• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Én úgy szoktam tisztítani a porlasztót mint az ezüst cuccokat. Fogkrémmel bekenem, megvárom míg rászárad, majd kevés vízzel, fogkefével lepucolom. Eddig bevált, még az ezeréves TS porlasztó is szépen megy pedig azt már ki akarta dobni az előző gazdája.
 
Twinstar is elfelejti a beállításokat és újra be kell kapcsolni áramszünet után... :)

Ecet felejtős, ezeket a második generációs chihiros reaktorokat csak át kell törölni superge oldattal ha algás lenne, és csak a műanyag részt! A fém részét nem szabad bántani.
Kb. ugyanúgy mint a Twinstar reaktorokat.
 
En olvastam valahol, hogy az ecet oldattal letisztitod a fem reszet, azert igyekeztem azzal, de sajat tapasztalatbol mondom hogy nem igy van! :)
 
Sziasztok!
Van valami különbség a halas ill. a növényes Chihiros Doctor között? Vagy ez valami üzleti fogás? Maga a háló ugyanaz.
 
Sziasztok!
Van valami különbség a halas ill. a növényes Chihiros Doctor között? Vagy ez valami üzleti fogás? Maga a háló ugyanaz.
Szerintem üzleti fogás. Az egyetlen dolog ami a típusok és módok közötti különbség, az a működés hossza és bekapcsolás sűrűsége.
 
Az első generációs dokit használom régóta. Mindig is vízkövesedett. A korábbi setupokban egyaránt olyan kövek voltak, amik keményítették a vizet (seiryu stb.) + RO víz + visszasózás 100-120 TDS-re.
A mostani akváriumban dragon kövek vannak, amik nem keményítik a vizet. A vizet a megszokott TDS 120 környékére sózom vissza és a porlasztó mégsem vízkövesedik. Ebből arra következtetek, hogy magától a víz keménységétől függetlenül a kövek voltak felelősek a vízkövesedésért (persze ez csak találgatás).
A második generációs dokit használók közül akik úgy nyilatkoztak, hogy nem vízkövesedik, próbálták keményítő kövek mellett is ugyanezt tesztelni?
@Spexxy @Cselényi Dávid stb.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy 30 literes kocka nanoba melyik típust válasszam? 1betta hím és 1 nagy csapat red cherry garnéla lakja. Az üvegen jelenik meg mindig zöld alga illetve a növények levelein és a tereptárgyakon is talán zöld pontalga lehet.

Tapatalkkal küldve az én E5823 eszközömről
 
Sziasztok.
Vásároltam én is egy doctor chihiros 2 mini-t a 68 literes aksimba.
Elvileg 60-120 literig jó, szerintetek hányas fokozaton menjen? M1 vagy M2?
 
Sziasztok!
használ valaki 2nd generációs készüléket? ezt írja róla:
New chipset, more stable
New mesh, no need clean for long time

a gyakorlatban mit jelent az hogy hosszú ideig nem szükséges tisztítani?

Köszönöm
 
Back
Oldal tetejére