• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Butterflies 25 liter

Fejlemények! A mai nap készítettem akril ki és befolyókat amik véleményem szerint roppant egyszerű művelettel és kevés idő ráfordítással elkészíthetők nekem kb 5 órámba került a dolog beszerzéssel együtt de azt kell hogy mondjam megérte, hozzá kell hogy tegyem kb 20 perc gyaloglásra tőlem a soroksári út 48. szám alatt van egy akril csövekkel foglalkozó cég és nagyon segítőkészen kiszolgáltak egy szál csővel is 1200ftba került 2m abból 1m-t használtam el. holnap jön a talajom és a Seachem Purigen alig várom holnap után délután pedig lesz szabad időm a cserére, kemény lesz!
8158074939_493781a25d_c.jpg

még a lilly is sikerült nem a legtökéletesebb de össze se lehet hasonlítani a zöld undi csövekkel
 
A
Fejlemények! A mai nap készítettem akril ki és befolyókat amik véleményem szerint roppant egyszerű művelettel és kevés idő ráfordítással elkészíthetők nekem kb 5 órámba került a dolog beszerzéssel együtt de azt kell hogy mondjam megérte, hozzá kell hogy tegyem kb 20 perc gyaloglásra tőlem a soroksári út 48. szám alatt van egy akril csövekkel foglalkozó cég és nagyon segítőkészen kiszolgáltak egy szál csővel is 1200ftba került 2m abból 1m-t használtam el. holnap jön a talajom és a Seachem Purigen alig várom holnap után délután pedig lesz szabad időm a cserére, kemény lesz!
8158074939_493781a25d_c.jpg

még a lilly is sikerült nem a legtökéletesebb de össze se lehet hasonlítani a zöld undi csövekkel
A befolyód tetszik!(y)
 
nem értem igazából h miért jobb ez a lilly mint az esőztető...
Bár elkell ismernem hogy nagyon szép munkát végeztél vele!!! (y)
 
nem értem igazából h miért jobb ez a lilly mint az esőztető...
Bár elkell ismernem hogy nagyon szép munkát végeztél vele!!! (y)
Köszi, nem feltétlenül jobb, de elegáns minimalista és teljesen hatékony kivitelezés valószínű ezért érdemes ezt választani.
 
Ma megérkezett a talaj és a Seachem Purigen. és persze meló után egyből neki is estem a szűrőnek, kitisztítottam és beraktam a 100ml Seachem Purigen felét másik felét eltettem cserének. nem tudom miért de a szűrőből ömlött az utóbbi időben a kosz ilyen lebegő lemezecskék folytak ki főleg mikor kicsit megmozgattam illetve mikor újraindítottam néha. Nem értem ezt miért csinálta és csak bízok benne hogy ez megszűnt most bár amikor beindítottam mosás után megint kijött belőle egy jókora adag, ez most csakis a csőből jöhetett mivel a szűrő tiszta volt, csak remélem hogy ez megszűnik majd de félek hogy nem. A szűrő felépítése: alul szivacs felette háló aztán kb2l kerámia gyűrű közé a Seachem Purigen és legvégül perlon vatta most két rétegben(eddig 1 réteg volt). Holnap vagyis már ma délután megejtem a talaj cserét...pfu
 
Talaj csere mission accomplished! Elkövettem egy nagy hibát az újraültetésnél a permetező palackba tettem egy kis easy carbot emiatt a hydro az anubias meg egy másik növény levelei kissé kiégtek úgyhogy kell majd nekik egy kis regenerációs idő amíg cserélődnek ezek a levelek. továbbá nem vagyok elégedett a mostani növény rendezéssel de még nem tudom hogy módosítom ami tuti az hogy a lilaeopsis jobb oldalt és a parvula elől maradnak ezek így tetszenek a az anubias is tetszetős lesz a mostani helyén (fára kötözve) de az ismeretlen nagy növényem illetve a hydro helye még nem biztos. a hydrot meg fogom látni kb 1 hónap múlva hogy fest majd a fán és utánna hozok döntést. egyelőre egy akasztós szűrővel oldom be a co2-t amíg meg nem lesz a palackosom. És akkor a képek:
8180008043_51149355e7.jpg

leves zöldség
8180042366_6e3c719267.jpg

8180005795_1ab8c8f237.jpg

8180038670_23584f230d.jpg

8180004403_7c48446a9b_c.jpg

így fest jelenleg
 
Első lépés a magasnyomású felé!
Ma megérkezett a 2kilós palackom, full új és full tele :D, szóval egy jelentős része meg van a gépezetnek ha minden jól megy januárban már üzemelni fog.
8191278576_9860da2849.jpg
 
Üdv, két hét se telt el az átrendezés óta, 2. vízcserét hajtottam végre ma meg egy kicsit rendezgettem nyesegettem hydrot. Kezdenek magukhoz térni a növények. alig várom már hogy gyepszőnyeget képezzen a parvula de az még annyira odébb van sajnos kezd kirajzolódni a végső kép de még a fára kötözött hydrot nem tudom meg tartom e.
8201538156_b17b781520.jpg

Hydro felülről meggyőző látványt nyújt.
8200445721_89d21a8ebf_z.jpg

8201539786_b5aa1c545c_c.jpg

jelenleg
 
Ma új lakók költöztek a villába! 11 db sakura garnéla még nagyon aprók és gyönyörű szépek látszólag imádják új helyüket remélem nem lesz semmi gond velük. meg aztán volt egy kis fazon igazítás sok minden nem változott. (parvula nőjjé má!!!)
Íme egy kis piroska:
8219146362_1af4ecc995_z.jpg

és így festek most:
8218063671_3557649c1f_c.jpg
 
Szia!

Gratula az akváriumodhoz!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Hydrocotyle Tripartita Japan-t csak simán a fára kötözted? Ennek a növénynek nem szükséges, hogy talajban legyen elültetve?
 
Szia!

Gratula az akváriumodhoz!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Hydrocotyle Tripartita Japan-t csak simán a fára kötözted? Ennek a növénynek nem szükséges, hogy talajban legyen elültetve?
Köszönöm szépen
Hydronak nem szükséges az ültetés a kis vékony gyökereit itt is hozza de azt simán nyesegetem, igazából bárhol megmarad és nagyon gyorsan nő, ezzel a növénnyel csak sikerélményed lehet
 
Szeva!

Amióta regeltem az oldalra, azóta követem figyelemmel a naplódat. Szép kis akvát hoztál össze! :)
Hogy szuperál a DIY lillyd?
A hydros fára kötözős dolgon elég sokat agyalok. Ha minden jól megy jövő hónapba kicsit átszabom a saját akvámat. A jelenlegi állapot szerintem nem visz sehova, sokkal inkább egy teszt jellegű.
Parvula meg majd csak beindul! Csak így tovább!
 
Szeva!

Amióta regeltem az oldalra, azóta követem figyelemmel a naplódat. Szép kis akvát hoztál össze! :)
Hogy szuperál a DIY lillyd?
A hydros fára kötözős dolgon elég sokat agyalok. Ha minden jól megy jövő hónapba kicsit átszabom a saját akvámat. A jelenlegi állapot szerintem nem visz sehova, sokkal inkább egy teszt jellegű.
Parvula meg majd csak beindul! Csak így tovább!
Kösz szépen a kedves szavakat, a lillyt nagyon imádom ebben a kis akvában ekkora is elég. hajrá kísérletezgess csak nyugodtan még én is így teszek.
 
Back
Oldal tetejére