• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Butterflies 25 liter

dano

Főkertész
Most:
8319325314_427acc7cf4_c.jpg



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sziasztok szeretném bemutatni a 25literes ryuboku stílusú nanomat. Az akvárium már 2 hónapja üzemel messze nem érte még el az érett állapotot de nagyon szeretném ha elmondaná mindenki a véleményét róla. Ez életem 2. akváriuma az előző egy 50 literes volt az másfél évig díszelgett majd költözéskor megszüntettem. 2012 augusztus végén pedig indult ő, pillangók névre hallgat egyrészt a törpe pettyes kalászhalak másrészt barátnőm pillangó imádata miatt adtam neki ezt a nevet.
pár adat: (frissítve 2012 dec 07)
Méret: 40x25x25 - 25 liter
Szűrés: Eheim Classic 2213
Világítás: 26w+11w=37w (ezt egyedül fejben oldottam meg)
Tápozás: GA mikro makro, jbl táptalaj
Co2: élesztős akasztós szűrős beoldással (magasnyomású tervben)
talaj bazalt zúzalék volt de jelenleg manado
fa szőlőtő
növények hydrocotyle sp japan, lilaeopsis brasiliensis, eleocharis parvula mini, microsorum pteropus, anubias barteri var. nana, cryptocoryne parva, hygrophila corymbosa (szerintem ennek egy mini változata de ez nem tiszta még)
halak: amanda hyphessobrycon 10db, gertrudae pseudomugil 3db, oto 3db, sakura 11db
jöhet pár kép akkor és bocs hogy telós képek de sajna nincs fényképező gépem:
8114048784_05e43bdd9d_c.jpg

Indításkor


8114047017_7ec9c14473_c.jpg

kb 3-4 hetes

8114052203_a17e79b2a6_c.jpg

1 héttel ezelőtt

8114057229_625781e743_c.jpg

Jelenleg! Hátul a fa mögött (illetve egy kisebb előtte) lévő nagyobb növény fajtáját keresem aki tudja mi ez kérem írja meg, mellesleg nagyon szép és egészséges növény és imádom mert nem akar nagyra nőni :D


Azért megmutatnám így zárás ként az első aksimról készült fotóm egyikét hogy azért ne merüljön feledésbe
8114097500_74065e3051_c.jpg

Nagyon várom a tanácsokat
 
Szép kis nano!
A fára még tehetnél valami mohafélét vagy nem tervezel semmit?
A bazaltzúzalékot hol vetted és milyen szemcseméretű?
 
Szép kis nano!
A fára még tehetnél valami mohafélét vagy nem tervezel semmit?
A bazaltzúzalékot hol vetted és milyen szemcseméretű?

A fakra eddig meg nem terveztem mohat ugy vagyok vele hogy egyelore a pazsit es a stemekre fektetem a hangsulyt es majd meglatom hogy kerul e moha is be. A bazaltot a vadvilag nevu allatkereskedesben vettem a 16. kerben nnagyon. imadom ezt a boltot. Kb 1-3 mm sszemcseju asszem nem volt ra irva a csomagolasara.
 
Szia!
Tetszetős medencéket hoztál létre!
Ez a kis nano is baba, nekem az a "technika" pakk nem klappol ott a sarokban, azt picit át kellene alakítani, mondjuk akril/átlátszó kifolyó-befolyóra, plusz a belsőszűrős-beoldós mulatság is ront az összképből!
 
Szia!
Tetszetős medencéket hoztál létre!
Ez a kis nano is baba, nekem az a "technika" pakk nem klappol ott a sarokban, azt picit át kellene alakítani, mondjuk akril/átlátszó kifolyó-befolyóra, plusz a belsőszűrős-beoldós mulatság is ront az összképből!
Köszönöm szépen a dicsérő szavakat!
Nos a terv az hogy növények takarásában lesznek majd ha felnőnek odáig, illetve amint lesz elég anyagi háttér a co2 rendszerre akkor majd más lesz a helyzet addig marad a növény álca :D.
 
Nekem tetszik, bár a mohát én is hiányolom a fáról, de majd látod. :) Sok sikert hozzá! :) (Pár hét, és én is hasonló mérettel indítok nano akit ;))
 
Nekem tetszik, bár a mohát én is hiányolom a fáról, de majd látod. :) Sok sikert hozzá! :) (Pár hét, és én is hasonló mérettel indítok nano akit ;))
Koszi sok sikert a kezdeshez, remelem neked is annyi oromot okoz majd mint nekem, a heten az uj lampat tervezem utanna meg majd lehet probalkozom mohaval is.
 
Ma sikerült megszerezzem a segéd világításomat egy 11wattos aquel lámpát. Így immár 37 watt dolgozik az akvárium felett remélem az eleocharis parvula mini beindul majd illetve a hydro elkezd oldalra is terjedni, algától félek visszavettem 7,5 órára a világítás időtartamát és várom mi történik.
8126064210_abc088f95f_z.jpg

miután felszereltem jól meg is nyírtam a hydrot hogy vegyen vissza az arcából, láthatóan felfelé növekedett és elég nagy leveleket is növesztett a drága remélem most már ez másképp lesz majd, fa még mindig penészes 2 hónappal indulás után de azért egyre kevesebb van jelen, ami sajnálatos hír hogy 4 pettyes kalászhal úgy vélte jobb lesz neki a fal túlsó oldalán és sajnos megszökött. Sehol se olvastam hogy ezek ugrálós fajták de sajna most már tudom.

Mohánál a fissidens fontanusra gondoltam de várom a jó ötleteket még arra is gondoltam hogy egy két helyre a hydrot felkötözöm erről is jöhetnek vélemények, az előtérnek meg minden bizonnyal nem ilyen lesz a végleges képe hogy fele parvula fele hydro, az a tervem ha a parvula beindul az egész előtér az övé lesz és hydro foltokban lesz jelen de ehhez az kell hogy a parvula életben is maradjon.
8114065890_c8753fbdec_c.jpg
 
Szia!

Nem lesz egy kicsit sok a világítás? Azért ez már 5,6 WPG, ami igencsak erős :) Remélem nem lesz gondod vele ;)
A fissidens nagyon szép moha, de ha nagy bokrot akarsz hagyni lehet leárnyékolja majd a jobb oldalt.
Ha csak a fára akarsz körbefuttatni mohát, akkor 'weeping', bár az törékenyebb, vagy a 'spyki'. Persze ha fissidenst szeretnél azt is kordában lehet tartani. ;)
 
Szia!

Nem lesz egy kicsit sok a világítás? Azért ez már 5,6 WPG, ami igencsak erős :) Remélem nem lesz gondod vele ;)
A fissidens nagyon szép moha, de ha nagy bokrot akarsz hagyni lehet leárnyékolja majd a jobb oldalt.
Ha csak a fára akarsz körbefuttatni mohát, akkor 'weeping', bár az törékenyebb, vagy a 'spyki'. Persze ha fissidenst szeretnél azt is kordában lehet tartani. ;)
Világítás remélem most lesz pont optimális majd az idő eldönti (és az algák), az órák számából még tudok faragni ha kell, a mohán meg még gondolkozok legközelebbi hydro nyíráskor bepróbálom 1-2 helyre felkötözni, olyan kísérletezgetésként, az legalább hamar benövi magát.
 
Előtéri növénynek először Hc-vel próbálkoztam azt viszont kinyírta az alábbi alga ami világos barnás vatta szerű, és a növényekre rátapad de még a bazaltra is olyannyira hogy csipesszel akár még a bazalttal együtt fel tudom szedni és néha még a növény is kijön vele együtt, már indítás után megjelent 1-2 héttel és még mai napig visszatérő vendég. hc-t úgy belepte hogy ki kellett dobjam és most a parvula minit kezdi molesztálni ma este becarboztam a parvulán bízván abban hogy nem fog neki tetszeni jelen van egy kis részen a lilaeopsis között is de nem sok vizet zavar ott csak csúnya. aki tudja esetleg milyen alga lehet kérem segítsen mit lehetne tenni ellene. sajna csak telefonos képekkel tudok szolgálni de hátha felismeri valaki.
8132773269_d2ba23bd7c_c.jpg


8132802044_54a7f1a367_c.jpg
 
Szia. Én nem dobtam volna ki a HC-t, ezzel az algával egy csapat Amano garnéla szívesen foglalkozott volna. :)
 
Szia. Én nem dobtam volna ki a HC-t, ezzel az algával egy csapat Amano garnéla szívesen foglalkozott volna. :)
igazad van tuti segitettek volna kicsit nagyok azert nem tennek bele de rc-n ill. sakuran gondolkozok.
 
Rhizoclonium-a betolakodó ha jól látom, figyelj a Co2 eloszlása, mennyisége, szűrés hatékonysága, napi karbantartás-amennyit csak lehet el kell távolítani, és egy Amano garnéla hadosztályt-10-15db minimális létszámmal hadrendbe állítani!
 
Én is megküzdöttem vele az elején. Ha nem figyelsz rá, mindenedet belepi :(. Előfordul új aki indításánál, hiányos higiéniás dolgoknál stb. Nekem is kínozta a HC-et és a parvulámat is. 3%-os H2O2-vel gyengítettem, amit gyógyszertárban vásárolhatsz meg, majd jöttek amanoék és az RC-k is sokat segítettek.
 
Előtéri növénynek először Hc-vel próbálkoztam azt viszont kinyírta az alábbi alga ami világos barnás vatta szerű, és a növényekre rátapad de még a bazaltra is olyannyira hogy csipesszel akár még a bazalttal együtt fel tudom szedni és néha még a növény is kijön vele együtt, már indítás után megjelent 1-2 héttel és még mai napig visszatérő vendég. hc-t úgy belepte hogy ki kellett dobjam és most a parvula minit kezdi molesztálni ma este becarboztam a parvulán bízván abban hogy nem fog neki tetszeni jelen van egy kis részen a lilaeopsis között is de nem sok vizet zavar ott csak csúnya. aki tudja esetleg milyen alga lehet kérem segítsen mit lehetne tenni ellene. sajna csak telefonos képekkel tudok szolgálni de hátha felismeri valaki.
8132773269_d2ba23bd7c_c.jpg


8132802044_54a7f1a367_c.jpg

Üdv.
Nálam ugyanez a helyzet .Már volt a régi aksimba is indításnál,a sziámi algázók 1 nap alatt kipucolták.Naponta cserélem a vizet,stb.Nekem onnan indult az alga,ahol erősebb az áramlás.Hamar ellepi az akváriumot.Ha valamire feltekered,fogkefe,hurkapálca,
akkor meg jön vele a növény is pl a parvula.Az aljzatról se tudod leszívatni,mert ott meg azt szedi fel.
Gusztustalan 1 jószág.
 
Üdv.
Nálam ugyanez a helyzet .Már volt a régi aksimba is indításnál,a sziámi algázók 1 nap alatt kipucolták.Naponta cserélem a vizet,stb.Nekem onnan indult az alga,ahol erősebb az áramlás.Hamar ellepi az akváriumot.Ha valamire feltekered,fogkefe,hurkapálca,
akkor meg jön vele a növény is pl a parvula.Az aljzatról se tudod leszívatni,mert ott meg azt szedi fel.
Gusztustalan 1 jószág.
Igen tegnap este es ma reggel becarboztam delután mikor ma hazaértem már ki volt fehéredve, tüneti kezelésnek talán ez a legegyszerűbb megoldás, persze szűrőt kikapcsolva kell csinálni és hagyni vagy 3-5 percet hatni majd utána szűrő be. valószínű vissza akar majd jönni de ha megerősödik a parvula lehet már nem lesz neki ellenfél. Sziámi algaevőt meg én is csak dícsérni tudom de ha nem muszáj nem vennék ebbe a kis aksiba. mutatom hogy kb 18 óra elteltével a carbo kezelés után hogy fest.
8135254436_66bfab5178_z.jpg

pusztulófélben.
 
Én is megküzdöttem vele az elején. Ha nem figyelsz rá, mindenedet belepi :(. Előfordul új aki indításánál, hiányos higiéniás dolgoknál stb. Nekem is kínozta a HC-et és a parvulámat is. 3%-os H2O2-vel gyengítettem, amit gyógyszertárban vásárolhatsz meg, majd jöttek amanoék és az RC-k is sokat segítettek.

sakurán gondolkozok rövid időn belül majd beszerzek párat szerintem.
 
Igen tegnap este es ma reggel becarboztam delután mikor ma hazaértem már ki volt fehéredve, tüneti kezelésnek talán ez a legegyszerűbb megoldás, persze szűrőt kikapcsolva kell csinálni és hagyni vagy 3-5 percet hatni majd utána szűrő be. valószínű vissza akar majd jönni de ha megerősödik a parvula lehet már nem lesz neki ellenfél. Sziámi algaevőt meg én is csak dícsérni tudom de ha nem muszáj nem vennék ebbe a kis aksiba. mutatom hogy kb 18 óra elteltével a carbo kezelés után hogy fest.
8135254436_66bfab5178_z.jpg

pusztulófélben.
Igen tegnap este es ma reggel becarboztam delután mikor ma hazaértem már ki volt fehéredve, tüneti kezelésnek talán ez a legegyszerűbb megoldás, persze szűrőt kikapcsolva kell csinálni és hagyni vagy 3-5 percet hatni majd utána szűrő be. valószínű vissza akar majd jönni de ha megerősödik a parvula lehet már nem lesz neki ellenfél. Sziámi algaevőt meg én is csak dícsérni tudom de ha nem muszáj nem vennék ebbe a kis aksiba. mutatom hogy kb 18 óra elteltével a carbo kezelés után hogy fest.
8135254436_66bfab5178_z.jpg

pusztulófélben.

Ha nincs mohád,nem csinál rumlit az aksiba,2 db kisebb elég lenne.A carbora kiváncsi vagyok.
 
Back
Oldal tetejére