• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Brown stone mountain

Bekerült ma 12db Galaxy razbóra.Nagyon szép halak, és nem félősek.(kopp-kopp)
Beszerzésre került még Tropica Specialized Ferteliser növénytáp is, hatalamas köszönet érte, @Sam Carter -nek!
22137313_afb7e0f33cf5b1cef62095c6fecfc245_xl.jpg

22137311_18d65d218edda753070cbdf95fccda0e_xl.jpg

22137309_4f82cc0bec3d211f2b30114c644fa5f4_xl.jpg
 
Valami újévi kép? :)
Hogy vagy megelégedve a táppal?
(püt akartam de tele a postád)
Az akvárium jelenleg a karácsonyfa takarasában van így még képre egy kicsit várni kell :D A táp...hát kicsit jobbra számítottam, de el fog fogyni, az biztos hogy kevés benne a foszfát, nagyon jön a zöld pont.Viszont ami jobbam zavar a cérna alga....na az mindenhol ott van.Ja meg az ecset, bár azt egy kis Carbos kényeztetéssel el tudom távolítani.A halak is megvannak, már szép nagyok, és van jónéhány olyan anyukának akinek igencsak nagy a hasa :D remélem lesznek kicsik is.Na de még egy rossz hír.Fogynak a garnélák....Nem tudom mi bajuk lehet.A növények lassacskán fejlődnek.Most azon gondolkodok, hogy tudnék az akvárium látképébe egy kis fantáziát, érdekességeg, egyediséget vinni.Ha minden jól megy 3-4 hónap múlva már tudok értelmes képpekkel is szolgálni, ugyanis elkezdtem gyűjtőgetni, valami ultra zoomos bridge gépre.Dslr géper azért zártam ki nagyon gyorasan mert 300-400eFt-tól kezdődnek az értelmesebb teleobik, én pedig madarakat akarok fotózni :D Egyenlőre ennyi, majd a következő napokban jelentkezem képekkel.
 
Hát nekem már csak fonalalgám van vagy cérna a fene tudja, benn a moha közt,így a kiszedés esélytelen mert szakít, de most vettem algin regulart ugyhogy majd nekiesek vele.
A tápot nem tudom én sem, nagy változást nem látni, viszont a macrandra majdnem teljesen elolvadt, ötletem sincs mitől.
 
Szia!Félek, nehogy kiugráljanak a galaxy-k.Régebben a neonok elég gyorsan fogytak emiatt.

Hát szerintem ez nem akadályozza meg őket a kiugrásban! Azt az egy két centit simán leküzdik! :)
Nálam 5 milire van a vízszint és soha semmilyen hal nem ugrott még ki. Az amanok viszont mindig!
 
Update:
Az akvárium alakulgat.A parvula siralmas, az alga nagyon elnyomja.Nemsokára lehet hogy megnyitom az algabemutatómat :D Fellelhető nálam cérna, zöld szőr, zöld pont, zöld por, agancs egy pici, meg ecset, illetve egy kis fonal alga.A halak kicsit megfogyatkoztak, ezt annak tudom be, hogy a szűrővédő egy részen megszakadt :mad::mad: Tegnap 3at sikerült kimenteni a szűrőből.Gondolkodok még egy faja csapathalon, eddig a hengeli razbóra a favorit.8 galaxy illetve 12-15 hengeli lenne a felállás.
22256413_73291b66fc0b9b9f91c10a5d9824e6d1_m.jpg
 
Tegnap megejtettem egy elég nagy karbantartást.Stem növényeket elég komolyan visszavágtam, illetve sűrítettem.Vágtam a parvulából is, lekapartam az algát, lecarboztam az ecsetes köveket.A növények küzűl kiszedtem egy marék cérna algát.Mindezzel kb 2 óra alatt kész voltam.Ma gondoltam egyet és bepakoltam pár követ, ilyen lett, várom a véleményeket:
22283741_65846271cad564cf36aecae12fed7895_m.jpg
 
Update:Az akvárium szépen fejlődik.Az algám talán elkezdett visszahúzódni.Nem tudom hogy mi segít rajta, a 180-200fős RC csapat, a táp visszavétele, vagy a világítás feljebb emelése, de nincs annyi mint volt.Kb 1.5hónapja adogolom a Tropica sepcialzed ferteliser tápot és már meg vagyok vele elégedve.Kezdetben nagyon nem tetszett, de kellett egy jó hónap mire átszokott minden.Szerencsére a növények az utóbbi 2-3hétben elég jól nekilódultak így a lezárás előtt 30-40percel még neneveztem az Év akváriuma versenyre.Ezt a képet sikerült összehozni:
f08a8ef098ae7cad98b7818d86e918a1.jpg

Kíváncsi lennék a véleményetekre, hol változtassak rajta és mit hogy jobb legyen.Félreértés ne essék nekem már most is nagyon ntetszik, csak szeretném még fokozni a látványt.Lassacskán komolyabban elő kellesz venni a karácsonyra kapott hullámos ollót hogy az MC-t kicsit megigazítsam.Egyenlőre ennyi majd ha sikerül, jelentkezek még pár részlet fotóval :)
Szerk:Majdnem kimaradt, lassan váltok citromsavas CO2-re.Sikerült megszerezni @Evereka -tól az ő szettjét.Ezúton is köszönöm még egyszer.
 
Back
Oldal tetejére