• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bridge of Oblivion

Tényleg jó felé haladsz [emoji106] és örülök hogy a dekorhomok megmaradt.
Egy hónapig hagyni kell hadd érjen egy kicsit.
Belepiszkáltam a képbe ha nem gond így jobban átjön.
Ja és ne jöjjön erre a képre like [emoji16]

View attachment 3728
köszi
flickr-n megcsiáltam így csak előbb töltöttem fel ide ;)
azért tőlem kaptál egy like-ot :troll:
 
Jelentés:
Full staghorn minden :( a fa penészedik egy csomó helyen, hiába a 10 Oto, rá se bagóznak, pedig más kajájuk nincs...
-fényt visszavettem 6 órára, tápot felére, carbo-t a duplájára vettem. Amano garnéla hiánycikk itt a messzi Északon, amit találok megveszem.
s mindennek fejébe megjelentek a csigák és kagylós rákok :mad:
Fonalalgázót érdemes belerakni?
 
Jelentés:
Full staghorn minden :( a fa penészedik egy csomó helyen, hiába a 10 Oto, rá se bagóznak, pedig más kajájuk nincs...
-fényt visszavettem 6 órára, tápot felére, carbo-t a duplájára vettem. Amano garnéla hiánycikk itt a messzi Északon, amit találok megveszem.
s mindennek fejébe megjelentek a csigák és kagylós rákok :mad:
Fonalalgázót érdemes belerakni?
Én most raktam be kettőt és megállás nélkül kajlának.Nálam a fonalat nem pusztítják, viszont az ecsetet és a staghornt eltüntették.Az a lényeg hogy minél kissebb legyen.
 
Én most raktam be kettőt és megállás nélkül kajlának.Nálam a fonalat nem pusztítják, viszont az ecsetet és a staghornt eltüntették.Az a lényeg hogy minél kissebb legyen.
Fonalam nincs.
A plázában múlthéten láttam egy rakatot, és elég bébik voltak :) remélem lesz még a napokban.
 
Jelentés:
Full staghorn minden :( a fa penészedik egy csomó helyen, hiába a 10 Oto, rá se bagóznak, pedig más kajájuk nincs...
-fényt visszavettem 6 órára, tápot felére, carbo-t a duplájára vettem. Amano garnéla hiánycikk itt a messzi Északon, amit találok megveszem.
s mindennek fejébe megjelentek a csigák és kagylós rákok :mad:
Fonalalgázót érdemes belerakni?
Szia! Nem nagyon akarok bele szolni, hisz sok tapasztalattal meg en sem rendelkezem, de ilyenkor felezni a tapozast a legrosszabb en azt olvastam keymaker egyik posztjaban. A co2 eloszlas ez egyetlen titka. Nekem is volt sok staghorn pluszba ecsettel, de csinaltam egy diy kulso reaktort es az alga eltunt! A fonalgazo meg a legjobb erre, megallas nelkul esznek!
 
Szia! Nem nagyon akarok bele szolni, hisz sok tapasztalattal meg en sem rendelkezem, de ilyenkor felezni a tapozast a legrosszabb en azt olvastam keymaker egyik posztjaban. A co2 eloszlas ez egyetlen titka. Nekem is volt sok staghorn pluszba ecsettel, de csinaltam egy diy kulso reaktort es az alga eltunt! A fonalgazo meg a legjobb erre, megallas nelkul esznek!
köszi
a keymaker leírást elolvasnám szívesen, a linket megköszönném :)
CO2 már sárgába tolta a dc-t, a halaknak garnéláknak meg kutya bajuk.
A diy külsőt meg most hanyagolnám... ha már kipengettem a Do!Aqua árát akkor működjön is ;) (és eddig igen jól tolja (y)(y)(y))
 
Ez
köszi
a keymaker leírást elolvasnám szívesen, a linket megköszönném :)
CO2 már sárgába tolta a dc-t, a halaknak garnéláknak meg kutya bajuk.
A diy külsőt meg most hanyagolnám... ha már kipengettem a Do!Aqua árát akkor működjön is ;) (és eddig igen jól tolja (y)(y)(y))
Ez mar nehezebb kerdes, azthiszem valahol az EI tápozás reszben irt rola. Nekem ADA 50es volt, de nem jott be, vagy az aramlas volt rossz nallam, de miota ez van azota algam nem volt.
 
Full staghorn minden :( a fa penészedik egy csomó helyen, hiába a 10 Oto, rá se bagóznak, pedig más kajájuk nincs...

Nálad azért 2 dolog bejátszik. A fa simán okozhat ilyesmit.
A rengeteg moha meg szépen gyűjti a koszt. Lassan de biztosan dolgozik...

-fényt visszavettem 6 órára, tápot felére, carbo-t a duplájára vettem.

Fényvisszavétel helyett blackout 3 nap.
Carbocal vigyázz, nehogy kinyírd az élővilágot.

Amano garnéla hiánycikk itt a messzi Északon, amit találok megveszem.

Nagy baj, főleg egy ennyire mohás akváriumnál.

Fonalalgázót érdemes belerakni?

Igen, szuper hasznosak, de idővel megeszik a mohád. :)
 
Nálad azért 2 dolog bejátszik. A fa simán okozhat ilyesmit.
A rengeteg moha meg szépen gyűjti a koszt. Lassan de biztosan dolgozik...



Fényvisszavétel helyett blackout 3 nap.
Carbocal vigyázz, nehogy kinyírd az élővilágot.



Nagy baj, főleg egy ennyire mohás akváriumnál.



Igen, szuper hasznosak, de idővel megeszik a mohád. :)
Köszi Viktor a segítséget. Amanoból 3 már van, lasan de biztosan haladok a gyűjtésükkel. A fonalalgázót nem is gondoltam sokáig benne hagyni.

Ez a fa okozza dolog nelem elég új.
Kilógó ágak és növények esetében hogyan szoktátok takarni az akváriumot Blackout-hoz?
 
Jó rég nem jártam a naplód táján:(
A homokra szavazok én is. Ha a fehér is szóba jöhet, akkor a fahérvárcsurgóit tudnám ajánlani, feltéve ha a logisztikát meg tudod oldani. Én pl anno vettem olyant, ami 2-3 mm-es és volt benne kb 10% sötét szem, kb egy doboz cigi árába került a 40 kg.
A black out-al kapcsolatban: én fognék 2 db polisztirol táblát, azzal a jó vékony damiloddal hozzákötném az akvához, az egészet meg letakarnám duplára vett fekete mezőgazdasági fóliával, aztán újra körbetekerném azzal a horgonykötél erejű damillal.
A takarós fotó fényévvel jobb, mint a korábbiak, sokkal több részlet kijön így. Várom én is a fejlődést, mert biztatóan alakul. Nyomj egy 4 napos BO-t, aztán hajrá! A világítást, tápozást én sem vettem vissza, amikor azzal a randasággal birkóztam, a carbo-t viszont azóta is a magasabb szinten nyomom (15 ml/~80 liter víz) és csak nyomokban van algám jelenleg, az élőlények (amano, taiwan, c.pygmaeus, oto) eddig nem tiltakoztak.
 
üdv.
Az algák visszavonulóban vannak. Egy megkergült időkapcsoló következtében 216 w helyett 314 w égett napokig 8 órát. Betett valószinüleg az is, hogy megváltozott az áramlás egy új üveg lily pipe miatt + a CO2 sárgába ment. Na most közben rájöttem, hogy 5 ml Carbo kevéske lesz 240 literre: emeltem 10-re. Fény belőve 216 Wra 6 órában. 3 éhes baby sziámi folyamatosan hamizza az algát, én meg manuális úton szedegetem kifele. Amano dömping hamarosan, egyenest Németből. :)
Kép lesz ha visszaszereztem a fotóapparatot apámtól.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm a sok lájkot, de valami építő jellegű kritika van? :)
kell e még fa jobbra, mohásítsak e még, vágjak e a bal oldalból le ágat mert sok és keszekusza, stb?

Nemsokára lesz rendes fotózás is, @isujjj kolléga eljön fotózni :love:(y)
 
Nekem kissé sok a moha a középső két ágon. Még azt is megkockáztatom, hogy nem is kell oda moha vagy ha még is, akkor csak egy nagyon kevés.
 
Nekem kissé sok a moha a középső két ágon. Még azt is megkockáztatom, hogy nem is kell oda moha vagy ha még is, akkor csak egy nagyon kevés.
Köszi. Így elnézve tényleg, viszont csak a nagyobbik moha a másik az montecarlo :)

Ha lesz egy kis szabadidőm, majd csinálok képet technika nélkül is, addigra talán lesz valami hátterem is.
 
Köszönöm a sok lájkot, de valami építő jellegű kritika van?
kell e még fa jobbra, mohásítsak e még, vágjak e a bal oldalból le ágat mert sok és keszekusza, stb?
Apró, szubjektív észrevételek:
A középső mohagombóc-sorozat lehetne hátrafelé csökkenő méretű.
A baloldali felső mohásított ágaknak - szerintem - balról jobbra nem össze kellene tartaniuk, hanem szét.
A középen a homokba lógó ág fent túl magasról indul, így olyan hatást kelt, mintha véletlenül letört volna és ezzel megöli a mélységet. Az őt keresztező - szintén lefelé mutató - ág ugyanilyen kétdimenziós.
Még egy utsó: a kép közepén mi az a derékszög? ;)

Te kérted az apró kritikákat :) Amúgy zseniális, hogy a kezdeti megvalósíthatatlannak tűnő terveidet mennyire ügyesen átformáltad és egy teljesen más stílusban alkottál egy nagyon pazar akváriumot. Mondd azt nyugodtan, hogy az elején csak minket hülyítettél :)
A halválasztásod is tök jó, hozzátesz a képhez.
Remélem, végre te is elégedett vagy, mert lehetsz.
 
Apró, szubjektív észrevételek:
A középső mohagombóc-sorozat lehetne hátrafelé csökkenő méretű.
A baloldali felső mohásított ágaknak - szerintem - balról jobbra nem össze kellene tartaniuk, hanem szét.
A középen a homokba lógó ág fent túl magasról indul, így olyan hatást kelt, mintha véletlenül letört volna és ezzel megöli a mélységet. Az őt keresztező - szintén lefelé mutató - ág ugyanilyen kétdimenziós.
Még egy utsó: a kép közepén mi az a derékszög? ;)

oh jeah, teljesen jól látod a derékszög engem is zavart csak gondoltam rákérdezek mielőtt vágok,
a homokba lógón meg töprengtem már én is de nem tudtam eldönteni mivan :), szerintem az is költözik
mohás ágat nem is figyeltem de tök igazad van. gombócokat nemsokára nyírom, eddig csak takarítottam őket :)

Te kérted az apró kritikákat Amúgy zseniális, hogy a kezdeti megvalósíthatatlannak tűnő terveidet mennyire ügyesen átformáltad és egy teljesen más stílusban alkottál egy nagyon pazar akváriumot. Mondd azt nyugodtan, hogy az elején csak minket hülyítettél
A halválasztásod is tök jó, hozzátesz a képhez.
Remélem, végre te is elégedett vagy, mert lehetsz.
Köszönöm szépen! elsőre ilyesmit akartam kihozni, mint ami most van, de a dekor-hiány beütött, és inkább landscape-ben gondolkoztam. Ezt lehetett látni korábban, aztán szétrúgtam az egészet, átépítettem a fél akváriumot, kimentem a kertbe fáért, és ez lett a végeredmény :)
 
a homokba lógón meg töprengtem már én is de nem tudtam eldönteni mivan , szerintem az is költözik
Azért ezt fontold meg. Nem rossz az ott, csak az hogy látszik a teljes vonaluk. Lehet, csak le kellene csippenteni tőből őket és átrendezni picit. Vagy min. növényekkel többet takarni belőlük.
 
Azért ezt fontold meg. Nem rossz az ott, csak az hogy látszik a teljes vonaluk. Lehet, csak le kellene csippenteni tőből őket és átrendezni picit. Vagy min. növényekkel többet takarni belőlük.
kicsit odébb kellene helyezni jobbrább nem? :)
 
Back
Oldal tetejére