• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

240 literbe nano halakat akarok majd rescape-nél, szerintetek ez a halacska túl apró?
Nekem nagyon tetszik, a galaxy danio meg még félénkebb, mint ez...
 
240 literbe nano halakat akarok majd rescape-nél, szerintetek ez a halacska túl apró?
Nekem nagyon tetszik, a galaxy danio meg még félénkebb, mint ez...
Az ide kicsi lesz szerintem! Hacsak nem nyomsz bele egy 2-300-as csapatot! :)
 
Nekem az egyik kis 60 literesemben van 6 db.Nagyon szépek és aranyosak./Méretük a valóságban a galaxy dániónak kb. a fele, két harmada és kb. ugyan annyira "félős" is/
A fajt bemutató fényképeken gyönyörűek a színek, a valóságban sem mutatnak mást.
De... nagyon oda kell figyelnem, hogy olvasó szemüveg nélkül ne keverjem össze őket a redcherry vagy sakura garnikkal!!/persze a mozgásuk azért teljesen más/
Tehát gondolom egy akkora akiba azért borzasztóan kicsik lennének.Ahogy Talachi kolléga is mondta 2-300 db mutatna jól. :(

Üdv: István
 
Na majd erre visszatérek akkor, ha halfarmom lesz. :D

Ötletelek tovább, milyen nano hal lenne jó. Tervezek Yellow Fire garnikat is majd, pl. zöld neon zabálja a garnéla ivadékokat azt írta valaki.
Szóval még tájékozódom erősen.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyakran kell etetni ezeket a halakat? Egy nano-ban tartok 6db-ot. A nekik való dennerle nanogran-t kapják. A felszínen úszó kaját nem merik leszedni (gondolom az áramlás miatt), de ha új adagot kapnak, arra egyből startolnak. Hétköznap van hogy egy nap többször is kapnak, de a hétvége ki szokott maradni, mivel a munkahelyemen van az akvárium.
Azt jól gondolom, h a maradékot, ami a halaknak nem kell az RC-k elfogyasztják?
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyakran kell etetni ezeket a halakat? Egy nano-ban tartok 6db-ot. A nekik való dennerle nanogran-t kapják. A felszínen úszó kaját nem merik leszedni (gondolom az áramlás miatt), de ha új adagot kapnak, arra egyből startolnak. Hétköznap van hogy egy nap többször is kapnak, de a hétvége ki szokott maradni, mivel a munkahelyemen van az akvárium.
Azt jól gondolom, h a maradékot, ami a halaknak nem kell az RC-k elfogyasztják?
Szerintem ebben a verzióban teljesen jó az etetés,pont ideális.Annyira nem is baj,ha kimarad egy-két nap a hétvégén!
Erről lehet,hogy megoszlanak a vélemények,de etetés idejére én ki szoktam húzni a szűrőt.Kevesebb felesleg esik le,amit nem esznek meg a halak és nyugodtabban is tudnak enni.Csak nem szabad elfelejteni vissza dugni a szűrőt etetés után! :confused:
 
Szerintem ebben a verzióban teljesen jó az etetés,pont ideális.Annyira nem is baj,ha kimarad egy-két nap a hétvégén!
Erről lehet,hogy megoszlanak a vélemények,de etetés idejére én ki szoktam húzni a szűrőt.Kevesebb felesleg esik le,amit nem esznek meg a halak és nyugodtabban is tudnak enni.Csak nem szabad elfelejteni vissza dugni a szűrőt etetés után! :confused:
Köszi!
Itt a fórumon olvastam, hogy hogyan oldható meg az, h a szűrő csak 5-10 percre kapcsoljon ki etetésnél. Tudja valaki hogy melyik témában volt erről szó?
 
Végig olvastam ebben a témában az összes hsz-t és van akinek suicid razbórái voltak és kiugráltak... nekem is ez a problémám és teljesen elszomorít a helyzet. 1 hónap alatt, 10-ből 7 kiugrott... :(
30 literben Amano, yellow és red cherry, otto halak vígan élnek, semmi parájuk nincs. (y)
Van valakinek ötlete mit lehetne tenni? Esetleg van olyan nano-ba való hal, ami nem hajlamos erre a hülyeségre? o_O
 
Végig olvastam ebben a témában az összes hsz-t és van akinek suicid razbórái voltak és kiugráltak... nekem is ez a problémám és teljesen elszomorít a helyzet. 1 hónap alatt, 10-ből 7 kiugrott... :(
30 literben Amano, yellow és red cherry, otto halak vígan élnek, semmi parájuk nincs. (y)
Van valakinek ötlete mit lehetne tenni? Esetleg van olyan nano-ba való hal, ami nem hajlamos erre a hülyeségre? o_O

Nekem egy hete került be 8 darab a 24 literbe. Eddig abszolút nem vettem észre, hogy ki akarnának ugrani. Lehet, mert az esőztetőm úgy van beállítva, h elég erősen fodrozza a vízfelszínt, és ez visszatartja őket.
 
Nekem egy hete került be 8 darab a 24 literbe. Eddig abszolút nem vettem észre, hogy ki akarnának ugrani. Lehet, mert az esőztetőm úgy van beállítva, h elég erősen fodrozza a vízfelszínt, és ez visszatartja őket.
Nálam ugyanez a helyzet, fodroztatom a felszínt, és még csak a közelébe sem mennek.
 
Akkor nalam vlmi specko helyzet van ami miatt kiugralnak. Igy jartam, maradnak a garnelak es az otto halak. Csak szerettem volna hogy kozepen-fent is legyen elet az aksiban.
 
Akkor nalam vlmi specko helyzet van ami miatt kiugralnak. Igy jartam, maradnak a garnelak es az otto halak. Csak szerettem volna hogy kozepen-fent is legyen elet az aksiban.
A világítás fel- ill. lekapcsolásával nincs összefüggésben, mert attól is nagyon tudnak félni?
 
Nincsen, mert tobbszor szemtanuja voltam, hogy fekapcsolt lampa mellett ugrott ki. Volt hogy egy fel ora alatt 3 is egyszerre es akkor szerencsejuk volt, mert vissza tudtam rakni gyorsan es eltek tovabb. Sok mindenre gondoltam mar en is, mert nagyon bant ez az egesz, de nincs otletem. Ez a novenyes akvárium elott, 8 even keresztul volt egy 100-150 literes aksim es sosem volt ilyesmi tapasztalatom, hogy egy csapat szep lassan elfogyjon, kiugrasok sorozata miatt. [emoji20]
 
Van valakinek ötlete mit lehetne tenni?
Szia! Pár évvel ezelőtt Nekem is hasonló gondom volt. A növények és garnélák miatt a víz 22-23 fokos volt. Csak teszt jelleggel felemeltem 25-26ra és láss csodát utána már nem akartak megszökni. :)
Később elajándékoztam őket mert nem akartam 25-26 fokos vízben garnélázni ;)
 
Sziasztok!
Fél éve vettem GA-ból boraras razbórákat. Nálam egyse ugrott még ki, sőt most már elmondhatom hogy olyan jól érzik magukat, hogy nem győzöm kiszedni a szaporulatokat a nevelő akvába! :) Cseppet nem félősek, kisebb bandákban úszkálnak a vízfelszín alatt. Növényzet nem kifejezettek sűrű, de vannak sűrűbb részek. A növényes részt a Danio erythromicron csapat uralja.
250 literes aksiban és 1/3-ad csapvíz, 2/3-ad RO vízben vannak. PH: 7,5 körül mozog sajnos, képtelen vagyok lejjebb vinni egyelőre. Vízhőfok nyáron 30 is volt, míg most 21fok körül mozog. A vízfelszín nálam is fodrozódik. Micro Macro Carbo és CO is megy be, sokszor pont a befolyó cső alatt vannak mikor nyakukba zúdul, de legfeljebb elúsznak onnan, más reakciót nem láttam eddig.
 
Sziasztok!
Fél éve vettem GA-ból boraras razbórákat. Nálam egyse ugrott még ki, sőt most már elmondhatom hogy olyan jól érzik magukat, hogy nem győzöm kiszedni a szaporulatokat a nevelő akvába! :) Cseppet nem félősek, kisebb bandákban úszkálnak a vízfelszín alatt. Növényzet nem kifejezettek sűrű, de vannak sűrűbb részek. A növényes részt a Danio erythromicron csapat uralja.
250 literes aksiban és 1/3-ad csapvíz, 2/3-ad RO vízben vannak. PH: 7,5 körül mozog sajnos, képtelen vagyok lejjebb vinni egyelőre. Vízhőfok nyáron 30 is volt, míg most 21fok körül mozog. A vízfelszín nálam is fodrozódik. Micro Macro Carbo és CO is megy be, sokszor pont a befolyó cső alatt vannak mikor nyakukba zúdul, de legfeljebb elúsznak onnan, más reakciót nem láttam eddig.

Es akar van annyi ilyen kis halpofad, hogy el is adsz belole? [emoji6]
 
Es akar van annyi ilyen kis halpofad, hogy el is adsz belole? [emoji6]
Mindenképp tervezem majd a tovább adásukat, de egyelőre a saját állományom gyarapításán dolgozok. Mivel 15db-ot vettem a nyáron és a 250 literben eléggé elvesznek! :) Most az első kicsik olyan 1cm-esek lehetnek, most kezdem látni hogy kezdenek rózsaszínesedni. Szerintem olyan fél év múlva lesznek az elsők amiket el fogok tudni adni, addigra talán a 100-as létszámot elérem a nagy akvában.
Ha lesz eladó példány, azt úgyis itt fogom meghirdetni, úgyhogy értesülni fogsz róla! ;)
 
Back
Oldal tetejére