nem túl egyedi :)), még ha nehéz is megbirkózni a látványával. Bár te még talán a hátsó üvegre is elég alacsonyan el tudnád helyezni, hogy csak élből lásd.
Fogalmam(unk) sincs, milyen algoritmussal dolgozik a CD, de nálam sem kiszámítható. Van hogy 20 percenként kapcsol, van hogy 8. Új indításnál resetelni kell. Ebből arra következtetek, hogy van benne vmi tudatosság. Én ezért nem váltanék programot. Mi baj lehet, nem? :) Vagy tudsz valamit, amit én nem?

Eddig én annyit érzékeltem, amit @Andris87 korábban leírt, hogy "elpirosította" az algát és mintha kezdene eltűnni. Bár nekem ilyen staghorn-ecset csak egyetlen kis ponton van, ott látom a jelenséget. A meglévő fonálon egyelőre nincs változás, erre nem is igazán számítok. A zöld alga ismét felbukkant tegnapról mára, erről írtam a naplómban, hogy nem tudom az okát, rendszeresen csinálja. Nem hinném, hogy a dokinak lenne köszönhető, de úgy néz ki, nem tett ellene...

Hát a naplómba elég régen írtam . Ennek oka a sikertelenség érzet mert szenvedek az algákkal fél éve.
úgy hogy most a dokiban bízom na meg magamban. még egy hónapot adok neki a dokival. és ha továbbra is algásodik jön a következő összeállítás.
Igen a CD-t már el is forgattam. Nem tudok többet mind te csak gondoltam ,hogy az elején 2-3 napra felpörgetem egy kicsit jobban a dolgokat .Had pusztúljon az a r..hadt alga.
 
Hát a naplómba elég régen írtam . Ennek oka a sikertelenség érzet mert szenvedek az algákkal fél éve.
úgy hogy most a dokiban bízom na meg magamban. még egy hónapot adok neki a dokival. és ha továbbra is algásodik jön a következő összeállítás.
Igen a CD-t már el is forgattam. Nem tudok többet mind te csak gondoltam ,hogy az elején 2-3 napra felpörgetem egy kicsit jobban a dolgokat .Had pusztúljon az a r..hadt alga.
Nem akarom elvenni a kedved, de a DC nem fogja az összes algádat eliminálni. Nem is igazán erre való. Az egyensúlyt meg kell teremteni, és ha már megvan, annak a fenntartásában fog a DC segíteni.
 
Nem akarom elvenni a kedved, de a DC nem fogja az összes algádat eliminálni. Nem is igazán erre való. Az egyensúlyt meg kell teremteni, és ha már megvan, annak a fenntartásában fog a DC segíteni.
igen ezt tudom. ha nem sikerül kordában tartani akkor restart kezdek egy új akit.
 
Nem akarom elvenni a kedved, de a DC nem fogja az összes algádat eliminálni. Nem is igazán erre való. Az egyensúlyt meg kell teremteni, és ha már megvan, annak a fenntartásában fog a DC segíteni.
Ezzel teljesen egyetértek! Sőt, azt is elképzelhetőnek tartom, hogy csak a kezdeti (vagy egyéb problémás - átépítés, szűrő probléma) időszakban használjuk, amikor az egyensúly egyébként is nagyon sérülékeny még. Az én esetemben pontosan ez történt. Indítás után jöttek az algagondok, betettem a CD-t, segített az alga problémákat kezelni, én pedig időt kaptam, hogy ráérezzek az egyensúly kialakítására-fenntartására.

És akkor itt meg is osztanám a biztató fejleményeket: lassan két hete nincs már bent a CD. A növények változatlan tempóban fejlődnek és egyelőre semmilyen alga nem ütötte fel a fejét. :)
 
Sziasztok! Arra gondoltam, hogy a doki-hoz veszek egy eredeti twinstar porlasztót. Működhet? Egyforma a csatlakozójuk?
 
Sziasztok! Arra gondoltam, hogy a doki-hoz veszek egy eredeti twinstar porlasztót. Működhet? Egyforma a csatlakozójuk?
Szerintem simán van rá esély, hogy működik vele. Viszont a csatlakozóról nincs infó, ha kell teszek fel képet róla. Mindenesetre az eredeti porlasztó vezetékét elcsípve és a TS-val összetekerve könnyen megoldható.
 
Nem kell hogy ugyanott készüljenek. Amit látnak lemásolják. Ahogy látjuk ma már komplett autókat is :)
A doki kínai a TS-t Dél Koreában gyártják még mindig.
Félretéve a viccet, ebben a másolásban az a dühítő, amikor beleteszed a rengeteg kutató, fejlesztő munkát a termékbe, meg a marketinget, aztán a terméket lekoppintják és töredék áron elviszik a piacod egy részét.
Az érem másik oldala, hogy olyanoknak is elérhetővé válnak termékek, akik az eredetit nem tudnák kifizetni ( és manapság már egyre jobb - ha nem azonos - minőségűek a másolatok is ).
 
Félretéve a viccet, ebben a másolásban az a dühítő, amikor beleteszed a rengeteg kutató, fejlesztő munkát a termékbe, meg a marketinget, aztán a terméket lekoppintják és töredék áron elviszik a piacod egy részét.
Az érem másik oldala, hogy olyanoknak is elérhetővé válnak termékek, akik az eredetit nem tudnák kifizetni ( és manapság már egyre jobb - ha nem azonos - minőségűek a másolatok is ).
Szerintem ezzel az árazás és a fejlesztés során már számolnak.
 
szerintem is, ezért kerül(t) ennyibe ez, az amúgy viszonylag egyszerű kütyü.
Meg a más oldalról nézve, világviszonylatban kevesen akvarizálnak, pláne nem olyan színvonalon mint mi a növényes akváriumainkkal. Ráadásul aki ki is próbálja ezt a hobbit, azok közül, szerintem 10-ből 8 vesz egy gyári szettes akváriumot, és minden utánaolvasás nélkül kezd bele. Persze jönnek a gondok, elpusztulnak a halak, és abbahagyják. Így vesznek el a potenciális vásárlók akik miatt csökkenhetnének az akváriumi kellékek árai. Azt hiszem sokan voltunk úgy, hogy meséltünk a hobbinkról, de általában mindig az volt a válasz, hogy neki nem kellene mert sokat kell takarítani. sajnos ezek pont az tudatlanság miatti kudarcok szóbeszédeiből alakultak ki. Elő példa, hogy majdnem vettem egy kis akváriumot, de nem volt jó a világítás, ráadásul olyan pici T8-as cső volt benne amit még nem is láttam, ami még nem is működött. Az eladó szerint meg ők jól meg is voltak nélküle, mert akkor csak algásodott az akvárium. Még jó, hogy ha mini szűrő van hozzá.
 
Utoljára módosított:
Én is megrendeltem a sajátomat 28-adikán, kíváncsi leszek mikor kapom kézhez. Csomagkövetés elég fura eredményeket mutat, percre tudja, hogy e hónap 4-én hol lesz a csomag. Elég fura, hiszen ma még csak elseje van. Sok mindent rendeltem már kintről, de ilyen azért még nem volt. Amúgy a "legnagyobbat" vettem , mármint ami 600 literig jó, igaz 243-as akim van, így Mode 1-ben fog menni.
 
Back
Oldal tetejére