1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

Kategória: 'Halak', témanyitó: Arizona, téma nyitása: Júli 27, 2009.

1. Andravor
    Épp nem fórumozik ...

Andravor Főkertész

Tag:
    Máj 11, 2013
    Kedvelik:
    939
    Hely:
    Pécs
    Leírnám a tapasztalataimat ezzel a hallal kapcsolatban.
    Szerintem nagyon strapabíró halacska,nálam se ph-ra,se hőmérsékletre nem érzékeny.A nagy vízcseréknél is simán bírta a nagyobb hőmérséklet változást.Még a co2 túladagolást is simán vették,pedig kétszer is előfordult,hogy citromsárga volt a dc.
    Viselkedése elég fura,mert nem félősnek mondanám,mert simán turkálhatok az akváriumban nem paráznak,egyszerűen csak nem szeretnek szem előtt lenni.sajnos nagyon keveset látni őket.
    Komoly gond viszont a szuicid hajlamuk.Szeretnek kiugrálni.Eddig 30 literben voltak,4 hónap alatt 14-ből 9 lett.Most átkerültek 64 literbe.Egy hét alatt maradt 6:(pedig direkt szoktan nekik lámpaoltás után valami fényt hagyni.

Dani szívesen olvasnék róla beszámolót nálad hogy viselkednek,úgy tudom elég sokat tartasz most már belőlük.

ZaCK kedveli.
  2. ZaCK
    Épp nem fórumozik ...

ZaCK VIP kertész

Tag:
    Okt 17, 2009
    Kedvelik:
    1,261
    Hely:
    Budapest,18.kerület
    Ezt csak megerősíteni tudom!Több alkalommal jártam így,hogy rendeltem a nagykerből és nem azt kaptam.Amikor meg visszajeleztem,hogy mi a helyzet,udvariasan megköszönték..ebből arra következtettem,hogy tisztában voltak vele,hogy nem az,csak valahogy el kell adni! :)

3. kopikon156

kopikon156 VIP kertész

Tag:
    Márc 16, 2012
    Kedvelik:
    1,055
    Hely:
    Budapest XI.ker. Őrmező kizurimre@gmail.com
    Na most akkor bírják vagy nem és kiugrálnako_O(n)

4. inadsz

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,826
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Nálam most tényleg elég sokan vannak, de pontos számot nem tudok. olyan 60-65 körül lehetnek. A szuicid hajlamukról annyit, hogy nálam egy ugrott ki, de az eheim skimbe hajlamosan beszívódni és ott meghalni...
    Hirtelen mozdulatokra nálam is megijednek és összerezzenek. Bandáznak, ha kaja van akkor az összes tör elő a susnyásból, de nem játszanak piranhasat. Most ELOS SV1-et kapnak, néha fagyit, de valami kis színfokozót kapnak majd még.
    Jól tudom őket terelgetni, de ha olyanjuk van bebújnak az acicularis közé, de akkor sem az összes csak a fele csapat. Amit még nem tudtam megérteni, hogy kaja után vagy estefelé a jobb felső sarokba tömörülnek és ott az üvegfelé törnek... :bored: Ha megijesztem egy kicsit őket akkor sem mennek el.
    Ami furcsa még, hogy pár egyed mindig a fű között van és kajára sem jönnek elő, de mégsem néznek ki szarul.

Kajának ki mit ajánl?

5. Andravor
    Épp nem fórumozik ...

Andravor Főkertész

Tag:
    Máj 11, 2013
    Kedvelik:
    939
    Hely:
    Pécs
    A kiugrálások nem köthetők se vízcseréhez,se co2 adagoláshoz.főleg,hogy mindig reggel találok egyet az asztalon...

6. kopikon156

kopikon156 VIP kertész

Tag:
    Márc 16, 2012
    Kedvelik:
    1,055
    Hely:
    Budapest XI.ker. Őrmező kizurimre@gmail.com
    Biztos ott a legkisebb az áramlat
    (n)töbször ne kapcsold ki a a pilácsot éjszakára:D
    Nálam a hengelik fogytak így el, mondjuk nem ilyen gyorsan, csak kb 1 év alatt 20-ból 6 ugrott, de ezek beszariak voltak, pedig nem volt mellettük csak RC:D
    most a kolibrikkel ki vagyok békülve:) ha etetés van esznek, ha úsztatás van úsznak és nem beszariak

7. inadsz

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,826
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    A jobb első sarok a lillyvel szemben levő oldal és a lilly elől van, szóval nem értem, de amíg nem ugrálnak addig nincs baj.

8. Tibi
    Épp nem fórumozik ...

Tibi Legenda

Tag:
    Dec 21, 2011
    Kedvelik:
    3,556
    Hely:
    Óbuda
    Nálam a cyclop-eeze-t szerették, sokkal jobban, mint a fagyasztottat.

9. inadsz

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,826
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Megpróbálok akkor szerezni azt is. Fagyi cyclopsot elszopogatjak, de annyira nem szeretik.

10. Galagonya
    Épp nem fórumozik ...

Galagonya Tapasztalt kertész

Tag:
    Szept 8, 2011
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Dunakeszi
    Nálam is a Cyclop-eeze jött be nekik és a Sera Vipan baby.

Persze azért a frissen kelt sóráknál nincs jobb...:)

11. BBálint
    Épp nem fórumozik ...

BBálint VIP kertész

Tag:
    Dec 26, 2011
    Kedvelik:
    1,254
    Hely:
    Bonyhád
    Garnélák mellett szerintem gond lehet élő kaját adni, mert képesek levadászni a kis garnélákat. Azért mégis csak egy ragadozó hal. Ha egyszer felébreszted a szörnyet, akkor nincs mese :D

12. razbóra
    Épp nem fórumozik ...

razbóra Új regisztrált

Tag:
    Febr 28, 2013
    Kedvelik:
    0
    Nálam is ugyanez van bár nekem 9 merahom és csak 1 brigittaem van jelenleg.Én reggelente magas tápanyagtartalmú szárazat,este fagyasztott cyclopsot adok nekik. Elhullás az utóbbi hónapban nem volt

13. premierpark

premierpark Főkertész

Tag:
    Okt 22, 2013
    Kedvelik:
    292
    Hely:
    Budapest VII. Kerület
    sziasztok,
    ezt a halat szerintetek berakhatnám 3 literre sakurák mellé? vagy megcsipkednék az újszülötteket? :D

14. letsgodisco
    Épp nem fórumozik ...

letsgodisco Szakértő Szakértő

Tag:
    Aug 31, 2010
    Kedvelik:
    5,101
    Hely:
    Budapest, Terézváros
    3? nem :D

ZaCK kedveli.
  15. premierpark

premierpark Főkertész

Tag:
    Okt 22, 2013
    Kedvelik:
    292
    Hely:
    Budapest VII. Kerület
    30 liter :D bocsi :D teljesen elvannak egymással?? Lesz szaporulat rendesen?

16. inadsz

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,826
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Ellesznek.

17. Galagonya
    Épp nem fórumozik ...

Galagonya Tapasztalt kertész

Tag:
    Szept 8, 2011
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Dunakeszi
    Nálam voltak együtt 40 literben Sakurákkal, a dzsungelsarokban vígan éldegéltek a kis garnélák...ha dús a növényzet, akkor nem lesz gond. :)

18. premierpark

premierpark Főkertész

Tag:
    Okt 22, 2013
    Kedvelik:
    292
    Hely:
    Budapest VII. Kerület
    Hát nem tudom, hogy mi számít dúsnak. [​IMG]

Ez jó lesz szerinted??

19. niillew
    Épp nem fórumozik ...

niillew Új regisztrált

Tag:
    Ápr 8, 2014
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Győr
    Nekem is van 30 literben egy 9 fős csapat. Tíz darabot rendeltem, de egy elaludt az úton, a többiek azóta mind megvannak nálam. Semmi különleges vízkezelés (tőzeg, levél...) nincs, növényből van bőven, de maradt elég hely az úszkálásra is. Akkor sem volt semmi gond velük, mikor részben önhibámon kívül egy kicsit... khm... nem kicsit el is hanyagoltam az akváriumot minden lehetséges szempontból.
    Viszont nem nagyon bújnak el, mindig az előtérben, a felső régiókban vannak, nem félősek. Szinte mindig egy rajban mozognak, és talán csapatban bátrak... A jávai moha közé sem szoktak elbújni, és csak nagy ritkán látom őket az aljzat közelében is a parvulában. Az elmúlt hétig csak RC-k és valamilyen mini csigák voltak a társtulajdonosok, de cserében mindkettőből rengeteg. Minden további nélkül békésen megférnek egymás mellett már több, egy éve. A 6 új lakó (Danio erythromicron), na azok félősek, 10 nap alatt alig láttam őket, de róluk itt csak ennyit.
    Lemezest esznek és néha fagyi vörös szúnyoglárvát. Úgy látszik, jól érzik magukat, nem ugrálnak, nincs is okuk rá, meg lehetőségük se nagyon.

20. inadsz

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,826
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Hatalmas felfedezést tettem tegnap este. :) bora-ras=rasbora :wideyed::ROFLMAO:

Boros Gergő, Dr.OGA, andrashodi és 2 mások kedvelik ezt.

Aktuális oldal megosztása