• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

Sziasztok!
Ezek a halacsok mennyire félősek? Most vannak Amandáim de ők csak kajára jönnek elő , vagy ha nincs senki az akva előtt. Gondoltam rakok még Brigittae-t bele hátha lehet halat is látni :)
 
Az gáz, Galaxy razbóra lenne a másik választásom , de majd szeretnék CRS CBS garnikat is és úgy tudom nem vetik meg a kis garnikat a Galaxyik :) úgy-hogy passz
 
Épp le akartam mondani ezekről a halakról, mert egy 288L-es hi-tech iwagumiba keresek halat és úgy éreztem az bizony nem mocsaras láp ;), amikor is láttam Viktor képét és nagyon tetszett, hogy elöl vannak a halak egy iwagumiban.

Csapvíz + Seiryu kő keményítené a vizet.
30 db brigittae és 14 RC lenne első körben a lakó.

Előtte Low-tech sügeres akváriumom volt, elképesztően gyönyörű sügérekkel amik megették a növényeket. Mivel ott én kiéltem a "sok szép hal" vágyamat, nekem most a hal mennyisége nem fontos, csak kell egy kis élet a növények és szikla köré.

Kérdésem csak annyi, hogy elvannak ezek iwagumiban?
 
288 literbe a 30 brigittae kb. semmi. Nem is fogod látni őket, csak nagyítóval. :D Nagyon pici halak ám.
 
288 literbe a 30 brigittae kb. semmi. Nem is fogod látni őket, csak nagyítóval. :D Nagyon pici halak ám.
Viktor 72 literes aksijába látok 9-et, s nincs hova bújni. Max 1-2 épp elhalad a szikla mögött. Az azt jelenti, hogy Ő is csak 40-et tenne a 288 literbe.
Elhiszem amit mondtok de első körben talán nem is lenne több a boltba egyszerre, de ha lenne se szoktatnék be 30-nál többet egy körben. Majd meglátom mennyi az a 30 aztán lesz 40 vagy 60 majd 1500 :).

De azért írhatnátok, hogy szerintetek mennyi a megfelelő mennyiség. :)
 
Viktor 72 literes aksijába látok 9-et, s nincs hova bújni. Max 1-2 épp elhalad a szikla mögött. Az azt jelenti, hogy Ő is csak 40-et tenne a 288 literbe.
Elhiszem amit mondtok de első körben talán nem is lenne több a boltba egyszerre, de ha lenne se szoktatnék be 30-nál többet egy körben. Majd meglátom mennyi az a 30 aztán lesz 40 vagy 60 majd 1500 :).

De azért írhatnátok, hogy szerintetek mennyi a megfelelő mennyiség. :)

Nekem 180l-ben volt 50 kifejlett, így már jól mutattak.
 
Nálam 40 literben van 30db,még így is kevésnek tűnnek.Ha etetéskor egy kupacba rendeződnek,kb egy ökölnyi helyet foglalnak el.
 
Nálam sajnos napról napra fogynak. De nem látok soha egy rosszul kinéző példányt sem, mindegyik aktív és jól néz ki nem sovány vagy bármi ami okot adna aggodalomra. Aztán minden héten 1-2 vel kevesebbet találok. Mostanra a 25 példányból 2.5 hónap alatt 10 lett, de elhullottat, annak maradványát, bármit amiből elhullásra következtetnék nem találtam. SEM kiugrálva a szőnyegen az akva körül. Csak 10 amano és 2 algázó géb van velük. Kicsit csalódott vagyok a dolog miatt.
Valakinek ötlete hogy mikor tanultak meg repülni?
 
Az még mindig igaz a jelenleg kapható állományra, hogy csak lágyabb vízben pirosodnak ki rendesen? Szeretném süncsigával tartani őket, szóval csapvízbe mennének.
 
Sziasztok,

A hét elején vettem 8 Boraras Brigittae-t (ami valójában szerintem Boraras Merah lehet) sajnos mára már csak 4-en vannak és gyanítom, hogy valami betegség öldökli őket. Mindegyik hal az elején így viselkedik mint ezen a videón:
Úgy tűnik fel, hogy levállik a csapattól és az aljzatra süllyednek egy ideig csak dekkolnak és utána ha megpiszkálom őket így fogolódnak vergődnek. Nem tudom mi lehet ennek az oka valakinek tippje?

(Egy Oto is elpusztult a héten, de gyanítom hogy őt sikerült egy co2 túladagolással kivégeznem mert előtte pipált. Szellőztetés és 50% vízcsere már nem segített)

Köszi előre is.
 
Nekem most csak ez a hal van az akváriumban. 30 literben 8 hal. A GA ennyit ajánl maximum ennyi vízbe.

Ti mit javasolnátok:

Növeljem a boraras brigittae létszámot 20-ra
vagy
tegyek melléjük 15 Zöld törperazbórát
vagy
tegyek melléjük 15 Neon razbórát
 
Nekem most csak ez a hal van az akváriumban. 30 literben 8 hal. A GA ennyit ajánl maximum ennyi vízbe.

Ti mit javasolnátok:

Növeljem a boraras brigittae létszámot 20-ra
vagy
tegyek melléjük 15 Zöld törperazbórát
vagy
tegyek melléjük 15 Neon razbórát

A Kubotai-k nálam jóval nagyobbak mint a BB-k, és elég agresszivak velük szemben (80l-ben). Ha kikopnak a mostani Kubotai-k, akkor többet nem teszek BB-k mellé.
 
Back
Oldal tetejére