• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Szerintem nagyfesz és nagyon kis áramerősséggel dolgozik, de még nem találtam leírást

Tapatalkkal küldve az én E2303 eszközömről
 
Nem igazán ide tartozik a kérdésem, de máshová sem jobban. :)
Az van, hogy néha - az utóbbi napokban 5-6-szor - csobbanásszerű hangot hallok az akvárium felől, amolyan "buggyanást". Persze mire a tekintetem odakapom, már nem látok semmit és semmi nyoma a jelenségnek.
Halak ugrálása kizárva - sajnos tudom, annak milyen hangja van (illetve nincs).
Azt gondoltam, talán a doki alá beszorult légbuborék tör felszínre, az adja a hangot. De ellenőriztem, ennek sem volt különösebb hangja.
Nem különösebben zavar a dolog, csak az oldalamat furdalja a kíváncsiság, hogy vajon mi lehet ez a hang? Ötlet?
 
Köszi az ötletet. Arra próbáltam célozni, hogy nem hinném, mert akkor miért most találkoztam vele először? És gondolom, ez elkerülte a figyelmedet :) :

Azt gondoltam, talán a doki alá beszorult légbuborék tör felszínre, az adja a hangot. De ellenőriztem, ennek sem volt különösebb hangja.
 
Köszi az ötletet. Arra próbáltam célozni, hogy nem hinném, mert akkor miért most találkoztam vele először? És gondolom, ez elkerülte a figyelmedet :) :
Nem tud a lily levegőt szívni valahol? Vagy szűrő levegősödés... bár az folyamatosan csobogna?! Esetleg valami alatt a bubik összegyűlhetnek és egyszerre támadnak :)
 
Nem tud a lily levegőt szívni valahol? Vagy szűrő levegősödés... bár az folyamatosan csobogna?! Esetleg valami alatt a bubik összegyűlhetnek és egyszerre támadnak :)
Eléggé alacsony (remélem csak ideiglenesen) a vízszintem az akiban. A lily tölcsére most épp pár mm-t kiér a vízből és a tölcsér tetejében kavarog egy buborék, szóval én is gondoltam erre. De napokkal ezelőtt a vízszint bőven feljebb volt és akkor is volt buggyanás, így elvetettem ezt. De valóban, másról egyszerűen nem lehet szó :)
Na de nem akartam offolni a topikot, utólag belegondolva simán a naplómban kellett volna felvetni, szóval bocs mindenkitől. Azért ha valakinek van egy ilyen: :facepalm: (tényleg b+) ötlete, azért azt még szívesen olvasnám.
 
Esetleg valamilyen hal? Ha kevés az oxigén a lilyvel szembe úszik, mint ha bele akarna úszni a lilybe. Amikor elfárad feldobja magát, ami csobbanó hangot ad. Csak azért írom, mert már láttam ilyet.
 
A 2-nek a porlasztója kompatibilis az 1-es Dokival?Valaki használja már így?Van egyáltalán különbség?
Csak mert nálam már kettő porlasztó tönkrement.Az egyiknek a vezetéke a forrasztásnál a másiknak a felső rácsa konkrétan elporladt!
A másodikat RO vízben használtam és mégis tönkrement.
 
A 2-nek a porlasztója kompatibilis az 1-es Dokival?Valaki használja már így?Van egyáltalán különbség?
Csak mert nálam már kettő porlasztó tönkrement.Az egyiknek a vezetéke a forrasztásnál a másiknak a felső rácsa konkrétan elporladt!
A másodikat RO vízben használtam és mégis tönkrement.
Tudtommal nem kompatibilis a kettő.
 
Sziasztok.

Akiknek van ilyen termékük régebb óta azok írják már meg hogy mik a tapasztalataik vele? Mennyire megbízható? Most tervezek beruházni egyre csak nem szeretném hogy egy év használat után tönkremenjen. Hosszabb távon szeretném ha jól szolgálna.

Köszönöm.

Ui: Fonál alga ellen mennyire vált be?
 
Az újabb verzió van nálam, két akvában is, nincs vele gond. Első verziós reaktorok azt mondják nagyon vízkövesedtek.
Hogy mennyire hatásos fonal ellen? Na ezt szerintem kb. senki sem tudja megmondani. :D Az biztos, hogy eddig - kopp-kopp - a két hete indított 51 literesben nem jött elő semmilyen alga, harmadik naptól ketyeg benne egy chihiros shrimp. Na most vagy a kütyü miatt, vagy mert ennyire penge vagyok és megembereltem magam és betartottam a vízcseréket és a világítási idők fokozatos növelését. :D
 
Nálam is az újabb verzió van 30 literesben. Tavaly december óta üzemel, mostanában kezdett el minimálisan vízkövesedni, de nem foglalkozok vele. Szerintem a gyenge pontja ott van ahol a porlasztóba belemegy a vezeték, óvatosan kell hajtogatni. Alga nálam csak zöld pont van, zöld fonál volt, de már nincs. Én sem tudom, hogy a profizmus ;) , a doki vagy a száz sakura miatt szűnt meg :)
 
Sziasztok!
Nekem is a 2 verziójú van, de sikerült kinyírni a "porlasztó" részét, tiszta Cloroxban áztattam be, a rácsok közötti gumi távtartót megmarta, azóta csak negyed gőzzel "porlaszt". Rendeltem másik "porlasztót hozzá. Ha megjön az új, megpróbálom szétszedni a régit és megjavítani.
 
Sziasztok.

Akiknek van ilyen termékük régebb óta azok írják már meg hogy mik a tapasztalataik vele? Mennyire megbízható? Most tervezek beruházni egyre csak nem szeretném hogy egy év használat után tönkremenjen. Hosszabb távon szeretném ha jól szolgálna.

Köszönöm.

Ui: Fonál alga ellen mennyire vált be?
Mekkora akváriumba szeretnéd? Mert én 243-asba vettem, de oda egy darab kevés.
 
Mekkora akváriumba szeretnéd? Mert én 243-asba vettem, de oda egy darab kevés.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Egy 64l-esbe néztem egy Nano méretűt. Ugyan annyiba kerül mint a mini, akkor már inkább a nagyobbat venném.
 
Nekem a legnagyobb van, ami ha jól emlékszem 600 literes akváriumig lenne jó, de annak is ugyanolyan kicsi a porlasztója mint amit Nano akváriumba javasolnak.
 
Utoljára módosított:
en a porlasztojat ecetes vizben "tisztitottam" na mar most alig porlaszt.
Ja nagyon zavaro az eros kek led, villog mikor porlaszt, es folyamatosan vilagit ha megy. A parom nagyon panaszkodott, szetszedtem de nem nagyon lehetett lekotni a led-et, igy a leragasztas maradt.
Aramkimaradas utan elfelejti a beallitast. Ujbol allitani kell rajta hogy porlasszon.
A sipolasa is nagyon hangos, gagyi hangu, szerencsere csak akkor szol, ha nyomogod.
 
Back
Oldal tetejére