• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Buddha ösvénye (Path of Buddha)

Szépen fejlődik!
A halak nem tévednek el a rengetegben?:)

Köszönöm, próbálok mindent beleadni, de sajna az erő még nincs velem.
Nem is tudod mennyire rátapintottál a lényegre ezzel a "rengeteg" dologgal. Az első fazonigazítást ugyanis kicsit későre időzítettem (sajna kép nincs róla), de úgy kell elképzelni, hogy a rotalák a vízfelszínen visszafordultak és hátul majdnem gyökeret eresztett a tetejük!:p Na akkor volt bújkálás.:D Kb. 5 liter rotalát, hm-et és hydrot szedtem ki!
 
Szia Ákos!

Nincs itt szükség külön oktatásra! ;) Jó lesz ez!!! Ha valahogy megoldódik ez a világítás "mizéria", meg az aki is összeérik nem lesz majd semmi gond, meglátod! Az elején nálam is volt egy kis fonal, de hamar elmúlt. A barna alga is általában "gyerekbetegség", kinövi majd az akva... ;)

Üdv: Robi

Köszi a biztató szavakat! Rengeteget olvasom a naplókat és az algás topikokat, szóval remélem nem maradok alul.
Úgy tervezem, hogy egyszerre csak 1 max. 2 dolgot változtatok az algaháborús taktikában, hogy kiderüljön mi az oka. Most nagy reményeket fűzök a szűrőfelület megháromszorozódásához, és a minőségibb szűrőanyaghoz. Ahogy már korábban említettem bekerült egy Eheim prof3 2075-ös 4 szűrőtálcával, amiben van 1 tálca bio mech, 2 tálca substrat pro, 1 tálca seachem matrix és perlon + Seachem Purigen (100 ml). Mellette ugyanúgy megy a Rena XP2 1 tálca mátrixal, aktívszénnel és perlonnal. És van egy 500 L/órás belső szűrő is, amit mondjuk csak arra használok, hogy a Co2 atomizer bubiait szépen betolja az akiba a hátfal mögül. Szóval most kap 1 hetet az algacsapat, hogy mit szól a komolyabb szűréshez.

Mivel a fonál nagyon kezd terjedni, mi a véleményed/véleményetek egy H2O2-s irtásról? Viktor tollából olvastam, hogy az kiüti őket. Szerintem akkor is látom, hogy a szűrés segített, ha nem jön elő többet. Vagy várjam, míg visszahúzódik. Félek, hogy a növényeket megfojtják!:mad:

Előre is köszi a válaszokat!
 
Egy kis fotóözön!;)


IMG_2992 by Apuka13, on Flickr


IMG_2998 by Apuka13, on Flickr

Hengeli horda:


IMG_3001 by Apuka13, on Flickr


IMG_3009 by Apuka13, on Flickr

Amano autópálya:


IMG_3016 by Apuka13, on Flickr


IMG_3036 by Apuka13, on Flickr


IMG_3097 by Apuka13, on Flickr

Betegségek:(:


IMG_3018 by Apuka13, on Flickr


IMG_3019 by Apuka13, on Flickr


IMG_3030 by Apuka13, on Flickr


IMG_3033 by Apuka13, on Flickr


IMG_3088 by Apuka13, on Flickr

Még egy kis bandázás:


IMG_3047 by Apuka13, on Flickr


IMG_3051 by Apuka13, on Flickr


IMG_3079 by Apuka13, on Flickr


IMG_3087 by Apuka13, on Flickr

Az új Y út. (Igen, az első képen a halacsok a Magyar-Lengyelt nézik!:ROFLMAO:)


IMG_3098 by Apuka13, on Flickr


IMG_3103 by Apuka13, on Flickr

A sárga kavicsra Fissi volt kötözve, de a zsinór nem volt megfelelő. A háttérben a damilos az tart.:)

IMG_3104 by Apuka13, on Flickr

Ez szép, köszönjük. Köszönöm
 
Mivel a fonál nagyon kezd terjedni, mi a véleményed/véleményetek egy H2O2-s irtásról?

Hi! Nem tudom hogyan kell kivitelezni egy ilyen peroxidos kezelést, de vegyész aggyal végig gondolva elég durvának tűnik. A hidrogén-peroxid bomlása közben keletkező gyök nem válogat és minden eloxidál. Azaz nemcsak az algát, hanem minden egyebet, a kelátolt komponenseket megbonthatja, bacikat (jó-rossz) széttolja, meg szerintem a magasabb rendű elő szervezetek sem örülnek a peroxidos pancsinak.

Használd a Easy Carbo-t továbbra is az előírt dózisban. Ennek az aktív komponense glutáraldehid, mely algaölő hatású, de egyáltalán semmi köze a H2O2-höz, az erős oxidálószerhez.

OFF: Kiegészítő infó netről glutáraldehid témában:

Glutáraldehid: Erősen korrozív. Vízben jól oldódik, azonban állás közben különösen 9 alatt pH-nál gyorsan polimerizálódik. Az ammónia és primér aminok semleges és lúgos vegyhatáson inaktiválják. Gyengén lúgos közegben erélyes és széles spektrumú antimikrobiális vegyületté válik. Hatása azon alapszik, hogy alkilál és ezáltal megakadályozza a mikroorganizmusok RNS és DNS és fehérjeszintézisét. Közömbösítésére a Na biszulfit alkalmas. Antimikróbás aktivitása széles körű. Erős biocid hatású. Gyorsan megöli a baktériumokat, vírusokat és a gombákat, a tuberculosis baktériumot 60 perc alatt és a baktérium spórákat 3-10 óra alatt. Mivel a fehérjéket a felszínen megalvasztja, ezért a vért és más szerves anyagot az eszközről, a felületekről a beáztatás, tisztítás előtt tökéletesen el kell távolítani.

ON

Szóval csak így tovább, próbáld meg H2O2 nélkül algamentessé tenni. (y) Igazi tapasztalat hiányában nehogy gallyra vágd véletlenül a szép akit! :(

Üdv: Robi
 
Köszi a választ, meggyőztél! A fonálalgás topicban olvastam, hogy 3%-os oldattal kell fecskendőzni, de én is félek az új dolgoktól (ezért nem nyírtam még a hc-sem:p), szóval marad a türelmes megoldás.

Hogy hű maradjak az aki nevéhez és szellemiségéhez, egy kis távol-keleti idézet: "Nem a cél a fontos, hanem a megtett út."

Hú, ezt most találtam, eléggé illik ide:
"A Taoista mesterek legmagasabb fokon a vízhez lesznek hasonlatosok. A víz mindig kitölt minden rendelkezésre álló teret. Ellenállás nélkül folyik mindenhova. Megkerül minden akadályt. Alkalmazkodik."
 
Bocs, nem nagyon van időm visszaolvasni, pedig biztos leírtad, de miért is kell a 12-14 óra kötelező világítás?
 
Bocs, nem nagyon van időm visszaolvasni, pedig biztos leírtad, de miért is kell a 12-14 óra kötelező világítás?
Egy panzióban van az aki a recepción, és ha nem "világít" akkor a főnök ideges, mert úgy csak egy nagy sötét kocka az egész, és nem, hogy javítaná a látványt, hanem még rontja, sőt a vendégek is folyton kérdezgetnek, hogy miért nem működik!:confused:
 
A világítás emelésére sincsen lehetőséged esetleg? Kicsit magasabbra rakni. Az is segít, ha fonalalgásodsz. A másik módszer, hogy hígított carbot fecskendezel az algára pár percre leállított szűrő mellett. (kivéve mohákon, mert a moha tönkremegy ha közvetlen carbot kap)
 
A világítás emelésére sincsen lehetőséged esetleg? Kicsit magasabbra rakni. Az is segít, ha fonalalgásodsz. A másik módszer, hogy hígított carbot fecskendezel az algára pár percre leállított szűrő mellett. (kivéve mohákon, mert a moha tönkremegy ha közvetlen carbot kap)
Sajnos DIY akira ültetett tető van, de a carbozást már próbáltam, és fogom csinálni. Köszi!(y)
 
És a világítás csökkentése nem megoldható? Írtad az elején hogy 2 cső dimmelhető.
Természetesen ott még rengeteg állítási lehetőség van. Az itt kapott tanácsok alapján 1 cső világít a teljes időtartamban a hc-k felett, és kb. 5 órát megy a 4 cső.
Mivel ez a kezdetektől így üzemel, és az alga nemrég jelentkezett, nem erre kezdtem gyanakodni. De mint azt tudjuk sok összetevős a képlet (4 fő: szűrés, világítás, tápozás, CO2 -azt hiszem:rolleyes:), és nem szeretnék egyszerre mindent állítgatni, hogy rájöjjek a tutira.;)
Mivel a 3. szűrőt most üzemeltem be, most ezt a kört futom, de a következő a fény lesz. Kezdetekben talán csökkentem a 4 csöves időszakot, majd kipróbálom, hogy nem a világítási időszak elején megy a teljes fény, hanem a közepén, vagy a végén. Az előtétek dimmelhetők, de még kapcsolóm nincs, szóval az lesz az utolsó próba a világításnál. (A szereléshez amúgy sem értek, ezt egy barátom csinálja.)
Aztán jön a tápozás. Most előírás szerint adagolok mikrót és makrót, a carbot meg duplán (azaz előírás maximumon).
És végül, ha már nem tudok többet csavarni a CO2-n, akkor cserélnem kell az atomizert reaktorra, de ezt nem szeretném, mert máshova kéne a $.:D

Szóval így képzelem a sorrendet az algaháborúban, de természetesen szívesen (meg)fogadom a tapasztaltabb kertészek tanácsait!
 
nem szeretnék egyszerre mindent állítgatni, hogy rájöjjek a tutira.
Ez jó ötlet de szerintem a fény csökkentése rásegítene a küzdelemre. Én pont ezért vezetek az akiról egy táblázatot napi bontásban és jegyzem mikor mi történt. Így könnyebb visszakeresnem a változásokat.
 
Riporterünk jelenti a harcmezőről:

Jelentem az aki túlélte a leghosszabb távollétet tőlem! (Vagy lehet, hogy így jobban érezte magát?:p) Én, mivel pesszimista vagyok, rosszabbra számítottam. De a fonál lassú növekedésén, a barna leveleken és a zöld üvegeken kívül más alga egyelőre nem jött erősítésnek.
Amire nem számítottam az a dzsungel, ami fogadott! Ugye azt olvastam, hogy a vágás után a rotala stresszel 1-2 hetet. Jelentem megint tele "tál". 1 hete nyírtam meg őkelmét és a hm-et, de holnap megint nekieshetek. És, hogy miért nem ma? Mária (tibicuk) javaslatára remegő kézzel, de nekiestem a hc trimmelésének.:nailbiting: Hát amilyen kétbalkezes vagyok, volt is mitől félni! 3-4 tövet szépen kikaptam a "földből".:cry: Most izgulhatok, hogy A Manó ki ne szedje! Ja, plusz volt egy kis szűrő malőr is. Történt ugyanis, hogy a sakuráim közül 2 bepetésedett és, hogy megvédjem a kicsiket, szivacsszűrő véget húztam az "új" 2075-ös kifolyó ágára. Szerintem emiatt (Hogy nem tudott elég vizet szívni) fellevegősödött és nem szűrt rendesen, csak csordogált.:( Nem tudom, hány napig működött így, de a baciknak szerintem búcsút mondhatok. Szóval műszakátadás, szűrőmatatás, hc nyírás, vendégfogadás, 50% vízcsere, rendrakás, közben 240 fénykép készítése és most itt vagyok. (12-20:00) Folyt. köv. holnap!;)
 
Jóóól van már töltöm a képeket!!:snaphappy: Párat ki kellet kukázni belőle, konkrétan kb. 20 maradt.
 
Gépház elölről. Holnap mutatom a co2 traktust.

IMG_3147 by Apuka13, on Flickr

Készülök az algaszépségversenyre! (Köszi Nigro, hogy szóltál!;))

IMG_3155 by Apuka13, on Flickr

Na, kezdődik a matatás! Hova bújjunk? Ide?

IMG_3158 by Apuka13, on Flickr

Vagy ide?

IMG_3156 by Apuka13, on Flickr

Ez az én utam! Itt senki nem megy át!:lock:

IMG_3165 by Apuka13, on Flickr

Miért van a hc a tetőn? Hogy fogok így lakomázni?

IMG_3170 by Apuka13, on Flickr

Hc bakafrizurával. Az ebéd tálalva!

IMG_3197 by Apuka13, on Flickr

Öcsém! Kigúvad a szemem, annyi itt az alga!:ROFLMAO:

IMG_3205 by Apuka13, on Flickr

Mi lapul a szoknyád alatt?

IMG_3211 by Apuka13, on Flickr

Csak neem?

IMG_3215 by Apuka13, on Flickr

Mindeközben a háttérben...

IMG_3220 by Apuka13, on Flickr

Fűnyírás után. 3 kép, mint a dutyiban. 1. elölről.

IMG_3234 by Apuka13, on Flickr

Oldalról.

IMG_3246 by Apuka13, on Flickr

És hátulról. Még jó, hogy van hová bújni. :D

IMG_3296 by Apuka13, on Flickr

Ő többet evett a sárgaborsó-főzelékből.

IMG_3312 by Apuka13, on Flickr


IMG_3316 by Apuka13, on Flickr

Szerintetek össze tudtam szedni a nyesedéket?!

IMG_3325 by Apuka13, on Flickr

Már nem is olyan katonásak a bambuszok.;)

IMG_3332 by Apuka13, on Flickr
 
Szia Ákos!

Ma bambusz padlót raktunk, amiről eszembe jutott, hogy egy ideje nem láttunk képet az akváriumról!

A.ttila

Szia Ati!

Sajnos a fonál alga átvette az uralmat, és nem bírok vele.:( A nevelésem nem bizonyult elég hatékonynak, és a szépen kikészített carbo dózisok nem kerülnek bele naponta, mikor nem vagyok ott. Növénytápot előre nyomok 2 napi adagot (többet nem merek, pedig néha van, hogy 3 napig nem megyek). Most kezdtem egy AlgExit kúrát, mert már attól félek, hogy a növényeket is megzabálják ezek a "zöld vattacukrok", ahogy a kollégáim hívják. A CO2 beoldással sem vagyok elégedett, de most nincs pénz reaktorra, ami szerintem az egyetlen üdvözítő megoldás lenne az esetemben, de remélem 1-2 hónapon belül összejön egy DIY megoldásra való.;)
Hogy valami jót is írjak: A növények úgy nőnek, mintha húznák őket (heti nyírás), csak sajnos nem tudok adni senkinek belőle, mert algás. Vannak kis Sakuráim, szűrőben is, akiban is:D. (Itt jegyezném meg, hogy a szúnyogháló védőburok nem ér semmit a szívócsonkon!:LOL:) Remélem a Hengelik kapnak enni eleget, amíg nem vagyok és nem fanyalodnak rájuk. Egyébként Ők is jól vannak, gömbölyödnek, növögetnek. Megszámolni nem tudom őket, de még tetemet nem találtam.

Ha már nem szégyenlem annyira, ígérem fotózom.:p

Üdv,
Ákos
 
Az AlgExit kúra hatásos lesz a fonállal szemben. Nekem is ez volt, plusz 3 sziámi algaevőm. pár nap alatt tisztára takarították a növényeket. még a mohát is. Ajánlom figyelmedbe a naplóm. A közepe táján láthatóak képek az algabummról! :)
A reaktorban tudom ajánlani a Sera ActiveFlora 500-ast nem drága, viszont jól teszi a dolgát! :) Nekem bevált, csak a műanyag csatikat cseréltem szorító bilincsekre.
 
Back
Oldal tetejére