• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

én még csak ma raktam be, és tényleg elég sok bubi lett alatta (vízszintesen raktam be) de úgy tele nyomja az akváriumot felhővel, mint a fene. Akkor lehet hogy ez később fog csak jelentkezni? Mármint hogy nem lesz ennyire hatékony.
 
én még csak ma raktam be, és tényleg elég sok bubi lett alatta (vízszintesen raktam be) de úgy tele nyomja az akváriumot felhővel, mint a fene. Akkor lehet hogy ez később fog csak jelentkezni? Mármint hogy nem lesz ennyire hatékony.
Én is vízszintesen használtam egy pár hétig és vissza emlékezve tényleg voltak alatt néha nagy bubik.
 
teljes kudarc…. beüzemeltem, mint ahogy mondtam és ment is rendesen. Reggelre az összes halam elhullott… :cry::cry::cry:
Semmit, de tényleg semmit nem változtattam, csak ezt a cuccot raktam be. A csigák kimáztak az akváriumból az üvegfalon, a garnéláknak látszólag nincs bajuk, azokból egy se hullott el (eddig) Na most akkor mivan…?
 
teljes kudarc…. beüzemeltem, mint ahogy mondtam és ment is rendesen. Reggelre az összes halam elhullott… :cry::cry::cry:
Semmit, de tényleg semmit nem változtattam, csak ezt a cuccot raktam be. A csigák kimáztak az akváriumból az üvegfalon, a garnéláknak látszólag nincs bajuk, azokból egy se hullott el (eddig) Na most akkor mivan…?
Ez durva, ilyet meg nem hallottam! Sajnalom a halaidat!
 
Amandalazacok (8db) voltak benne (RIP) 6 hónapja nevelgettem őket, jól érezték magukat. megnéztem a víz minőséget is, hogy esetleg valami más-e a bibi, a KH 11 PH 7 volt. Heti 50% vízcsere van mindig (pihentetett csapvíz + antiklór) szóval amonia mérgezés sztem nemigazán jön szóba. Csak hogy kizárjam a problémák lehetőségét. 22 literes az akváriumom és a MINI S-t vettem. Egyesen járattam, lehet még ez is sok lenne? nem tudom... tanácstalan vagyok.
 
Amandalazacok (8db) voltak benne (RIP) 6 hónapja nevelgettem őket, jól érezték magukat.

Nagyon sajnalom a halaidat, en sem hallottam meg hasonlorol sem. Nekem 190l-esben megy a legnagyobb doki a legerosebb beallitassal (M3 azt hiszem 400l-es ajanlassal), de nem latok semmi problemat.... Eddig, most kicsit megijedtem...
Semmi okossag nem jut eszembe amivel segiteni tudnek.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Köszönöm! azért ha bármi eszetekbe jut... minden segítég jól jön most. Valami halbetegség? amit esetleg az oxigén felerősített? vagy valami hasonló kapcsolat? A halakon semmi külső elváltozás nem volt.
 
Köszönöm! azért ha bármi eszetekbe jut... minden segítég jól jön most. Valami halbetegség? amit esetleg az oxigén felerősített? vagy valami hasonló kapcsolat? A halakon semmi külső elváltozás nem volt.
Egyetlen gondolatom az, hogy olyan dokit fogtál ki ami nem funkcionál rendesen, mert itt ugye áramot vezetsz a vízbe... de passz
 
Ha viszont hibás, és "ráz" akkor az most is mérhető....

Tapatalkkal küldve az én E2303 eszközömről
 
Egyetlen gondolatom az, hogy olyan dokit fogtál ki ami nem funkcionál rendesen, mert itt ugye áramot vezetsz a vízbe... de passz
Úgy érted, hogy rázna? Mármint hogy zárlatot okoz? Úgy tudom, hogy akkor kikapcsol a gép, legalábbis asszem itt a fórumon olvastam. Illetve ha áramot vezetek a vízbe és mégse állna le a kütyü, akkor (ez kb. úgy tudom elképzelni, mint az elektromos árammal való halászatot) elkábulnak a halak és feljönnek a víz felszínére. Tegnap du. 5-kor raktam be a cuccot, és este 11-kor még mosolyogva nézegettem, hogy milyen jó nekem. A halak feltúrbóztak, látszólag felpörgette őket az oxigén töblet, de egy se "szédült" meg, vagy ilyesmi.volt bent a kezem, miközben működésben volt a cucc. De gondolom én meg se éreztem volna ami már nekik kampecet okoz...
 
12V nem tud elettanilag igy razni. Legalabbis ebben a konfiguracioban nem

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Nem mértem még hogy milyen és mekkora árammal bontja a vizet a doctor... De lehet ártalmas meghibásodás esetén

Tapatalkkal küldve az én E2303 eszközömről
 
Hát gondolom nem nagyobbat, kisebbet meg azért nem hiszem, mert akkor miért nem kisebb tápot adnak hozzá. A vezérlő biztos kisebb feszültséggel megy.
 
Back
Oldal tetejére