• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Butterflies 25 liter

Carbo valahogy nem jött be nekem ezzel az algával szemben, sőt, úgy tűnt mintha jobban terjeszkedne tőle. :mad:
 
Valamelyest eszi, de az amanok jobbak ellene. De a leggyorsabban úgy tudsz megválni tőle, hogy veszel 3%-os hidrogén-peroxidot, lekapcsolod a szűrőt és szépen fecskendővel+tűvel irányítottan meglocsolod őket. Néhány másodpercen belül őrült bubizásba kezdenek és hamarosan elpusztulnak. Másnap egy 50% vízcserét megejthetsz. Ez olyankor jó, amikor még nincsenek állatok az akiban, gyorsan lerendezhető az egész állomány. Én kétszer ismételtem meg egymást követő hetekben, majd bekerültek az amanok és véglegesen eltűnt ez a mocsok alga.
 
  • Like
Reactions: fkf
Valamelyest eszi, de az amanok jobbak ellene. De a leggyorsabban úgy tudsz megválni tőle, hogy veszel 3%-os hidrogén-peroxidot, lekapcsolod a szűrőt és szépen fecskendővel+tűvel irányítottan meglocsolod őket. Néhány másodpercen belül őrült bubizásba kezdenek és hamarosan elpusztulnak. Másnap egy 50% vízcserét megejthetsz. Ez olyankor jó, amikor még nincsenek állatok az akiban, gyorsan lerendezhető az egész állomány. Én kétszer ismételtem meg egymást követő hetekben, majd bekerültek az amanok és véglegesen eltűnt ez a mocsok alga.

:eek: Növényeken használtad a H2O2-t? Nem lett tőle semmi bajuk? Nálam a mohára ment egy kicsit de az is megbarnult tőle.
 
A 3%-os nálam nem okozott gondot! Weeping-re direktbe nyomtam nagy adagban és semmi gond nem volt. Tudom, hogy nem a legbarátságosabb eljárás, de valahogyan kezelnem kellett ezt a rendkívül agresszív algát, ami baromi gyorsan terjeszkedett.
 
Szia!

Jó a hatása a Carbo-s kezelésnek, tényleg látványos, viszont a kiváltó okot kell sürgősen megtalálni és megszüntetni, különben mindig visszajön a kis mocsok. A szűrésed jónak mondható, de a Co2 -t én egy kecses üveg difivel oldanám be./ A TMC-difi aránylag alacsony nyomáson is jól porlasz, élesztős Co2-höz tökéletes. Ölég csúnyácska a belső szűrő látványa. Ha a szőlőtőkét jól előkészítetted, nem penészedhetne, egy alapos főzés ráférne. A másik észrevételem, a bazaltot SOS-ba cseréld le, a manado kiváló és árban kezelhető alternatíva ,viszont mérföldekkel jobb alzat mint a bazalt, de ekkora akiban az ADA- talaj is simán megfizethető. A parvula, se más növény nem igazán fogja jól érezni magát benne, nem tud fejlődni, a vékony, törékeny gyökerek képtelenek begbirkózni a bazalt súlyával és méretével , ha szenvednek a növények, az alga rögtön támadásba lendül. Én csinálnék egy kis felújítást legalább az aljzatcserét, és a szőlőtőkét rendbe tenném, nem egy nagy meló, viszont hatalmas változást eredményezne.
-Még egy észrevétel, túl "sima" a talajelrendezésed, én hátrafelé magasítanám, oldalról pedig a szőlőtőke irányából /az lenne a legmagasabb pont/ jobbra lejtetve rendezném a talajt. Egyébként jó az összkép(y) , pofás kis aki lesz belőle, hajrá!

Üdv:w-rig!
 
Valamelyest eszi, de az amanok jobbak ellene. De a leggyorsabban úgy tudsz megválni tőle, hogy veszel 3%-os hidrogén-peroxidot, lekapcsolod a szűrőt és szépen fecskendővel+tűvel irányítottan meglocsolod őket. Néhány másodpercen belül őrült bubizásba kezdenek és hamarosan elpusztulnak. Másnap egy 50% vízcserét megejthetsz. Ez olyankor jó, amikor még nincsenek állatok az akiban, gyorsan lerendezhető az egész állomány. Én kétszer ismételtem meg egymást követő hetekben, majd bekerültek az amanok és véglegesen eltűnt ez a mocsok alga.
Köszi!
Ma megvettem a hidrogén peroxidot.300huf körűl volt.Már csak az adagolásra lennék kiváncsi ml-ben.
Megtaláltam a leírást,kösz.
Kezelés után 2perc múlva.

SAM_1415 by fkfzrt, on Flickr


SAM_1416 by fkfzrt, on Flickr
 
Szia!

Jó a hatása a Carbo-s kezelésnek, tényleg látványos, viszont a kiváltó okot kell sürgősen megtalálni és megszüntetni, különben mindig visszajön a kis mocsok. A szűrésed jónak mondható, de a Co2 -t én egy kecses üveg difivel oldanám be./ A TMC-difi aránylag alacsony nyomáson is jól porlasz, élesztős Co2-höz tökéletes. Ölég csúnyácska a belső szűrő látványa. Ha a szőlőtőkét jól előkészítetted, nem penészedhetne, egy alapos főzés ráférne. A másik észrevételem, a bazaltot SOS-ba cseréld le, a manado kiváló és árban kezelhető alternatíva ,viszont mérföldekkel jobb alzat mint a bazalt, de ekkora akiban az ADA- talaj is simán megfizethető. A parvula, se más növény nem igazán fogja jól érezni magát benne, nem tud fejlődni, a vékony, törékeny gyökerek képtelenek begbirkózni a bazalt súlyával és méretével , ha szenvednek a növények, az alga rögtön támadásba lendül. Én csinálnék egy kis felújítást legalább az aljzatcserét, és a szőlőtőkét rendbe tenném, nem egy nagy meló, viszont hatalmas változást eredményezne.
-Még egy észrevétel, túl "sima" a talajelrendezésed, én hátrafelé magasítanám, oldalról pedig a szőlőtőke irányából /az lenne a legmagasabb pont/ jobbra lejtetve rendezném a talajt. Egyébként jó az összkép(y) , pofás kis aki lesz belőle, hajrá!

Üdv:w-rig!

Üdv köszi az építő kritikát, ill. tanácsot. A talaj könnyen lehet probléma valószínű hogy megvalósítom a cserét, manado szimpi amúgy pont azokba az irányokba ejt ahogy te is írtad csak az ejtés szögén lehetne még növelni. porlasztóval egy a gondom nem tudom hogy automatizálni a ki-be kapcsolást, ami nekem fontos hogy a belső szűrőt tudom időzíteni. ha minden jól megy decemberben megvalósítom a magasnyomású rendszert, addig nem tudom hogy tudnám felváltani a belső szűrőt úgy hogy ne tekergessem a kupakokat... de a talajt lehet leváltom majd hamarosan. easy carbo addig segít hogy ne algásodjak
 
Köszi!
Ma megvettem a hidrogén peroxidot.300huf körűl volt.Már csak az adagolásra lennék kiváncsi ml-ben.
Megtaláltam a leírást,kösz.
Kezelés után 2perc múlva.

SAM_1415 by fkfzrt, on Flickr


SAM_1416 by fkfzrt, on Flickr
Ez a látvány azért sokkal jobb!!! ;)
Holnap nyomathatsz egy 50%-os vízcserét. Nekem kétszer kellett eljátszanom ezt a drasztikus megoldást, de sajnos nem tudtam szabadulni ettől a szőrős mocsoktól. A két irtást követően erőre kaptak a növények és azóta semmi jele az akiban. Előtte próbálgattam vékony csővel leszívogatni, ami igen nehézkesen ment és azt hittem, hogy a frissen ültetett HC-nek annyi, de ezzel sikerült leküzdeni. Én így néztem ki:

P1080208 by Maciskac, on Flickr

P1080206 by Maciskac, on Flickr
 
  • Like
Reactions: fkf
Köszi!
Ma megvettem a hidrogén peroxidot.300huf körűl volt.Már csak az adagolásra lennék kiváncsi ml-ben.
Megtaláltam a leírást,kösz.
Kezelés után 2perc múlva.

SAM_1415 by fkfzrt, on Flickr


SAM_1416 by fkfzrt, on Flickr

Egy picit sokat tettél bele szerintem. Sajnos az UG elég kényes, reméljük nem ég el tőle.
A peroxidnak ez a legnagyobb baja. Látványos, de ha túlzásba viszed szélen elégeti a mohákat és az érzékenyebb növényeket. A garnélák lefordulnak stb.
Még a 3%-os oldattól is.

Szal drukkolok hogy inkább haszna legyen mint kára
 
  • Like
Reactions: fkf
Ez a látvány azért sokkal jobb!!! ;)
Holnap nyomathatsz egy 50%-os vízcserét. Nekem kétszer kellett eljátszanom ezt a drasztikus megoldást, de sajnos nem tudtam szabadulni ettől a szőrős mocsoktól. A két irtást követően erőre kaptak a növények és azóta semmi jele az akiban. Előtte próbálgattam vékony csővel leszívogatni, ami igen nehézkesen ment és azt hittem, hogy a frissen ültetett HC-nek annyi, de ezzel sikerült leküzdeni. Én így néztem ki:

P1080208 by Maciskac, on Flickr

P1080206 by Maciskac, on Flickr
Látom volt nálad gazdagon!
 
Egy picit sokat tettél bele szerintem. Sajnos az UG elég kényes, reméljük nem ég el tőle.
A peroxidnak ez a legnagyobb baja. Látványos, de ha túlzásba viszed szélen elégeti a mohákat és az érzékenyebb növényeket. A garnélák lefordulnak stb.
Még a 3%-os oldattól is.

Szal drukkolok hogy inkább haszna legyen mint kára

Köszi.Küldöm a beszámolókat.Én 10ml-ert raktam 25 liter vízhez.
 
Úgy döntöttem hogy megrendelek 10l manadot, és kicserélem a bazaltot mert valóban gond lehet, az lenne a kérdésem hogy a front üvegnél hány cm-t hagyjak, viszonylag alacsony az akim 25l és 25 cm magas, táptalaj is lesz alul.
 
ja és hamár talajt rendelek akkor már arra gondoltam hogy egy 100ml es purigent is beszerzek, mi a véleményetek jót tenne? 50ml tenném be a szűrőmbe és másik felét cserének tartanám...
 
Szétbombázod az akit? :eek:
Legalább 4 cm kell kb a növényeknek, így ennyivel számolj szerintem a frontüvegnél. A Seachem Purigen használata mindig jót tesz. (y)
 
Szétbombázod az akit? :eek:
Legalább 4 cm kell kb a növényeknek, így ennyivel számolj szerintem a frontüvegnél. A Seachem Purigen használata mindig jót tesz. (y)
Úgy fest szét fogom de a layout megmarad csak talaj csere, szerintem pár óra alatt meg lesz szűrő tisztítással együtt. rájöttem hogy nagy hibát követtem el a bazalttal. A bejáratott víz megmarad az nagy segítség lesz.
 
Ma főztem! Na de ma kivételesen nem ételt hanem a szőlőágat tettem a fazékba. főzés után pedig leszedtem róla a kérgeket, szépen lejött. Már csak arra lennék kíváncsi hogy vissza fog-e jönni a penész rá. Hétfőn remélem megérkezik az új talaj (JBL manado) amit már nagyon várok. Reményeim szerint az a kis algásodás ami eddig volt az is meg fog szűnni ezek után. A talajjal együtt rendeltem egy adag purigent is, szóval lesz boldogság mikor megérkezik. Terveim közt szerepel hogy télire beszerezzek egy magasnyomású co2 rendszert. szerintem a kövi fizuból beszerzem a palackot hogy ne mindent egyszerre keljen kiperkálni. De ez még a távoli jövő:D előbb a talaj cserén legyek túl az se lesz kis munka...
Íme így fest a szőlőág kezelés után:
8149018861_7c92860cf0_c.jpg
 
8114057229_625781e743_c.jpg

Jelenleg! Hátul a fa mögött (illetve egy kisebb előtte) lévő nagyobb növény fajtáját keresem aki tudja mi ez kérem írja meg, mellesleg nagyon szép és egészséges növény és imádom mert nem akar nagyra nőni :D


Azért megmutatnám így zárás ként az első aksimról készült fotóm egyikét hogy azért ne merüljön feledésbe
8114097500_74065e3051_c.jpg

Nagyon várom a tanácsokat

bocs, hogy hulyeket kerdezek, de az utolso kepen, jobbra, elol az melyik noveny?

koszonom!
 
Back
Oldal tetejére