• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Buddha ösvénye (Path of Buddha)

Azt még hozzátenném,hogy szerintem meg jobban néz ki több (ennyi) növénnyel! :) Kíváncsian várom,hogy milyen lesz 2-3 hónaposan, amikor minden megugrik. :)
 
Gyorsan beilleszkedtek a halucik :D
Az amanok még nem túrták ki a hc-t? Nálam még a parvulát az elején kicsit megcibálták, de nem tudták kihúzni a kavics miatt :p
Jöhet majd még több kép is.(y)

Miután betettem őket azután olvastam egy naplóban, hogy a gyepesedés elött ne költöztessük őket, de lekopogom, nálam még egyet sem sikerült száműzniük.;)
Sajna családi banzáj miatt nem kaptam meg a gépet, így 30-a elött nem lesz max. telefonos kép.:(
 
Nekem tetszik az út , mint fentebb írtam.
A xingu is majdnem ilyen fehér mire kimosod.
Jobban tetszett az akvárium , míg nem volt benne ennyi fajta növény.
Persze lehet majd a későbbiekben szelektálni.
Hol lehet megnézni az akváriumot melyik panzióba , már ha nem titok .

Nekem még ez nem tűnik soknak, főleg ha azt nézzük, hogy egy versenyakiban 15-25 féle van, nálam pedig 6:happy:. Egyébként először én is úgy terveztem, hogy a bambuszt a rotala sp. green szinbolizálja + lesz valami előtéri gyep. De ahogy a kezdőknél lenni szokott, beleszerettem a sokszínüségbe.

A panzió elérhetősége pedig ez.
Üdv,
Ákos
 
Huh, az az ösvény elég durván virít, be kéne kicsit koszosodnia...
Egyébként szerintem minden rendben van, Nekem már most is tetszik! (y)
 
Szia Ákos!

Mi van az akváriummal (és Wabival)?
8. oldalon találtam meg a naplót!
Nyugtass meg hogy minden rendben!

A.ttila
 
Szia Ákos!

Mi van az akváriummal (és Wabival)?
8. oldalon találtam meg a naplót!
Nyugtass meg hogy minden rendben!

A.ttila

Minden működik, de vannak gondok. Kis időzavarba kerültem, a fórumot ugyanúgy olvasom napi 2-3 órát, az akiba megjött az alga/algák. Amit ismerek: barna, fonal és "fuzz". Fényképezőt ma remélem tudok bevinni és akkor folytatom a naplózást. Kicsit félek, hogy az alga elleni esélytelen harc (12-14 óra kötelező világítás:() elvette a lelkesedésem ,ugyanakkor a szerelem még mindig nagy, olyannyira, hogy már gyűlik a hardver egy otthoni low-tech nano-ra.;) Remélem, ez a "teljesen saját" - értem ez alatt, hogy annyit világítok, amennyit akarok - visszahozza a 100%-os harci kedvet!

Wabi már levegőn van, képeim 3 stádiumról vannak, naplót indítom.

Köszi, hogy érdeklődtél, benéztetek!:)
 
Szia Ákos!

Ha tudod külön kapcsolni, akkor ne minden cső menjen!
A kevesebb néha több!
Igaz hogy az néhány növénynek nem fog tetszeni, de idővel beáll az egyensúly, kiderül mi marad mi megy!
Jobb kevesebb fajta növénnyel algamentes akvárium, mint többféle, igényes de algás zöldség!

Várom a Wabi és a nano naplót!
 
Kicsit kikacsintok az árnyékból. Folynak a dolgos hétköznapok körülöttem és az aki körül is. Ahogy már említettem megjöttek az algák (ami borítékolható volt ezzel a világítás oraszámmal), szám szerint 3-at ismerek. Barna, fonal és "fuzz". Az üvegen lakó fuzzal semmi bajom, 4-7 naponta lekaparom. A fonál eddig csak a fissin volt, itt carboztam vágdostam nagyon nem paráztam, de most már mindenhol jelentkezik, rotalán bambuszon, szóval elkeserítő kezd lenni!:mad: Ami a legjobban zavar az a barna, mert ez minden növényt betakar! Az új hajtások/levelek szépek, üdezöldek, de a régebbi levelek barnák.:(
Hogy pár pozitív dolgot is mondjak: A hc szépen dúsul, megvolt az első nyírás a rotalánál és a hm-nél és hadrendbe állt egy 2075-ös is. Így a szűrés most majd 3000 L/óra, nettó kb.160 literre. Valamint megépítettem az új utat és van 2 petés sakura is!:D

Most pár régi képet rakok fel a barnaalgás korszakból, a többit ma fotózom, de itt (a melóhelyen) nem tudom letölteni/feltölteni a canon gépet.

Ezt próbáltam szerkesztgetni képszerkesztővel (,de ehez sem értek)

IMG_2745 by Apuka13, on Flickr

Algaszőnyeg (az út azóta már más)

IMG_2757 by Apuka13, on Flickr

Barnaalga fojtogatja a hc-t

IMG_2753 by Apuka13, on Flickr
 
Ákos!
Ez k**** jó lett! Nagyon tetszik, nagy lehetőséget látok benne.
Kicsit én is tartottam valamiféle gondtól,hogy nem jelentkeztél, pislogtam mindig az új bejegyzésekre, de nem láttam az akit.
A lényeg,hogy semmiképp se keseredj el, nagyon jól haladsz, aztán majd csak lesz valami megoldás erre a világítás problémára.
Várom a további naplóidat! :)
 
Egy kis fotóözön!;)


IMG_2992 by Apuka13, on Flickr


IMG_2998 by Apuka13, on Flickr

Hengeli horda:


IMG_3001 by Apuka13, on Flickr


IMG_3009 by Apuka13, on Flickr

Amano autópálya:


IMG_3016 by Apuka13, on Flickr


IMG_3036 by Apuka13, on Flickr


IMG_3097 by Apuka13, on Flickr

Betegségek:(:


IMG_3018 by Apuka13, on Flickr


IMG_3019 by Apuka13, on Flickr


IMG_3030 by Apuka13, on Flickr


IMG_3033 by Apuka13, on Flickr


IMG_3088 by Apuka13, on Flickr

Még egy kis bandázás:


IMG_3047 by Apuka13, on Flickr


IMG_3051 by Apuka13, on Flickr


IMG_3079 by Apuka13, on Flickr


IMG_3087 by Apuka13, on Flickr

Az új Y út. (Igen, az első képen a halacsok a Magyar-Lengyelt nézik!:ROFLMAO:)


IMG_3098 by Apuka13, on Flickr


IMG_3103 by Apuka13, on Flickr

A sárga kavicsra Fissi volt kötözve, de a zsinór nem volt megfelelő. A háttérben a damilos az tart.:)

IMG_3104 by Apuka13, on Flickr
 
Szia Ákos!

Nincs itt szükség külön oktatásra! ;) Jó lesz ez!!! Ha valahogy megoldódik ez a világítás "mizéria", meg az aki is összeérik nem lesz majd semmi gond, meglátod! Az elején nálam is volt egy kis fonal, de hamar elmúlt. A barna alga is általában "gyerekbetegség", kinövi majd az akva... ;)

Üdv: Robi
 
A jobb oldalon még dolgozz egy kicsit,ott van egy lyuk.
De idővel gondolom oda is ültetsz majd.

Ott lett volna a Buddha, de még nem tettem le róla teljesen. Majd meglátjuk.;)
Természetesen még rengeteg munka van vele. Sok mohát kaptam ami még nincs felragasztva, lekötözve, csak úszkál, az aljnövényzet is ritka, az úton is kell csiszolni, stb. Egyenlőre nem erre koncentrálok, hanem az algaproblémára, sajnos.:(

Igyekszem ezen felülkerekedni és utána remélem sikerül egy, a fórumhoz méltó összképet kialakítani. Addig is köszönöm, és várom a tanácsokat!:D
 
Back
Oldal tetejére